Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5mpu13gml6j81.jpg?width=2160&format=pjpg

Normalnie prawie  jak hipiska, jeszcze brakuje tu słoneczników :E  

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ditmd napisał:

Trudno żeby gameplay miał się zmienić, to jest druga część gry z serii Horizon, logiczne że będzie oferowała to samo co pierwsza część, tak samo jak Dying Light 2, Elden Ring i masa innych gier które kontynuują jakąś serię itp. Jakby za bardzo to zmienili to pewnie narzekałbyś że to nie jest Horizon.

Czepiasz się. Tej grze czegoś brakuje, gears of war 2, borderlands 2,3, doom eternal czy Wiedźminy 2 i 3 -  to wszystko są kontynuacje. Mechaniki w grach które wymieniłem miały wyraźny lifting między częściami i wyszło to im na dobre. Tutaj jest monotonia i tak jak pisałem - momentami widać kopiuj-wklej. W fw zrobili wszystko w oparciu o te same schematy. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, azgan napisał:

To ładnie poleciałeś z lvl i mówisz że fabuła na plus względem części pierwszej? 

Lubię grind expa i skilli? W moim odczuciu fabuła lepsza póki co. Trochę cięższy klimat jest no i pewne wydarzenia z pierwszej części i projektu Nowy Swit... trzeba samemu przekonać się i zobaczyć. 

50 minut temu, henryk nowak napisał:

Czepiasz się. Tej grze czegoś brakuje, gears of war 2, borderlands 2,3, doom eternal czy Wiedźminy 2 i 3 -  to wszystko są kontynuacje. Mechaniki w grach które wymieniłem miały wyraźny lifting między częściami i wyszło to im na dobre. Tutaj jest monotonia i tak jak pisałem - momentami widać kopiuj-wklej. W fw zrobili wszystko w oparciu o te same schematy. 

Jakiś tam lifting jest. Walka jest dynamiczniejsza + więcej ciekawych zagadek/łamigłówek. Zwiedzanie świata też dostało pozytywnego kopa, szybowanie oraz linka do wspinaczki i przyciągania dają radę. Owszem, nie ma rewolucji, ale i tak jest lepiej niż w pierwszej części. Pytanie czego kto oczekiwał. Mi tam się podoba, ale też nie oczekiwałem cudów ? Trochę szkoda, że dialogi nadal są przegadane, ale np.  same questy poboczne też wg mnie są trochę ciekawsze niż w poprzedniej odsłonie.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@henryk nowak Forbidden West niczego nie brakuje, to bardziej rozwinięty i ulepszony Zero Dawn, to raczej Zero Dawn coś brakowało skoro tak szybko w niej zakończyłem swoją przygodę i jej nie ukończyłem, ale to tylko moja opinia. Nie przypadła ci do gustu, trudno, ja tam i masa ludzi się świetnie w niej bawię. Gdybym tak miał się czepiać o to że gdzieś jest coś copied & pasted, użyte te same assety, powielane te same schematy itp to żadna gra która jest czegoś kontynuacją nie dostałaby dobrej oceny. A te przykłady co podałeś, to sry, ale nie uważam żeby te gry między sobą jakoś znacząco się różniły.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fanboje Sony to jest jednak wybitny stan umysłu. Wrzucona na Twittera walka z bossem i jakie to jest emejzing, next-gen, oł em dżi!

A pod spodem ludzie (słusznie) mają ubaw, że takie walki to były w Monster Hunter'ach, a jakby się uprzeć to i w Shadow of the Colossus. :E 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Jedno jest dla mnie pewne - takie zachowanie jest po prostu śmieszne, niezależnie od platformy.

A to się zgadza?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kaczkofan napisał:

Lubię grind expa i skilli? W moim odczuciu fabuła lepsza póki co. Trochę cięższy klimat jest no i pewne wydarzenia z pierwszej części i projektu Nowy Swit... trzeba samemu przekonać się i zobaczyć. 

 

Ja tak samo ?. Jestem oczarowany klimatem, powoli i spokojnie eksploruję poznając Forbidden West, lvl postać robiąc przy tym aktywności poboczne. Giereczka trafiła po prostu w moje gusta i ma to coś co mnie do niej ciągnie.

7 godzin temu, Sheeneek napisał:

Posiedzialem ze 2h dzisiaj i wrocil nalog mysliwego,  gdziekolwiek nie biegne po drodze ubijam zwierzatka zeby sobie rozwinac sakwy.

Gra sie tak samo dobrze jak w jedynke, animacje postaci w dialogach i ich mimika bardzo poprawiaja odbior. Jak narazie fabula jest ciekawa, ale ciagle czekam na jej rozwoj. Jestem dopiero na etapie polowania bristlebackow.

O tak też mi się uruchamia tryb predatora i poluję na dzikie zwierzęta zbierając potrzebne rzeczy do ulepszania itemków. Ostatni raz miałem tak grając w Red Dead Redemption 2 ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę smaczków i przywiązania do detali 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie ale to nie jest poziom detali interakcji z światem z Zeldy BOTW a jakościowo RDR2 miażdży wszystkie gry jakie wyszyły, łącznie z Naughty Dogs.

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, hennepin napisał:

Niby fajnie ale to nie jest poziom detali interakcji z światem z Zeldy BOTW a jakościowo RDR2 miażdży wszystkie gry jakie wyszyły, łącznie z Naughty Dogs.

Nie każda gra musi być najlepsza we wszystkim, żeby być po prostu dobrą/b.dobrą grą. Każda gra, również te wymienione ma swoje własne problemy.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, hennepin napisał:

Niby fajnie ale to nie jest poziom detali interakcji z światem z Zeldy BOTW a jakościowo RDR2 miażdży wszystkie gry jakie wyszyły, łącznie z Naughty Dogs.

Tu i tak nie ma wszystkich smaczków jakie są w grze i sam wyłapałem grając takie których nie ma na tym filmiku. Jest tego sporo może nie tyle co w Red Dead Redemption 2 bo to klasa sama w sobie ale i tak robi to robotę. Z Zeldy jest tylko "lotnia" zgapiona zresztą graficznie Zelda nie ma czego szukać obok Horizon Forbidden West nawet jak ją odpalisz na PC z emulatora w 4K :szczerbaty:.

Horizon Forbidden West: is that correct when you compare it to ...
 
Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie Zelda nie ma co szukać ale odwrotnie Horizon nie ma co szukać obok Zeldy pod względem możliwości i interakcji z światem.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ditmd napisał:

Trudno żeby gameplay miał się zmienić, to jest druga część gry z serii Horizon, logiczne że będzie oferowała to samo co pierwsza część, tak samo jak Dying Light 2, Elden Ring i masa innych gier które kontynuują jakąś serię itp. Jakby za bardzo to zmienili to pewnie narzekałbyś że to nie jest Horizon.

Właśnie dlatego gra mi się znacznie przyjemniej niż w pierwszą część-znam już większość mechanik,a doszło parę nowych które urozmaicają rozgrywkę.

Mapa jest ogromna a i tak chce się wszędzie zaglądać i szukać materiałów czy też pobocznych aktywności.  Do tego mamy masę zróżnicowanych terenów geograficznych i każdy ma odmienną stylistykę graficzną-od śnieżnych gór po pustynię w Las Vegas.

Wykonanie postaci to klasa sama w sobie. Ilość szczegółów przytłacza i nie tyczy się to tylko głównej postaci.

Fabuła po trochę przydługim wstępie ładnie rozwinęła skrzydła i jest ciekawsza niż w poprzedniej części.

Na plus zadania poboczne,które nie są zwykłymi zapychaczami,a niejednokrotnie są długie i mają ciekawą narracje. Oczywiście są również inne aktywności typu polowania,zbieranie złomu czy odbijanie obozów które zrobimy w znacznie krótszym czasie.

O muzyce nie ma co się rozpisywać bo jest po prostu świetna. Polski dubbing też daje radę.

Czy warto zagrać?

Zdecydowanie Tak.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z Was natkną się na wyrzutnię lin, która czasowo potrafi spętać wroga i go unieruchomić? Pamietam, że było coś takiego w HZD i często tego używałem. Tu znalazłem tylko wyrzutnię, która tylko dowiązuje kanistry do wroga. I tak tylko z opisu to wiem, bo nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kupil edycje kolekcjonerska i moze podac do kiedy wazne sa kody na pobranie gry i dodatkow ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Marcusfff napisał:

Czy ktokolwiek z Was natkną się na wyrzutnię lin, która czasowo potrafi spętać wroga i go unieruchomić? Pamietam, że było coś takiego w HZD i często tego używałem. Tu znalazłem tylko wyrzutnię, która tylko dowiązuje kanistry do wroga. I tak tylko z opisu to wiem, bo nie testowałem.

Jeszcze nie kupilem ale widzialem u sprzedawcy ropecastera, zakladam ze dziala tak samo jak w poprzedniej czesci.

Wlaczaliscie ta opcje do lootowania wszystkiego z robotow bez koniecznosci odstrzelenia elementu? Kilka osob zachwalalo ta opcje na YT ale jak dla mnie gra traci ducha polowania i planowania ktora czesc zdobyc. Wlaczylem na 2 min i jednak nie dla mnie, wole samemu odstrzeliwac konkretne czesci no i jest to cos unikalnego dla horizona.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Sheeneek napisał:

Jeszcze nie kupilem ale widzialem u sprzedawcy ropecastera, zakladam ze dziala tak samo jak w poprzedniej czesci.

Wlaczaliscie ta opcje do lootowania wszystkiego z robotow bez koniecznosci odstrzelenia elementu? Kilka osob zachwalalo ta opcje na YT ale jak dla mnie gra traci ducha polowania i planowania ktora czesc zdobyc. Wlaczylem na 2 min i jednak nie dla mnie, wole samemu odstrzeliwac konkretne czesci no i jest to cos unikalnego dla horizona.

Nawet nie wiedziałem że jest taka opcja i nie zamierzam z niej korzystać. 

Jedyne co chcę sprawdzić to jak się celuje padem zamiast gałką, ale nie chciało mi się tej opcji szukać... :E

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Norweski Zomowiec napisał:

Gra wykorzystuje ficzery dualsense np.przy celowaniu?

ponoć tak ale trzeba je sobie w opcjach włączyć

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hennepin napisał:

Graficznie Zelda nie ma co szukać ale odwrotnie Horizon nie ma co szukać obok Zeldy pod względem możliwości i interakcji z światem.

No nie jest ale mimo to smaczków nie brakuje i ciągle ludzie odkrywają nowe 

Spocona Aloy to ten poziom dopracowania detali, który chciałbym widzieć w każdym AAA https://planetagracza.pl/horizon-forbidden-west-pot-pocenie-sie-aloy/

2 godziny temu, kotekmaly napisał:

Właśnie dlatego gra mi się znacznie przyjemniej niż w pierwszą część-znam już większość mechanik,a doszło parę nowych które urozmaicają rozgrywkę.

Mapa jest ogromna a i tak chce się wszędzie zaglądać i szukać materiałów czy też pobocznych aktywności.  Do tego mamy masę zróżnicowanych terenów geograficznych i każdy ma odmienną stylistykę graficzną-od śnieżnych gór po pustynię w Las Vegas.

Wykonanie postaci to klasa sama w sobie. Ilość szczegółów przytłacza i nie tyczy się to tylko głównej postaci.

Fabuła po trochę przydługim wstępie ładnie rozwinęła skrzydła i jest ciekawsza niż w poprzedniej części.

Na plus zadania poboczne,które nie są zwykłymi zapychaczami,a niejednokrotnie są długie i mają ciekawą narracje. Oczywiście są również inne aktywności typu polowania,zbieranie złomu czy odbijanie obozów które zrobimy w znacznie krótszym czasie.

O muzyce nie ma co się rozpisywać bo jest po prostu świetna. Polski dubbing też daje radę.

Czy warto zagrać?

Zdecydowanie Tak.

Mam podobne zdanie na ten temat 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hennepin napisał:

Graficznie Zelda nie ma co szukać ale odwrotnie Horizon nie ma co szukać obok Zeldy pod względem możliwości i interakcji z światem.

Niestety nie miałem okazji by pograć w Zeldę, ale...młodszy syn w maju przystępuje do komunii, pytał czy dostanie Switcha :P No co, dziecku nie odmówię ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2022 o 14:47, ditmd napisał:

Trochę grafikowi nie wyszło :lol2:

2021.06.02-06.03-boundingintocomics-60b7

Fajna ta "Aloy", smpatyczna dziewczyna 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, azgan napisał:

Spocona Aloy to ten poziom dopracowania detali, który chciałbym widzieć w każdym AAA

Nooo, to teraz się zacznie... Gruba baba z brodą i do tego jeszcze spocona :E

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...