Skocz do zawartości
Jaycob

Kena: Bridge of Spirits

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, ODIN85 napisał:

To sam początek gry ale atmosfera jest jakaś taka strasznie relaksująca i dawno w nic takiego nie grałem.

Teraz to mam wrażenie jakbym Alka czytał :E

3 minuty temu, ODIN85 napisał:

W porównaniu do Ratcheta to nie ma żadnych mimo że są🤗

Dzięki 🏆

40 minut temu, dawidoxx napisał:

Wlasnie nie bo nakładka od GE nie obsługuje screenów w tej grze :E Nie wiem czy przez epic idzie robić screeny na razie nie gram, ale optymalizacja na pc jest słaba..

To teraz bierz do testów na PS5 i pisz jak tam działa 😋

26 minut temu, lis22 napisał:

Też się zastanawiam nad wersją PS5 - na tv mam 4K, HDR i dźwięk 5:1.

Jak masz dobry TV to bierz na PS5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, azgan napisał:

Jak masz dobry TV to bierz na PS5

Sony Bravia XE93 55 cali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, lis22 napisał:

Sony Bravia XE93 55 cali.

No to jest bardzo dobry TV i nawet bym się nie zastanawiał a z dobrym HDR na pewno pięknie będzie wyglądać ta bajkowa grafika 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już kupione, teraz się pobiera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, azgan napisał:

To teraz bierz do testów na PS5 i pisz jak tam działa 😋

Pograłem z godzinke  i tak szczerze to nic specjalnego jak dla mnie :) pewnie przejde niedługo, bo gra jest krótka,  ale na razie wracam do deathloop'a 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli najlepiej poczekac miesiac dwa kupic za 80zl przejsc w 12h i zapomniec. Dzieki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, joloxx9 napisał:

Czyli najlepiej poczekac miesiac dwa kupic za 80zl przejsc w 12h i zapomniec. Dzieki. 

Jak z każdą grą🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Jak z każdą grą🤗

Czy ja wiem, Hades, Ori, zelda i jeszcze pare gier by sie znalazlo ktore smialo mozna bylo kupic od poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy kto na co czeka, ja na ten tytuł czekałem od kiedy go pokazali.

Zeldę, Hadesa i Oriego też kupiłem na premierę ;) Zeldę to nawet razem ze Switchem w dniu premiery ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja póki co dotarłem do wioski, jak na razie gra się przyjemnie, ale nie liczyłbym tutaj na jakieś zaawansowane mechaniki itp. To taka platformówka z naciskiem na przygodę. Przygodę iście baśniową (w żadnym razie nie trzymającą w napięciu). Ot taka odskocznia. Zobaczymy jak będzie dalej.

Warstwa wizualna mega, piękna kolorowa kraina, animacja jak z Pixara.

Miałem też już jeden bug, który sprawił, że musiałem wczytać poprzedni zapis gry (nie mogłem zebrać jednego Rota pomimo tego, że stał obok mnie przy skrzyni, po wczytaniu poprzedniego zapisu, bez problemu go zebrałem z tej skrzyni).

Roty - słodziaki :D

Edytowane przez Pavel87
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
40 minut temu, lis22 napisał:

Zeldę, Hadesa i Oriego też kupiłem na premierę ;) Zeldę to nawet razem ze Switchem w dniu premiery ;)

Wcale się nie dziwię bo Zelda to gra przełomowa, ocierająca się o wybitność jeśli chodzi o formułę połączenia otwartego świata z fabułą. 

Bardzo podobało mi się podejście redakcji KŚ do wystawienia noty Zeldzie: "Wystawienie 10/10 jakiejkolwiek grze to sprawa wyjątkowa. W końcu nie robimy tego na co dzień. Zdecydowaliśmy się na taką notę jedynie po uzyskaniu potwierdzenia także i dwóch innych redaktorów z naszego zespołu, którzy ogrywali produkcję."

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Zeldzie nie podobały mi się w sumie dwie rzeczy: pusty świat i brak większych lokacji, miast, zamków, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, lis22 napisał:

W Zeldzie nie podobały mi się w sumie dwie rzeczy: pusty świat i brak większych lokacji, miast, zamków, itp.

:) Widzisz, nawet redaktorzy dający jej 10/10 pisali że to nie jest gra idealna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, lis22 napisał:

Już kupione, teraz się pobiera.

U mnie też 😊

20210921-114433

Godzinę temu, joloxx9 napisał:

Czy ja wiem, Hades, Ori, zelda i jeszcze pare gier by sie znalazlo ktore smialo mozna bylo kupic od poczatku.

Obie części Ori 👍

37 minut temu, Pavel87 napisał:

Ja póki co dotarłem do wioski, jak na razie gra się przyjemnie, ale nie liczyłbym tutaj na jakieś zaawansowane mechaniki itp. To taka platformówka z naciskiem na przygodę. Przygodę iście baśniową (w żadnym razie nie trzymającą w napięciu). Ot taka odskocznia. Zobaczymy jak będzie dalej.

