Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czego ty oczekujesz po takich grach? Tu juz od lat wszystko zostalo pokazane, juz w gt5 ludzie nie mogli rozroznic przejazdu Schumachera bolidem f1 od tego z  gry, nawet ten z gry był lepszej jakosci i wszystko bylo bardziej wyraziste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że uważasz, że grafa tras jest już w 100% wystarczająca?

No nie zgodzę sie.


Czego oczekuję? Przyjemności z oglądania toru/lokacji. GT3 i 4 zdawały się w tym wychodzić poza możliwości sprzętu. Nowe gry jak FM8 i GT7 zdają się nie wykorzystywać nawet 10% PS5/XsX. Nie technicznie, ale decyzjami developera, ich priorytetami, preferencjami, podejściem.
No i trochę technicznie też w kwestii geometrii albo oglądania superduper odbić.. w 15fps jak trzeba, albo 30fps jak nie trzeba. To o GT7. Forza z kolei wygląda płasko, ale GT7 też nie jest bez winy w tej kwestii. 
Zobacz jak te GT4 wygląda. Niektóre miejsca nadal cieszą oko. 

A co do przejazdu, to pewnie kwestia wyglądu auta, powtórek itp. czyli rzeczy, które mnie nie interesują. w GT4 grindowałem setki godzin choć nie jestem fanem motoryzcji. Po prostu nie nudziło mi się jeżdżenie po raz tysiąc piąty na tej samej trasie, np. w tej mieście. Radość dawało samo oglądanie tej grafy, np. na prostej gdzie był na to czas, oczywiście.
Zawodzi i tempo rozwoju elektroniki (bo 2000-2023 to jest pryszczy przy nawet 1990-2003, o 1980-2003 nie mówiąc) jak i podejście, prze które trasy wyglądają żałośnie jak na "20 lat później..."  Wszystko pchają w auta i reallyzm, a w VR gra nawet na PS5 nie działa w 90fps, tylko w kulawych (VR!) 60ciu + reprojekcja. No dla mnie to ogromna wada. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chyba zdecyduję się kupić do logitecha g29 tego GT7 zamiast nowej forzy, tylko jakąś promocję niech dają :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu i ja GT7. A co najlepsze i tak nie będę w to grał w najbliższym, a nawet i dalszym czasie bo nie ma miejsca w kolejkę grową wcisnąć na najbliższe miesiące :E No, ale promka przed BF za 19.99euro nówka nie śmigana to wziąłem.
Dzieciak się może trochę pobawi bo on katuje ostatnimi czasy bardzo mocno samochodówki.

Wersja pudełkowa w stylu "wkładasz płytkę i grasz" Nie mierzyłem dokładnie czasu, tak z grubsza ~30 minut instalacja na PS4 Pro na SSD trwała i teraz patcha 27GB ściąga :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko giera. Bardziej mi się podobała od FH5. Tak wiem nieco inny gatunek, ale przynajmniej bez tych cringowych wstawek, open-worldu i różu. :E  Wybierasz furkę, trasę i jedziesz.:)

 

Dobra cena. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz ogrywalem fm, w porównaniu do kampanii z gt7 to dno i kupa mułu , nie oni daja jakies promo w ps store na te gt7 bo juz tęsknię 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że spoko bo grywałem w poprzednie części, GT7 też tam kapkę liznąłem testowo na kumpla koncie. Chociaż co do wcześniejszego GTS to mam mega mieszane uczucia :E 

Ale tory to i tak np. Assetto na kierownicy inny poziom. FH5 to jest głównie fun w otwartym świecie. GT7, głównie fun na torach no i w końcu ogarnięty single player po badziewiu i to dodanym w patchach w GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była wersja PS5 za 115 zł. Też wziąłem, żeby sprawdzić tryb vr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz płytkę i grasz dalej nie działa. Kuśwa tyle czasu od premiery i dalej problemy :E 

Dzieciak odpalił grę przejechał wyścig startowy i następnie chce wprowadzić swój nick do gry no i non stoper wywala błąd PE-2F00193.
Na necie jak na szybko sprawdzałem pisali, aby zrestartować grę/konsolę. Nie pomaga, dalej wywala błąd i nie można wpisać swojego nicku.


Zna ktoś rozwiązanie problemu? 3 razy restart gry/konsoli i nie idzie przepchnąć dalej wyskakuję ten sam błąd. Dzieciak teraz zamiast grać siedzi na kompie i googluje jak to rozwiązać :E

Edit:
Teraz błąd przy próbie wejścia i wprowadzeniu loginu dla world map zmienił numer na PE-2F001F8. Nie mam pojęcia. W google widzę, że ludzie mieli tego typu problemy, ale, żadnego rozwiązania problemu nie znajduję.


Edit.. Kolejny. Poszło, po kilkunastu razach prób, i po dobrej godzinie się zalogowało. Wygląda na to, że był to jeden z tych już sławnych problemów z serwerami tej gry, które działają jak sobie chcą i kiedy chcą :E Dzieciak sobie śmiga po torach, a ja wracam do Persony 5 Tactica :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chętnie sprawdził ile wycisnęli z takiej plejki czwórki, ale cena musi zrobić się jeszcze przyjemniejsza :E.

@lukadd, gra robi użytek z ssd i loadingi są przyjemniejsze? Bo DF robiło porównanie i oczywiście na ps4 była masakra względem natychmiastowego ps5, ale tam pewnie grali na hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej grze nie mam bezpośredniego porównania z HDD. Ale na ssd dość szybko się wczytują. Z 20 sekund na oko. Mogę dokładnie sprawdzić wieczorem.

W GTS na PS4 pro HDD jak pamietam to potrafiło po 40sekund do minuty wczytywać :E Gdzie na ssd było gdzieś 2 x szybciej.

Ogólnie ssd przynajmniej w prosiaku gdzie jest szybszy kontroler daje w większości gier ładnego kopa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik, chodziło mi o takie porównanie na oko, bo teraz gram metro exodus i mimo że ssd, to nie robi mu zbytniej różnicy, a gran turismo to wiem właśnie milion łatek i klikania do wyścigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo3211 A na czym ciśniesz na pro czy zwykłym PS4? Pro przez szybszy kontroler Sata 3 vs sata 2 na zwykłym PS4 czerpie większe korzyści z SSD.

Ale ogólnie sporadycznie trafiają się gierki gdzie różnice nie są za duże,. Metro akurat nigdy nie miałem na konsoli.

Ale taki TLoU2 to normalnie inna gra. Jak kiedyś sobie jakiegoś mocnego save wczytywałem na HDD to z 80 sekund wczytywało, a na SSD jak porównałem ~35, taki HZD tak samo całkiem inna gra na SSD :E

Ale wracając do GT7 to tak na szybko sprawdziłem dokładniej dwa szybkie wyścigi, jeden wczytywał się ~15 sekund, drugi ~20sekund i po wczytaniu już tylko klik na start i jesteśmy na torze.

A sama gra to sam dwa czy trzy wyścigi przejechałem, nie mam czasu teraz w to grać, syn jeździ. Ale ogólnie z tego co zerkałem jak on jeździ i jak ja się przejechałem to działa całkiem spoko na prosiaku, aczkolwiek trafiają się spadki fps i leciutki stutterek potrafi się czasami pojawić, szczególnie jak jest dużo aut w kupie na jakichś mocniejszych zakrętach. No, ale jak się trafia to jest na tyle minimalne, że nie ma mowy, aby przeszkodziło w jakiś sposób w pokonaniu zakrętu czy wymijaniu. Po prostu wprawne oko wychwyci.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ps4 slima i jest roznica miedzy hdd a ssd, nawet z podłączonym ssd jako zewnętrzny, tylko musi byc kontroler kieszeni usb 3.0

Wspomniany hzd ponad 30 s mi sie szybciej wczytywal, ale przy niektórych grach byla minimalna

Edytowane przez kochan4
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, lukadd napisał:

A na czym ciśniesz na pro czy zwykłym PS4? Pro przez szybszy kontroler Sata 3 vs sata 2 na zwykłym PS4 czerpie większe korzyści z SSD.

A to już nawet zdążyłem zapomnieć że jest różnica w kontrolerach :E. Zwykły FAT.

Tlou2 mam na zew. hdd. bo jakoś nie czułem potrzeby mieć tego na ssd, bo w sumie łażenie, nie ma szybkich podróży i wolna akcja, a 100GB "kosztuje".  Z HZD czekałem właśnie tylko jak wsadzę ssd, bo tam faktycznie, rzucanie po całej mapie, a tu tylko szybka podróż i pyk, jestemy. HFW też już czeka na ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kochan4 napisał:

Ja mialem ps4 slima i jest roznica miedzy hdd a ssd, nawet z podłączonym ssd jako zewnętrzny, tylko musi byc kontroler kieszeni usb 3.0

Wspomniany hzd ponad 30 s mi sie szybciej wczytywal, ale przy niektórych grach byla minimalna

Ja do prosiaka sobie zapodałem jako drugi dysk NVMe przez USB 3.1, ale w zasadzie jak testowałem kilka gierek to nie ma różnicy vs MX500 SSD internal sata 3.

Na zwykłym PS4 i starym Sata 2 nigdy się nie bawiłem w SSD, ale tyle co wiem z neta, że też swojego kopa daję.

38 minut temu, Gonzo3211 napisał:

Z HZD czekałem właśnie tylko jak wsadzę ssd, bo tam faktycznie, rzucanie po całej mapie, a tu tylko szybka podróż i pyk, jestemy. HFW też już czeka na ssd.

Jak premierowo w to(HZD) grałem na HDD to, można było iść naparzyć litr zielonej herbaty i później przy tych wczytywaniach i szybkich podróżach tylko popijać małymi łyczkami w oczekiwaniu na wczytanie :E Jakby nie ta herbata to nie dałbym chyba rady :rotfl:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...