Skocz do zawartości
migot

AIO navis 280 dziwne dzwięki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Własnie zainstalowałem sobie navisa 280, podłaczony jest do płyty b450 gaming plus max i działa z procesorem ryzen 5 3600. Montaż był problemantyczny ale chyba sobie poradziłem, wykorzystałem fabryczną blaszkę co była z tyłu płyty i dedykowane śruby do AM4 wg instrukcji, wiatraki połaczone ze sobą i z płyta, kabel sata rownież podłączony.

 

 

Wszystko pioeknie wygląda ale martwią mnie temperatury, chłodzenie potrafi sobie czasami zwiększyć po prostu obroty jak przeglądam neta czy robie coś innego i wtedy lekko to słysze bo wskakuje na ok 1000-1200 rmp... czy to normalne ? Mało tego robiąc test w cinebench r20 średnia temperatura była w okolicach 68 stopni, a w rubruce max było ok 74... chyba dużo? Obroty max 1500

 

 

Czy to normalne czy coś w montażu mi nie wyszło i muszę poprawić?

Edytowane przez migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w normie ustaw sobie krzywą wentylatorów i zmień czas startowania wentylatorów w zależności od temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdź napięcie procesora, niektóre płyty potrafią dowalać napięcie. Druga sprawa że temperatury są jak najbardziej OK, pobaw się krzywą wentylatorów. PWM na niektórych płytach działa wedle własnego widzimisię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbij w UEFI wartość step up time i step down time dla złącza wentylatorowego pod które masz dopięte wentylatory z Navisa. Pozwoli to ograniczyć takie sekundowe skoki obrotów, gdy pojawia się trochę obciążenia i temperatura procka skacze na sekundę czy dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@migot

Dokładnie jest tak jak koledzy wyżej napisali.

Znajdź swoje stabilne napięcie na danym mnożniku i ustaw krzywą wentylatorów.

Ja uzyskałem ponad 10"C na Fortis 3.

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, mimo wszystko liczyłem na delikatnie mniejsze temperatury. Pobawiłem się trochę krzywą i jest zdecydowanie lepiej. Procesor ryzen 5 3600 po oc do 4.4 ghz i vcore 1.3 w cinebench r20 osiąga w ciepły dzień nawet 75 stopni... a w takim teście aida 64 na stress test cpu max 58-59, cod warzone skoczy czasami do 71 ale z reguły 60-65... to nadal norma?

Edytowane przez migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że standard. W przypadku Ryzenów 3000 ciężko odebrać efektywnie ciepło z małej powierzchni jaką stanowi chiplet z rdzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info

Edytowane przez migot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...