Skocz do zawartości
azgan

Ratchet & Clank: Rift Apart PS5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

@azgan doszła ;) Dopiero na szybko po łebkach skonfigurowane i podpięte, bo dzieciaki czekały 8 miesięcy ;) ...ale już zdążyłem zauważyć QWERTZ (ponoć trzeba dodać angielski jako drugi język, żeby było QWERTY) i "metaliczny" odgłos podczas pracy, no XSX jest o niebo lepszy z kulturą pracy, a to tylko AstroBOTS ;) No i na dzień dobry pierwsza czy druga plansza konfiguracji przy uruchomieniu i już literówka ;)

Ratcheta jeszcze nie instalowałem, kupiłem zestaw z grafiką Ratcheta na opakowaniu i wewnątrz gra w pudełku, jakby ktoś się zastanawiał, czy będzie kod cyfrowy czy pudełko...

Jutro albo w nocy się pobawię, jak wszelkie robaki pasożytnicze pójdą spać :P Jutro też Sackboy i drugi pad, ech...

Teraz zasada widzę, że będzie XSX do wszystkiego, a PS5 tylko do eksów.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

@azgan doszła ;) Dopiero na szybko po łebkach skonfigurowane i podpięte, bo dzieciaki czekały 8 miesięcy ;) ...ale już zdążyłem zauważyć QWERTZ i "metaliczny" odgłos podczas pracy, no XSX jest o niebo lepszy z kulturą pracy, a to tylko AstroBOTS ;)

Ratchet jeszcze nie instalowałem, kupiłem zestaw z grafiką Ratcheta na opakowaniu i wewnątrz gra w pudełku, jakby ktoś się zastanawiał, czy będzie kod cyfrowy czy pudełko...

Jutro albo w nocy się pobawię, jak wszelkie robaki pasożytnicze pójdą spać :P

Z poważaniem

Miło z Twojej strony że chciało Ci się coś napisać i podzielić pierwszymi wrażeniami (doceniam to) ?

Czekam teraz na więcej konkretów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się kolejna recka tym razem od ARHN.eu

 

6 godzin temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

@azgan

Teraz zasada widzę, że będzie XSX do wszystkiego, a PS5 tylko do eksów.

Z poważaniem

To było do przewidzenia u mnie też to tak wygląda ?

6 godzin temu, lukadd napisał:

Microsoft dba jednak o graczy :D

 

Uważaj bo spalą Cię tutaj na stosie za głoszenie herezji ?

6 godzin temu, lukadd napisał:

 

Tu masz grę na kilkaset godzin + dwa duże dodatki zamiast jakiś popierdółek jak w Assasynie no i oczywiście inne bajery w tym maksymalnym pakiecie :E

To nie jest to co Ratchet, gra na max 10h i w wersji deluxe z totalnie zbędnymi pierdołami  jak Pakiet naklejek do trybu fotograficznego czy 20 szt. rarytanium i  koszt 389pln :E

Otóż to ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2021 o 09:03, ODIN85 napisał:

Tu dla porównania nowy standard cenowy Microsoftu

Screenshot-20210617-090206795-1.jpg

widzę, że TVP wchodzi za mocno na głowę z propagandą :E brakuje mi tylko tego tutaj

tvpis64cbe2.jpg

 

 

Wystarczy wejść na MS Store Islandii i kupić polską kartą Forze 5 podstawkę za ... 170 pln. No chyba, że ktoś jest palcem robiony i nie potrafi używać google jak .... no wiadomo :E

Pełna wersja która w polskim MS store kosztuje 439 pln na Islandii około 300pln.

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiem, możesz użyć translatora strony, żeby być pewnym że kupujesz na xboxa a nie na switcha.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

@azgan doszła ;) Dopiero na szybko po łebkach skonfigurowane i podpięte, bo dzieciaki czekały 8 miesięcy ;) ...ale już zdążyłem zauważyć QWERTZ (ponoć trzeba dodać angielski jako drugi język, żeby było QWERTY) i "metaliczny" odgłos podczas pracy, no XSX jest o niebo lepszy z kulturą pracy, a to tylko AstroBOTS ;) No i na dzień dobry pierwsza czy druga plansza konfiguracji przy uruchomieniu i już literówka ;)

Akurat Astro całkiem solidnie ciśnie PS5. Pobór w granicach 180-190 W, a PS5 ma zadaje się limit na ok. 200W ustawiony. Masz metaliczny dźwięk, więc pewnie wentylator Nidec. Moja wydaje UFO dźwięk jak tutaj na tym filmie (więcej tego w sieci):

 W nocy bardzo to irytujące, jak się normalnie gra w dzień to nie słychać tego za bardzo. Znika ten dźwięk jak się ściśnie boki konsoli z dwóch stron, czyli problem można pewnie rozwiązać luzując/dokręcając śruby, ewentualnie jakieś oringi założyć. Któregoś dnia pokombinuję, bo tak to oceniam kulturę pracy bardzo ok. Tylko ten UFO dźwięk (wibracje obudowy) wybija się mocno na pierwszy plan i robi złe wrażenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem wczoraj z 20 minut, wykorzystanie trigerów to spoko sprawa ale w 30 FPS nie da się grać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego gram w 60, jeśli chodzi o moje odczucia to 30 jest mało komfortowe i używałem tego tylko jeśli nie było innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram w 30 klatkach, bo jednak grafa jest zdecydowanie ładniejsza.. tryb 60 fpsów mi jakoś nie podchodzi :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak cinematic experience i bliżej rozdzielczości 4k ci pasuję.

Ja sam nie przechodziłem tych gier bo to zupełnie nie moje klimaty. Ale testowo widziałem i odpalałem ratchety. Dla tego przy tym Ratchecie interesuje mnie głównie aspekt techniczny, a gameplay każdy wie jaki jest.

Przy tej ograniczonej możliwości personalizacji, tylko 3 tryby do wyboru. Osobiście jakbym miał w to grać i jak widziałem analizy to pewnie celowałbym w tryb performance bez RT z lepszą rozdzielczością. Ewentualnie tak jak ty poszedłbym w cinematic 30fps i bliżej 4k wraz z RT. W końcu na konsolach niemal na co dzień przez lata ogrywało się i ogrywa dalej gry w 30fps i oko się przyzwyczaiło, że gdy siadamy do konsoli to zmieniamy postrzeganie płynności świata :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak na PC :E ? 3 nastawy graficzne z wymuszonymi z góry ustawieniami rozdzielczości i ustawieniami graficznymi wraz z tylko jednym efektem RT przy którym nawet nie możesz ruszyć suwaczkiem, aby ustawić jego jakość i wpłynąć tym na np. polepszenie płynności gry i wysokość rozdzielczości w jakiej jest wyświetlana gra to twoim zdaniem prawie jak na PC :hmm:

Odin do przedszkola PC musisz się udać :E Niestety na pclabie nie ma takiego działu ?  Chyba trzeba do serwisu :E

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :E To, że dali możliwość on/off  blura, aberacji i jeszcze coś tam z postprocesów to dalej bida :E 

Ja czasami serio się zastanawiam czy jak ty odpalasz nową grę na PC to nie zamawiasz serwisu do domu, aby ci ustawili ustawienia graficzne pod twój sprzęt, jak takie kocopoły wypisujesz jak teraz :E

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Tu właśnie jest dużo opcji do wyboru. Prawie jak na pc.

 

Tutaj akurat masz rację jest sporo opcji do wyboru oprócz tych 3 trybów graficznych 

20210611-221900

 

Zresztą to nie jest jedyna gra bo teraz sporo tytułów pozwala na lepszą personalizację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Ty tak grasz? lol

 

Tak ja lubię te wszystkie efekty i na PC też ich nie wył.

W A Plague Tale: Innocence tylko aberacje dałem na off bo była przesadzona. 

To lukadd lubi ciachać tak grafikę a nie ja

Ostatnio ogrywałem Star Wars Jedi: Upadły w wersji na Next-Geny i tam ustawienia personalizacji też wyglądają podobnie do tych z Raczeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan widać lubi cinematic experience. Są różne gusta.

A tych opcji personalizacji do dalej tak z 5% tego co na PC.

Nadal nie ma podstawowych takich, aby sobie ustawić odpowiednie detale pod rozdzielczość i wymaganą płynność. Wszystko jest narzucone z góry w odgórnie wybranych trybach przez twórców.

Dla casuali to w sumie rybka, ale jak ktoś chcę bardziej pod siebie spersonalizować ustawienia/rozdzielczość/fps to dalej tylko PC zostaje.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Azgan widać lubi cinematic experience. Są różne gusta.

Jemu chodziło o te filtry które twierdziłeś nieraz że na konsoli nie da się tego wył./zmienić.

Zresztą ja tego screena robiłem jak zaczynałem grać i dawałem go na poprzednich stronach później zmieniłem na trym 60fps z RT tak jak ARHN.eu w swojej recenzji która też jest na poprzedniej stronie dodana i można posłuchać co mówi.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo przeważnie się nie da. Mam konsole nie od dziś.  W naprawdę nielicznych grach masz możliwość regulacji 3-4 postprocesów + ~2  tryby czasami 3 tryby rozdzielczość/fps. Totalna bida.

Często nie ma nic, albo jest tylko blur w grach konsolowych. Czasami po patchach dodadzą z jedną opcje, bo gracze mocno płaczą jak w TLoU2 z film grainem. Ogólnie dalej bida.

98% gier na konsole z ostatnich kilku lat to jeszcze większa bida. Nie widzę tu nawet sensu porównywania do PC, gdzie tych opcji mamy 10-20x więcej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lukadd napisał:

Bo przeważnie się nie da. Mam konsole nie od dziś.  W naprawdę nielicznych grach masz możliwość regulacji 3-4 postprocesów + ~2  tryby czasami 3 tryby rozdzielczość/fps. Totalna bida.

98% gier na konsole z ostatnich kilku lat to jeszcze większa bida. Nie widzę tu nawet sensu porównywania do PC, gdzie tych opcji mamy 10-20x więcej.

Ale w nowych grach da się nawet w CP2077 na XSX da się. Życzysz sobie żeby porobić Ci foty i wysłać? W starych grach i na starej generacji było tak jak mówisz ale teraz zaczyna się to zmieniać na lepsze i bardzo dobrze bo więcej osób może grać tak jak lubi. Więc nie sugeruj się tym co było tylko tym co jest. A stare gry też potrafią dostać lepszą personalizację w łatkach jak np. The Last of Us Part II na którego tak narzekałeś na premierę ?

PS> W Raczecie masz wszystko co potrzebne od możliwości wył. DoF, ziarna, aberacji, rozmycia po inne pierdoły więc to jest już zwykłe czepialstwo się.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę do tematu gry o PS5 a tu screeny i rozmowa kto na jakich ustawianych gra... i zaraz sprawdzam czy to czasem nie temat PC :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

Ale w nowych grach da się nawet w CP2077 na XSX da się. Życzysz sobie żeby porobić Ci foty i wysłać? W starych grach i na starej generacji było tak jak mówisz ale teraz zaczyna się to zmieniać na lepsze i bardzo dobrze bo więcej osób może grać tak jak lubi. Więc nie sugeruj się tym co było tylko tym co jest. A stare gry też potrafią dostać lepszą personalizację w łatkach jak np. The Last of Us Part II na którego tak narzekałeś ?

 

Oczywiście, w nielicznych grach masz możliwość 2 do 4 postprocesów dać na off lub podregulować suwaczkami. Czy okazjonalnie tryby graficzne 30 i 60fps z z góry narzuconymi ustawieniami graficznymi i detalami. Tyle, takie bida ustawienia w nielicznych grach.

Dalej jeśli chodzi o personalizację to nie wiem skąd tu w ogóle wam przychodzi do głowy porównanie do PC. A tym bardziej teksty typu "prawie jak na PC", gdzie tu jest przecież olbrzymia przepaść.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

No właśnie masz nie od dziś a takie farmazony wypisujesz.

Kiedyś grałeś i nic nie mogłeś poprzestawiać pod siebie. Teraz masz wybór i jeszcze Ci źle.

 Ps5 to faktycznie nie sprzęt dla Ciebie i teraz rozumiem czemu jeszcze nie kupiłeś.

Też to zauważyłem ?

2 minuty temu, lukadd napisał:

Oczywiście, w nielicznych grach

Widzę że wiesz lepiej nie mając i nie grając na tym sprzęcie więc zostawię Cię w tym przekonaniu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ODIN85 napisał:

No właśnie masz nie od dziś a takie farmazony wypisujesz.

Kiedyś grałeś i nic nie mogłeś poprzestawiać pod siebie. Teraz masz wybór i jeszcze Ci źle.

 Ps5 to faktycznie nie sprzęt dla Ciebie i teraz rozumiem czemu jeszcze nie kupiłeś.

Kiedyś miałem praktycznie taki sam wybór jak i dziś :E

Przecież to nie jest żadna nowość, że twórcy okazjonalnie w grach na konsole potrafią dać możliwość regulacji blur'a czy film grain.

Miałeś to wcześniej okazjonalnie i na ps4 i masz teraz na PS5 i XS. Tak samo tryby 30 quality i 60fps performance to żadna nowość. Było to nie raz np. w GTS, W3, God of War i innych grach.

Nikt się tym nie podniecał i nie wypisywał za czasów PS4 pro i XOX, że mamy ustawienia prawie jak PC ?
Edit. No Azzazzel czasami świrował, że medium na konsolach to jak ultra na PC, no ale to inna sprawa, bo nawet on sobie zdawał sprawę, że konsoli nie ma co porównywać w kwestiach personalizacji do PC :E

Dopiero ostatnio jakieś fazy na tym forum rodem z PPE się odwalają :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kadajo napisał:

Wchodzę do tematu gry o PS5 a tu screeny i rozmowa kto na jakich ustawianych gra... i zaraz sprawdzam czy to czasem nie temat PC :E 

A będzie tego więcej zresztą pewnie nie tylko w tym temacie ?

9 minut temu, lukadd napisał:

 

Nikt się tym nie podniecał i nie wypisywał za czasów PS4 pro i XOX, że mamy ustawienia prawie jak PC ?

 

 

Bo tam było faktycznie tego mniej i pojedyncze tytuły więc nie było za bardzo o czym pisać teraz idzie to w właściwym kierunku i jest częściej spotykane. Tryby wydajności czy jakości to jedno ale teraz częściej masz możliwość wył. filtrów na które tak marudzisz grając na PC. Dziwię się że to wyśmiewasz bo to akurat dobra zmiana.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Tak obstawiem z 35min spędzasz w menu graficznym zanim jakąkolwiek grę odpalisz na pc?

Lub na YT szukając poradników jak wtedy kiedy grał w RDR2 (zresztą jak sporo innych osób z forum) ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, azgan napisał:

A będzie tego więcej zresztą pewnie nie tylko w tym temacie ?

Bo tam było faktycznie tego mniej i pojedyncze tytuły więc nie było za bardzo o czym pisać teraz idzie to w właściwym kierunku i jest częściej spotykane. Tryby wydajności czy jakości to jedno ale teraz częściej masz możliwość wył. filtrów na które tak marudzisz grając na PC. Dziwię się że to wyśmiewasz bo to akurat dobra zmiana.

No teraz tego też nie masz za dużo. Większość to porty z poprzedniej generacji, które można było łatwo przenieść i co działają w okrojonej rozdzielczości i detalach w trybie performance. A nowe gry niby "nextgenowe" coraz częściej i tak celują w 30fps :E i to też mają problem nawet w tym trybie z utrzymaniem next genowej rozdzielczości.

 

5 minut temu, ODIN85 napisał:

Tak obstawiem z 35min spędzasz w menu graficznym zanim jakąkolwiek grę odpalisz na pc?

Mniej czasu mi to zajmuje niż tobie wyjęcie płyty z pudła i odpalenie konsoli. Wiem jakie opcje lubię, a jakich nie więc nie mam problemu z ich wyborem przed startem gry. 

A w kwestii optymalizacji dla odpowiedniego fps to już sobie w trakcie gry testuję i przełączam poszczególne opcje, które są przeważnie zarezerwowane do hiper ubijania GPU ?

6 minut temu, azgan napisał:

Lub na YT szukając poradników jak wtedy kiedy grał w RDR2 (zresztą jak sporo innych osób z forum) ?

 

No Azgan nie do mnie takie teksty :E RDR2 to jedna z najpiękniejszych gier jeśli chodzi o możliwości personalizacji pod PC bezpośrednio z menu gry. A i jeszcze są opcje w ini. Gdzie można było sobie podkręcić i ustawić parę rzeczy tak, aby było glancuś casuś :D

No, ale cóż dalej klepcie się po plecach jak to fajnie macie na konsolach i jakie to prawie PC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...