Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak model jazdy jest taki jak w gt sport to miod cud i malinka, fm7 to jest dopiero drewno dla casuali?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, romcio703 napisał:

Patrzę na te filmiki z GT7 i nie rozumiem co się dzieje z fizyką w tej grze, to jakiś błąd twórców? Auto lata na prawo lewo jak jakiś resorak wygląda to komicznie, jakbyś miał auto jeżdzące po szynach i latało na boki.

To raczej problem kamery która nie "pływa" za samochodem,a jest jakby przymocowana na sztywnym kiju.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kochan4 napisał:

Jak model jazdy jest taki jak w gt sport to miod cud i malinka, fm7 to jest dopiero drewno dla casuali?

Jedna i druga to zwykla torowka majaca nie wiele wspolnego z symulacja, z tym ze kult GT dorabia sobie do tej serii jakies wlasne wyimaginowane fantazje jakby mieli doczynienia z chociaz pol symulatorem jazdy heh

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tutaj piszą o modelu jazdy w kontekście symulacji, a to są i tak gierki skrojone pod pady, taka to symulacja. Pewnie garstka osób to liźnie na jakiejś dobrej kierownicy. A tutaj się wszyscy nad tym tak rozwodzą, jakby byli zawodowymi kierowcami rajdowymi :E Forza jak i Gran Turismo mają przyjemne modele jazdy, każdemu coś do gustu przypadnie, ale to nigdy nie będą prawdziwe simy.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, romcio703 napisał:

Patrzę na te filmiki z GT7 i nie rozumiem co się dzieje z fizyką w tej grze, to jakiś błąd twórców? Auto lata na prawo lewo jak jakiś resorak wygląda to komicznie

Tak samo było w GT5 (w dalsze już nie grałem). Model jazdy był słaby i pewnie równie słaby jest w GT7, ale kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą więc fanboje Sony wierzą w "symulację". Jak tak nie dbam o symulację, ważne by model był fajny i sama rozgrywka. Ogólnie tryb kariery wymyślony w GT (i obecny w Forza) to nuda. Grać online można, ale single player nie ma sensu.

4 godziny temu, Amphilyon napisał:

Jedna i druga to zwykla torowka majaca nie wiele wspolnego z symulacja, z tym ze kult GT dorabia sobie do tej serii jakies wlasne wyimaginowane fantazje jakby mieli doczynienia z chociaz pol symulatorem jazdy heh

PS5 i GT opierają się na fanbojach. Przypomnę opinię mega-fanboja (o mułowatym GT3 gdzie kompletnie nie było czuć prędkości):

W dniu 4.03.2022 o 08:52, kochan4 napisał:

Na tle forzy slabo wypada? Model jazdy z gt to juz w 3 czesci bil ja glowe ten z forzy, jak wlaczylem fm7 to prawie odruchow wymiotnych dostalem tak te auta bujalo na zakretach jakby wozem drabiniastym sie jezdzilo

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Ludzie tutaj piszą o modelu jazdy w kontekście symulacji, a to są i tak gierki skrojone pod pady, taka to symulacja. Pewnie garstka osób to liźnie na jakiejś dobrej kierownicy. A tutaj się wszyscy nad tym tak rozwodzą, jakby byli zawodowymi kierowcami rajdowymi :E Forza jak i Gran Turismo mają przyjemne modele jazdy, każdemu coś do gustu przypadnie, ale to nigdy nie będą prawdziwe simy.

Ta seria dostała łatkę sima z racji tego, że w czasach pierwszej części praktycznie nic nie wychodziło po za ramy totalnego arcade. Popularne tytuły, czyli NFS, Test Drive czy inny Ridge Racer to były totalne Arcade'y. W okolicach GT ambitniejszy tytuł to było chyba tylko Sega Rally i od biedy te stare NASCARy. Później dopiero między GT2 i 3 EA zrobiło eksperyment w postaci NFS Porsche.

W dzisiejszych czasach? GT koło sima nawet nie stał. Z racji lepszego określenia GT i pełną Forzę nazywa się simcade. Bardziej mnie bawi jak szerokie stało się pojęcie arcade'a. Gdzie teraz mieszczą się tu gry od Forzy Horizon po kutwa Mario Kart. :E 

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrazenia odnosnie gt7. Graficznie zdecydowanie poprawa wzgledem gt sport jednak typowy crossgen. Duzo daje sam przeskok z 1800cb do 4k, do tego dynamiczne oswietlenie ze zmienna pora dnia wyglada zjawiskowo. Jednak tradycyjnie odstaje jakosc otoczenia. Dynamiczny deszcz jest tak swietny jak go pd reklamowalo (powstajace i wysychajace kaluze, sucha linia, na czesci toru moze byc sucho gdzie w innej mokro). Dzwiek to kolejny aspekt ktory zotal znacznie usprawniony. Singleplayer jest dobrze pomyslany i daje poczucie progressu. Fizyka zaskakujaco przeszla bardzo duza zmiane i poszla jeszcze bardziej w strone full sima. Poprawiono fizyke zawieszenia, zachowania kraweznikow, kontaktu miedzy samochoddami i sile slipstreamu. Jednak wedlug mnie troche przedobrzono i niektore samochody sa zdecyowanie zbyt nadsterowne i bardzo trudne w prowadzeniu. Inny problem jaki widze to schowanie multi za przymusowym przechodzeniem singla co dla niektorych osob moze byc problemem. Chcialbym tez zeby wrocil z gtsport system bop zamiast tuningu w multiplayerze. Jak pd poprawi te pare rzeczy bedziemy mieli do czynienia z gra wybitna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, crush napisał:

Ta seria dostała łatkę sima z racji tego, że w czasach pierwszej części praktycznie nic nie wychodziło po za ramy totalnego arcade. Popularne tytuły, czyli NFS, Test Drive czy inny Ridge Racer to były totalne Arcade'y. W okolicach GT ambitniejszy tytuł to było chyba tylko Sega Rally i od biedy te stare NASCARy. Później dopiero między GT2 i 3 EA zrobiło eksperyment w postaci NFS Porsche.

W dzisiejszych czasach? GT koło sima nawet nie stał. Z racji lepszego określenia GT i pełną Forzę nazywa się simcade. Bardziej mnie bawi jak szerokie stało się pojęcie arcade'a. Gdzie teraz mieszczą się tu gry od Forzy Horizon po kutwa Mario Kart. :E 

Dlatego mnie trochę śmieszy, jak ktoś porównuje model jazdy w GT oraz Forzie i pisze coś o realizmie, że jedno jest pod tym względem lepsze od drugiego. I ktoś to stwierdza na podstawie kręcenia grzybem na kontrolerze czy wciskania spustu w padzie, tak? :E To są po prostu bardziej wymagające samochodówki i doszukiwanie się tutaj jakiejś większej głębi zawsze będę kwitował uśmiechem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2022 o 20:37, Amphilyon napisał:

Jedna i druga to zwykla torowka majaca nie wiele wspolnego z symulacja, z tym ze kult GT dorabia sobie do tej serii jakies wlasne wyimaginowane fantazje jakby mieli doczynienia z chociaz pol symulatorem jazdy heh

Ale jak to :E  Smieszy mnie ta wyzszosc GT nad Forza u niektorych :hahaha:

Brak opisu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FM7 ma jedną drobną wadę - nie idzie jej kupić ? przegapiłem wyprzedaż kończącą jej żywot i bardzo żałuję. Chodzi mi o pc, nie o płytę do konsoli. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Pioy napisał:

FM7 ma jedną drobną wadę - nie idzie jej kupić ? przegapiłem wyprzedaż kończącą jej żywot i bardzo żałuję. Chodzi mi o pc, nie o płytę do konsoli. 

Ja na szczęście kupiłem cyfrę jak jeszcze była w sprzedaży teraz też da się kupić ale już tylko w pudełku. Na XOX/XSX gra działa w natywnym 4K oraz 60k/s 

BOX Forza Motorsport 7 PL gra Xbox One VII - 7066734942 ...
 
Uważam że do dzisiaj wygląda świetnie i nie ma czego się wstydzić na tle Gran Turismo 7

Przypominam że to produkcja z 2017 roku a bezpośrednim konkurentem dla GT7 będzie FM8 która powinna również podnieść poprzeczkę wyżej ?.

 
Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak zmieniło się Gran Turismo przez lata 

Gran Turismo 7 VS Gran Turismo Saga | Graphics Evolution

Gran Turismo 7 vs Gran Turismo Sport | Direct Comparison

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie widzę opcji resetu tuningu. Jestem ślepy czy czegoś nie rozumiem? Jeśli przeszarżujemy z ulepszeniami danego modelu to już jesteśmy na nie skazani? A jeśli chcę znowu pojeździć podstawową, albo inaczej stuningowaną wersją??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, nie mozna innych rzeczy zamontowac? Zawsze było to mozliwe, a jaki resecie ty piszesz? Jak w samochodzie nie te swiece wkrecisz to robisz reset garazu? ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wchodząc w sklep tuningowy kupujemy części i majstrujemy. I myślałem, że wymiana tych elementów na niższe wersje, lub wręcz ich likwidacja następuje też tutaj.

Spoko, częściowo sobie poradziłem. Trzeba wejść w garaż i w szczegółowych ustawieniach samochodu można manipulować posiadanymi podzespołami. Może oczywiste, dla mnie akurat takie nie było. Tak jak również i to, że np. "Poziom redukcji masy" figuruje tam tylko jako - "zainstalowane" wg danych poziomów. Usunięcia tego nie widzę? Podobnie jak kilku innych elementów, a to przecież też wpływa na osiągi pojazdu? No i wracam do pytania - mam auto - w wersji "robionej". Chcę wrócić do domyślnej wersji z salonu (a już najlepiej bez przekopywania się przez wszystkie zmiany). Da się?

Edytowane przez ChrisBgnr
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, ChrisBgnr napisał:

Wchodząc w sklep tuningowy kupujemy części i majstrujemy. I myślałem, że wymiana tych elementów na niższe wersje, lub wręcz ich likwidacja następuje też tutaj.

Spoko, częściowo sobie poradziłem. Trzeba wejść w garaż i w szczegółowych ustawieniach samochodu można manipulować posiadanymi podzespołami. Może oczywiste, dla mnie akurat takie nie było. Tak jak również i to, że np. "Poziom redukcji masy" figuruje tam tylko jako - "zainstalowane" wg danych poziomów. Usunięcia tego nie widzę? Podobnie jak kilku innych elementów, a to przecież też wpływa na osiągi pojazdu? No i wracam do pytania - mam auto - w wersji "robionej". Chcę wrócić do domyślnej wersji z salonu (a już najlepiej bez przekopywania się przez wszystkie zmiany). Da się?

Zeby miec rozne configi masz tam opcje utworzenia profilu.

 

Nie da sie usunac, musisz kupic nowe body, jest to bezmiernie glupie i pewnie w celu wyludzenia kasy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w ciągu 2 godzin wywaliło mnie 8 raz ? Masakra jakaś z tym rozłączaniem z serwerami.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Tomek1623 napisał:

Dziś w ciągu 2 godzin wywaliło mnie 8 raz ? Masakra jakaś z tym rozłączaniem z serwerami.

Polyphony i Sony wdrażają dziś patch 1.06 do Gran Turismo 7. Przez kilka godzin nie będą w związku z tym działać serwery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Czy na zwykłym PS4 to w ogóle działa? ?

Tak

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YouTube oglądałem ale jestem ciekaw opinie " sprawdzonych użytkowników" czy nie doświadczają jakichś częstych chrupnięc itp problemów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas startu z linii gdy pada deszcz i jeszcze jest wieczór potrafi spasc niezle fps na ps4, ale poza tym jest dobrze, generalnie szok ze 9 letnie ps4 potrafi nadal tyle z siebie wykrzesac, pecet o podobnych bebechach zdechlby od razu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przegrane prawie 20h, a za cholerę nie mogę znaleźć opcji w której wybieram auto, tor, i albo się ścigam albo robię kółka na czas. Jest w ogóle taka opcja? Mam wybrane auto, wybieram na mapie świata tor, I prawie zawsze dostaje auto z góry przypisane do niego....

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, kochan4 napisał:

Podczas startu z linii gdy pada deszcz i jeszcze jest wieczór potrafi spasc niezle fps na ps4, ale poza tym jest dobrze, generalnie szok ze 9 letnie ps4 potrafi nadal tyle z siebie wykrzesac, pecet o podobnych bebechach zdechlby od razu

To nie PS4 w którym są w sumie pctowe bebechy krzesa.
Chcieli sprzedać grę więc musieli ją "zoptymalizować" pod te bebechy co ma ps4. GTS śmigał na PS4 więc nie ma co się dziwić, że i GT7 jakoś ogarnęli.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...