Skocz do zawartości
Jaycob

Kena: Bridge of Spirits

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Jaycob napisał:

Indyk, mały budżet, krótka gra, raczej prosta w przekazie, to nie żaden RPG z nawałnicą tekstu.  

Czyli tym bardziej PL tekst, nie byłby mega obciążeniem.

 

33 minuty temu, Jaycob napisał:

Gra wyceniania za 139 zł na premierę 

Czyli... produkt komercyjny.
Zatem płacąc "prawdziwe" pieniądze oczekiwałbym potraktowania, jak "prawdziwego" klienta.
A to, że poradzę sobie bez PL nie usprawiedliwia zlewu na PL klienta. ;)

 

31 minut temu, Jaycob napisał:

Nie pamiętam.   Hadesa można wyróżnić, ale tam jest nawałnica tekstu i nie jest to już takie małe studio.  Ori will of the wisps także ma polskie napisy chociaż gra w przekazie dość prosta. Pierwsza cześć nie miała. Budżet mają od Microsoftu, bo są w Xbox Games Studios, a ich gry trafiają do XGP. 

Hitman 3 nie ma napisów. RE:V także nie będzie miał chociaż jest to gra AAA. A wymaga się do kilku osobowego teamu spolszczenia w ich debiutanckim projekcie.  Nier wychodzi niedługo i o polskiej lokalizacji można także zapomnieć. 

Właśnie to mnie boli.
O ile jakiegoś skikanego malucha pogra się bez PL, to taki Hitman, RE, itp. bez PL troszkę boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitman jest prosty. RE także, aczkolwiek jak ktoś czyta dużo dzienniczków, a w nich zazwyczaj jest sporo treści to może się załamać. Mi by się nie chciało czytać wszystkiego w The Medium gdyby nie było polskiej lokalizacji.

Ja mam na odwrót. Mnie boli brak lokalizacji w niektórych indyków bardziej niż w grach AAA.  Np. Disco Elysium

16 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Czyli tym bardziej PL tekst, nie byłby mega obciążeniem.

Czyli ile? Kto to opłaci?  Nie widzę, aby było dość dużo hajpu na tą grę w Polsce. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szklana kula mi mówi że ta gra będzie ultra krótka i wcale nie będzie taka fajna jak sie pozornie wydaje, chciałbym się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom dalej jest masa gier bez chociażby polskich napisów i w wiele takich gier trafia mi się grać. W ostatnich czasach co grywałem np. Disco Elysium, Cloud Punk, Persona 5/4, a teraz wyszła Persona Srikers, Borderlands, We happy Few. Wcześniejsze z większych FF XV i inne czy Quantum Break.

Teraz zacząłem grać w Sunless Sea bo za free dali na epicu i też nie ma polskiego, w sumie to chyba w tej grze tylko ang jest i tak jeszcze można by wymieniać i wymieniać.

A i jeszcze mi się przypomniało jakieś 2 miesiące temu w końcu ogrywałem The Dark Pictures Anthology: Man of Medan i też nie ma polskiego.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODIN85 zrobi polskie napisy, nie ma co się martwić. Hitman 3 już w korekcie, najnowszy Resident też w planach to i Kena będzie.

:E 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze istniał jakiś balans odnośnie gier wydawanych w Polsce z lokalizacją i bez niej, ale ostatnio został on bardzo zachwiany bo coraz więcej pozycji ukazuje się w Polsce bez chociażby spolszczenia kinowego. Oczywiście że przy każdym tytule wynika to z czego innego, ale tak po prawdzie co mnie ostatnio jakiś tytuł zainteresował to okazuje się że polskiej wersji językowej nie ma albo nie planują.

Nie jest to dobre dla naszego rynku, nie trafiają do mnie też te durne argumenty "trzeba się było uczyć języka" bo nie o język chodzi, ale o komfort, osobiste preferencje i wolność wyboru jak chce się grać. 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję że historia zatacza koło, dzisiaj zaczyna być jak w 1997 roku, Vooodoo 1 kosztowało więcej niż tamtejsza pensja, RTX 3080 tak samo, do tego gry się ukazują, ale nie po polsku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Element Wojny napisał:

Zawsze istniał jakiś balans odnośnie gier wydawanych w Polsce z lokalizacją i bez niej, ale ostatnio został on bardzo zachwiany bo coraz więcej pozycji ukazuje się w Polsce bez chociażby spolszczenia kinowego. Oczywiście że przy każdym tytule wynika to z czego innego, ale tak po prawdzie co mnie ostatnio jakiś tytuł zainteresował to okazuje się że polskiej wersji językowej nie ma albo nie planują.

Nie jest to dobre dla naszego rynku, nie trafiają do mnie też te durne argumenty "trzeba się było uczyć języka" bo nie o język chodzi, ale o komfort, osobiste preferencje i wolność wyboru jak chce się grać. 

Idealnie w punkt moje zdanie na w/w temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tutaj nic specjalnie się nie zmieniło w ostatnich latach jeśli chodzi o ilość wydawanych gier z napisami po polsku vs takimi co nie posiadają ich w ogóle. Dalej w każdym roku w ostatnich latach pojawiają się gry i to również trafiają się i nawet duże gry AAA które nie mają języka polskiego. Rok, dwa lata temu itd. było podobnie.

 

Zresztą co ciekawe w przypadku tej gry nawet nie ma rosyjskiego :E

Takie kraje jak Portugalia, Grecja, Węgry, Szwecja, Norwegia itd. też często nie dostają swoich języków w grach, więc Polska jako również dość mały rynek też nie zawsze dostaje.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z finansowego punktu widzenia nie ma sensu tłumaczyć na język polski gier, które w Polsce nie mają zbyt dużego zainteresowania. Z tego samego powodu tłumaczenia nie miał też np. Nier.

Też nie jestem z tego powodu zadowolony, ale rozumiem dlaczego tak jest. Niestety jest to też błędne koło, ponieważ z powodu braku tłumaczenia trudniej jest o większą liczbę odbiorców.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób porzuciło Automatę właśnie dlatego że językowo nie wyrobili a potem pisali że gra "taka se". Niestety ale cytowany Nietzsche czy różnorakie rozważania filozoficzne/światopoglądowe to dla wielu bariera nie do przejścia w języku angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja częściej spotykałem się z opinią, że nie bo japońszczyzna. Ale brak tłumaczenia też swoje robi. Kena też raczej nie popularna nie będzie, bo "za bardzo bajkowa", "za słodka". Zdziwicie się ile osób ma takie zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Isharoth napisał:

Ja częściej spotykałem się z opinią, że nie bo japońszczyzna. Ale brak tłumaczenia też swoje robi. Kena też raczej nie popularna nie będzie, bo "za bardzo bajkowa", "za słodka". Zdziwicie się ile osób ma takie zdanie.

Nie bo japońszczyzna ? Serio jestem w stanie uznać wiele powodów ale ten jest chyba najgłupszy z nich. Ja przykładowo nie jestem wielkim fanem FF - VII ograłem wiele lat temu na PS i nie bardzo nawet pamiętam, remaster X na PC i była powiedzmy niezła, ale XV to były dla mnie stracone pieniądze cieszę się że kupiłem na promocji za 15 funtów - mimo to jednak szanuję tą wyjątkową serię i wiem że ma swoich fanów. NieR za to trafił do mnie od ręki a to z powodu bardzo unikalnego stylu i OGROMNEGO nacisku na fabułę która okazała się fantastyczna. 

Wiem też że Automatę krytykowało wiele osób które w tej grze nie spędziły nawet 2 godzin i nie mają zielonego pojęcia czym jest tak gra. "Mechaniki były do bani" - aha. Po prostu byli zbyt tępi by zrozumieć sam prolog i tyle w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego tu nie pokazali, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.. praktytcznie nie ma nic nowego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 14:42, Stjepan666 napisał:

Mi się wydaję że historia zatacza koło, dzisiaj zaczyna być jak w 1997 roku, Vooodoo 1 kosztowało więcej niż tamtejsza pensja, RTX 3080 tak samo, do tego gry się ukazują, ale nie po polsku.

Ale Voodoo 1 wtedy dało się kupić bez problemu a RTX 3080 teraz praktycznie nie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kosh napisał:

Ale Voodoo 1 wtedy dało się kupić bez problemu a RTX 3080 teraz praktycznie nie ;-)

To fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak małe studio to wygląda fantastycznie, nie mogę się doczekać kiedy zagram. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jaycob napisał:

Jak na tak małe studio to wygląda fantastycznie, nie mogę się doczekać kiedy zagram. 

Dokładnie. Absolutnie nie mój klimat, ale... zagram chętnie.
Śliczna (jakkolwiek by to nie zabrzmiało).  Jakaś taka... przejrzysta, czytelna w zadymce.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GOL-u piszo, ze to ma być gra na 6-8 godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zas napisał:

Na GOL-u piszo, ze to ma być gra na 6-8 godzin?

To taka gra w sam raz na GamePass :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oni z tymi dziecinnymi pierdołami, znowu kolejna gra po Biomutancie dla milusińskich, meh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...