Skocz do zawartości
azgan

Ratchet & Clank: Rift Apart PS5

Rekomendowane odpowiedzi

I tak trzeba podać nr karty a tylu nie mam😪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
32 minuty temu, ODIN85 napisał:

O tym nie wiedziałem z plusem👍

Jak to? Przecież Ty wszystko zawsze wiesz i na wszystkim się znasz 🏅

"Patch 1.001.003 został opublikowany na serwerach Sony.

Twórcy dopracowali ogólną stabilność gry, usunęli błąd z zawieszaniem się filmików prezentujących broń, naprawili kłopoty z niepojawiającym się młotkiem Rivet, jak również pozbyli się niedogodności dotyczącej utknięcia bohaterów w niektórych lokacjach".

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, ODIN85 napisał:

No i ta cena się przyjęła jak widać🤗

A co miała się nie przyjąć? Jak się przyjmuje przynajmniej od czasów FH3 :E Teraz jest nawet taniej :D Microsoft dba jednak o graczy :D

Tu masz grę na kilkaset godzin + dwa duże dodatki zamiast jakiś popierdółek jak w Assasynie no i oczywiście inne bajery w tym maksymalnym pakiecie :E

To nie jest to co Ratchet, gra na max 10h i w wersji deluxe z totalnie zbędnymi pierdołami  jak Pakiet naklejek do trybu fotograficznego czy 20 szt. rarytanium i  koszt 389pln :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam uprzejmie

@azgan doszła ;) Dopiero na szybko po łebkach skonfigurowane i podpięte, bo dzieciaki czekały 8 miesięcy ;) ...ale już zdążyłem zauważyć QWERTZ (ponoć trzeba dodać angielski jako drugi język, żeby było QWERTY) i "metaliczny" odgłos podczas pracy, no XSX jest o niebo lepszy z kulturą pracy, a to tylko AstroBOTS ;) No i na dzień dobry pierwsza czy druga plansza konfiguracji przy uruchomieniu i już literówka ;)

Ratcheta jeszcze nie instalowałem, kupiłem zestaw z grafiką Ratcheta na opakowaniu i wewnątrz gra w pudełku, jakby ktoś się zastanawiał, czy będzie kod cyfrowy czy pudełko...

Jutro albo w nocy się pobawię, jak wszelkie robaki pasożytnicze pójdą spać :P Jutro też Sackboy i drugi pad, ech...

Teraz zasada widzę, że będzie XSX do wszystkiego, a PS5 tylko do eksów.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

@azgan doszła ;) Dopiero na szybko po łebkach skonfigurowane i podpięte, bo dzieciaki czekały 8 miesięcy ;) ...ale już zdążyłem zauważyć QWERTZ i "metaliczny" odgłos podczas pracy, no XSX jest o niebo lepszy z kulturą pracy, a to tylko AstroBOTS ;)

Ratchet jeszcze nie instalowałem, kupiłem zestaw z grafiką Ratcheta na opakowaniu i wewnątrz gra w pudełku, jakby ktoś się zastanawiał, czy będzie kod cyfrowy czy pudełko...

Jutro albo w nocy się pobawię, jak wszelkie robaki pasożytnicze pójdą spać :P

Z poważaniem

Miło z Twojej strony że chciało Ci się coś napisać i podzielić pierwszymi wrażeniami (doceniam to) 👍

Czekam teraz na więcej konkretów 🏆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, lukadd napisał:

A co miała się nie przyjąć? Jak się przyjmuje przynajmniej od czasów FH3 :E Teraz jest nawet taniej :D Microsoft dba jednak o graczy :D

Tu masz grę na kilkaset godzin + dwa duże dodatki zamiast jakiś popierdółek jak w Assasynie no i oczywiście inne bajery w tym maksymalnym pakiecie :E

To nie jest to co Ratchet, gra na max 10h i w wersji deluxe z totalnie zbędnymi pierdołami  jak Pakiet naklejek do trybu fotograficznego czy 20 szt. rarytanium i  koszt 389pln :E

Na max 18 bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pojawiła się kolejna recka tym razem od ARHN.eu

6 godzin temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

@azgan

Teraz zasada widzę, że będzie XSX do wszystkiego, a PS5 tylko do eksów.

Z poważaniem

To było do przewidzenia u mnie też to tak wygląda 😁

6 godzin temu, lukadd napisał:

Microsoft dba jednak o graczy :D

Uważaj bo spalą Cię tutaj na stosie za głoszenie herezji 😉

6 godzin temu, lukadd napisał:

Otóż to 🏆

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 17.06.2021 o 09:03, ODIN85 napisał:

Tu dla porównania nowy standard cenowy Microsoftu

Screenshot-20210617-090206795-1.jpg

widzę, że TVP wchodzi za mocno na głowę z propagandą :E brakuje mi tylko tego tutaj

tvpis64cbe2.jpg

Wystarczy wejść na MS Store Islandii i kupić polską kartą Forze 5 podstawkę za ... 170 pln. No chyba, że ktoś jest palcem robiony i nie potrafi używać google jak .... no wiadomo :E

Pełna wersja która w polskim MS store kosztuje 439 pln na Islandii około 300pln.

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mieszkam w Polsce a nie na Islandii.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podpowiem, możesz użyć translatora strony, żeby być pewnym że kupujesz na xboxa a nie na switcha.

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

@azgan doszła ;) Dopiero na szybko po łebkach skonfigurowane i podpięte, bo dzieciaki czekały 8 miesięcy ;) ...ale już zdążyłem zauważyć QWERTZ (ponoć trzeba dodać angielski jako drugi język, żeby było QWERTY) i "metaliczny" odgłos podczas pracy, no XSX jest o niebo lepszy z kulturą pracy, a to tylko AstroBOTS ;) No i na dzień dobry pierwsza czy druga plansza konfiguracji przy uruchomieniu i już literówka ;)

Akurat Astro całkiem solidnie ciśnie PS5. Pobór w granicach 180-190 W, a PS5 ma zadaje się limit na ok. 200W ustawiony. Masz metaliczny dźwięk, więc pewnie wentylator Nidec. Moja wydaje UFO dźwięk jak tutaj na tym filmie (więcej tego w sieci):

W nocy bardzo to irytujące, jak się normalnie gra w dzień to nie słychać tego za bardzo. Znika ten dźwięk jak się ściśnie boki konsoli z dwóch stron, czyli problem można pewnie rozwiązać luzując/dokręcając śruby, ewentualnie jakieś oringi założyć. Któregoś dnia pokombinuję, bo tak to oceniam kulturę pracy bardzo ok. Tylko ten UFO dźwięk (wibracje obudowy) wybija się mocno na pierwszy plan i robi złe wrażenie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pograłem wczoraj z 20 minut, wykorzystanie trigerów to spoko sprawa ale w 30 FPS nie da się grać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To masz dwa tryaby 60.

Ja jakoś w 30 skończyłem i tragedi nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego gram w 60, jeśli chodzi o moje odczucia to 30 jest mało komfortowe i używałem tego tylko jeśli nie było innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na padzie dla mnie ujdzie. Na myszcze niegrywalne🤗

Edytowane przez ODIN85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też gram w 30 klatkach, bo jednak grafa jest zdecydowanie ładniejsza.. tryb 60 fpsów mi jakoś nie podchodzi :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czyli jednak cinematic experience i bliżej rozdzielczości 4k ci pasuję.

Ja sam nie przechodziłem tych gier bo to zupełnie nie moje klimaty. Ale testowo widziałem i odpalałem ratchety. Dla tego przy tym Ratchecie interesuje mnie głównie aspekt techniczny, a gameplay każdy wie jaki jest.

Przy tej ograniczonej możliwości personalizacji, tylko 3 tryby do wyboru. Osobiście jakbym miał w to grać i jak widziałem analizy to pewnie celowałbym w tryb performance bez RT z lepszą rozdzielczością. Ewentualnie tak jak ty poszedłbym w cinematic 30fps i bliżej 4k wraz z RT. W końcu na konsolach niemal na co dzień przez lata ogrywało się i ogrywa dalej gry w 30fps i oko się przyzwyczaiło, że gdy siadamy do konsoli to zmieniamy postrzeganie płynności świata :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu właśnie jest dużo opcji do wyboru. Prawie jak na pc.

A jak grasz tylko dla grafy to gra jak najbardziej dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Prawie jak na PC :E ? 3 nastawy graficzne z wymuszonymi z góry ustawieniami rozdzielczości i ustawieniami graficznymi wraz z tylko jednym efektem RT przy którym nawet nie możesz ruszyć suwaczkiem, aby ustawić jego jakość i wpłynąć tym na np. polepszenie płynności gry i wysokość rozdzielczości w jakiej jest wyświetlana gra to twoim zdaniem prawie jak na PC :hmm:

Odin do przedszkola PC musisz się udać :E Niestety na pclabie nie ma takiego działu 🤣  Chyba trzeba do serwisu :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oprócz tych trybów są opcje graficzne prawie jak na pc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jasne :E To, że dali możliwość on/off  blura, aberacji i jeszcze coś tam z postprocesów to dalej bida :E 

Ja czasami serio się zastanawiam czy jak ty odpalasz nową grę na PC to nie zamawiasz serwisu do domu, aby ci ustawili ustawienia graficzne pod twój sprzęt, jak takie kocopoły wypisujesz jak teraz :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież na pc biorę tylko ultra na samej górze a reszta sama się ustawia.

Pomyśl czasem zanim coś napiszesz🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Tu właśnie jest dużo opcji do wyboru. Prawie jak na pc.

Tutaj akurat masz rację jest sporo opcji do wyboru oprócz tych 3 trybów graficznych 

20210611-221900

Zresztą to nie jest jedyna gra bo teraz sporo tytułów pozwala na lepszą personalizację 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi