Skocz do zawartości
Jaycob

Kena: Bridge of Spirits

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Pavel87 napisał:

https://www.ppe.pl/news/161596/kena-bridge-of-spirits-recenzje-opinie-czas-rozgrywki.html

Wygląda na to, że tylko PC Gamer dał 65/100 (reszta to 8-9/10), czyli co, jedynie PC Gamer najrzetelniejszy? :)

Coś w tym jest bo kiedyś 10/10 otrzymywała gra która była naprawdę czymś nowym, miodny gamepley, nowatorskie podejście do rozgrywki itd, a dzisiaj sypią tymi 10 jak z rękawa, dlatego straciła swoją wartość ocena 10, takie Mario 64 miało 10/10, Warcraft 2 10/10, Diablo 1 i 2 10/10, HoMM 3 10/10, to są 10 które się pamięta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceny są subiektywne, dla jednego 10 / 10 a dla drugiego 8 / 10. Dotyczy to nie tylko gier ale i filmów, książek, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stjepan666 napisał:

Coś w tym jest bo kiedyś 10/10 otrzymywała gra która była naprawdę czymś nowym, miodny gamepley, nowatorskie podejście do rozgrywki itd, a dzisiaj sypią tymi 10 jak z rękawa, dlatego straciła swoją wartość ocena 10, takie Mario 64 miało 10/10, Warcraft 2 10/10, Diablo 1 i 2 10/10, HoMM 3 10/10, to są 10 które się pamięta. 

Zgadza się, teraz walą te 10 chyba domyślnie, może redakcje boją się dawać inne oceny gdyż wtedy producenci/wydawcy już mniej przychylnie wysyłali by im gry do recenzji ;) Także te 10 można sobie zazwyczaj w rzyć wsadzić

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lis22 napisał:

Oceny są subiektywne, dla jednego 10 / 10 a dla drugiego 8 / 10. Dotyczy to nie tylko gier ale i filmów, książek, itp.

Są, fakt, ale te gry co ja wymieniłem które dostały 10/10 to kamienie milowe grania, to gry które są rozpoznawalne i wielbione po 20 latach od premiery, ich community żyje do dziś. Dzisiejszej grze żadnej bym nie dał 10/10, od 1 do 8 maks, ponieważ już to gdzieś kiedyś widziałem.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz takich gier nie ma, więc dziesiątki dostają gry, które najbardziej się recenzentom podobają i moim zdaniem jest to dobra droga. Ostatnią przełomową grą jest dla mnie nowa Zelda na Switcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mamy najlepszy rok w historii gamingu, walka o nagrody będzie niesamowita. 

Kena dyszki, Tales dyszki, Deathloop dyszki, Mass Effect Legendary dyszki, konsolowy MFS dyszki, Life Of Strange True Colors dyszki, Ratchet dyszki, FFVII Intergrade dyszki...

Recenzenci chyba przestali rozumieć co to znaczy dać 10/10, bo rozdają je jak ulotki na środku rynku...

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dają dyszki bo mają dawać dyszki, jak ktoś chce ogarnąć recenzję gry to polecam "Angry Joe" na YouTube ;) Jego recenzje się miło ogląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie straszny ból tyłka z tymi ocenami a ja nigdy nie biorę pod uwagę recenzji przed zakupem gry, obejrzeniem filmu, itp. po prostu sam oceniam dany produkt, gdybym miał ufać tylko recenzją to ominęłoby mnie wiele fajnych filmów, seriali, gier, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Kena vs Ratchet

 

P-20210611-203047-1.jpg

P-20210921-075902-1.jpg

Na Playstation już gram?

No ładnie to wygląda chyba skuszę się na wersję z PS5

Jak wypada wsparcie dla DualSense? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś przejaskrawione te zdjęcia, u mnie Ratchet tak nie wygląda, może to tryb normalny? Ja gram w trybie "gra".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lis22 napisał:

Macie straszny ból tyłka z tymi ocenami a ja nigdy nie biorę pod uwagę recenzji przed zakupem gry, obejrzeniem filmu, itp. po prostu sam oceniam dany produkt, gdybym miał ufać tylko recenzją to ominęłoby mnie wiele fajnych filmów, seriali, gier, itp.

Nikt tu nie pisze, że sugeruje się recenzjami przed zakupem produktu, może to być czynnik dodatkowy sprawiający, że dany produkt chce się kupić lub nie. Chodzi o sam fakt rzetelności takiej recenzji i tego jak to aktualnie wygląda.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego ocena 10 / 10 jest nierzetelna?

Może dla tego recenzenta to jest gra roku? Może gra w mniej tytułów i ten zrobił na nim największe wrażenie? Jak pisałem, to co nam się podoba lub nie jest czysto subiektywne.

Skąd info że na PC dopiero od 15 stej?

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pavel87 napisał:

Nikt tu nie pisze, że sugeruje się recenzjami przed zakupem produktu, może to być czynnik dodatkowy sprawiający, że dany produkt chce się kupić lub nie. Chodzi o sam fakt rzetelności takiej recenzji i tego jak to aktualnie wygląda.

Dokładnie, tylko o to chodzi, aż mi się przypomina W3: Reforged recenzencki 9/10, gracze 3/10 i oddanie gry. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Widzisz, mi się ten Warcraft podoba, i tak jest lepiej niż w wersji oryginalnej ale ja nie gram w multi, tylko w singla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe gierke na epicu mozna już włączyć i grać :)

Optymalizacja tyłka nie urywa.. 4k na 3080 lekko ponad 60 klatek

Mt4aSuq.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pavel87 napisał:

Nikt tu nie pisze, że sugeruje się recenzjami przed zakupem produktu, może to być czynnik dodatkowy sprawiający, że dany produkt chce się kupić lub nie. Chodzi o sam fakt rzetelności takiej recenzji i tego jak to aktualnie wygląda.

Dokładnie. Moim zamiarem nie jest ujmowanie czegokolwiek Kenie czy temu co ze sobą reprezentuje, wskazuję jedynie że recenzenci odpłynęli kompletnie rzucając ostatnio notami 10/10 co drugiej grze. 

Dla mnie 10/10 to coś ocierającego się o wybitność, coś przełomowego, coś co daje to czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem w ogóle bądź na taką skalę. Niestety teraz zrobiły się takie dziwne czasy że jak dasz grze notę 7/10 (czyli moim zdaniem DOBRA gra), to w opinii wielu znaczy to że gra jest słaba, niedorobiona, taka se itd. 

Dobra, nie ma co toczyć piany - życzę Wam miłej zabawy i do zobaczenia w innym temacie. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidoxx screena nie mogłeś zrobić, tylko się @ODIN85 bawisz,  zrób capture nagraj filmk, masz rakietowego peceta możesz nawet recenzje zmontować dla nas. Davinci Resolve i jedziesz z koksem.

Edytowane przez Stjepan666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu 7 / 10 to crap, a kiedyś grało się w takie właśnie gry, w gry z kiosku ruchu, itp. Teraz gra poniżej dziewiątki nie jest warta spojrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Stjepan666 napisał:

@dawidoxx screena nie mogłeś zrobić, tylko się @ODIN85 bawisz,  zrób capture nagraj filmk, masz rakietowego peceta możesz nawet recenzje zmontować dla nas.

Wlasnie nie bo nakładka od GE nie obsługuje screenów w tej grze :E Nie wiem czy przez epic idzie robić screeny na razie nie gram, ale optymalizacja na pc jest słaba..

Edytowane przez dawidoxx
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dawidoxx napisał:

Wlasnie nie bo nakładka od GE nie obsługuje screenów w tej grze :E 

Ale RivaTuner już tak, co za problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dawidoxx napisał:

Co ciekawe gierke na epicu mozna już włączyć i grać :)

Optymalizacja tyłka nie urywa.. 4k na 3080 lekko ponad 60 klatek

 

Mam RTX3070M więc dla mnie sprawa jest prosta - olewam EGS i biorę na PS5 ?

Pytałem jak wypada wsparcie dla DualSense bo było zachwalane i miało robić robotę?

CYTAT:

"W najnowszym dziele Ember Lab doświadczymy oczywiście haptycznych wibracji, które poczujemy podczas używania tarczy oraz wykorzystywania specjalnych umiejętności głównej bohaterki. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w Kena: Bridge of Spirits nie zabraknie także wsparcia dla adaptacyjnych triggerów kontrolera DualSense.

Twórcy zapowiadają, że użytkownicy będą czuć wyraźny opór podczas naciągania cięciwy łuku. Położenie większego nacisku na odpowiedni trigger pozwoli graczom na oddanie mocniejszego i bardziej precyzyjnego strzału. Podczas cofania cięciwy przycisk również ma wysyłać graczom pewne bodźce.

Deweloperzy ujawnili także, że w grze pojawią się minigry, dzięki którym użytkownicy nauczą się odpowiednio korzystać ze wspomnianej broni dystansowej
".

Źródło: Redakcja GameInformera, PlayStation Magazine UK, GRAM.PL, Emeber Lab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Stjepan666 napisał:

Ale RivaTuner już tak, co za problem.

Nie mam zainstalowanego bo mi krzaczy się z innym programem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lis22 napisał:

Dla wielu 7 / 10 to crap, a kiedyś grało się w takie właśnie gry, w gry z kiosku ruchu, itp. Teraz gra poniżej dziewiątki nie jest warta spojrzenia.

Czyli to jest jednak "znak czasów", że dobrej grze nie możesz dać 7/10. Coś tu się ewidentnie przewartościowało nie w tę stronę.

Taki recenzent na GOL-u, który jest chyba dosyć popularnym serwisem w Polsce nie powinien oceniać gry tylko z perspektywy siebie, bo mi się podoba to dam 10. Moim zdaniem powinien spojrzeć na produkt szerzej, wielowątkowo, ocenić zawartość, fabułę, zadania poboczne i to czy nie ma monotonnego CTRL+C, CRTL+V jak to w wielu produktach AAA bywa. Gdyż koniec końców, jest to ocena redakcji, ocena serwisu GOL, bo przecież tak recenzje są odbierane przez czytelnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, recenzent powinien właśnie oceniać grę pod siebie - NIE MA czegoś takiego, jak obiektywna ocena, każda ocena jest subiektywna. Są na YT gracze, którzy uważają Wiedźmina 3 za crap, bo gra jest długa i nie śmieszna, a On lubi gry krótkie i napchane humorem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, azgan napisał:

Mam RTX3070M więc dla mnie sprawa jest prosta - olewam EGS i biorę na PS5 ?

Pytałem jak wypada wsparcie dla DualSense bo było zachwalane i miało robić robotę?

CYTAT:

"W najnowszym dziele Ember Lab doświadczymy oczywiście haptycznych wibracji, które poczujemy podczas używania tarczy oraz wykorzystywania specjalnych umiejętności głównej bohaterki. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w Kena: Bridge of Spirits nie zabraknie także wsparcia dla adaptacyjnych triggerów kontrolera DualSense.

Twórcy zapowiadają, że użytkownicy będą czuć wyraźny opór podczas naciągania cięciwy łuku. Położenie większego nacisku na odpowiedni trigger pozwoli graczom na oddanie mocniejszego i bardziej precyzyjnego strzału. Podczas cofania cięciwy przycisk również ma wysyłać graczom pewne bodźce.

Deweloperzy ujawnili także, że w grze pojawią się minigry, dzięki którym użytkownicy nauczą się odpowiednio korzystać ze wspomnianej broni dystansowej
".

Źródło: Redakcja GameInformera, PlayStation Magazine UK, GRAM.PL, Emeber Lab

Standard z tymi wibracjami.. nic nowego czego nie widziało się w innych tytułach :D 
Też miałem brać na konsole, ale coś czuje ze ps5 będzie się krztusić w tym tytule.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...