Skocz do zawartości
mutissj

Jaki zestaw monitoringu w technologii POE?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje zestaw cyfrowego monitoringu do 1000 zł w technologii POE,

na allegro jest tyle zestawów że ciężko mi podjąć decyzję który będzie w porządku jakościowo

 

 

wymagania:


  •  
     
  • 2x kamery 1080p (lub 1440p jeśli budżet wyrobi) i nie trzeba rozbudowy na dalsze kamery 3,4 itd
  • rejestrator o normalnej wydajności (bez patoli typu 5fps/sekunda)
  • jakiś dysk sensowny w zestawie (1TB?)
  • najlepiej bez switch'ów, z zintegrowanym zasilaniem POE
  • i jak da radę żeby był w miarę prosty w konfiguracji, aby mógł sobie sam wszystko podłączyć

 

 

 

ZAPRASZAM DO ODPOWIEDZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem nikt się tu nie zna na monitoringach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna :)

Ostatnio klient miał podobne wymagania i wczoraj skończyłem instalacje zestawu z firmy https://mzxglobal.pl/

Trochę plusów trochę minusów ale jestem już po 6 bro więc jutro mogę napisać coś więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna :)

Ostatnio klient miał podobne wymagania i wczoraj skończyłem instalacje zestawu z firmy https://mzxglobal.pl/

Trochę plusów trochę minusów ale jestem już po 6 bro więc jutro mogę napisać coś więcej :)

 

to fajnie by było jakieś informacje dostać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zl to powodzenia. Zobacz ile dysk twardy kosztuje i rejestrator. Zobacz ile na kamery zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

Cena, jakość wykonania, łatwość konfiguracji, jakość obrazu przy 4MP (dzień/noc), pomoc firmy w konfiguracji i przy problemach.

Minusy:

Chińska chmura, spore opóźnienie na apce mobilnej, problemy przy wyjściu na "świat" w przypadku braku stałego publicznego IP.

 

Generalnie 95% tak zwanej chińszczyzny ma podobnie ale jeśli cena jest na pierwszym miejscu no to trzeba się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestrator sieciowy Dahua, BCS czy Hikvision ze switchem PoE to ok 600zł.

Kamery zewnętrzne, producent jak wyżej, 2Mpx to 300+zł/szt, na 2 kamery trzeba liczyć ko 700zł. Przy 4Mpx ceny zaczynają się od 400zł/kamera.

Dysk 1TB - ok 200zł.

Także razem to min 1500zł. W kwocie 1000zł raczej nie kupisz zestawu IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzięki wszystkim za odpowiedzi

 

Rejestrator sieciowy Dahua, BCS czy Hikvision ze switchem PoE to ok 600zł.

Kamery zewnętrzne, producent jak wyżej, 2Mpx to 300+zł/szt, na 2 kamery trzeba liczyć ko 700zł. Przy 4Mpx ceny zaczynają się od 400zł/kamera.

Dysk 1TB - ok 200zł.

Także razem to min 1500zł. W kwocie 1000zł raczej nie kupisz zestawu IP.

 

 

To poproszę w takim razie link do tych urządzeń, gdzie można kupić, jaki model, itd

 

m.in:

 

  • [~600 zł] rejestrator IP z zintegrowanym switchem POE
  • [do 350 zł] pierwsza kamera (2Mpx / 1080p)
  • [do 350 zł] druga kamera (2Mpx / 1080p)
  • [~200 zł] WD Purple 1TB (już mam link, ewentualnie zamienie na WD Purple 2TB)

Edytowane przez mutissj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zestaw Dahua z 2 kamerami 2Mpx(choć w tekście przewija się 4Mpx) za 600zł.

https://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-ip/zestawy-ip/zestaw-monitoringu-2-kamery-ez-ip-dysk-1tb.html

Cena dziwnie niska, wiec zadzwoń i się dopytaj czy taki zestaw jest w ogóle dostępny i czy cena to nie jakaś pomyłka. Chyba że to jakieś leżaki magazynowe/ albo zwroty. Ale jeśli do wyrwania jest rzeczywiście w tej cenie to czemu nie brać. Sklep niby prawilny, sam z niego wielokrotnie zamawiałem i zawsze wszystko było ok.

 

A tu masz jeszcze porównanie obrazu z kamer 1Mpx - 8Mpx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zestaw Dahua z 2 kamerami 2Mpx(choć w tekście przewija się 4Mpx) za 600zł.

https://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-ip/zestawy-ip/zestaw-monitoringu-2-kamery-ez-ip-dysk-1tb.html

Cena dziwnie niska, wiec zadzwoń i się dopytaj czy taki zestaw jest w ogóle dostępny i czy cena to nie jakaś pomyłka. Chyba że to jakieś leżaki magazynowe/ albo zwroty. Ale jeśli do wyrwania jest rzeczywiście w tej cenie to czemu nie brać. Sklep niby prawilny, sam z niego wielokrotnie zamawiałem i zawsze wszystko było ok.

 

dzwoniłem do nich w opisie jest błąd, są to jednak 2Mpx(FullHD) kamery

 

pytałem się przy okazji o zestaw IP POE dla dwóch kamer, to do jutra do godziny 9:00 mi propozycje na maila podeślą

 

 

 

A tu masz jeszcze porównanie obrazu z kamer 1Mpx - 8Mpx

 

dzięki za link,

widzę że dopiero od 3Mpx widać rejestracje samochodową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłali mi dzisiaj propozycję za 1120 zł co o tym myślisz?

