Skocz do zawartości
azgan

Ratchet & Clank: Rift Apart PS5

Rekomendowane odpowiedzi

Ty tak grasz? lol

P-20210619-172830-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Ty tak grasz? lol

Tak ja lubię te wszystkie efekty i na PC też ich nie wył.

W A Plague Tale: Innocence tylko aberacje dałem na off bo była przesadzona. 

To lukadd lubi ciachać tak grafikę a nie ja

Ostatnio ogrywałem Star Wars Jedi: Upadły w wersji na Next-Geny i tam ustawienia personalizacji też wyglądają podobnie do tych z Raczeta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Azgan widać lubi cinematic experience. Są różne gusta.

A tych opcji personalizacji do dalej tak z 5% tego co na PC.

Nadal nie ma podstawowych takich, aby sobie ustawić odpowiednie detale pod rozdzielczość i wymaganą płynność. Wszystko jest narzucone z góry w odgórnie wybranych trybach przez twórców.

Dla casuali to w sumie rybka, ale jak ktoś chcę bardziej pod siebie spersonalizować ustawienia/rozdzielczość/fps to dalej tylko PC zostaje.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, lukadd napisał:

Azgan widać lubi cinematic experience. Są różne gusta.

Jemu chodziło o te filtry które twierdziłeś nieraz że na konsoli nie da się tego wył./zmienić.

Zresztą ja tego screena robiłem jak zaczynałem grać i dawałem go na poprzednich stronach później zmieniłem na trym 60fps z RT tak jak ARHN.eu w swojej recenzji która też jest na poprzedniej stronie dodana i można posłuchać co mówi.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Bo przeważnie się nie da. Mam konsole nie od dziś.  W naprawdę nielicznych grach masz możliwość regulacji 3-4 postprocesów + ~2  tryby czasami 3 tryby rozdzielczość/fps. Totalna bida.

Często nie ma nic, albo jest tylko blur w grach konsolowych. Czasami po patchach dodadzą z jedną opcje, bo gracze mocno płaczą jak w TLoU2 z film grainem. Ogólnie dalej bida.

98% gier na konsole z ostatnich kilku lat to jeszcze większa bida. Nie widzę tu nawet sensu porównywania do PC, gdzie tych opcji mamy 10-20x więcej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, lukadd napisał:

Bo przeważnie się nie da. Mam konsole nie od dziś.  W naprawdę nielicznych grach masz możliwość regulacji 3-4 postprocesów + ~2  tryby czasami 3 tryby rozdzielczość/fps. Totalna bida.

98% gier na konsole z ostatnich kilku lat to jeszcze większa bida. Nie widzę tu nawet sensu porównywania do PC, gdzie tych opcji mamy 10-20x więcej.

Ale w nowych grach da się nawet w CP2077 na XSX da się. Życzysz sobie żeby porobić Ci foty i wysłać? W starych grach i na starej generacji było tak jak mówisz ale teraz zaczyna się to zmieniać na lepsze i bardzo dobrze bo więcej osób może grać tak jak lubi. Więc nie sugeruj się tym co było tylko tym co jest. A stare gry też potrafią dostać lepszą personalizację w łatkach jak np. The Last of Us Part II na którego tak narzekałeś na premierę 😉

PS> W Raczecie masz wszystko co potrzebne od możliwości wył. DoF, ziarna, aberacji, rozmycia po inne pierdoły więc to jest już zwykłe czepialstwo się.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzę do tematu gry o PS5 a tu screeny i rozmowa kto na jakich ustawianych gra... i zaraz sprawdzam czy to czasem nie temat PC :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, lukadd napisał:

Często nie ma nic, albo jest tylko blur w grach konsolowych. Czasami po patchach dodadzą z jedną opcje, bo gracze mocno płaczą jak w TLoU2 z film grainem. Ogólnie dalej bida.

No właśnie masz nie od dziś a takie farmazony wypisujesz.

Kiedyś grałeś i nic nie mogłeś poprzestawiać pod siebie. Teraz masz wybór i jeszcze Ci źle.

Ps5 to faktycznie nie sprzęt dla Ciebie i teraz rozumiem czemu jeszcze nie kupiłeś.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, azgan napisał:

Ale w nowych grach da się nawet w CP2077 na XSX da się. Życzysz sobie żeby porobić Ci foty i wysłać? W starych grach i na starej generacji było tak jak mówisz ale teraz zaczyna się to zmieniać na lepsze i bardzo dobrze bo więcej osób może grać tak jak lubi. Więc nie sugeruj się tym co było tylko tym co jest. A stare gry też potrafią dostać lepszą personalizację w łatkach jak np. The Last of Us Part II na którego tak narzekałeś 😉

Oczywiście, w nielicznych grach masz możliwość 2 do 4 postprocesów dać na off lub podregulować suwaczkami. Czy okazjonalnie tryby graficzne 30 i 60fps z z góry narzuconymi ustawieniami graficznymi i detalami. Tyle, takie bida ustawienia w nielicznych grach.

Dalej jeśli chodzi o personalizację to nie wiem skąd tu w ogóle wam przychodzi do głowy porównanie do PC. A tym bardziej teksty typu "prawie jak na PC", gdzie tu jest przecież olbrzymia przepaść.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Kiedyś grałeś i nic nie mogłeś poprzestawiać pod siebie. Teraz masz wybór i jeszcze Ci źle.

Ps5 to faktycznie nie sprzęt dla Ciebie i teraz rozumiem czemu jeszcze nie kupiłeś.

Też to zauważyłem 🤭

2 minuty temu, lukadd napisał:

Oczywiście, w nielicznych grach

Widzę że wiesz lepiej nie mając i nie grając na tym sprzęcie więc zostawię Cię w tym przekonaniu 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, ODIN85 napisał:

Kiedyś miałem praktycznie taki sam wybór jak i dziś :E

Przecież to nie jest żadna nowość, że twórcy okazjonalnie w grach na konsole potrafią dać możliwość regulacji blur'a czy film grain.

Miałeś to wcześniej okazjonalnie i na ps4 i masz teraz na PS5 i XS. Tak samo tryby 30 quality i 60fps performance to żadna nowość. Było to nie raz np. w GTS, W3, God of War i innych grach.

Nikt się tym nie podniecał i nie wypisywał za czasów PS4 pro i XOX, że mamy ustawienia prawie jak PC 🤣
Edit. No Azzazzel czasami świrował, że medium na konsolach to jak ultra na PC, no ale to inna sprawa, bo nawet on sobie zdawał sprawę, że konsoli nie ma co porównywać w kwestiach personalizacji do PC :E

Dopiero ostatnio jakieś fazy na tym forum rodem z PPE się odwalają :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, kadajo napisał:

Wchodzę do tematu gry o PS5 a tu screeny i rozmowa kto na jakich ustawianych gra... i zaraz sprawdzam czy to czasem nie temat PC :E 

A będzie tego więcej zresztą pewnie nie tylko w tym temacie 😉

9 minut temu, lukadd napisał:

Nikt się tym nie podniecał i nie wypisywał za czasów PS4 pro i XOX, że mamy ustawienia prawie jak PC 🤣

Bo tam było faktycznie tego mniej i pojedyncze tytuły więc nie było za bardzo o czym pisać teraz idzie to w właściwym kierunku i jest częściej spotykane. Tryby wydajności czy jakości to jedno ale teraz częściej masz możliwość wył. filtrów na które tak marudzisz grając na PC. Dziwię się że to wyśmiewasz bo to akurat dobra zmiana.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, lukadd napisał:

Kiedyś miałem praktycznie taki sam wybór jak i dziś :E

Przecież to nie jest żadna nowość, że twórcy okazjonalnie w grach na konsole potrafią dać możliwość regulacji blur'a czy film grain.

Miałeś to wcześniej okazjonalnie i na ps4 i masz teraz na PS5 i XS. Tak samo tryby 30 quality i 60fps performance to żadna nowość. Było to nie raz np. w GTS, W3, God of War i innych grach.

Dopiero ostatnio jakieś fazy na tym forum rodem z PPE się odwalają :E

Tak obstawiem z 35min spędzasz w menu graficznym zanim jakąkolwiek grę odpalisz na pc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Tak obstawiem z 35min spędzasz w menu graficznym zanim jakąkolwiek grę odpalisz na pc?

Lub na YT szukając poradników jak wtedy kiedy grał w RDR2 (zresztą jak sporo innych osób z forum) 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, azgan napisał:

A będzie tego więcej zresztą pewnie nie tylko w tym temacie 😉

Bo tam było faktycznie tego mniej i pojedyncze tytuły więc nie było za bardzo o czym pisać teraz idzie to w właściwym kierunku i jest częściej spotykane. Tryby wydajności czy jakości to jedno ale teraz częściej masz możliwość wył. filtrów na które tak marudzisz grając na PC. Dziwię się że to wyśmiewasz bo to akurat dobra zmiana.

No teraz tego też nie masz za dużo. Większość to porty z poprzedniej generacji, które można było łatwo przenieść i co działają w okrojonej rozdzielczości i detalach w trybie performance. A nowe gry niby "nextgenowe" coraz częściej i tak celują w 30fps :E i to też mają problem nawet w tym trybie z utrzymaniem next genowej rozdzielczości.

5 minut temu, ODIN85 napisał:

Mniej czasu mi to zajmuje niż tobie wyjęcie płyty z pudła i odpalenie konsoli. Wiem jakie opcje lubię, a jakich nie więc nie mam problemu z ich wyborem przed startem gry. 

A w kwestii optymalizacji dla odpowiedniego fps to już sobie w trakcie gry testuję i przełączam poszczególne opcje, które są przeważnie zarezerwowane do hiper ubijania GPU 🤗

6 minut temu, azgan napisał:

Lub na YT szukając poradników jak wtedy kiedy grał w RDR2 (zresztą jak sporo innych osób z forum) 😉

No Azgan nie do mnie takie teksty :E RDR2 to jedna z najpiękniejszych gier jeśli chodzi o możliwości personalizacji pod PC bezpośrednio z menu gry. A i jeszcze są opcje w ini. Gdzie można było sobie podkręcić i ustawić parę rzeczy tak, aby było glancuś casuś :D

No, ale cóż dalej klepcie się po plecach jak to fajnie macie na konsolach i jakie to prawie PC 🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co nie zmienia faktu lukadd że te filtry na które tak narzekasz grając na PC można coraz częściej też ustawiać na nowych konsolach i to bez znaczenia czy gra działa w 30 czy 60 klatkach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bo chyba tylko Ty oczekujesz opcji pc na konsoli🤭

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja specjalnie nic nie oczekuje od konsoli :E Od spełniania oczekiwań mam PC 🤗. Konsola tylko do okazjonalnego grania w nieliczne exy.

No, ale miło, że/jeśli twórcy gier na konsole czasami pozwolą mi na przykład wyłączyć mrówki łażące po ekranie :E

No, ale często tak nie jest. Przez całe TLoU2 bluzgałem twórców za mega agresywny filmgrain.

No i co. No i jak skończyłem grę to jakoś po dwóch tygodniach dopiero mnie posłuchali i dodali możliwość wyłączenia i regulacji tego syfu w grze 🤣

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie mrówki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Film grain Michałku.

Z 3m w sumie go mało widać. No, ale jak grasz z ~1.5m lub mniej to już mocno dawał w gały. Szczególnie, że w premierowej wersji gry na sztywno był ustawiony na 10/10. Komuś tam w dogsach się coś po przestawiało w czachownicy :E

Chyba chcieli tym filmgrainem zamaskować inne problemy gry i dla tego tak tego napakowali na premiere. No, ale jakoś niezbyt pomogło :E 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
45 minut temu, lukadd napisał:

No Azgan nie do mnie takie teksty :E RDR2 to jedna z najpiękniejszych gier jeśli chodzi o możliwości personalizacji pod PC bezpośrednio z menu gry. A i jeszcze są opcje w ini. Gdzie można było sobie podkręcić i ustawić parę rzeczy tak, aby było glancuś casuś :D

No, ale cóż dalej klepcie się po plecach jak to fajnie macie na konsolach i jakie to prawie PC 🤗

No dobrze "stary" ale przecież wszyscy pamiętamy jak śmigały poradniki z ustawieniami od Digital Foundry oraz Hardware Unboxed i ludzie prosili o podanie odpowiednika ustawień z XOX. Ty to nazywasz klepaniem po plecach tylko powiedz mi czego Ty więcej oczekujesz od konsoli? Gmerania w pkikach ini.? Po co? Marudziłeś na filtry teraz jak częściej można je personalizować to też źle. A może na konsoli każdy ma szukać idealnych ustawień do możliwości tego sprzętu? Jaki to ma sens kiedy dostajesz 3 prestey gotowe które dadzą podobny efekt? 

23 minuty temu, lukadd napisał:

Ja specjalnie nic nie oczekuje od konsoli :E Od spełniania oczekiwań mam PC 🤗. Konsola tylko do okazjonalnego grania w nieliczne exy.

No, ale miło, że/jeśli twórcy gier na konsole czasami pozwolą mi na przykład wyłączyć mrówki łażące po ekranie :E

No, ale często tak nie jest. Przez całe TLoU2 bluzgałem twórców za mega agresywny filmgrain.

No i co. No i jak skończyłem grę to jakoś po dwóch tygodniach dopiero mnie posłuchali i dodali możliwość wyłączenia i regulacji tego syfu w grze 🤣

No widzisz a teraz byś ograł w 60k/s i bez ziarna. Trzeba było sobie zostawić ten tytuł tak jak ja już do ogrania na PS5 byłby zupełnie inny odbiór.

Jak grałem w A Plague Tale: Innocence na GTX1080Ti to na PC też w opcjach gry nie dało się wył. przesadzonej aberacji i trzeba było gmerać w plikach gry szukając rozwiązania na forum.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ziarno to na Pro już poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Ziarno to na Pro już poprawili.

A to nie wiem bo nie grałem. Mój "prosiak" był już dawno sprzedany ale warto było poczekać 😁

W sumie to PS5 dzięki temu mam w cenie PS4PRO tylko akcesoria mnie kosztowały.

Oby więcej takich gier jak Raczet gdzie w opcjach można sobie sporo rzeczy ustawić pod siebie 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, lukadd napisał:

Film grain Michałku.

Z 3m w sumie go mało widać. No, ale jak grasz z ~1.5m lub mniej to już mocno dawał w gały. Szczególnie, że w premierowej wersji gry na sztywno był ustawiony na 10/10. Komuś tam w dogsach się coś po przestawiało w czachownicy :E

Chyba chcieli tym filmgrainem zamaskować inne problemy gry i dla tego tak tego napakowali na premiere. No, ale jakoś nie zbyt pomogło :E 

lukadd "stary" Przyjacielu a tak z ręką na sercu to przypadkiem nie chwaliłeś tej gry jak ją ogrywałeś na PS4PRO bo coś mi się widzi że w temacie The Last of Us Part II chwaliłeś podobnie jak Days Gone i Death Stranding (kiedy to mi te dwie ostatnie gry nie przypadły do gustu)? Na ziarno to fakt pamiętam że marudziłeś ale reszta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, lukadd napisał:

No a na PC w ogóle ich nie ma bo nie ma tych gier więc masz problem z głowy.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi