Skocz do zawartości
Jaycob

Kena: Bridge of Spirits

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Jaycob napisał:

Nie ma co obstawiać. Już jest powiedziane, że 8-10h.

No właśnie obawiam się że może nie być nawet tych 8-10h.
Twórcy z zasady naciągają rzeczywistość, a tu sami mówią o weekendzie, więc te 8-10h to jest raczej najbardziej optymistyczny wariant.
Pół biedy gdyby to miało być rzeczywiste 8-10h na samą fabułę.
Ale naciągane 8h na wszystkie aktywności...
Sensownego drzewka umiejętności, rozbudowanych lokacji, dobrego tła fabularnego i odpowiedniej ilości boss'ów nie da się zamknąć w tak krótkiej grze.

12 minut temu, Jaycob napisał:

Mi pierwsze przejście HK zajęło 87h. :D 

108h na liczniku.
Od kilku miesięcy co jakiś czas włączam na kilkanaście minut, łudząc się że tym razem jakimś cudem uda mi się ukatrupić Króla Koszmarów.
Ale nic z tego.
Każdy jeden boss z Dark Souls to pikuś w porównaniu do NKG.
Mógłbym oczywiście polecieć do Brumma i przegnać trupę, ale chora ambicja mi nie pozwala. :-D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wzialem na epicu ;) 

faktycznie nie ma preloadu

0rNXZBo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No poki co nie ma :E Ja zaczne ogrywac dopiero jutro po pracy.

Swoja droga to mam wrazenie, ze niektorzy maja oczekiwania kompletnie z czapy w stosunku do Keny. Zobaczyli trailery i mysla, ze dostana polaczenie Horizona i Dark Soulsow z fabula na 50h i open worldem ;) 

Nie mowie, zebym czegos takiego nie lyknal, wrecz przeciwnie - lykalbym nicym mlody pelikan :E Ale to nie to studio, nie ten budzet i nie ta cena Panowie ;) Mierzmy sily na zamiary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no aż takich wymagań to nie ma ale jednak te ~25-30h zabawy dla statystycznego gracza byłoby ok.

Podobno są już pierwsze recki gdzie gra zbiera wysokie oceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma ani jednej recenzji, bo embargo spada o 6 w momencie premiery gry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 minut temu, Element Wojny napisał:

Nie ma ani jednej recenzji, bo embargo spada o 6 w momencie premiery gry. 

Alek na golu pisał, że już są.

15-20h dla normalnego gracza to już całkiem fajny wynik. Oczywiście bez lizania ścian.

https://www.gry-online.pl/galeria/forum/9/685470097_297.jpg

Edytowane przez wompierz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 15:00 mozna siadac przed monitory ;) 

Capture.JPG.4aaae4eda105be623e19a7b9bbe88136.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, wompierz napisał:

15-20h dla normalnego gracza to już całkiem fajny wynik. Oczywiście bez lizania ścian.

https://www.gry-online.pl/galeria/forum/9/685470097_297.jpg

Ciekawe czemu wkleiłeś  tylko część tego posta a nie całość.

1

To fake. W sobotę nikt nie mógł tego zrecenzować bo kopie recenzenckie zostały wysłane dopiero w niedzielę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kena: Bridge of Spirits to wspaniała pierwsza gra od Ember Lab, łącząca wybitny rodowód w dziedzinie sztuki i animacji z naprawdę solidną walką, fantastycznym projektem świata i świetną równowagą akcji, platformówek, rozwiązywania zagadek i eksploracji. Rezultatem jest przygodowa gra akcji w otwartym świecie, która nawiązuje do czasów Zeldas, Okami i Star Fox Adventures z epoki N64/Gamecube, jednocześnie dodając trochę nowoczesnej wrażliwości i wyraźny osobisty akcent. Jest elegancki w swojej prostocie, chociaż czasami ta prostota sprawiała, że chciałem mieć więcej opcji, aby urozmaicić moje podejście do walki, a nigdy nie poznałem samej Keny tak dobrze, jak chciałem. Mimo to niesamowita różnorodność wrogów i intensywne, niezapomniane bitwy z bossami to coś więcej niż tylko przetrwanie tej dziewięciogodzinnej przygody.

Screenshot-20210921-061752755-1.jpg

Klimacik i muza pierwsza klasa. Filmiki poziom Ratcheta,sama grafika trochę gorzej. Potem granie na poważnie.

Edytowane przez ODIN85
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/kena-bridge-of-spirits 85%/16 recek

PC Gamer 65/10:

Cytat

Looks better than it plays, but it's got a good heart.

https://www.pcgamer.com/kena-bridge-of-spirits-review/

Gameinformer 9/10:
https://www.gameinformer.com/review/kena-bridge-of-spirits/kena-bridge-of-spirits-review-one-of-the-best-adventures-of-the-year

Największe plusy to przepiękna grafika i OST. Jak słuchałem to miałem gęsią skórkę .:D  Na 2080ti można grać na max w 4k@60fps.

TLDW: Za tą cenę warto kupić.

Wg. recenzentów to faktycznie gra na 8-10h, jeśli chodzi o fabułę, ale podczas eksploracji, zadań pobocznych i zbieractwa to nawet 20h. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ta muza i dzwięki pod Ori podchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, wompierz napisał:

Kto to? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, joloxx9 napisał:

Kto to? 

Taki user co był kiedyś na labie z avatarem z HL2, co prawie wszystkim grą daje maxymalną notę. Wszystko musi mieć ze sprzętu najlepsze blabla... kogo to obchodzi.

Gamestar 87/100

Cytat

Kena: Bridge of Spirit is quite entertaining with its ten to fifteen hours, but every minute is worth it. In contrast to many other action adventure games, Kena manages without annoying side quests or an overloaded game world. It's like balm for a battered gamer's soul that is tired of big open worlds and trivial tasks.

RockPaper Shotgun

Cytat

If there's anything I want you to know about Kena: Bridge Of Spirits, it's that its simplicity is still beautifully expressive. In particular, Kena has a truly cinematic style, with some breathtaking cutscenes, and it deploys them with real expertise. Not only is the Kena aware of what it does well, it does those things very well indeed. And sure, the combat isn’t in-depth or complex, but it’s not trying to be. Kena: Bridge Of Spirits is a game about atmosphere, and it’s a breath of fresh air.

https://www.rockpapershotgun.com/kena-bridge-of-spirits-review

IGN napisał, że wibracje że ery PS2 (starych gierek) - w tym pozytywnym sensie.  Wygląda na to, że kupię tą grę już niedługo. :D Ale najpierw Deathloop skończę. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już ściągam, ale widzę, że nie będzie można od razu grać :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kena vs Ratchet

P-20210611-203047-1.jpg

P-20210921-075902-1.jpg

Teraz, Pavel87 napisał:

Ja już ściągam, ale widzę, że nie będzie można od razu grać :(

Na Playstation już gram🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Na Playstation już gram🤗

I jak wrażenia póki co? Bajkowo? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Pavel87 napisał:

I jak wrażenia póki co? Bajkowo? :P

Tak,Roty słodziutkie🥰

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dajcie znać jak to chodzi na PC i jak wygląda po 15:00 bo wersja na ps5 zupełnie mnie nie interesuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby co to na epicu mozna już pobierać 

7NCxtH6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczytuje też się błyskawicznie:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W skrócie:

• piękna, animacje jak z bajek pixara,
  • super soundtrack,
  • bardzo dobra optymalizacja, wczytuje się bardzo szybko 0 loadingów
  • walki z bossami inspirowane soulsami
  • dużo pomysłów czerpie z innych gier, nic nowego tutaj nie odkryjemy
  • eksplorowanie sprawia przyjemność, a zagadki nie nudzą. 
26 minut temu, ODIN85 napisał:

Na Playstation już gram

A pisałeś, że nie grasz w 2 gry jednocześnie.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

10min to nie granie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Pavel87 napisał:

https://www.ppe.pl/news/161596/kena-bridge-of-spirits-recenzje-opinie-czas-rozgrywki.html

Wygląda na to, że tylko PC Gamer dał 65/100 (reszta to 8-9/10), czyli co, jedynie PC Gamer najrzetelniejszy? :)

Coś w tym jest bo kiedyś 10/10 otrzymywała gra która była naprawdę czymś nowym, miodny gamepley, nowatorskie podejście do rozgrywki itd, a dzisiaj sypią tymi 10 jak z rękawa, dlatego straciła swoją wartość ocena 10, takie Mario 64 miało 10/10, Warcraft 2 10/10, Diablo 1 i 2 10/10, HoMM 3 10/10, to są 10 które się pamięta. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi