Skocz do zawartości
Jaycob

Kena: Bridge of Spirits

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Element Wojny napisał:

Kto się zagrzał i tak kupi, ale ludziom którzy się jeszcze nie zdecydowali definitywnie w tym momencie zapaliła się lampka alarmowa. Wstrzymywanie recenzji do momentu wydania gry (zakładając że to będzie w tym samym czasie) raczej nie jest standardowym zabiegiem. 

Niestety- obstawiam że gra może okazać się bardzo krótka, co wbrew zaklinaniom niektórych, ma istotne znaczenie w przypadku platformówki z fabułą.
Owszem, istnieją świetne tytuły na kilka godzin (żeby wspomnieć choćby "What Remains of Edith Finch"), ale to nie ten gatunek.
Kena od początku kojarzyła mi się z Hollow Knightem i gdyby rzeczywiście zaprezentowała podobny poziom rozbudowania, to byłoby mega.
Ale odkąd twórcy potwierdzili że to gierka na weekend, moje oczekiwania wobec tej produkcji mocno spadły.
No sorry, ale w Pustym Rycerzu po 5-6h gry błąkałem się dopiero gdzieś pomiędzy Zielonym Szlakiem a Grzybowymi Pustkowiami testując pierwsze synergie amuletów.

Poza tym Epic nie płaci aż tyle żeby opłacała się ekskluzywność dla gry która mogłaby odnieść duży sukces na Steam.
Announcement Trailer z czerwca 2020r. ma prawie 4 miliony wyświetleń, więc to nie jest typowy indyk którego twórcy muszą gonić za jakąkolwiek uwagą i drżeć o zwrot kosztów producji.
Także ja również jestem sceptyczny i obecnie na pewno nie kupiłbym tego tytułu w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Paw79 napisał:

Niestety- obstawiam że gra może okazać się bardzo krótka

Nie ma co obstawiać. Już jest powiedziane, że 8-10h.

15 minut temu, Paw79 napisał:

Kena od początku kojarzyła mi się z Hollow Knightem i gdyby rzeczywiście zaprezentowała podobny poziom rozbudowania, to byłoby mega.

Także nie ma szans. HK to gra na bardzo wysokim poziomie i głębokim lore. Średnie przejście samej fabuły to ok 30h.  A Kena na taką nie wygląda, a poza tym zupełnie inny rodzaj platformówki - rozbudowane 2D jest łatwiejsze do zrobienia niż 3D. Pewnie wiesz, ale HK tworzyły łącznie 3 osoby. 2 programistów i muzyk. :D 

BTW ciekawe kiedy Silksong, mam nadzieję, że nie zostanie skasowany. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Paw79 napisał:

Niestety- obstawiam że gra może okazać się bardzo krótka, co wbrew zaklinaniom niektórych, ma istotne znaczenie w przypadku platformówki z fabułą.
Owszem, istnieją świetne tytuły na kilka godzin (żeby wspomnieć choćby "What Remains of Edith Finch"), ale to nie ten gatunek.
Kena od początku kojarzyła mi się z Hollow Knightem i gdyby rzeczywiście zaprezentowała podobny poziom rozbudowania, to byłoby mega.
Ale odkąd twórcy potwierdzili że to gierka na weekend, moje oczekiwania wobec tej produkcji mocno spadły.
No sorry, ale w Pustym Rycerzu po 5-6h gry błąkałem się dopiero gdzieś pomiędzy Zielonym Szlakiem a Grzybowymi Pustkowiami testując pierwsze synergie amuletów.

Wiesz każdy lubi co innego. Jeden powie że długość jest nieważna, liczy się jakość. Inny powie że krótkie gry go nie bawią bo ledwo zacznie się dobrze bawić to gra się kończy. Jeszcze inni celują w bardzo długie gry w których można siedzieć tygodniami/miesiącami. Jeśli gra jest na te 15-20h to moim zdaniem jest ok. Jeżeli zaś jest seryjnie poniżej 10h no to nie jest dobrze. Od kilku ładnych dni gram w Tales Of Arise, na koncie 41h (i jeszcze ładne trochę mam do końca), a mniej-więcej od ostatnich 10-15h bawię się wyśmienicie, także trudno mi w ogóle nawet wyobrazić sobie że skończyłbym grać 30 godzin temu :)

Ale jak pisałem, każdy lubi co innego. 

20 minut temu, Paw79 napisał:

Announcement Trailer z czerwca 2020r. ma prawie 4 miliony wyświetleń, więc to nie jest typowy indyk którego twórcy muszą gonić za jakąkolwiek uwagą i drżeć o zwrot kosztów producji.
Także ja również jestem sceptyczny i obecnie na pewno nie kupiłbym tego tytułu w ciemno.

Wiesz wydaje mi się że sporo osób przez długi czas trochę inaczej wyobrażało sobie Kenę. Niby indyk, ale większość na ten tytuł patrzy jakby to była wielka gra, wielka premiera a co za tym - wielkie oczekiwania. Skąd ? Nie mam pojęcia. Może dlatego że trailery robią wrażenie, są piękne, wskazują że możemy mieć do czynienia z jakąś fantastyczną grą. Łatwo zapomnieć że to tylko indyk. A co do bycia sceptycznym... uważam że te wstrzymywanie recenzji źle wpływa na postrzeganie tej gry. Ludzie wyobrażają sobie że z pewnością studio coś ukrywa, że poza ładną grafiką nie ma tu nic fajnego, że bankowo są błędy, że gra mega krótka - ogólnie że jest powód że boją się znieść embargo przed premierą. Czy tak jest ? Okaże się jutro. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jaycob napisał:

Nie ma co obstawiać. Już jest powiedziane, że 8-10h.

Także nie ma szans. HK to gra na bardzo wysokim poziomie i głębokim lore. Średnie przejście samej fabuły to ok 30h.  A Kena na taką nie wygląda, a poza tym zupełnie inny rodzaj platformówki - rozbudowane 2D jest łatwiejsze do zrobienia niż 3D. Pewnie wiesz, ale HK tworzyły łącznie 3 osoby. 2 programistów i muzyk. :D 

BTW ciekawe kiedy Silksong, mam nadzieję, że nie zostanie skasowany. 

Mi od razu  do głowy przychodzi Mario 64 pierwsza platformówka 3D której przejście zajmuje 80h, a nie 8-10 jak ta gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

Wiesz wydaje mi się że sporo osób przez długi czas trochę inaczej wyobrażało sobie Kenę. Niby indyk, ale większość na ten tytuł patrzy jakby to była wielka gra, wielka premiera a co za tym - wielkie oczekiwania. Skąd ?

Skąd? Zapowiedź na pokazie Sony i tymczasowy ex.;) 

1 minutę temu, Stjepan666 napisał:

Mi od razu  do głowy przychodzi Mario 64 pierwsza platformówka 3D której przejście zajmuje 80h, a nie 8-10 jak ta gra.

Mi pierwsze przejście HK zajęło 87h. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

Skąd? Zapowiedź na pokazie Sony i tymczasowy ex.;) 

To samo Sony które na dzień przed premierą ma tak wywalone na tą grę jakby w ogóle nie była ich konsolowym Ex'em ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Element Wojny napisał:

To samo Sony które na dzień przed premierą ma tak wywalone na tą grę jakby w ogóle nie była ich konsolowym Ex'em ? 

Fakt w porównaniu do tego jak reklamują i promują Deathloop to tutaj jest totalna bieda co jest rzeczywiście dziwne i zastanawia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jaycob napisał:

Nie ma co obstawiać. Już jest powiedziane, że 8-10h.

No właśnie obawiam się że może nie być nawet tych 8-10h.
Twórcy z zasady naciągają rzeczywistość, a tu sami mówią o weekendzie, więc te 8-10h to jest raczej najbardziej optymistyczny wariant.
Pół biedy gdyby to miało być rzeczywiste 8-10h na samą fabułę.
Ale naciągane 8h na wszystkie aktywności...
Sensownego drzewka umiejętności, rozbudowanych lokacji, dobrego tła fabularnego i odpowiedniej ilości boss'ów nie da się zamknąć w tak krótkiej grze.

12 minut temu, Jaycob napisał:

Mi pierwsze przejście HK zajęło 87h. :D 

108h na liczniku.
Od kilku miesięcy co jakiś czas włączam na kilkanaście minut, łudząc się że tym razem jakimś cudem uda mi się ukatrupić Króla Koszmarów.
Ale nic z tego.
Każdy jeden boss z Dark Souls to pikuś w porównaniu do NKG.
Mógłbym oczywiście polecieć do Brumma i przegnać trupę, ale chora ambicja mi nie pozwala. :-D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poki co nie ma :E Ja zaczne ogrywac dopiero jutro po pracy.

Swoja droga to mam wrazenie, ze niektorzy maja oczekiwania kompletnie z czapy w stosunku do Keny. Zobaczyli trailery i mysla, ze dostana polaczenie Horizona i Dark Soulsow z fabula na 50h i open worldem ;) 

Nie mowie, zebym czegos takiego nie lyknal, wrecz przeciwnie - lykalbym nicym mlody pelikan :E Ale to nie to studio, nie ten budzet i nie ta cena Panowie ;) Mierzmy sily na zamiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no aż takich wymagań to nie ma ale jednak te ~25-30h zabawy dla statystycznego gracza byłoby ok.

Podobno są już pierwsze recki gdzie gra zbiera wysokie oceny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Element Wojny napisał:

Nie ma ani jednej recenzji, bo embargo spada o 6 w momencie premiery gry. 

Alek na golu pisał, że już są.

15-20h dla normalnego gracza to już całkiem fajny wynik. Oczywiście bez lizania ścian.

https://www.gry-online.pl/galeria/forum/9/685470097_297.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wompierz napisał:

Alek na golu pisał, że już są.

15-20h dla normalnego gracza to już całkiem fajny wynik. Oczywiście bez lizania ścian.

https://www.gry-online.pl/galeria/forum/9/685470097_297.jpg

Ciekawe czemu wkleiłeś  tylko część tego posta a nie całość.

1

To fake. W sobotę nikt nie mógł tego zrecenzować bo kopie recenzenckie zostały wysłane dopiero w niedzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/kena-bridge-of-spirits 85%/16 recek

 

PC Gamer 65/10:

Cytat

Looks better than it plays, but it's got a good heart.

https://www.pcgamer.com/kena-bridge-of-spirits-review/

Gameinformer 9/10:
https://www.gameinformer.com/review/kena-bridge-of-spirits/kena-bridge-of-spirits-review-one-of-the-best-adventures-of-the-year

 

Największe plusy to przepiękna grafika i OST. Jak słuchałem to miałem gęsią skórkę .:D  Na 2080ti można grać na max w 4k@60fps.

 

TLDW: Za tą cenę warto kupić.

 

Wg. recenzentów to faktycznie gra na 8-10h, jeśli chodzi o fabułę, ale podczas eksploracji, zadań pobocznych i zbieractwa to nawet 20h. 

Edytowane przez Jaycob
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wompierz napisał:

Alek na golu pisał, że już są.

Kto to? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, joloxx9 napisał:

Kto to? 

Taki user co był kiedyś na labie z avatarem z HL2, co prawie wszystkim grą daje maxymalną notę. Wszystko musi mieć ze sprzętu najlepsze blabla... kogo to obchodzi.

 

Gamestar 87/100

Cytat

Kena: Bridge of Spirit is quite entertaining with its ten to fifteen hours, but every minute is worth it. In contrast to many other action adventure games, Kena manages without annoying side quests or an overloaded game world. It's like balm for a battered gamer's soul that is tired of big open worlds and trivial tasks.

 

RockPaper Shotgun

Cytat

If there's anything I want you to know about Kena: Bridge Of Spirits, it's that its simplicity is still beautifully expressive. In particular, Kena has a truly cinematic style, with some breathtaking cutscenes, and it deploys them with real expertise. Not only is the Kena aware of what it does well, it does those things very well indeed. And sure, the combat isn’t in-depth or complex, but it’s not trying to be. Kena: Bridge Of Spirits is a game about atmosphere, and it’s a breath of fresh air.

https://www.rockpapershotgun.com/kena-bridge-of-spirits-review

 

IGN napisał, że wibracje że ery PS2 (starych gierek) - w tym pozytywnym sensie.  Wygląda na to, że kupię tą grę już niedługo. :D Ale najpierw Deathloop skończę. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już ściągam, ale widzę, że nie będzie można od razu grać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Na Playstation już gram?

I jak wrażenia póki co? Bajkowo? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać jak to chodzi na PC i jak wygląda po 15:00 bo wersja na ps5 zupełnie mnie nie interesuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

  • piękna, animacje jak z bajek pixara,
  • super soundtrack,
  • bardzo dobra optymalizacja, wczytuje się bardzo szybko 0 loadingów
  • walki z bossami inspirowane soulsami
  • dużo pomysłów czerpie z innych gier, nic nowego tutaj nie odkryjemy
  • eksplorowanie sprawia przyjemność, a zagadki nie nudzą. 
26 minut temu, ODIN85 napisał:

Na Playstation już gram

A pisałeś, że nie grasz w 2 gry jednocześnie.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...