Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, joloxx9 napisał:

Na PS5 rozumiem 30 fps? ?

Podobno ma być 60k/s linka nie daję bo zaraz się będziesz czepiać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już kiedy mają być pierwsze recki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Ale to nie jest kwestia "wolenia". ;)
Myślisz, ze dzieciaki na podwórku w Katowicach źle się bawią?
To nie jakość podwórka generuję radochę z zabawy.
Dziś gówniaki mają podwórka, o których mogliśmy tylko marzyć - i... stają puste.

To jest tylko i wyłącznie ta kwestia. I po pierwsze nie jestem dzieciakiem, więc podwórko nie cieszy mnie tak samo jak Alpy. Ty oczywiście możesz biegać razem z dzieciakami i się szczerzyć... bądź trzepać.

Po drugie jakość podwórka to jeden ze składowych elementów zabawy.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, azgan napisał:

Podobno ma być 60k/s linka nie daję bo zaraz się będziesz czepiać 

 

Akurat teraz na złośc nie dasz choć spamujesz nimi co 10 minut :E

No nic dowiemy się po premierze jak będzie rozdzielczość przy tych 60 fps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

A jak powiem jednak Katowice, to co to zmieni?
Zaczynam rozumieć, dlaczego w niektórych grach wybieramy między facetem a babeczką - bo okazuje się - tu się tego dowiaduję - ma to dla kogoś znaczenie! ?

Nie powiesz. Czy raczej powiesz tylko i wyłącznie na przekór.

No jak wybór ma znaczenie to może oznaczać, że gra jest nieźle napisana. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, joloxx9 napisał:

Akurat teraz na złośc nie dasz choć spamujesz nimi co 10 minut :E

No nic dowiemy się po premierze jak będzie rozdzielczość przy tych 60 fps. 

Wpisz w google "Horizon Forbidden West na PS5 zadziała w 60 FPS". Znajdziesz bez problemu już w pierwszym linku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, henryk nowak napisał:

Serio chcesz rozmawiać o realizmie w grze której akcja rozgrywa się tysiąc lat po apokalipsie w świecie w którym ludzie czczą mechaniczne bestie oraz z nimi walczą. O realizmie w grze w której maszyny nie psują się od tysiąca lat, zieją ogniem, strzelają laserami z pyska, a bohaterka posługuje się laserowa włócznia i ma na uchu skaner wszystkiego co ją otacza? :E Bez jaj :E

I tak jak pisałem, nie oczekuję dmuchanej lali, wyraźnie napisałem, że mogłaby być ładna albo przeciętna. Ta jest po prostu mega brzydka, wygląda jakby jadła pączki na śniadanie, obiad i kolację. Poza tym bardziej mi wadzi kult brzydoty, FW rozgrywa się niby pół roku po poprzedniej części, mogli nie ruszać jej wyglądu. 

Co do tlou2 to nie mam do czego się przyczepić. Abby wygląda jak porządny maderfaker i świetnie to współgra z tym jaka jest jej postać. Całe tlou2 jest dużo bardziej realistyczne, rozgrywa się 25 lat po początku pandemii i przedstawia brzydki, zepsuty świat. W horizonie będziemy zwiedzać piękny świat, oglądać ładne krajobrazy, walczyć z laserowymi stworami a główna bohaterka to zwykły pasztet. Po co? Tak jak pisałem - to jest wirtualna rozrywka, fikcja. W filmach grają ładne babki a do gier na siłę ladują nam pasztety. Niech by była przeciętna i nikt by się nie czepiał, więc proszę mi nie wyskakiwać z plastikowymi lalami. 

 

Wiadomo ze nie oczekuje realizmu, ale tez tak samo nie potrzebuje kolejnej seks bomby ;) 

I male sprostowanie, te maszyny nie mialy tysiecy lat, terraforming planety trwal od jakis 700 lat w momencie kiedy poznajemy Alloy no i maszyny byly produkowane na bierzaco zeby w tym pomagac.

Jedyne "tysiacletnie" to te "zle" ktore po latach hibernacji po deaktywacji zostaly obudzone przez hadesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guerrilla Games ogłosiła status GOLD dla Horizon Forbidden West. Gdyby ktoś chciał to pokazali też materiały z wersji na PlayStation 4 (gra wygląda ładnie nawet na starej generacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Sheeneek napisał:

ale tez tak samo nie potrzebuje kolejnej seks bomby ;) 

Nikt nie oczekuje. Jest seks bomba, jest oryginalna Alloy i jest Pani Pączek.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak samo tylko w niższej rozdzielczości. Ciekawe czy jakimś cudem utrzymają 1080p na facie.

A co do tego gameplayu z prosiaka to wybuchy ognia wyglądają jakoś bardzo słabo ~1:10, ~1:30 itd. jest dobre kilka momentów w tym filmiku wyżej. Ciekawe jak na PS5 będzie w tej kwestii..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, crush napisał:

Nikt nie oczekuje. Jest seks bomba, jest oryginalna Alloy i jest Pani Pączek.

Piękne podsumowanie w dwóch zdaniach. A jego ktoś się dziwi że wygląd postaci którą sterujemy ma znaczenie, to już wyjaśniam. Chyba zdecydowanie łatwiej jest utożsamiać się z ludźmi ładnymi, szczupłymi, wysportowanym czy mądrymi niż z kimś głupim i brzydkim. To naturalne, że nie będziemy czuć więzi z kimś kto się nam nie podoba. Jest mnóstwo gier akcji w których bohater jest brzydki, ale w takich grach zazwyczaj nie trzeba się z nim utożsamiać. Taki doomguy ma siać zniszczenie. Horizon to jednak gra przygodowa z dość rozbudowaną fabułą i dość ciekawymi dialogami. Momentami podchodzi pod RPG, dobrze by było czuć jakaś więź z postacią. W tym przypadku może to być trudne, przynajmniej dla mnie.

38 minut temu, lukadd napisał:

Pewnie tak samo tylko w niższej rozdzielczości. Ciekawe czy jakimś cudem utrzymają 1080p na facie.

A co do tego gameplayu z prosiaka to wybuchy ognia wyglądają jakoś bardzo słabo ~1:10, ~1:30 itd. jest dobre kilka momentów w tym filmiku wyżej. Ciekawe jak na PS5 będzie w tej kwestii..

To wygląda jak stary horizon w nowym settingu, na filmiku nie widać dużych zmian. Pewnie jakieś są, tylko kompresja YouTube jeszcze bardziej utrudnia ich wyłapanie. Poza tym już pierwsza część wyciskała siódme poty z tych konsol, może faktycznie wersja na PS5 będzie wyglądać dużo, dużo lepiej. 

Dla mnie to nie jest istotne, byle było 60fps i dobra historia. Fajnie jakby trochę oddrewnili dialogi , zaserwowali jakiś plot twist jak w pierwszej części i powinno być dobrze. 

Edytowane przez henryk nowak
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda bo to gra tworzona na PS4.

Na PS5 będzie to samo tylko troszkę podkręcone. Np lepsza woda, cienie, czy być może właśnie to o czym wyżej wspomniałem lepsze efekty wybuchającego ognia, które na ps4 pro w tym gameplayu wyglądają bidnie.

Ja osobiście widzę za duży recykling w tej grze i jakieś mam takie przeczucie, że historia będzie gorsza od jedynki. No, ale zobaczymy. Na pewno nie dam Sony zarobić 339pln :E na tej grze. Kiedyś kupię w promo w cenie takiej jaka będzie adekwatna do jakości tej produkcji czyli obstawiam że pewnie przedział 100-150zeta.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, henryk nowak napisał:

To wygląda jak stary horizon w nowym settingu, na filmiku nie widać dużych zmian. Pewnie jakieś są, tylko kompresja YouTube jeszcze bardziej utrudnia ich wyłapanie. Poza tym już pierwsza część wyciskała siódme poty z tych konsol, może faktycznie wersja na PS5 będzie wyglądać dużo, dużo lepiej. 

Dla mnie to nie jest istotne, byle było 60fps i dobra historia. Fajnie jakby trochę oddrewnili dialogi , zaserwowali jakiś plot twist jak w pierwszej części i powinno być dobrze. 

 

6 godzin temu, lukadd napisał:

Tak wygląda bo to gra tworzona na PS4.

Na PS5 będzie to samo tylko troszkę podkręcone. Np lepsza woda, cienie, czy być może właśnie to o czym wyżej wspomniałem lepsze efekty wybuchającego ognia, które na ps4 pro w tym gameplayu wyglądają bidnie.

Ja osobiście widzę za duży recykling w tej grze i jakieś mam takie przeczucie, że historia będzie gorsza od jedynki. No, ale zobaczymy. Na pewno nie dam Sony zarobić 339pln :E na tej grze. Kiedyś kupię w promo w cenie takiej jaka będzie adekwatna do jakości tej produkcji czyli obstawiam że pewnie przedział 100-150zeta.

 

 

41 minut temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Obejrzałem te 3 najnowsze gameplaye i... jestem zachwycony.
Szkoda tylko, że jako blacharzowi przyjdzie mi zapewne długo poczekać. 

Obejrzałem sobie jeszcze raz te urywki z Horizon Forbidden West z wersji na PS4PRO w 2160p na YT i jak dla mnie wygląda to jednak lepiej od Horizon Zero Dawn Complete Edition (odpaliłem u siebie we wstecznej). Nie wiem czy to przez zmiany w settingu, czy jakieś artystyczne zabiegi ale serio jestem zaskoczony jak dobrze wygląda Horizon Forbidden West na tym starym PlayStation 4 PRO. Może Guerrilla Games dopieściła lepiej Decima Engine może to jakieś sztuczki ale odnoszę wrażenie że całościowo jest lepiej. Oczywiście tak jak lukadd zauważył miejscami ogień przy wybuchach odstaje ale i tak trzeba docenić starania że udało się osiągnąć zaskakująco dobry efekt na 7 letnim sprzęcie. Prawdę powiedziawszy myślałem że na starej generacji będzie to ssało a jest lepiej niż się spodziewałem. Nie wiem jak bazowe PS4 ale mając "prosiaczka" raczej bym się nie martwił. Jedynie 30fps może boleć ale jak ktoś gra na konsoli zwłaszcza tych z poprzedniej generacji to powinien być przyzwyczajony. Zobaczymy jak to będzie wyglądało na żywo w wersji premierowej z HDR ale jestem zdania że na PS4PRO spokojnie da się to też ograć i nie trzeba w te pędy lecieć po PS5 tak więc spokojnie czekać do premiery na recenzje. Jak fabuła będzie trzymać poziom to można się zastanowić. O używki też bym się nie martwił bo na kg tego będzie i to w dobrych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, azgan napisał:

Wpisz w google "Horizon Forbidden West na PS5 zadziała w 60 FPS". Znajdziesz bez problemu już w pierwszym linku 

Nie umiem uzywac google, zawsze tutaj na forum przychodziłem bo były linki do wszystkiego :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, azgan napisał:

Obejrzałem sobie jeszcze raz te urywki z Horizon Forbidden West z wersji na PS4PRO w 2160p na YT i jak dla mnie wygląda to jednak lepiej od Horizon Zero Dawn Complete Edition (odpaliłem u siebie we wstecznej). Nie wiem czy to przez zmiany w settingu, czy jakieś artystyczne zabiegi ale serio jestem zaskoczony jak dobrze wygląda Horizon Forbidden West na tym starym PlayStation 4 PRO. Może Guerrilla Games dopieściła lepiej Decima Engine może to jakieś sztuczki ale odnoszę wrażenie że całościowo jest lepiej. Oczywiście tak jak lukadd zauważył miejscami ogień przy wybuchach odstaje ale i tak trzeba docenić starania że udało się osiągnąć zaskakująco dobry efekt na 7 letnim sprzęcie. Prawdę powiedziawszy myślałem że na starej generacji będzie to ssało a jest lepiej niż się spodziewałem. Nie wiem jak bazowe PS4 ale mając "prosiaczka" raczej bym się nie martwił. Jedynie 30fps może boleć ale jak ktoś gra na konsoli zwłaszcza tych z poprzedniej generacji to powinien być przyzwyczajony. Zobaczymy jak to będzie wyglądało na żywo w wersji premierowej z HDR ale jestem zdania że na PS4PRO spokojnie da się to też ograć i nie trzeba w te pędy lecieć po PS5 tak więc spokojnie czekać do premiery na recenzje. Jak fabuła będzie trzymać poziom to można się zastanowić. O używki też bym się nie martwił bo na kg tego będzie i to w dobrych cenach.

No tu z uzywkami miodzio bedzie bo darmowy update jest wiec wystrczy plytka z wersji ps4.

Kurcze mogli juz by uciac ta poprzednia generacje i zaczeli by robic czysto pod nowa :( Chociaz przy obecnych brakach sprzetu to pewnie jeszcze ze 2 lata beda robic multigeneracje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony raczej nie zrezygnuje z tak dużej grupy osób, która posiada jeszcze starszy sprzęt. To nadal spora liczba i duży zarobek dla nich.Ta sytuacja na pewno potrwa tyle czasu ile mówisz. Nic na to nie poradzimy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sheeneek napisał:

Kurcze mogli juz by uciac ta poprzednia generacje i zaczeli by robic czysto pod nowa :( Chociaz przy obecnych brakach sprzetu to pewnie jeszcze ze 2 lata beda robic multigeneracje.

2022 to jeszcze sporo gier pod PS4, od 2023 powinni powoli od tego odchodzić.

To nie tylko sam brak sprzętu. Ta sama archi PS4 i PS5 pozwala na łatwe przenoszenie gier z PS4 na PS5. Te same silniki, więc zrobią grę na PS4, dodadzą tryb 60fps dla PS5 i jakieś extra bajery graficzne i 2 pieczenie na jednym ogniu, hajs w tym jest najważniejszy :E

 

11 minut temu, dawidoxx napisał:

No szczególnie ta recka z ppe pewnie będzie warta przeczytania :E

Ogólnie recki największych gier AAA w ostatnich latach osiągnęły dno dna :E. Większości nawet nie warto przeglądać bo brzmią jak zwykła marketingowa paplanina i na koniec i tak ~9/10 :E.

Edytowane przez lukadd
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinie jak to działa i wygląda na slimce, jak będzie ok, to wezmę w najbliższej promocji. Ogrywam na ps4 co jeszcze jest i wszystko git, przyjdzie czas na ps5, aktualnie jakbym miał wybierać to series x niż ps5, bo tam mało exów.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

2022 to jeszcze sporo gier pod PS4, od 2023 powinni powoli od tego odchodzić.

To nie tylko sam brak sprzętu. Ta sama archi PS4 i PS5 pozwala na łatwe przenoszenie gier z PS4 na PS5. Te same silniki, więc zrobią grę na PS4, dodadzą tryb 60fps dla PS5 i jakieś extra bajery graficzne i 2 pieczenie na jednym ogniu, hajs w tym jest najważniejszy :E

 

No szczególnie ta recka z ppe pewnie będzie warta przeczytania :E

Ogólnie recki największych gier AAA w ostatnich latach osiągnęły dno dna :E. Większości nawet nie warto przeglądać bo brzmią jak zwykła marketingowa paplanina i na koniec i tak ~9/10 :E.

No oczywiste ze tam będzie 10/10 :E ale chodziło mi o to że pierwsze recki mają się pojawić od 14

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twitter jakaś :kupa: burza o wykorzystanie starych animacji z Horizon Zero Dawn w Horizon Forbidden West. Guerrilla Games tłumaczy się z tak zwanego "kopiuj i wklej". Niby nic wielkiego bo w wielu innych grach to norma ale zrobiła się z tego mała "afera" :szczerbaty:.

Edytowane przez azgan
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

Na twitter jakaś :kupa: burza o wykorzystanie starych animacji z Horizon Zero Dawn w Horizon Forbidden West. Guerrilla Games tłumaczy się z tak zwanego "kopiuj i wklej". Niby nic wielkiego bo w wielu innych grach to norma ale zrobiła się z tego mała "afera" :szczerbaty:.

Ciekawe czy AC origin, odyssey i valhalla nie ma tej samej przypadłości? :E

Ghost recon wildelands i brakepoint? 

Watch dog 2 i London? 

A to tylko gry w które nie tak dawno grałem, sami pewnie znajdziecie jeszcze więcej takich przykładów. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, dawidoxx napisał:

No oczywiste ze tam będzie 10/10 :E ale chodziło mi o to że pierwsze recki mają się pojawić od 14

Dobrze wiedzieć, dzięki za info ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...