Skocz do zawartości
paweuku

Wybór do 6 tys. Lenovo Legion Y540, Asus G731 ,czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, stoję przed wyborem laptopa ze średniej półki. Przeglądając trochę opinii wybrałem dwa modele nad którymi się zastanawiam: Legion Y540 17" oraz Asus rog G731. Obydwa są napedzane i7 9750h oraz 144hz. Moje pytanie brzmi którego wybrać? Który jest lepszy jakościowo, ma lepszy serwis i jak z temperaturami? Laptop głównie do multimedii, YouTube filmy itp także fajnie jakby miał w miarę jakości wbudowane głośniki. Jak narazie jestem w 99% zdecydowany na asusa bo zbiera dobre opinie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

Dodam jeszcze że w obydwu modelach grafika to 1660ti

Edytowane przez paweuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania pomiędzy tymi dwoma to napewno Asus, zwłaszcza trwałość obudowy. Ma tez lepszej jakości matryce. Lenovo ma trochę wydajniejsze chłodzenie ale ten drugi tez sobie poradzi. I serwis Lenovo, katastrofa. Dopisz jaki masz budżet można będzie ci podsunąć jeszcze coś innego gdybys był zainteresowany. Jak masz ciut większy to polecam tez Helios 300, aluminiowy dobrze wykonany i niczym nie odbiega od pozostałych.

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512/Win10x 1660Ti 144Hz 6499zł

Alternatywnie warto zerknąć na laptop Omen 17 z matrycą 144Hz, która jest dobrym wyborem do szybkich gier FPS. Dobre wykonanie, przyzwoity układ chłodzenia, oraz dobra relacja ceny do wydajności i otrzymanych podzespołów sprawia, że Omen jest jednym z najlepszych laptopów w tym przedziale cenowym. Serwis HP jest bardzo dobry a model Omen należy do mało awaryjnych. Dodatkowo z voucherem HP wyjdzie -650zł.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet do 6K, patrzyłem na omena ale jakoś wizualnie nie trafia w moje gusta, ale skoro warto się nim zainteresować to przemyśle ta kwestię. Możecie przybliżyć historie tych voucherów, bo brzmi to obiecująco ?

Edytowane przez paweuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak wysoki budżet to proponował bym pomyśleć nad tym Heliosem.

Acer Helios 300 i7-9750H/1660 ti

Bardzo dobrze wykonany, matryca Na wysokim poziomie i jedno z wydajniejszych chłodzeń w laptopie.

 

A co do vouchera to potrzebujesz numer seryjny ze starego laptopa HP (tylko nie w wersji biznesowej) dzwonisz do nich rejestrujesz i potem zamawiasz w autoryzowanym serwisie.

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet wysoki, bo z dotacji unijnej na otwarcie działalności ;) także mam czas do następnej środy na wybranie konkretnego modelu i nie chciałbym wtopić 6tys na coś badziewnego. Początkowo paliłem się na ryzena 4800h ale z opinii ludzi i recek zagranicznych odpuściłem sobie totalnie stajnie czerwonych.Czyli żeby skorzystać z promocji na tego vouchera muszę podać nr seryjny jakiegoś starego laptopa? Bo za bardzo tego nie czaje z tego Regulaminu.

Edytowane przez paweuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw temat zgodnie z regulaminem, dopisz budżet i zastosowanie laptopa w nazwie tematu.

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kwota +/- 6000 zł

2. Matryca 17,17.3"

3. Zastosowanie to między innymi AutoCAD, multimedia, filmy, youtube w 4K oraz filmy w 4K/blu ray poprzez zewnętrzne tv.

4. Tylko matowa matryca.

5. Przyzwoite głośniki, jak największe odzwierciedlenie palety rgb/srgb, jak największa bateria chociaż do tej pory nie znalazłem nic z 90Wh.

6. Bez znaczenia jeśli chodzi o system ,nie musi być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem względem wydajności o przyzwoitej matrycy.

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/512 RTX2060 5899 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrym pokryciem kolorów, niestety tylko 60hz, stonowany design, wykonanie akceptowalne, miejsce na dodatkowy dysk SATA, możliwość rozbudowy ram do 32 GB. Przyzwoita kultura pracy, odnośnie serwisu Lenovo, to znacznie się poprawił. Druga sprawa, model jest objęty gwarancją premium po rejestracji (Lenovo Premium Care).

 

HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512 1660Ti 144Hz 5999 zł

Wyposażenie podobne do Lenovo, dodatkowo lepsza jakość wykonania, częściowo z aluminium.

 

Helios 300 również daje rade z matrycą, lecz pokrycie kolorów jest trochę niższe.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety szukasz w szafie z laptopami gaemingowymi, tu nie znajdziesz aż tak dużej pojemności baterii kosztem innym podzespołów. Do twoich zastosowań nie jest potrzebna aż taka karta graficzna i tak mocny procesor. Może coś z ultrabooków? Nisko napięciowy procesor, słabsza karta i tak duża baterie już znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety szukasz w szafie z laptopami gaemingowymi, tu nie znajdziesz aż tak dużej pojemności baterii kosztem innym podzespołów. Do twoich zastosowań nie jest potrzebna aż taka karta graficzna i tak mocny procesor. Może coś z ultrabooków? Nisko napięciowy procesor, słabsza karta i tak duża baterie już znajdziesz.

Nie brałem ich kompletnie pod uwagę ,jakie są modele tych ultrabooków ?

 

Moim zdaniem względem wydajności o przyzwoitej matrycy.

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/512 RTX2060 5899 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrym pokryciem kolorów, niestety tylko 60hz, stonowany design, wykonanie akceptowalne, miejsce na dodatkowy dysk SATA, możliwość rozbudowy ram do 32 GB. Przyzwoita kultura pracy, odnośnie serwisu Lenovo, to znacznie się poprawił. Druga sprawa, model jest objęty gwarancją premium po rejestracji (Lenovo Premium Care).

 

HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512 1660Ti 144Hz 5999 zł

Wyposażenie podobne do Lenovo, dodatkowo lepsza jakość wykonania, częściowo z aluminium.

 

Helios 300 również daje rade z matrycą, lecz pokrycie kolorów jest trochę niższe.

Dziękuję za szybką odpowiedź ,ale dlaczego w tym zestawieniu nie znalazł się Asus ROG ? Nie ukrywam że w 99% jestem na niego zdecydowany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie grasz to nie bierz notka do gier.

Do filmów wystarczy Integra a nie kombajn gamingowy.

Poza tym klawiatury w gamingach nie są ergonomiczne przy codziennym użytkowaniu, klawisze są rozmieszczone stricke pod granie, jak strzałki kierunkowe itp.

 

Kupiłem sobie asusa gamingowego do pracy głównie, gry sporadycznie. Wkurza.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobne rozterki i tydzień temu kupiłem omena (ale 15) z rtx2060 w euro bo był na promocji 1 dzień za 5,7k (voucher załatwiłem wcześniej,wyjdzie 5,05k) z myślą,że zwrócę jak nie pod pasuje ale jestem mega zadowolony mimo 15,zostawiam i polecam w 100% a I jeszcze miła niespodzianka się trafiła w postaci M.2 PCIe NVMe zamiast zwykłego ssd :)

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-omen-i7-16gb-512ssd-rtx2060-w10_1.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw2a32BRBXEiwAUcugiDzHeXS3VDQlbs61eL6FYyH_qyDjw57GMZqnPeZPtOfYfto-eYywRhoCbA8QAvD_BwE

Edytowane przez Tomekpow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie jeszcze na takiego Dell'a:

Dell Inspiron 7590 i7 9750H/16GB/512/Win10 GTX1650 za 6599zł

Nie jest to laptopa gaimingowy, ale ma całkiem przyzwoite podzespoły, bogaty zestaw portów oraz solidny akumulator. Posiada też miejsce na dwa dyski SSD PCIe, magnezową pokrywę ekranu, a przy tym jest stosunkowo lekki, bo waży tylko 1,78kg. Wady, to ekran 15,6".

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...