Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Dozorca napisał:

Ciekawe czy będzie wersja na PC którą pokazywali na początku 1:02 https://www.youtube.com/watch?v=Syl1QRue2QE

i tutaj ten sam fragment na PS5 2:40 https://www.youtube.com/watch?v=eMel_Q0FTxo&feature=emb_title

Jesteś pewny, że pokazywali ją na PC??

Bardzo bym się cieszył gdyby wyszła również na tę platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że gra na tym pierwszy pokazie wyglądała lepiej, w dodatku Sony zaczęło wydawać gry na PC i gra miała (niby przez pomyłkę) tymczasową ekskluzywność na PS5 to jest jakaś szansa, że w późniejszym czasie wyjdzie na PS4  w okrojonej wersji i w ulepszonej wersji na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wersja na PC to to samo co wersja na PS5, ale w 30 fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perwsze recenzje bardzo pozytywne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kontekście amerykanizacji tego tytułu. Coś co wcześniej mi na Twitterze śmignęło. 

Postacie, rycerze w oryginalnym intro w hełmach, w rimejku bez - kobieta i czarny mężczyzna.

Defaultowa postać przy tworzeniu postaci w oryginale biała, w rimejku czarna. 

Pierwszy NPC którego spotykamy w oryginale biały, w rimejku czarny. 

 

Oczywiście na jakość gry to nie ma żadnego wpływu ale rozbawiło mnie niezmiernie. :D Kalifornia pełną gębą. :E

 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crush Nie mam żadnego problemu z tym, że w grze są postaci różnych ras. W sumie to w normalnych przypadkach kolor skóry jest dla mnie równie (mało) ważny co kolor włosów. Ale specjalne zmienianie koloru skóry postaci, bo "gra jest za mało różnorodna" wygląda po prostu śmiesznie. Może nie tak śmiesznie jak celowe tworzenie nieatrakcyjnych kobiet np. w nowszych grach BioWare, ale nadal...

To pokazuje jak mocno zakorzeniona jest ideowa skrajna lewica na zachodzie. W perspektywie dłuższego czasu skrajna lewica będzie równie niebezpieczna i destrukcyjna dla społeczeństwa jak skrajna prawica. Co więcej, moim zdaniem tego typu działanie bardziej wzmaga rasizm niż zapobiega. Bo jak niby wykorzenić rasizm, skoro tak często zwraca się uwagę na kolor skóry i jest się na jego punkcie przewrażliwionym?

Jest to jeden z wielu powodów, przez które coraz bardziej odrzuca mnie od zachodnich gier.

Sama gra wygląda super. Trudno powiedzieć więcej, bo pod względem lokacji i rozgrywki twórcy starali się wiernie odwzorować oryginał, co było bardzo dobrą decyzją. Nie podoba mi się jedynie UI, które w moim odczuciu niezbyt pasuje do DS i przypomina bardziej tanie, proste gierki tworzone na podobiznę gier From Software. No i sprawa opisana przez @crush też budzi pewne wątpliwości. :E

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprawa jest kosmicznie lepsza tu nie ma o czym nawet dyskutować. Chociaż z tego co widziałem kilka zmian np. w dizajnie przeciwników i NPC'ów jest dla mnie na plus, a kilka na minus. Mimo tego, że jakość jest kosmicznie lepsza.

7 minut temu, Isharoth napisał:

Co więcej, moim zdaniem tego typu działanie bardziej wzmaga rasizm niż zapobiega. Bo jak niby wykorzenić rasizm, skoro tak często zwraca się uwagę na kolor skóry i jest się na jego punkcie przewrażliwionym?

