Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde tak walczę ze sobą czy ruszyć tyłek i pojechać po ta gre,ale jak czytam ze tryb wydajności tak leci na pysk z grafika to mi się słabo robi.

Ja po prostu nie umiem w 30 klatek.To jest niegrywane i nie wiem jak Wy to robicie :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixsuple dzięki za linka, czekałem na materiał od Heretyka (Kamila) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Phoenixsuple dzięki za linka, czekałem na materiał od Heretyka (Kamila) ?

No i wygląda że giereczka pod względem graficznym to najwyższy poziom. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te niedopracowania, migający hdr, wyskakujące obiekty/doczytywania i słabo się przyłożyli do trybu 60fps i pewnie jeszcze kolejne rzeczy wyjdą jak już gracze wezmą w obroty ta grę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gret napisał:

No i wygląda że giereczka pod względem graficznym to najwyższy poziom. 

I wszystko jasne ?. W trybie wydajności jest 1800p z CBR czyli rekonstrukcja obrazu a jakość to 2160p więc nie dziwota że przy pełnym 4K obraz jest żyleta ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej jakości gry to ja się nie dziwię że to działa "tylko" w 30kl/s w pełnym 4k. PS5 nie ma jakiegoś graficznego potwora na pokładzie żeby wyciągnąć więcej. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

I wszystko jasne ?. W trybie wydajności jest 1800p z CBR czyli rekonstrukcja obrazu a jakość to 2160p więc nie dziwota że przy pełnym 4K obraz jest żyleta ?.

Zeby tylko to roznilo sie rozdzialka a tu jednak to i owo jest przyciete w trybie wydajnosci. W trybie jakosci gra wyglada sztos!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że przepięknie wygląda i masakruje te wszystkie multiplatformy na rydwanach po 15 tysięcy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gret napisał:

Przy tej jakości gry to ja się nie dziwię że to działa "tylko" w 30kl/s w pełnym 4k. PS5 nie ma jakiegoś graficznego potwora na pokładzie żeby wyciągnąć więcej. 

Jak wyjdzie na PC to wymagania będą srogie zwłaszcza w 4K bez DLSS a biorąc pod uwagę jak działa Horizon Zero Dawn przy Horizon Forbidden Wes który wygląda dużo lepiej praktycznie w każdym aspekcie to ładnie będzie cisnąć sprzęt zwłaszcza jak dojdą ustawienia Ultra :szczerbaty:

Tyle dobrze że zanim ta gra trafi na PC to będą już nowe RTX'y i RX'y więc spory skok wydajności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie wydajności aż tak źle nie wygląda, bez przesady, ludzie się zachowują jakby po przełączeniu w tryb wydajności cofało nas o dekadę :lol2:

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ombre070 napisał:

Kurde tak walczę ze sobą czy ruszyć tyłek i pojechać po ta gre,ale jak czytam ze tryb wydajności tak leci na pysk z grafika to mi się słabo robi.

Ja po prostu nie umiem w 30 klatek.To jest niegrywane i nie wiem jak Wy to robicie :( 

Widać konsole nie są dla Ciebie. Sprzedaj to i kup PC za 12tysi i może będziesz zadowolony. 

 

Mój egzemplarz gry już w paczkomacie na mnie czeka. Będzie dzisiaj grane aż zasnę przed TV... :E 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dekadę nie cofa ale robi mocne mydło.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ Mnie to nie przeszkadza, bardziej wkurza mnie migotanie trawy.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Zeby tylko to roznilo sie rozdzialka a tu jednak to i owo jest przyciete w trybie wydajnosci. W trybie jakosci gra wyglada sztos!

Tryb wydajności to mieszanka ustawień wysokich i średnich ale jednocześnie nastawy grafiki są i tak wyższe niż na PS4PRO które ciągnie to tylko w 30k/s z rekonstrukcją obrazu w 1800p a na PS5 mamy 60 klateczek. Tryb jakości to ustawienia bardzo wysokie i wysokie w 4K więc mocniej ciśnie sprzęt. Na tłustym PC w 2160p przy Ultra to będzie jedna z najładniejszych gier ?

8 minut temu, hennepin napisał:

Trzeba przyznać, że przepięknie wygląda i masakruje te wszystkie multiplatformy na rydwanach po 15 tysięcy :).

Miód malina niech tylko poprawią babola z HDR i będzie cukierek dla graficznych onanistów ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Zeby tylko to roznilo sie rozdzialka a tu jednak to i owo jest przyciete w trybie wydajnosci. W trybie jakosci gra wyglada sztos!

Detale też pocięli w tych 60fps? 
Ehh to nawet nie odpalam tylko od razu 4K. 
Wieczorkiem zasiadam i ja. ?

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zaodrze244 napisał:

Widać konsole nie są dla Ciebie. Sprzedaj to i kup PC za 12tysi i może będziesz zadowolony. 

 

Kompa może kupić teraz nawet za 15-20K ale i tak będzie musiał poczekać z zagraniem bo SONY to nie Microsoft i nie ma jasnej polityki wydawania swoich tytułów na PC. Póki co nie wypstrykali się jeszcze z czołowych EX'ów z czasów PS4 ba nawet Remaster Uncharted nie ma konkretnej daty premiery na PC :szczerbaty:. Można się tylko spodziewać że Horizon Forbidden West trafi również na PC skoro wydali na nim Horizon Zero Dawn ale kiedy to nastąpi? Kto to wie ?? Grać można tu i teraz bez czekania albo oglądać na YouTube jak Corle ogrywa na PS5 ?.

18 minut temu, zaodrze244 napisał:

 

 

Mój egzemplarz gry już w paczkomacie na mnie czeka. Będzie dzisiaj grane aż zasnę przed TV... :E 

Ja za chwilę odpalam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak wam tutaj zaniżam poziom, i non stop piszę o PS4, no ale mam co mam. Jakoś nie byłem zainteresowany zakupem nowego Horizona, tak po tym co zobaczyłem jak to działa i "wygląda"(specjalnie w "" bo wiem, że nie ma szału i nie może się równać z jedyną słuszną wersją PS5:szczerbaty:) jak dla mnie, który ma Slimkę, jest to sztos, znajdzie się kilka mankamentów, ale z tym zaraz.
Napiszę co sam zaobserwowałem,  przy okazji na streamie rozmawiałem z streamerem, który streamował grę na PS4 Fat. Nie miał żadnych problemów, gra wyglądała bardzo ładnie, na pewno nie gorzej niż pierwsza część tejże serii. Jest kilka filmików na YT też ze starej konsolki Fat i tak twitch czy yt zaniża jakość swoim bitratem, więc na żywo będzie, ba powinno wyglądać ostrzej i lepiej.
Z filmików YT(w tym od DF), dowiedziałem się, że te 1080p to szachownica, ktoś inny mówi o natywnej, zaś gdzie indziej można usłyszeć, że jest dynamiczna. Było widać pop upy, nie wiem czy to będzie tak psuło rozgrywkę, czy waliło po oczach, zdarzyło się też, że Aloy wisi w powietrzu i dopiero po chwili się wczytały tekstury(widziałem coś podobnego w recenzji w wersji na PS5).

Im szybciej ogram co mam zaczęte, plus chciałbym ograć jedynkę na PC przed dwójką, to szybciej zakupię swoją kopię, zresztą i tak mam ciężki wybór Elden Ring vs Horizon(Eldena brałbym na premierę, Horizon i tak musi trochu poczekać).
Może i się powtarzam, ale Horizon na PS4 w porównaniu do DL2 czy Cybera to inna liga.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Kompa może kupić teraz nawet za 15-20K ale i tak będzie musiał poczekać z zagraniem bo SONY to nie Microsoft i nie ma jasnej polityki wydawania swoich tytułów na PC. Póki co nie wypstrykali się jeszcze z czołowych EX'ów z czasów PS4 ba nawet Remaster Uncharted nie ma konkretnej daty premiery na PC :szczerbaty:. Można się tylko spodziewać że Horizon Forbidden West trafi również na PC skoro wydali na nim Horizon Zero Dawn ale kiedy to nastąpi? Kto to wie ?? Grać można tu i teraz bez czekania albo oglądać na YouTube jak Corle ogrywa na PS5 ?.

Limit kasy jaką możesz wydać na kompa nie istnieje. Przecież to jest kwestia oczywista. Pisząc o 12k miałem na myśli kompa który kupił mój koleś z pracy o takiego:

https://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/asus-komputer-asus-i911-16gb-1tb-3080-w10.bhtml#opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, gret napisał:

Przy tej jakości gry to ja się nie dziwię że to działa "tylko" w 30kl/s w pełnym 4k. PS5 nie ma jakiegoś graficznego potwora na pokładzie żeby wyciągnąć więcej. 

Pewnie że tak. Taki bardziej korytarzowy God of War jak się odpali na PC w natywnym 4K bez DLSS z tymi dodanymi lepszymi cieniami (i to bez RT) to nawet RTX3090 wymięka a to przecież również tytuł cross-genowy https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-god-of-war-pc-wymagania-sprzetowe-do-niskich-nie-naleza-test-i-porownanie-jakosci-obrazu-nvidia-dlss?page=0,15

Horizon Forbidden West to open world na sporą skalę z dużo lepszą grafiką od God of War więc czego można wymagać od układu graficznego w konsoli za 2400 PLN skoro dużo droższe GPU za tysiące złotych mają problemy z pociągnięciem 4K z podbitą grafiką?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28K4iuY.jpg

veHIMOq.jpg

:E 



nawet na początku takie bugi występuja :E 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tryb wydajnośći i jakości

ZYwp2ln.jpg

CrkO6Rf.jpg


Większość detali jest ciętych, nawet model głownej postaci :E 

Edytowane przez dawidoxx
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się skusiłem.

 

Bardzo brawo Sony.Wrzucam płytkę(ps5) ,a ona zamiast się instalować ściąga mi grę z neta.96gb!!

Jak ktoś jedzie na słabym necie to ma cienko.

To jest jakiś obłęd ?  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ombre070 napisał:

Jednak się skusiłem.

 

Bardzo brawo Sony.Wrzucam płytkę(ps5) ,a ona zamiast się instalować ściąga mi grę z neta.96gb!!

Jak ktoś jedzie na słabym necie to ma cienko.

To jest jakiś obłęd ?  

 

Szczytuje dane z płytki na dysk + pewnie ściga patcha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...