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do nich w opisie jest błąd, są to jednak 2Mpx(FullHD) kamery

Tak, po oznaczeniu modelu można dojść że jest to 2Mpx. Pytanie bardziej dotyczyło czy ten zestaw jest dostępny bo 600zł a 1100zł to jednak różnica spora. No i pytanie czy na szczegółach ci bardzo zależy?

 

A co do zaproponowanego zestawu to otrzymujesz wszystko co potrzebne, dopytał bym się tylko o ceny bo jakiś rozjazd z nimi jest. Rozumiem że ceny mogą być niższe niż w sklepie bo dali jakiś rabat. Ale wyższe ? Przykładowo cena zaproponowanej kamery w sklepie to 159,99zł a w ofercie 203zł. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po oznaczeniu modelu można dojść że jest to 2Mpx. Pytanie bardziej dotyczyło czy ten zestaw jest dostępny bo 600zł a

ten zestaw za 600 zł jest dostępny normalnie (poprawiony opis z kamerami 2Mpx)

 

 

 

 

1100zł to jednak różnica spora. No i pytanie czy na szczegółach ci bardzo zależy?

tak na szczegółach zależy dokładniejsze rysy twarzy, czy numery tablic rejestracyjnych samochodu

(wandale rozrabiają pod blokiem to jest taka potrzeba)

 

 

 

 

A co do zaproponowanego zestawu to otrzymujesz wszystko co potrzebne, dopytał bym się tylko o ceny bo jakiś rozjazd z nimi jest. Rozumiem że ceny mogą być niższe niż w sklepie bo dali jakiś rabat. Ale wyższe ? Przykładowo cena zaproponowanej kamery w sklepie to 159,99zł a w ofercie 203zł. :hmm:

Tak dokładnie dali mi propozycję na fakturze, na to wychodzi że w zestawie taniej, linki sam wygenerowałem dla podglądu na forum do podzespołów (+ceny rabatowe)

 

oczywiście pytałem się z ciekawości o ten turbo-zestaw za 600 zł skąd taka niska cena

 

to usłyszałem że są oficjalną dystrybucją, i to nie jest zestaw po zwrocie... bla bla itd, itp. (tzw. standardowa gadka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 4Mpx to też nie jest jakaś super jakość , dużo zależy od odległości. Ale z drugiej strony więcej Mpx to będą już dużo większe koszty bo te tanie rejestratory obsługują materiał do 5Mpx. Więcej Mpx to droższy rejestrator i kamera. Także te 4Mpx to taki optymalny wybór między jakością a kosztami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką cichą nadzieje że wybrałem optymalnie cena/jakość

 

szkoda że Switch POE osobno będzie od rejestratora, a nie zintegrowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat zaleta, bo jak jedno albo drugie Ci padnie, to masz do wymianiny tylko jeden sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Switch o wartości 744,15 zł za 127zł no niezły rabat :)

 

Ogólnie Dahua to bardzo dobry sprzęt ale jakoś tanio to wszystko wychodzi.

Edytowane przez Runde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze, po znajomosci kolega monter itd. zlozyl mi zestaw z 4 kamerek poe + switch + rejestrator i jak to on okreslil to minimum w ktorym cos widac i ma to sens - okolo 1700zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat zaleta, bo jak jedno albo drugie Ci padnie, to masz do wymianiny tylko jeden sprzet

Switch o wartości 744,15 zł za 127zł no niezły rabat :)Ogólnie Dahua to bardzo dobry sprzęt ale jakoś tanio to wszystko wychodzi.

2xUP

w tym przypadku gdyby po gwarancji padł switch poe, to bardziej się opłaca kupić cały sprzęt, a to co zostało sprzedać...

 

 

 

 

szczerze, po znajomosci kolega monter itd. zlozyl mi zestaw z 4 kamerek poe + switch + rejestrator i jak to on okreslil to minimum w ktorym cos widac i ma to sens - okolo 1700zl

 

ja bym powiedział że minimum to kamera 1440p nagrywająca w 20 klatkach w technologi cyfrowej IP (poe), tak żeby było widać twarze i tablice rejestracyjne

 

przy analogowych rejestratorach nawet jak by było 4K to najczęściej ostrość kuluje, pewnie dlatego że są straty na kablach

 

już nie wspominając o januszo-sprzedawcach na allegro co wciskają monitoringi 4K w technologii analogowej nagrywające w 5/10 klatkach /na sek XD

 

 

 

Czytałem też że ilość klatek na sekundę zależy od osiągów rejestratora i ilości kamer

przykładowo rejestrator maksymalnie wyciąga 80mbit/s, z czego nagrywanie dla 1x kamery w 1440p/20fps wymaga 40mbit/s,

 

czyli jak ktoś dla takiego rejestratora max 80mbit/s jebnie 4x kamery 1440p/20fps, to realnie będzie miał 1440p/10fps 20mbit/s, bo rejestrator nie wyrobi z wydajnością i podzieli przepustowość

oczywiście zawsze może przełączyć na 1080p to wtedy uzyska te 20fps, ale obraz będzie mniej dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...