Warstwa wizualna mega, piękna kolorowa kraina, animacja jak z Pixara.

Miałem też już jeden bug, który sprawił, że musiałem wczytać poprzedni zapis gry (nie mogłem zebrać jednego Rota pomimo tego, że stał obok mnie przy skrzyni, po wczytaniu poprzedniego zapisu, bez problemu go zebrałem z tej skrzyni).

Roty - słodziaki :D

No i fajnie będzie dzisiaj grane 😁

17 minut temu, Jaycob napisał:

Peace! 

😍

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, Element Wojny napisał:

Wcale się nie dziwię bo Zelda to gra przełomowa, ocierająca się o wybitność jeśli chodzi o formułę połączenia otwartego świata z fabułą. 

Nic przełomowego tam nie było. Bieganie od świątyni do świątyni, a fabuły tyle co kot napłakał..

Dobra gra, ale nic wybitnego i w moim odczuciu oceny 10/10 dla tej gry są przesadzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gra wygląda bardzo ładnie ale podczas obracania kamery występują jednak pewne glicze graficzne, głównie związane z oświetleniem.

Teraz, slafec napisał:

Nic przełomowego tam nie było. Bieganie od świątyni do świątyni, a fabuły tyle co kot napłakał..

Dobra gra, ale nic wybitnego i w moim odczuciu oceny 10/10 dla tej gry są przesadzone.

Sama mechanika gry była przełomowa, fakt, że można było odkryć wiele zastosowań dla różnych rzeczy, przeciwnicy, którzy walczyli tym, co mieli pod ręką, wykorzystanie fizyki, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BTW. Codex już pogniótł Kenę. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, slafec napisał:

w moim odczuciu oceny 10/10 dla tej gry są przesadzone.

Dla większości gier są. Obecnie ogrywam Tales która dostała od bodajże 6 recenzentów 10/10 i zastanawiam się czy Ci ludzie grali w tą samą grę co ja teraz gram :) 

To dobra gra i bawię się w niej naprawdę świetnie, ale nie jestem ani ślepy ani głuchy i widzę że koło 10tki czy 9tki to nawet nie stało. 

2 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Pogniótł ? Był już dostępny 30 minut po premierze :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

Pogniótł ? Był już dostępny 30 minut po premierze :D 

Serio? Galop :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

No to będzie chociaż więcej opini niż o Deathloopie🤣

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, lis22 napisał:

Moim zdaniem, recenzent powinien właśnie oceniać grę pod siebie - NIE MA czegoś takiego, jak obiektywna ocena, każda ocena jest subiektywna. Są na YT gracze, którzy uważają Wiedźmina 3 za crap, bo gra jest długa i nie śmieszna, a On lubi gry krótkie i napchane humorem ;)

Bzdura. Recenzja ma znamiona subiektywnej opinii ale możne i powinna dążyć do obiektywizmu i rzetelnej, szerokiej oceny. Frazes "opinia jest subiektywna" jest używany przez tych co nie potrafią merytorycznie obronić swoich racji. 10/10 bo tak, ale jak zapytasz o argumenty "ooh, to moja opinia i ona jest subiektywna!" no i pogadane. Pooglądaj recenzje quaza, zwłaszcza bardziej kontrowersyjnych gier jak choćby The Last of Us Part II czy Cyberpunka 2077. Przeorał każdy aspekt gry, wytknął wady i docenił zalety i to wszystko możliwie obiektywnie. Nie wystawia żadnych cyferek, każdy sobie może sam zdanie wyrobić o takiej grze bo ma pełny i dokładny przegląd każdego aspektu. A nie jak pewien pan z TVGry "Znowu to zrobili! 10/10!", gdzie w jego recenzji nie ma żadnej merytoryki, żadnych argumentów tylko stwierdzenia, że mu się podoba. A co mnie to obchodzi? :E Recenzje czyta się aby dowiedzieć się coś o grze a nie gustach recenzenta. To nie jest wcale takie trudne, jest dużo gier które uwielbiam ale obiektywnie to są średnie/dobre ale nie arcydzieła bez wad na 10/10. Jakoś nie mam problemu żeby uwielbiać pewne gry i stwierdzić, że ogólnie to są średnie/dobre. Nie kłóci mi się to ze sobą, nie muszę przekonywać całego świata, że to są arcydzieła.

Pisanie recenzji w branżowych mediach to nie prowadzenie bloga i pisanie o swoich odczuciach odnośnie porannej kupy. Ktoś to czyta aby się dowiedzieć się czegoś o grze a nie gustach oceniającego.

• Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby ocena nie była subiektywna recenzje byłyby takie same, jak z automatu, subiektywizm to takie człowieczeństwo recenzenta ... nie wiem, jak to określić ;) Każdemu podoba się co innego i dla każdego co innego będzie zaletą i wadą danej gry, trzeba by wyciągać jakąś średnią, itp. Może w ogóle nie powinno być ocen, tylko omówienie zalet i wad danego tytułu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi