Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co jestem rozczarowany. Mam za sobą kilkanaście godzin i gra mnie po prostu nudzi a fabularnie też za dobrze nie jest. Pierwsza część bardzo mi się podobała, ale tutaj jest za mało istotnych zmian. Tyle lat minęło od części pierwszej, gra wyszła na nowe konsole, a rewolucji brak. Ogólnie gameplayowo jest ok, takie 7/10, ale liczyłem na więcej. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, dawidoxx napisał:

Kto chce to kupi oba sprzęty :D

Mnie horizon niestety nie porwał, ale nie mówię że gra jest kiepska... gdybym pewnie skończył jedynkę byłbym zachwycony  :-)

 

Mi się podoba i Elden Ring idzie w odstawkę do czasu aż nie ogram Horizon Forbidden West ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Mi się podoba i Elden Ring idzie w odstawkę do czasu aż nie ogram Horizon Forbidden West ?

Zrozumiałe.. też bym odstawił jakbym się wkręcił w jeden tytuł..  nie lubię ogrywać dwóch na raz :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marcusfff napisał:

Może umknęło mi, ale zapytam: grałeś s Zero Dawn?

Co do samej gierki, to klasa. Owszem, to oprócz nowej otoczki i dodatkowych bajerów niemal dokładnie pierwsza część. Ale, dla mnie to zaleta, bo H:ZD grało mi się wyśmienicie. Kreacja i koncepcja świata znakomita, moje klimaty. Fabuła mnie pochłonęła, pamiętam, że cisnąłem jeszcze jedną misję i jeszcze, tylko po to, by dowiedzieć się więcej o przeszłości. Jak w baaardzo wciągającej książce. Tylko drugą oś fabularna, czyli plemienne wojenki, mnie nie ujęły.

W FW mam ograne 21 h, ale może nie jestem jakoś bardzo daleko. Zazwyczaj liżę ściany i od razu wykonuję poboczne misje i aktywności, jąk tylko się pojawią. Wszystkiego jest tu więcej i lepiej. W H:ZD widać było, że Guerilla nie miała doświadczenia z sandboxami i zapełnienie świata nie było momentami najwyższych lotów. Tu widać, że zrobili spory progres pod tym względem. Fabuła mnie znów wciągnęła, a obawiałem się, że jak już odkryliśmy tajemnicę świata z poprzedniej części, to już mnie to bawić nie będzie. Wręcz przeciwnie! ? Nawet zaciekawiło mnie story "teraźniejszych" niesnasek plemiennych. Grafa śliczna, lokacje i modele to najwyższa póła a najbardziej przypadła mi ilość wszelakich detali. Muzyka i udźwiękowienie super, choć dziwnie wnerwia mnie dzwięk szybkiego skanu Fokusem. 

Z wad to oczywiście słynne doczytywanie, słabo wyreżyserowane niektóre cutscenki i pogorszenie responsywności ruchu bohaterki. Zwłaszcza w sekcjach wspinaczkowo- zręcznościowych. Do niektórych chwytów czy belek klei się za bardzo, do innych za słabo. O jeździe wierzchem już ktoś wspominał- mam ten sam problem. Również wierzchowiec jest zbyt czuły na lewą gałkę. Hmm... może można to ustawić, tak teraz pomyślałem ;). Niektóre dialogi też trochę przynudzają i są zbyt cukierkowe. Dla mnie również zbyt dużo wszelkiej maści typów broni, ataków, boosterów, drzewek, talentów i tego całego badziewia. Choć trzeba przyznać, że to będzie plus, bo daje dużą swobodę innym, jak ktoś preferuje odmienny styl walki niż dzida i łuk. Ja nie korzystam z tych wszystkich opcji i tylko "zabierają miejsce na przyciskach". Podobnie miałem Ghost of Tsushima- jakieś dmuchawki, proce, dzwoneczki a i tak leciałem kataną i czasem łukiem :). Na te 21 godzin pojawił mi się jeden poważniejszy babol. Podczas potyczki finałowej w jednej z misji pobocznych jeden z przeciwników wpadł pod tekstury ściany skalnej i walka nie mogła się zakończyć puki żył. Nic go nie dosięgało z wyjątkiem bomb mrożących z hukprocy. Także dało radę.

Generalnie giera miodna pod nmój gust więc bawię się świetnie! Puki co solidne 8/10 a będzie 9/10 jak trochę połatają patchami.

 

 

Mam podobne zdanie o HFW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, henryk nowak napisał:

Póki co jestem rozczarowany. Mam za sobą kilkanaście godzin i gra mnie po prostu nudzi a fabularnie też za dobrze nie jest. Pierwsza część bardzo mi się podobała, ale tutaj jest za mało istotnych zmian. Tyle lat minęło od części pierwszej, gra wyszła na nowe konsole, a rewolucji brak. Ogólnie gameplayowo jest ok, takie 7/10, ale liczyłem na więcej. 

A już myślałem że tylko mi podchodzi srednio :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Kaczkofan napisał:

20 lvl już. Mapa trochę przeładowana znacznikami, ale po Valhalli nic mnie już chyba nie zaskoczy pod tym względem ? 4k/30 FPS wygląda świetnie, nawet na moim LED. Fabuła imo na plus w porównaniu do części pierwszej. Póki co tylko jedna rzecz mnie zirytowała, tj. jazda wierzchowcem. Często się skubany wiesza/blokuje na minimalnych przeszkodach. Szkoda, że jutro ostatni dzień wolnego i od wtorku do pracy trzeba wracać?

To ładnie poleciałeś z lvl i mówisz że fabuła na plus względem części pierwszej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na odwrót Forbidden West o wiele bardziej mi się podoba niż Zero Dawn.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dawidoxx napisał:

A już myślałem że tylko mi podchodzi srednio :D

 

Ile ludzi tyle opinii przynajmniej te od nas z forum mają jakąś "wartość" ?

7 minut temu, dawidoxx napisał:

Zrozumiałe.. też bym odstawił jakbym się wkręcił w jeden tytuł..  nie lubię ogrywać dwóch na raz :)

Dokładnie 

Teraz, ditmd napisał:

A ja mam na odwrót Forbidden West o wiele bardziej mi się podoba niż Zero Dawn.

Mi póki co też 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości ile już macie godzin nastukanych i jaki lvl? :D

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

Z ciekawości ile już macie godzin nastukanych i jaki lvl? :D

Chwalę się, mam już 15 lvl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś 10 godzin i 15 level, robiłem praktycznie wszystko poza głównym wątkiem, w którym jestem świeżo po ambasadzie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi "bidnemu" królikowi pozostało czekać na wersje PC:-D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zhao napisał:

A mi "bidnemu" królikowi pozostało czekać na wersje PC:-D

:E

Edytowane przez Zhao
Everything has a purpose :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zhao napisał:

A mi "bidnemu" królikowi pozostało czekać na wersje PC:-D

 

Teraz, Zhao napisał:

Dowidzenia :*

I tak nie miałbyś czasu teraz grać bo czyścisz forum jak to zwykle u nas bywa z głośnymi premierami dużych gier :szczerbaty:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka wyjatkowo mi nie podeszla i meczylem sie zeby ja przejsc. Forbiden West poprawia dla mnie sporo zwlaszcza w dialogach z npc i misjach pobocznych. Grafika w trybie 4k30 uwazam ze jest obecnie nr1 i z ciekawoscia podziwiam swiat i co chwile robi fotki ;d Tryb 1800cb 60fps niestety cos nie pyklo. O ile w h1 checkerboard sie sprawdzal dobrze tutaj jest ziarniscie a obiekty na dalszym planie rozmazane, powinni chyba uzyc zwyklej dynamicznej rozdzialki bez cb. Brakuje tez bardzo trybu 40fps jak w Ratchecie.

 

hor2.JPG

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2022 o 12:20, hennepin napisał:

Będzie pewnie jak z Zero Dawn, blacharzom jak wyjdzie Ps6 rzucą ochłapy co by plebs mógł liznąć lepszych gier, tymczasem konsolowcy będą się cieszyć już zamknięciem trylogii, no ale z braku laku małpa kit zeżre i pewnie wiele osób zagra na youtube :hahaha:

To niestety tylko mokry sen każdego konsolowego onanisty - Ci co grają na PC ze łzami w oczach spoglądają na PS5 i te wspaniałe gry których nie doświadczą na PC - a jak doświadczą to to już nie są wspaniałe gry tylko ochłapy, wspaniały tok rozumowania. Ludzie kupują grafiki za absurdalne pieniądze i na pewno z tej okazji nie stać ich dać 2500 na PS5?

1 godzinę temu, azgan napisał:

I oceny na STEAM będą już przynajmniej równie wysokie co w Horizon Zero Dawn ?

Dobra gra to i dobre oceny, nic dziwnego przecież. Ale nie wydaje mi się, że miałoby to podziałać jako motor napędowy sprzedaży konsol - bardziej pomaga im obecnie wysokość cen na rynku PC niż wydawanie gier na PC.

10 godzin temu, afrikan napisał:

Na razie u Microsoftu posucha,ale jak masz ps 5 to nie narzekasz na nudę ?

?‍♂️?‍♀️?‍♂️?‍♀️

  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SNC napisał:

Jedynka wyjatkowo mi nie podeszla i meczylem sie zeby ja przejsc. Forbiden West poprawia dla mnie sporo zwlaszcza w dialogach z npc i misjach pobocznych. Grafika w trybie 4k30 uwazam ze jest obecnie nr1 i z ciekawoscia podziwiam swiat i co chwile robi fotki ;d Tryb 1800cb 60fps niestety cos nie pyklo. O ile w h1 checkerboard sie sprawdzal dobrze tutaj jest ziarniscie a obiekty na dalszym planie rozmazane, powinni chyba uzyc zwyklej dynamicznej rozdzialki bez cb. Brakuje tez bardzo trybu 40fps jak w Ratchecie.

 

hor2.JPG

Daję bo mnie rozbawiło i aż mi się przypomniał Cyberpunk 2077 na premierę ?

 

U mnie póki co żadnych większych problemów nie było ale jestem ciekaw czy później jak więcej pogram to czy nie będzie takich kwiatków :szczerbaty:. A jak tam u Ciebie SNC wygląda stuacja z babolami ?

18 godzin temu, frog67 napisał:

Zwias całkowity czy jak ? HZD w wydaniu na PC też na premierę sypał się jeszcze lepiej widać powoli robi się tradycja.

Co tutaj dużo mówić skoro jeden obrazek jest więcej wart od 1000 słów ?

 
Nie warto ufać bezgranicznie – Demotywatory.pl
 
 
 
To tyczy się również SONY jak i Microsoftu ?
Edytowane przez azgan
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SNC napisał:

Brakuje tez bardzo trybu 40fps jak w Ratchecie.

To jest mega brak, ten tryb 40fps w Ratchecie to był strzał w dziesiątkę, zdecydowanie przyjemniejszy w odbiorze od 30 fps a z niewielkimi kompromisami w grafice. Jestem zawiedziony i jednocześnie zdziwiony, że Sony nie promuje/wymusza dodania tego trybu w innych grach.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla tego, że jeszcze za mało ludzi ma takie tv i to dodatkowa praca z wprowadzeniem takiego trybu na premierę. 

Ale w patchach powinni dodawać takie tryby, tak samo jak dać w końcu VRR tutaj można dać odblokowany tryb fps, aby tylko gra trzymała ten minimalny 40fps 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda zagęszczenie robotów w otwartym świecie?
I jaki jest zasięg respawnu?

Bo to są rzeczy które mnie chyba najmocniej irytowały w jedynce.
Ogólnie HZD oceniam pozytwnie i same walki też były na plus, ale nie w momencie gdy trzeba było powtarzać je "co 5 metrów".
3/4 gry przechodziłem przez to w stroju maskującym, żeby nie rzucać się w oczy i nie być zmuszanym co chwilę do kolejnej potyczki z typowymi przeciwnikami.
Nie wspominając że mieszkańcy żyli, pracowali i często spokojnie przechodzili tuż obok "supergroźnych" maszyn, co mocno kontrastowało z oficjalną narracją.

To samo z respawnami.
Pamiętam jak w drodze do Południka, w pewnej wiosce pod przełęczą usłyszałem wołanie tubylców o pomoc, bo "maszyny atakujom".
No to wpadłem, szybko ukatrupiłem co trzeba i nawet dostałem jakąś nagrodę od mieszkańców.
Biegnę dalej, po zaledwie ~100 metrach słyszę że Ci sami mieszkańcy ponownie wołają o pomoc, bo są atakowani przez te same, odrodzone roboty.
I tak to generalnie wyglądało na całym obszarze- odszedłeś kilkadziesiąt metrów i mogłeś być pewien, że wracając ponownie spotkasz tych samych przeciwników.
Gra byłaby lepsza, gdyby przynajmniej połowę tego badziewia usunąć z mapy i zwiększyć zasięg odległości po jakiej maszyny się respawnują.

Poprawili coś w tym względzie w HFW?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan nie mialem wiekszych bugow jak na razie, raz tylko na cutscence na ktorej Alloy podrozuje byl problem z brzydkim ladowaniem assetu/popupem

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj taki kwiatek -- zostawiłem konsolę wczoraj na czuwaniu w H:FW, dzisiaj syn szwagierki chciał sobie odpalić Spidermana, kliknął w przełączanie gier i konsola bam, wyłączyła się. 

Dobrze, że wstała ale zaraz poczytałem, że ponoć ludziom Horizon zabija ps5 :E ktoś może miał podobne zjawisko ?

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Qrdel napisał:

Dobrze, że wstała ale zaraz poczytałem, że ponoć ludziom Horizon zabija ps5 :E ktoś może miał podobne zjawisko ?

Miałem podobnie.z trybu czuwania odpaliłem konsole,a ta jakby czkawki dostała i restart,ale po nim wszystko ok.

Jak ma zdychać to niech zdycha,ale oby w czasie gwarancji.

Swoją drogą pewnie dlatego nie ma na ps5 vrr.Jakby otworzyli klatkarz to by się konsole popaliły :)

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, ombre070 napisał:

Swoją drogą pewnie dlatego nie ma na ps5 vrr.Jakby otworzyli klatkarz to by się konsole popaliły :)

VRR a brak limitu fps to dwie, zupełnie inne kwestie. Nawet jak już będzie ten VRR, to limitu nikt nie zdejmie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A przeczytałeś artykuł czy tylko nagłówek?  Jasno wynika z artykułu, że działanie zaczęło się od pewnej prowokacji służb. I teraz po tym kto ten materiał odtwarzał po prostu chcą do niego dotrzeć i sprawdzić czy ma wspólników. Nie chodzi tylko o pranie pieniędzy, ale też o dochodzenie w sprawie umieszczenia materiałów wybuchowych w śmietniku.  Także próba pozyskania pewnych informacji jak najbardziej zasadna, bo nie do końca wiedzą kogo szukają, a tak mogą wychwycić podejrzanych.  Nie do końca rozumiem czemu akurat tutaj czepiają się faktu, że chcieli dane użytkowników. Jest wiele portali i usługodawców, którzy takie dane przekazują na wniosek sądów do działań operacyjnych. Pierwszy lepszy przykład to dane dotyczące użytkowników przekazane przez znany portal aukcyjny w celu rozpoznania sprawy sprzedaży nielegalnych kluczy do kart przedpłaconych czy licencji na oprogramowanie. Wiem, bo sam byłem na takim przesłuchaniu w charakterze świadka. Policja dostała numer aukcji, nazwę kupionego produktu, kwotę, rodzaj i datę transakcji, moje dane teleadresowe, nazwę użytkownika, a co jeszcze tego nie wiem.  Zatem jeżeli mają te dane służyć do ścigania przestępstw to czemu ich pozyskanie miałoby być zabronione? Należy jedynie uregulować prawo tak, by nie dopuszczać do nadużyć. 
    • Życia plemnika? Twoje nieuctwo osiąga szczyty ;). Zapoznaj się może czym właściwie jest pigułka po i czemu legalnie można ją używać w Polsce(tyle, że w obecnym stanie prawnym na receptę). Z twoją logiką to każdy seks powinien kończyć się zapłodnieniem(i jest to wręcz wskazane) :D.
    • gral ktos z was cyberpunka 2077 na boosteroid?bo mi cos nie dziala;/
    • Nie kojarzę takich tweaków, ja nic nie zmieniałem.
    • Hahah co nazywasz wysrywem, to że bronie życia i jak to nazywacie nienarodzonego pasożyta czy tam płodu... Moja Ciotka wychowuje przeszło 40 lat niepełnosprawną ruchowo i umysłowo dziewczynę, i powiem Ci że kiedyś powiedziała nigdy tabletki dzień po bym nie użyła, nawet jeśli by została zgwałcona, lub wiedziała że będzie po urodzeniu chora, lub niepełnosprawna .Więc jeśli to nazywasz wysrywem to Gratuluję. Użyj tabletki kilka lat po...    @Voodoo2 Pisz tak dalej to zaraz pięknego bana tu wyłapiesz specjalisto od seksu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...