Skocz do zawartości
StudentOlo123

Laptop do 3000 zł na studia do internetu i do The sims 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem studentką i poszukuje nowego laptopa. Mój obecny Lenovo Yoga to jakiś żart. Kupiłam go na początku studiów 2 lata temu. Od tej pory budowa roztworzyla się, zacina się i simsy to już w ogóle koszmar ostatnio wcześniej było okej. Też strasznie się przegrzewa. Jest to Intel core i3 i 4gb ramu plus brak dedyk karty graf.

Dlatego też chciałabym coś co pożyje dłużej niż te 2 lata. Najlepiej to z 5 lub 6. Żeby Intel core był przynajmniej i5. Nie chcę innego procesora jak Intel. Do tego przynajmniej 8 gb ram. I dedykowana karta abym mogła grać w sims 4 bez problemu. Oprócz tego jakieś studenckie sprawy, pisanie prac, prezentacje i oczywiście internet i filmy. Czytając różne opinie dowiedziałam się że najlepszy byłby gamingowy ale dlatego że ma w tej cenie najlepsze specyfikacje. Zastanawiam się może nad HP Gaming lub Acer Nitro 5. Co myslicie? Jeśli chodzi o wygląd to nie jest dla mnie ważny już wcześniej był i się to źle skończylo. Także może być taki wygląd jak w tych dwóch powyżej. Doradzi coś ktoś? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Sims 4 to na kartach zintegrowanych, które są obecnie dostępne one działają bez problemu, może nie wyciągniesz bardzo dużo FPS na ultra, no ale będzie śmigało. Jeśli laptop ma spełnić Twoje wymagania i być w okolicach budżetu to:

ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB/512 - 3199 zł

Sprawują się w porządku, model poprawny, nawet ma matrycę 120Hz. Simsy to tutaj powinny odfruwać. Szukałem najbliżej budżetu z najfajniejszą specyfikacją, bo po co kupować w tej chwili gtx1050.

 

HP Pavilion Gaming też są spoko w razie czego, jak masz starego HP to możesz skorzystać z programu cashbackowego.

Edytowane przez Rosoleczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitro 5 ma średnią matrycę i średni układ chłodzenia. Z takich gamingowych lapków najbardziej opłaca się brać w.w asusa. Chyba, że szukasz czegoś bardziej mobilnego to polecam tego lenovo https://www.x-kom.pl/p/548848-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-s540-15-i5-10210u-8gb-256-win10.html w simsy pograsz, 10 generacja i5, ram można w przyszłości rozbudować i jest matryca ips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamingowy niepotrzebny, lepiej wziąć jakiegoś ultrabook'a z układem dedykowanym MX150/MX250, procesor minimum i5 8250U, SSD + 16 GB RAM i w 3k PLN można się zmieścić. Polecam Acer Swift 3, fajne i solidne, powinny wytrzymać te kilka lat, a niskonapięciowe komponenty i solidna budowa zapewnią większą trwałość niż grzejące się gamingowe podzespoły (w tego typu laptopach CPU ma 45W TDP, zaś grafika ok. 60W+). Dedykowany układ spokojnie obsłuży niezbyt wymagające gry (wariant 25W odpowiada karcie GT1030), 16 GB RAM zapewni spokój na kilka lat, zaś SSD to podstawa. z kolei 8250U to dość wydajny układ, pełne 4 rdzenie i 8 wątków i przyzwoity boost przy jednocześnie niskim poborze i wbudowanej integrze - sprzęt pochodzi długo na baterii i bez wyraźnego obciążenia pozostanie niemal bezgłośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego Asusa TUF gaming. To on nie jest na intelu tylko na Ryzenie. A czytalam że na laptopach z Ryzenem są problemy z grami bo często grafika zintegrowana przeszkadza w działaniu dedykowanej czy coś. Nie wiem do końca nie znam się. Potwierdzi ktoś? Ogólnie słyszałam że Intel lepiej kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego Asusa TUF gaming. To on nie jest na intelu tylko na Ryzenie. A czytalam że na laptopach z Ryzenem są problemy z grami bo często grafika zintegrowana przeszkadza w działaniu dedykowanej czy coś. Nie wiem do końca nie znam się. Potwierdzi ktoś? Ogólnie słyszałam że Intel lepiej kupić

 

Jeśli by tak było to nikt by ich nie kupował, spokojnie będzie działać. Jeśli chcesz koniecznie mocny config to z kwestii finansowych i wystarczalności oraz wykonania wraz z chłodzeniem zdecydowałbym się na Twoim miejscu na tego Asusa.

Edytowane przez Rosoleczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedużo drożej od Asus'a jest:

HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 144Hz 3249zł

Jest tu b.dobra matowa matryca IPS o odświeżaniu 144Hz i duży 512GB dysk SSD. GTX 1650 spokojnie wystarczy. Nie ma co się bać Ryzena bo spokojnie sobie poradzi z wymienionymi zadaniami.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem przekonana do tego Ryzena i cytując z innego forum to najlepiej go nie kupować bo ktoś kupił i tydzień czasu i problemy integra miesza się do pracy grafiki dedykowanej i przez to, że nie ma własnej pamięci mocno dobiera się do Ramu. Jak przeczytałam na innym forum. Także podziękuję. Jednak tyle lat obcując z Intelem mam większe do niego zaufanie. Ostatecznie chyba wybór padnie na HP Pavilion Gaming 15 ale na Intelu. Co myślicie?

 

I myślę że postawię na GTX 1050 bo czy serio do simsow potrzeba więcej to chyba raczej nie. Niektorzy twierdzą że i to na wyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez to, że nie ma własnej pamięci mocno dobiera się do Ramu.

 

Ja tylko sprostuję, że to się tyczy każdej zintegorowanej grafiki... Mój Intel HD Graphics 5500 w tym momencie ciągnie mi 1.8 GB RAMu. Różnica jest taka, że on nie "odcina" tego od RAMu widocznego w systemie, bo jest to pamięć współdzielona, a Vega w Ryzenie ją niejako "ukrywa", bo bierze tylko dla siebie, ale rozmiar można jej dostosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem przekonana do tego Ryzena i cytując z innego forum to najlepiej go nie kupować bo ktoś kupił i tydzień czasu i problemy integra miesza się do pracy grafiki dedykowanej i przez to, że nie ma własnej pamięci mocno dobiera się do Ramu.

 

Problem rzeczywiście czasami się pojawia w grupie z ryzenami, ale to nie jest problem laptopa tylko problem źle zoptymalizowanych gier. Zdarza się ze nie wiadomo dlaczego ale gra wybiera integre i nie chce wskoczyć na dedykowana. Potem są kombinowania. A co Ramu to Integra zawsze podbiera, nie ważne czy Intel czy Ryzen.

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc. Mam już ostateczne pytanie który byście brali. Asus TUF Gaming czy HP Pavilion Gaming ewentualnie jeszcze mam na oku Acer Aspire 7 ( wszystkie wymienione są za 3k i mają gtx 1050 i Intel core i5 oraz 8 GB Ramu) więc teoretycznie każdy mi odpowiada. Myślałam jeszcze ze może Acer aspire 5 dorzucić do nich ale jak czytam wyżej że ma słaba matrycę i chłodzenie to chyba nie będę go brać pod uwagę.

 

Ewentualnie mam jeszcze coś takiego lekko naginającego budżet https://www.neonet.pl/laptopy/msi-gf63-thin-9rcx-840pl-i5-9300h-8gb-ssd-256-gb-gtx-1050ti-15-6-win10.html ale jest droższy a nie ma lepszej specyfikacji od pozostałych.

 

ewentualnie :

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-hp-omen-15-dc1044nw-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-4-15-6-w10

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-asus-vivobook-pro-n580vd-dm045

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-g531gt-al029t-i5-9300h-8gb-256gb-gtx1650-4-15-6-w10

Edytowane przez StudentOlo123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simsy nie są wymagającą grą, spokojnie wystarczy nawet słabsza grafika niż GTX1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP z chłodzeniem tez lepiej wyrabia, choć wg mojej opinii wyglada okropnie...

 

Chłodzenie daje radę, lecz nie jest jakieś wybitne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie się zaczęłam zastanawiać czy rzeczywiście jedynie do The sims 4 potrzeby jest gamingowy. Może wystarczy jakaś słabsza dedykowana grafika np mx250? Co myślicie o Asus Vivobook 15 na intelu i5 8 GB RAM i mx250? https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-x512-i5-8gb-256ssd-mx250-w10.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwz4z3BRCgARIsAES_OVdVSsXjhJvME0M_g-g8WWGmX0bA3J8wJqURufgAQfkcxz3gKMZlcwsaAuzZEALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Vivbook jest dość przeciętnym modelem. Druga sprawa, dokładając stówę dwie, dostajesz sporo wydajniejszy model.

Lenovo IdeaPad L340-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 2999 zł

Wykonanie budżetowy, matryca FULL HD IPS, podświetlana klawiatura pełny procesor 9 generacji, wydajniejszy od AMD 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejmuje dziś już ostateczna decyzję bo muszę kupić i nie wiem który pomocy!

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-nitro5-i5-8gb-512ssd-gtx1050-w10.bhtml

 

Czy

 

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-x512-i5-8gb-256ssd-mx250-w10.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwoaz3BRDnARIsAF1RfLeb7aom9BzWB4hRFlr0ZyfIRUOEnusw5v_Dg60pDpEhwS6Z5EJPNbkaAqwkEALw_wcB

 

Ogólnie tak. Nitro lepsza karta. Asus poręczniejszy jako dla mnie, studentki. I mx250 chyba wystarcza do The sims 4 bo ma dobre wyniki.

 

Alee naczytalam się tyle o nich złych opinii że okropne chłodzenie że temp do 95 stopni że jestem podłamana. A muszę podjąć dziś decyzje!!! Proszę o pomoc. Wybór między tmi dwoma laptopami z linków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX250 wystarczy do simsów, Acer jest tutaj wydajniejszy, lecz wątpię że będzie Ci potrzebne. Vivbook też nie posiada dobrego chłodzenia, dodatkowo posiada gorszą matrycę.

 

Jeżeli chodzi alternatywę dla Asusa

ASUS X409FL-EK070AT i5-8265U/12GB/256+1TB/W10 MX250 2899 zł

Mniejszy w podobnym wyposażeniu i w tej samej cenie. Dodatkowo posiada więcej ram i dwa dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...