W DnD (i w sumie ogólnie w systemach RPG) są zmiany bo lewactwo (tak, lewactwo, nie mylić z lewicą) uznało, że nie powinno się pokazywać Orków jako silnych i głupich bo to rasizm w stosunku do czarnych. Kutwa od ponad 20 lat obcuje z fantastyką i w życiu nie zestawiłem Orka z prawdziwym czarnym człowiekiem.Dodatkowo tym bardziej, że w wielu uniwersach po prostu naturalnie występują czarni ludzie, tak samo jak biali czy azjaci. A tu przychodzi progresywne towarzystwo i wciska mi własne projekcje. :rotfl:

Tak. Skrajna lewica jest równie groźna jak skrajna prawica.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, crush napisał:

Oczywiście na jakość gry to nie ma żadnego wpływu ale rozbawiło mnie niezmiernie. :D Kalifornia pełną gębą. :E

Nie robi to większej różnicy, ale takie akcje faktycznie będą tylko i wyłącznie bawić. Zabieranie się do tematu od dupy strony. Jak chcą promować, to niech to robią umieszczając w grach ciekawe postaci tego typu, a nie poprzez zmianę koloru twarzy. Tanioszką niczego się nie da osiągnąć.

1 minutę temu, crush napisał:

Kutwa od ponad 20 lat obcuje z fantastyką i w życiu nie zestawiłem Orka z prawdziwym czarnym człowiekiem.Dodatkowo tym bardziej, że w wielu uniwersach po prostu naturalnie występują czarni ludzie, tak samo jak biali czy azjaci. A tu przychodzi progresywne towarzystwo i wciska mi własne projekcje. :rotfl:

Nikt normalny tego nie robił i to właśnie tym grupom przeszkadza. Ich rolą jest więc wyszukiwanie problemu na siłę. Symboliczna walka bieli z czernią. Blade, nieskazitelne twarze elfów kontra brzydkie, czarne mordy orków. Jak tak oczywisty przykład rasizmu mógł się przez tyle lat uchować? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 20:44, Isharoth napisał:

@crush Nie mam żadnego problemu z tym, że w grze są postaci różnych ras. W sumie to w normalnych przypadkach kolor skóry jest dla mnie równie (mało) ważny co kolor włosów. Ale specjalne zmienianie koloru skóry postaci, bo "gra jest za mało różnorodna" wygląda po prostu śmiesznie. Może nie tak śmiesznie jak celowe tworzenie nieatrakcyjnych kobiet np. w nowszych grach BioWare, ale nadal...

Poczekaj na odświeżonego Mass Effect tam też pewnie pozamieniają postacie tak aby były przystosowane do dzisiejszych standardów. Dobrze, że jeszcze np. taki Wiedźmin 3 wyszedł te 5 lat temu niż miałby wychodzić dzisiaj.

W dniu 13.11.2020 o 20:44, Isharoth napisał:

 

Jest to jeden z wielu powodów, przez które coraz bardziej odrzuca mnie od zachodnich gier.

 

U mnie podobnie ale to nie tyczy się tylko zachodnich gier ale całego obecnego rynku.

W dniu 15.11.2020 o 05:11, ODIN85 napisał:

Coś prosto na tych filmikach to wygląda?

Chodzi o gameplay, że główny bohater cały czas idzie do przodu i zabija na jednego hita przeciwników?

Edytowane przez Dozorca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin gry za mną, jak na razie jestem content. Bardzo dobra robota ze strony Bluepoint Games, co dziwić nie powinno po tym jak odpicowali Shadow of the Colossus.

Oprawa musi się podobać, choć to nie jest jeszcze next gen. Zwłaszcza jak ktoś widział DS3 z jakimiś texture packami. Niestety brak 4K/60 jest mocno zauważalny. W 4K/30, czyli tryb "kinowym", jest IMO niegrywalny. Niby stabilne 30 klatek powinno dawać radę, jednak w tym wypadku nie ma nawet podstawowego komfortu, podczas obracania kamery widać to aż za dobrze. W trybie wydajności można bez kłopotu zanotować spadek oprawy, ale zysk w postaci 60 klatek jest nieporównywalnie bardziej opłacalny.

W pierwotną wersję dawno nie grałem, różnic w mechanice raczej większych nie ma. Tak jak podejrzewałem, pierwotne pokazy z początku gry był na jakimś easy mode, nawet w tutorialu nikt nie pada od jednego strzała.

Największy plus to na razie czasy ładowania. Nie wiem jak będzie później, na razie przeskok między Nexusem a pierwszym hubem to 3 sekundy. Trochę dłużej trwa ładowanie gry po jej całkowitym wyłączeniu, ale i tak jest fantastyczny progres względem Pro. Oby każda produkcja tak szybko się ładowała, z pewnością można tego wymagać od exów.

Jak ktoś nie miał styczności z serią Souls, zdecydowanie warto sięgnąć po remake. Cena jest absurdalna, nawet w kontekście pierwszorzędnej roboty jaką Bluepiont odwaliło, więc każdy oceni indywidualnie czy sięgnąć po tą produkcję już teraz, czy na razie się wstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Vulc napisał:

W trybie wydajności można bez kłopotu zanotować spadek oprawy, ale zysk w postaci 60 klatek jest nieporównywalnie bardziej opłacalny.

Czy coś się tutaj zmienia poza przeskokiem na 1440p, czy ileś tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno efekty cząsteczkowe i oświetlenie prezentują się lepiej w trybie kinowym. Do tego Ambient occlusion i LoD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczatki nie sa obiecujace dla mnie, ledwo doszedlem do bossa z tutorialu bo ciagle naciskalem przez pomylke uzycie przedmiotow leczniczych ? Roznica miedzy trybem 4k vs 1440p jest wieksza niz wynikala z filmikow kotre wczesniej widzialem (na modelach postaci latwo zauwazyc) przynajmniej jak sie gra mniej niz 1.5m od 55 cali jak ja ale zdecydowanie to tryb plynnosci sie w ruchu lepiej prezentuje i tak bede przechodzil (probowal) gre.

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że boss z tutorialu położony? ?

Edytowane przez Vulc
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie poskładał już pierwszy BOSS ??

Klimat  MEGA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak ogrywałem na PS3, a teraz widzę na streamach, to przepaść, to wygląda dużo lepiej niż DS3, czy Bloodborne, choć one były bardzo ładne. Jest mega różnica, jestem ciekaw jak z samą grą co jeszcze poza grafiką się zmieniło, ale chyba nie dużo, jak już coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, azgan napisał:

Czy tylko mnie poskładał już pierwszy BOSS ??

Rozumiem, że wróciłeś i złoiłeś mu skórę? :E Tak na serio pierwszy boss w teorii ma gracza poskładać. Co nie znaczy, że nie można go pokonać. W zasadzie po ogarnięciu dość ubogiego movesetu, jest to stosunkowo łatwa. Jak jednak uda mu się trafić, well. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Vulc napisał:

Rozumiem, że wróciłeś i złoiłeś mu skórę? :E 

Wróciłem ale to on mi złoił skórę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Vulc napisał:

Na pewno efekty cząsteczkowe i oświetlenie prezentują się lepiej w trybie kinowym. Do tego Ambient occlusion i LoD.

W tym momencie devy dokładnie podają różnice -  teselacja, rodzielczość i lepsze refleksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna gra już widzę że będę w to ostro ciupać. Klimat powala i jest gęsty jak mgła na cmentarzu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jednak ten chat jest głupi  Ty o asteroidach, a on o sterydach  
    • Jest już niewiarygodnie pięknie i wspaniale, ale będzie jeszcze cudowniej i ideologicznie wspanialej, to jeszcze nie koniec: pięciokrotnie (!) przesuwano wprowadzenie pełnej kontroli importowanej żywności. Cztery lata po (!) brexicie, dopiero od następnego wtorku, będą obecne kontrole fizyczne, ale zapowiada się, że będą wprowadzane stopniowo (hehehe), żeby dać biznesom czas na dostosowanie się. Ponieważ UE się nie pitoliła, kontrole żywności sprowadzanej z UK do UE zaczęły się od razu. Co ubiło 80-90% wolumenu eksportu w przypadku niektórych biznesów (pisząc z pamięci przykłady: jakieś chyba tam sery, produkty z grzybów). Do tej celebry sukcesu można dołożyć przykładowo jeszcze sprawę Irlandii Północnej, w której przez lata próbowano wprowadzić nowy wynalazek: Kontrolę Celną Schrodingera - czyli taką kontrolę, która jednocześnie istnieje i jej nie ma. UK "mainland" chciał kontroli, UK "ireland" reagował paniką na samą myśl o kontrolach. W związku z tym rząd tam się obraził na rząd "główny" i odmówił pracy. Foszek przez lata.
    • Będzie raczej kiepsko z płynnością i jakością streama.
    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...