Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.10.2021 o 15:57, Fuudimitzu napisał:

Teraz Bloodborne remaster by się przydal.

Ojj tak, na to chyba wszyscy czekaja...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodborne w sumie na premierę nie wyglądało jakoś powalająco, z drugiej strony żadna gra From tak nie wyglądała. Demon's Souls cieszy za to oko a każdym kroku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Vulc napisał:

Bloodborne w sumie na premierę nie wyglądało jakoś powalająco, z drugiej strony żadna gra From tak nie wyglądała. Demon's Souls cieszy za to oko a każdym kroku.

 

Bloodborne technicznie jest takie sobie to fakt ale art style ma chyba najlepszy w serii. Teraz bez tego paskudnego chromatic abberation, w rozdzielczości 4K w 60 klatkach ta gra może wyglądać bardzo konkretnie. No pewnie przydałby się też lepsze tekstury czy coś ale też nie można oczekiwać za wiele :E

 

Są ploty że powstaje remaster tej gry robiony przez Bluepoint i nawet Bloodborne 2 później od nich. Jedno jest pewne, z technicznego punktu widzenia silnik tego developer wyprzedza to co ma From software o lata świetlne.

 

Elden Ring wygląda jak gra z PS4 ale tak naprawdę jedyne czego oczekuje to to żeby działała w 60FPS na PS5, mam nadzieję że tak będzie. Bez problemów z frame pacingiem itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Elden Ring też nie wymagam pierwszorzędnej oprawy, która choć jest miłym dodatkiem, nigdy nie stanowiła o sile tej serii. Jeśli Bluepoint faktycznie działa w temacie remastera Bloodborne, można być spokojnym o wynik końcowy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2021 o 10:39, Sheeneek napisał:

Ojj tak, na to chyba wszyscy czekaja...

Daj zyc. Mam jeszcze 4 gry do ogrania!

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, szukam osoby która gra obecnie w demons souls remeke i pomoże mi osiągnąć tendencje postaci na czystą biel. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie rok (PS5 i Demons Souls kupiłem pod koniec stycznia 2021) zbierałem się, by na poważnie usiąść do tej gry. Po tygodniu progresu co mogę powiedzieć...

Nic nowego w sumie ponad to co już fani gier od FS wiedzą :) Jest to na pewno najłatwiejsza gra z ich stajni, a przynajmniej najłatwiejsza spośród tych w które miałem okazję pograć ("Bloodborne", trochę "Dark Souls", niedawno grałem trochę w "Sekiro" u kumpla). Magia jest tak OP, że głowa mała, po nauczeniu się mechanik bossów i ogarnięciu wszystkich lokaci przejdę ją postacią walczącą wręcz. Bossowie...łatwi, takiego Maneatera zdjąłem na dwa strzały (burza ognia), a drugi gargulec w dodatku zaklinował się między kolumnami i zdjąłem go bez problemu :) Wczoraj skończyłem Tower of Latria, zostały mi w sumie światy 4 (dwóch bossów) i trzeci (cały) + obszar w Boletarii za Tower Knightem. W zasadzie dziś ubiję Penetratora, wczoraj od niechcenia oczyściłem do niego drogę i prawie utłukłem gada, tylko mi się cholerka skończyła mana i potki ją regenurjące, a mimo że Old Monka zatłukłem w walce wręcz magiem (lol), to nie z Penetratorem jest już o wiele trudniej.


Ps. Czytałem kiedyś, że BB było w planach przed DS i coś w tym, w Tower of Latria czułem się jak w starym, dobrym Yharnam. Jeśli BP weźmie się za remaster/remake BB - będę szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penetrator to akurat moim zdaniem jeden z łatwiejszych bossow.. zaraz po falandze :Ejak jeszcze uratujesz wcześniej Biorra to masz calkiem izi pizi lemon skłizi

 

W demon souls wleciała platyna a najwięcej czasu zajęło mi skompletowanie ceramików aby odblokować zbroje penetratora :D

8jraeNz.jpg

 

Edytowane przez dawidoxx
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidoxx Penetrator padł przy drugiej próbie ;) Zapomniałem, że mam czar zwiększający obrone przeciwko atakom fizycznym, kupion za duszę T. Knight, ułatwiło to sprawę. NPC ominąłem niestety, zapomniałem go uwolnć z celi, a byłem tam - walczyłem z grubasem, który miał klucze do wieży z Wiedźmą. Zastanawiam się czy dziś dokończyć Świątynię Burz (zabiłem 1 bossa dopiero), czy lecieć na Dolinę Splugawienia. 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kaczkofan napisał:

@dawidoxx Penetrator padł przy drugiej próbie ;) Zapomniałem, że mam czar zwiększający obrone przeciwko atakom fizycznym, kupion za duszę T. Knight, ułatwiło to sprawę. NPC ominąłem niestety, zapomniałem go uwolnć z celi, a byłem tam - walczyłem z grubasem, który miał klucze do wieży z Wiedźmą. Zastanawiam się czy dziś dokończyć Świątynię Burz (zabiłem 1 bossa dopiero), czy lecieć na Dolinę Splugawienia. 

 

Ja zawsze doline splugawienia robię na początku, bo na koniec gry mi się nie chce tam latać..  Pod pewnymi aspektami to najbardziej irytujaca swiat w grze, ale nijak ma sie do tego co jest w starym demon souls :D

Na razie daje sobie spokój z DS bo wbiłem wszystko.. Teraz czekam na elden ring  i nie tykam nic od FS do premiery :E eldena 

Edytowane przez dawidoxx
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zaczynać swoją przygodę z soulsami od tej gry ? Gdzieś czytałem że to najłatwiejsza gra soulslike pod względem trudności rozgrywki , a ja nigdy nie ogrywałem takich gier

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, voltq napisał:

Warto zaczynać swoją przygodę z soulsami od tej gry ? Gdzieś czytałem że to najłatwiejsza gra soulslike pod względem trudności rozgrywki , a ja nigdy nie ogrywałem takich gier

Dla mnie osobiście Bloodborne był łatwiejszy i ogólnie był lepsza grą. Grałem w oryginalne DS, na ps3, w remaster nie grałem. Niestety Bloodborne nie jest majstersztykiem optymalizacji, więc jeśli jesteś na to wyczulony to możesz się odbić.

Na pewno nie polecam Sekiro - wg. mnie najtrudniejsza z gier From Software.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Camil666 napisał:

Dla mnie osobiście Bloodborne był łatwiejszy i ogólnie był lepsza grą. Grałem w oryginalne DS, na ps3, w remaster nie grałem. Niestety Bloodborne nie jest majstersztykiem optymalizacji, więc jeśli jesteś na to wyczulony to możesz się odbić.

Na pewno nie polecam Sekiro - wg. mnie najtrudniejsza z gier From Software.

Bloodborne odpuściłem aktualnie bo 30 FPS a podobno jest duża szansa na remaster

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, voltq napisał:

Warto zaczynać swoją przygodę z soulsami od tej gry ? Gdzieś czytałem że to najłatwiejsza gra soulslike pod względem trudności rozgrywki , a ja nigdy nie ogrywałem takich gier

To jest pierwszy Souls wiec jak najbardziej warto od niej zaczynac, troche pozmieniali wzgledem oryginalu ale raczej wiekszosc na plus, to bardzo dobry remake.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Warto zaczynać swoją przygodę z soulsami od tej gry ? Gdzieś czytałem że to najłatwiejsza gra soulslike pod względem trudności rozgrywki , a ja nigdy nie ogrywałem takich gier

Warto, ale generalnie jak ci zależy na easy mode - graj postacią czarującą, magia jest naprawdę OP. Tylko warto porobić trochę questów pobocznych, uratować np. czarownicę z Wieży, daje dostęp do ciekawych czarów. I podobnie warto zachowywać dusze demonów wypadające z bossów, bo wiele z nich można wymienić za potężne czary.


Edycja: ODIN  przestań prześladować i lajkować wszystkie komentarze, to chory szaleńcze!!!

Edytowane przez Kaczkofan
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam pobierać grę w ramach abo. Extra. Chcę spróbować sił po ER, nie wiem czy dam radę bez summonów. :E;) Także jakieś tipy na początek? Jaką klasę wybrać? Magia jest także tak silna jak w ER czy może pójść także w siłę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jaycob napisał:

Zaczynam pobierać grę w ramach abo. Extra. Chcę spróbować sił po ER, nie wiem czy dam radę bez summonów. :E;) Także jakieś tipy na początek? Jaką klasę wybrać? Magia jest także tak silna jak w ER czy może pójść także w siłę? 

Graj czym lubisz, gra jest dosc latwa jak na soulsy. Sam magia nigdy nie gram ale tu tez ponoc mocna jest.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Jaycob napisał:

Zaczynam pobierać grę w ramach abo. Extra. Chcę spróbować sił po ER, nie wiem czy dam radę bez summonów. :E;) Także jakieś tipy na początek? Jaką klasę wybrać? Magia jest także tak silna jak w ER czy może pójść także w siłę? 

Magia w tej grze to jest easy mode. Nawet z podstawowym czarem jesteś w stanie przejść całą grę. Praktycznie wszyscy bossowie, z którymi walczyłem jako mag - poza ostatnim i tym potężnym smokiem - bogiem, przy którym zapomniałem schować się za kolumną - padali przy pierwszym podejściu. I pamiętaj, że nie ma tu tylu ognisk, generalnie samo dojście do bossa jest trudne, ale bossowie nie. Warto eksplorować, uratować np. wiedźmę  - sprzedaje czary - oszczędzać dusze z bossów, bo można kupować za nie specjalne ataki/bronie. No i jednak śmierć w tej grze bardziej boli, szczególnie gdy umierasz z własną duszą kilka razy pod rząd, zmienia się tendencja świata i może być przej**** (pojawią się np. wysokopoziomowy npc., który będzie na ciebie polował).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są te ogniska? :E Odblokowałem pierwszy skrót, ale to jest dramat. :E Kręta długa droga, zapełniona mobkami po brzegi, a kawałek dalej rycerz z czerwonymi oczami, który daje mnie na hita, nawet jak mam tarczę.   Wybrałem klasę Szlachta, pierwszy czar całkiem ok, na hita-dwa większość mobków pada.  Jakoś nie potrafię się odnaleźć po ER, już DS3 miał lepiej zrobiony level poziomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Jaycob napisał:

Jakoś nie potrafię się odnaleźć po ER, już DS3 miał lepiej zrobiony level poziomów.

W sensie design? Trudno, żeby nie miał, skoro oryginalny DS to pierwsza gra z serii ;) 

Tak jak pisał poprzednik, w DS problemem nie są bossowie (może z drobnymi wyjątkami) tylko poziomy.
W ER ogniska czasami były od siebie oddalone o dosłownie kilkanaście metrów. W DS bywa, że droga do bossa zajmuje kilka ładnych minut, i to lecąc na pałę. W niektórych poziomach nie ma skrótów, to też nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to remake, chyba nie zmienili nic w tej kwestii. :P

Już w DS3 były bliżej ogniska, a jak się odblokowało skrót to droga nie była tak wyboista. :D:E

 

Pokonałem pierwszego bossa - Falanga. I to najprostszy boss ever w Soulsach jakie grałem i chyba ogólnie w grach. :E,Tylko spamowałem bombami i magią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

No tak, ale to remake, chyba nie zmienili nic w tej kwestii. :P

Remake jest bardzo wierny oryginałowi, nawet część bugów/exploitów została celowo przeniesiona.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zalapiesz to nie jest ciezko, no i ten dystans az takim problemem nie jest. W wiekszosci leveli poprostu biegniesz do trupka swojego olewajac przeciwnikow, wymijanie jest dosc latwe tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zaczniesz ginąć w 5-1/5-2. Strasznie długie poziomy, do tego bagna. Miałem ochotę rzucać padem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha.. no jest ciut ciezej? Jednak jak dla mnie tragedii nie bylo, moze dlatego ze duzo gralem na ps3 jeszcze i pamietalem lokacje w miare.

Teraz gram w Sekiro i tu kilku bossow mnie juz wymeczylo, a jeszcze nie skonczylem. Tyle ze tu wynika to ze stylu grania, w soulsach zazwyczaj gram mele ze srednia rolka i to podstawowy unik u mnie. A w Sekiro trzeba w rytm parowania wejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...