Skocz do zawartości
azgan

Ratchet & Clank: Rift Apart PS5

Rekomendowane odpowiedzi

Co nie zmienia faktu lukadd że te filtry na które tak narzekasz grając na PC można coraz częściej też ustawiać na nowych konsolach i to bez znaczenia czy gra działa w 30 czy 60 klatkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie nic nie oczekuje od konsoli :E Od spełniania oczekiwań mam PC ?. Konsola tylko do okazjonalnego grania w nieliczne exy.

No, ale miło, że/jeśli twórcy gier na konsole czasami pozwolą mi na przykład wyłączyć mrówki łażące po ekranie :E

No, ale często tak nie jest. Przez całe TLoU2 bluzgałem twórców za mega agresywny filmgrain.

No i co. No i jak skończyłem grę to jakoś po dwóch tygodniach dopiero mnie posłuchali i dodali możliwość wyłączenia i regulacji tego syfu w grze ?

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film grain Michałku.

Z 3m w sumie go mało widać. No, ale jak grasz z ~1.5m lub mniej to już mocno dawał w gały. Szczególnie, że w premierowej wersji gry na sztywno był ustawiony na 10/10. Komuś tam w dogsach się coś po przestawiało w czachownicy :E

Chyba chcieli tym filmgrainem zamaskować inne problemy gry i dla tego tak tego napakowali na premiere. No, ale jakoś niezbyt pomogło :E 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, lukadd napisał:

 

No Azgan nie do mnie takie teksty :E RDR2 to jedna z najpiękniejszych gier jeśli chodzi o możliwości personalizacji pod PC bezpośrednio z menu gry. A i jeszcze są opcje w ini. Gdzie można było sobie podkręcić i ustawić parę rzeczy tak, aby było glancuś casuś :D

No, ale cóż dalej klepcie się po plecach jak to fajnie macie na konsolach i jakie to prawie PC ?

No dobrze "stary" ale przecież wszyscy pamiętamy jak śmigały poradniki z ustawieniami od Digital Foundry oraz Hardware Unboxed i ludzie prosili o podanie odpowiednika ustawień z XOX. Ty to nazywasz klepaniem po plecach tylko powiedz mi czego Ty więcej oczekujesz od konsoli? Gmerania w pkikach ini.? Po co? Marudziłeś na filtry teraz jak częściej można je personalizować to też źle. A może na konsoli każdy ma szukać idealnych ustawień do możliwości tego sprzętu? Jaki to ma sens kiedy dostajesz 3 prestey gotowe które dadzą podobny efekt? 

23 minuty temu, lukadd napisał:

Ja specjalnie nic nie oczekuje od konsoli :E Od spełniania oczekiwań mam PC ?. Konsola tylko do okazjonalnego grania w nieliczne exy.

No, ale miło, że/jeśli twórcy gier na konsole czasami pozwolą mi na przykład wyłączyć mrówki łażące po ekranie :E

No, ale często tak nie jest. Przez całe TLoU2 bluzgałem twórców za mega agresywny filmgrain.

No i co. No i jak skończyłem grę to jakoś po dwóch tygodniach dopiero mnie posłuchali i dodali możliwość wyłączenia i regulacji tego syfu w grze ?

No widzisz a teraz byś ograł w 60k/s i bez ziarna. Trzeba było sobie zostawić ten tytuł tak jak ja już do ogrania na PS5 byłby zupełnie inny odbiór.

Jak grałem w A Plague Tale: Innocence na GTX1080Ti to na PC też w opcjach gry nie dało się wył. przesadzonej aberacji i trzeba było gmerać w plikach gry szukając rozwiązania na forum.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Ziarno to na Pro już poprawili.

A to nie wiem bo nie grałem. Mój "prosiak" był już dawno sprzedany ale warto było poczekać ?

W sumie to PS5 dzięki temu mam w cenie PS4PRO tylko akcesoria mnie kosztowały.

Oby więcej takich gier jak Raczet gdzie w opcjach można sobie sporo rzeczy ustawić pod siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, lukadd napisał:

Film grain Michałku.

Z 3m w sumie go mało widać. No, ale jak grasz z ~1.5m lub mniej to już mocno dawał w gały. Szczególnie, że w premierowej wersji gry na sztywno był ustawiony na 10/10. Komuś tam w dogsach się coś po przestawiało w czachownicy :E

Chyba chcieli tym filmgrainem zamaskować inne problemy gry i dla tego tak tego napakowali na premiere. No, ale jakoś nie zbyt pomogło :E 

lukadd "stary" Przyjacielu a tak z ręką na sercu to przypadkiem nie chwaliłeś tej gry jak ją ogrywałeś na PS4PRO bo coś mi się widzi że w temacie The Last of Us Part II chwaliłeś podobnie jak Days Gone i Death Stranding (kiedy to mi te dwie ostatnie gry nie przypadły do gustu)? Na ziarno to fakt pamiętam że marudziłeś ale reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, lukadd napisał:

Bo przeważnie się nie da. Mam konsole nie od dziś.  W naprawdę nielicznych grach masz możliwość regulacji 3-4 postprocesów + ~2  tryby czasami 3 tryby rozdzielczość/fps. Totalna bida.

Często nie ma nic, albo jest tylko blur w grach konsolowych. Czasami po patchach dodadzą z jedną opcje, bo gracze mocno płaczą jak w TLoU2 z film grainem. Ogólnie dalej bida.

98% gier na konsole z ostatnich kilku lat to jeszcze większa bida. Nie widzę tu nawet sensu porównywania do PC, gdzie tych opcji mamy 10-20x więcej.

No a na PC w ogóle ich nie ma bo nie ma tych gier więc masz problem z głowy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, azgan napisał:

lukadd "stary" Przyjacielu a tak z ręką na sercu to przypadkiem nie chwaliłeś tej gry jak ją ogrywałeś na PS4PRO bo coś mi się widzi że w temacie The Last of Us Part II chwaliłeś podobnie jak Days Gone i Death Stranding (kiedy to mi te dwie ostatnie gry nie przypadły do gustu)? Na ziarno to fakt pamiętam że marudziłeś ale reszta?

Ale ja osobiście nie zmieniłem zdania na temat gry. Dalej dla mnie w całokształcie i gameplayowo to bardzo dobra gra i ją bardzo lubię. 

No, ale obiektywnie patrząc namieszali i był ładny dym na premierę, bardzo wielu osobom różne rozwiązania wprowadzone do tej gry nie podeszły i o to chodziło.


 

Godzinę temu, hennepin napisał:

No a na PC w ogóle ich nie ma bo nie ma tych gier więc masz problem z głowy.

No Ratcheta nie ma. Albo raczej jeszcze nie ma. Ale inne są np. DG, HZD, niedługo Uncharted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem pograć w 30fps i po jakimś czasie jest już ok, ładnie to wygląda. Jedna z rzeczy która strasznie mi się podoba to opis broni w wykonaniu Zurkona Junior ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duża poprawa względem R&C Remake z 2016. Tylko 5 lat, a różnicę widać bardzo wyraźnie. Dobrze też, że dali możliwość dostosowania pod siebie preferencji graficznych. Może w 2024 wyjdzie PS5 Pro umożliwiające granie w 60fps z RT. Czasy ładowania są natychmiastowe, w przeciwieństwie do wielu innych gier. Dobrze, że konsole mają coraz częściej opcje graficzne by ustawić pod siebie. Np. ja w takim L4D2 nie lubię film grain i zawsze gram bez niego.

W 2016 kłóciłem się ze znajomym, że w 2022 będą już gry z takimi super detalami jak w R&C:RA, typu każda osobna łuska z broni elegancko wymodelowana, z odbiciami i fizyką. Okazuje się, że miałem w tym rację ale co do stagnacji w opłacalności kart graficznych i RAM to on miał rację. W życiu bym nie pomyślał, że może być aż tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Teraz też możesz grać 60 rt.

W sensie mam na myśli w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kynareth napisał:

Okazuje się, że miałem w tym rację ale co do stagnacji w opłacalności kart graficznych i RAM to on miał rację. W życiu bym nie pomyślał, że może być aż tak źle.

Spokojnie bez "paniki" zapowiada się że będzie jeszcze "lepiej" ?

Dlaczego PC będą tylko DROŻEĆ?

 

Godzinę temu, Kynareth napisał:

Jest duża poprawa względem R&C Remake z 2016. Tylko 5 lat, a różnicę widać bardzo wyraźnie.

Zgadzam się w 100%. Postęp jest bardzo wyraźny wcześniej mogliśmy oglądać taką grafikę w animacjach od PIXARA a teraz mamy to w grze na konsoli 

Godzinę temu, Kynareth napisał:

Dobrze, że konsole mają coraz częściej opcje graficzne by ustawić pod siebie

Tak to jest zmiana w dobrym kierunku i cieszy że coraz więcej gier umożliwia lepszą personalizację 

Godzinę temu, Kynareth napisał:

Może w 2024 wyjdzie PS5 Pro umożliwiające granie w 60fps z RT.

To jest praktycznie pewne że za około 3 lata pojawią się mocniejsze odpowiedniki obecnych konsol. Poprzednia generacja przetarła już szlaki i ludzie to kupili. Teraz też kupią wymieniając cyklicznie na nowszy model jak smartfony.

Godzinę temu, Kynareth napisał:

Czasy ładowania są natychmiastowe, w przeciwieństwie do wielu innych gier.

Różnica w stosunku do HDD jest jak dzień do nocy. 

Godzinę temu, Kynareth napisał:

W 2016 kłóciłem się ze znajomym, że w 2022 będą już gry z takimi super detalami jak w R&C:RA, typu każda osobna łuska z broni elegancko wymodelowana, z odbiciami i fizyką. 

Gry teraz z roku na rok będą ładnieć to są dopiero wczesne początki pomyśl jak to może wyglądać kiedy na dobre rozkręci się ta generacja a Twórcy dostaną więcej czasu na poznanie możliwości nowych sprzętów, dostosowanie silników do ich możliwości oraz projektowanie gier już tylko na Next-Geny ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

Gry teraz z roku na rok będą ładnieć to są dopiero wczesne początki pomyśl jak to może wyglądać kiedy na dobre rozkręci się ta generacja a Twórcy dostaną więcej czasu na poznanie możliwości nowych sprzętów, dostosowanie silników do ich możliwości oraz projektowanie gier już tylko na Next-Geny.

Mam nadzieję, że ponieważ jak napisałem w temacie "NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy" sprzęt rozwija się bardzo kiepsko, to oprogramowanie stanie się lepiej przygotowane, aby więcej ze sprzętu wycisnąć niż do tej pory. Przykładowo dzięki Unreal Engine 5 i Windows 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube można zobaczyć, że w Far Cry 5 jest gorsza fizyka niż w Far Cry 1 oraz 2, a w Cyberpunk 2077 jest gorsze AI niż w GTA 3. PS4 i XBO mają słabe procesory ale wciąż są one znacznie szybsze niż w PS2 albo OG Xbox. Więc to nie sprzętu wina, tylko programistów i osób ponad nimi. A także samych graczy, że się na to godzą by nie iść do przodu w tych dziedzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ze ktoś weźmie, boże co ludzie maja w głowach zamiast tych mózgów strach się bać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

I do marca nawet płacić nie trzeba?

No ale grę... na raty... Kurna to ja lornetkę sobie w weekend kupiłem na allegro i skorzystałem z tego Allegro Pay i jakoś głupio bo tylko 600zl :E Ale pierwsza rata za dwa miechy nawet się nie spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Najlepsze ze ktoś weźmie, boże co ludzie maja w głowach zamiast tych mózgów strach się bać ?

Sony to tymi podwyżkami cen wprowadza nowe standardy sprzedaży jak widać . Może powinni pomyśleć o własnym programie ratalnym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie potrzeba żyrantów.

Co do samej gry, bawię się niesamowicie. Bardzo ale to bardzo rzadko mam ochotę lizać każdą ścianę w grach a tutaj robię to cały czas. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ceny części do PC będą dalej rosnąć lub utrzymują się na obecnym stanie, koniec PC jest tym razem pewny :zakochany: . Może pseudo milioner ALEX zagadka i największy ściemniacz Internetu pokaże swoje prawdziwe oblicze.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, hennepin napisał:

Jeśli ceny części do PC będą dalej rosnąć lub utrzymują się na obecnym stanie, 

Co za bzdury, przeciez podzespoly obecnie nigy tak nie byly tanie jak teraz poza cenami gpu, kotre spowodowaly to iz malo kto wymienia reszte czesc.  Widac, ze bladego pojecia nie masz o tym co piszesz.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wszystko inne poza gpu to ceny są takie same od dluższego czasu.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Co za bzdury, przeciez podzespoly obecnie nigy tak nie byly tanie jak teraz poza cenami gpu, kotre spowodowaly to iz malo kto wymienia reszte czesc.  Widac, ze bladego pojecia nie masz o tym co piszesz.

Tak tylko że to najważniejszy podzespół dla gracza i za równowartość tego co siedzi w takim xsx trzeba wydać 3 krotność konsoli a gdzie reszta peryferiów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, hennepin napisał:

Tak tylko że to najważniejszy podzespół dla gracza i za równowartość tego co siedzi w takim xsx trzeba wydać 3 krotność konsoli a gdzie reszta peryferiów...

Resztę może sobie kupić wcześniej, ja tak robię, maszynę buduje powoli, najważniejsza jest płyta główna i zasilacz, jak to masz dobre, to sobie możesz budować kompa powoli, ja na premierę Stalkera 2 będę miał na tyle ulepszony PC że pozwoli mi on z RT w 1080p grać płynnie, a do tego robie wiele rzeczy innych niż gry, amatorsko montuje wideo, mam na wirtualnych maszynach trzy różne systemy operacyjne do poznania, ReactOS, OS/2 Warp od IBM oraz Windows 11 tą wyciekłą alfę, a teraz nawet projektuje mapę do Heroes of Might & Magic VII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hennepin napisał:

Tak tylko że to najważniejszy podzespół dla gracza i za równowartość tego co siedzi w takim xsx trzeba wydać 3 krotność konsoli a gdzie reszta peryferiów...

Rozumiem tylko nie odwaracj kota ogonem bo pisales "Jeśli ceny części do PC będą dalej rosnąć" o czesciach a nie tylko o jednym podzespole jakim jest gpu. To, ze komputer jest drozszy niz konsola to kazdy wie odkad pojaiwkly sie konsole wiec nie bede tego tematu poruszal bo po prostu nie ma sensu. Mialem konsole, mam PC i jakos nie narzekam, ze musze wydac wiecej ;)  Sam bedac bez gpu kupilem  2x XSX na przeczekanie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...