Skocz do zawartości
azgan

Forspoken - wątek zbiorczy PS5 oraz PC

Rekomendowane odpowiedzi

2023 rok, gier na rynku tyle, że nie wiadomo od czego zacząć a na czym skończyć a tu niektórzy przebierają się za Turka czy też mieszkańca innego, biedniejszego regionu żeby grę kupić i to taką, której jakość jest delikatnie mówiąc dyskusyjna :E Zrozumiałbym gdyby produkt u nas w ogóle nie był dostępny albo gdyby w Polsce dystrybutor zdzierał tak jak ma to miejsce w przypadku filmów na płytach Blu-ray bo sam już niejednokrotnie kupowałem ten sam film na płycie UHD BR taniej u naszych zachodnich sąsiadów z polską ścieżką językową co już samo w sobie jest absurdem.

Edytowane przez Kris194
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie się zdecydowac czy boli Was, że ktoś wydaje pelne 350zl na gniota czy, że kupuje go 250zl taniej. ?

Radze nie zaglądać innym do portfela i problem zniknie. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi - demo na PS5 nie zrobiło na mnie wrażenia ale na PC było już znacznie lepiej + obejrzałem sobie ok. 3 h live u Corle i gra przypadła mi do gustu i może ją kupię.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lis22 napisał:

gra przypadła mi do gustu i może ją kupię.

Zaraz Cie zlinczują, że swoje pieniadze tak wydajesz! ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forspoken PC Performance Analysis (dsogaming.com)

"At 1440p/Max Settings/No RT, the only GPUs that could provide a smooth gaming experience were the RX 7900XTX and the RTX 4090"

"All in all, Forspoken is a huge technical disappointment. Not only was the game downgraded from its initial reveal, but it also has numerous performance/optimization issues. Furthermore, the game does not justify its huge GPU requirements. And don’t get me started with its borked RT implementation. Or its frame pacing issues. Or its audio issues. Luminous Productions will have to improve A LOT of things. Honestly, though, I don’t really believe they’re willing to do so"

:E 

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Userkamil napisał:

Zaraz Cie zlinczują, że swoje pieniadze tak wydajesz! ?

Czemu, przecież obaj jesteście tutaj znani od dawna z pre-orderowania byle czego. 

Gdybyście nagle przestali - o, to byłoby prawdziwe wydarzenie !

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Userkamil napisał:

Zaraz Cie zlinczują, że swoje pieniadze tak wydajesz! ?

No co ty, jak możesz mieć frajdę z grania w grę którą gamingowe divy na forum hejtują :lol2:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ditmd napisał:

No co ty, jak możesz mieć frajdę z grania w grę którą gamingowe divy na forum hejtują :lol2:

Też tego nie rozumiem…?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Userkamil napisał:

Chcesz to możesz iść i się tam żalić dlaczego jest jak jest. ?

Ja kupuje grę i się nią ciesze. ;)

Napisałeś że nie rozumiesz więc podałem Ci link do tematu który pomoże Ci zrozumieć - Twoja sprawa co z tym zrobisz. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Element Wojny napisał:

Czemu, przecież obaj jesteście tutaj znani od dawna z pre-orderowania byle czego. 

Gdybyście nagle przestali - o, to byłoby prawdziwe wydarzenie !

Pytałem już jednego kolesia tutaj o to ale nie odpowiedział. Więc zadam ponownie to pytanie tj. po co preorderować w obecnych czasach gry? Są z tego jakieś profity? Klucze na steam są w ograniczonej ilości? 

Edytowane przez lpcl
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys to mają gracze którzy sami nie wiedzą, czego chcą, hejtują gry zanim jeszcze wyjdą, ciągle narzekają na wszystko jak leci, nie potrafią się cieszyć z niczego, oczekują nie wiadomo czego po każdym tytule. Społeczeństwo graczy zrobiło się na maksa toksyczne, jeśli gra nie jest 10/10, to jest wylewany na nią kubeł pomyj. A najlepsze są te teksty o tym jaki to kryzys mamy, jak to gry w kółko powielają te same standardy, jak to nie ma żadnej innowacji, a gdy coś tego typu wyjdzie, to jest najczęściej jechane jak bura suka, albo kompletnie olewane.

 

 

Edytowane przez ditmd
  • Like 1
  • Confused 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lpcl napisał:

Pytałem już jednego kolesia tutaj o to ale nie odpowiedział. 

I nie doczekasz się żadnej sensownej odpowiedzi. 

3 minuty temu, ditmd napisał:

A najlepsze są te teksty o tym jaki to kryzys mamy, jak to gry w kółko powielają te same standardy, jak to nie ma żadnej innowacji, a gdy coś tego typu wyjdzie, to jest najczęściej jechane jak bura suka, albo kompletnie olewane.

A jakie to innowacje Forspoken wprowadził ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ditmd napisał:

@Element WojnyŻadne, nie pisałem o Forspoken.

I więcej dodawać nie trzeba. Miłego grania życzę zainteresowanym, ja się z tego tematu zwijam bo tu legalnie nie ma o czym pisać.

Hop hop !

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda gra musi wprowadzać innowacje i zmieniać bieg historii, wystarczy że będzie sprawiać frajdę tym co w nią grają, ale to dla co niektórych na tym forum jest jakąś abstrakcją, prawda? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ditmd napisał:

Społeczeństwo graczy zrobiło się na maksa toksyczne, jeśli gra nie jest 10/10, to jest wylewany na nią kubeł pomyj.

Idź chociażby do tematu o Hogwart's Legacy i zweryfikuj swoje poglądy bo bardziej dalekie od prawdy chyba by nie mogły być.

Swoją drogą przetestowałem wczoraj demo na swoim PC (RTX 3080) i FPS jest w granicach 40-45 w 4K na max ustawieniach bez RT. Takiej kaszany technicznej to już dawno nie było :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że kiedyś tytuł może zyskać drugie życie ale jak devsi połatają i poprawią optymalizacje i cena spadnie do tych  99 -130zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Stjepan666 napisał:

728139843_712.jpg

Bez kitu, gram od prawie 3h i się mega wkręciłem w tą grę. Aczkolwiek słabo u mnie z rytmem. :E   Miłe zaskoczenie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę w jakim stanie wyszło Forspoken to obstawiam, że to wyglądało dość podobnie

:E

Edytowane przez Kris194
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ditmd napisał:

Nie każda gra musi wprowadzać innowacje i zmieniać bieg historii, wystarczy że będzie sprawiać frajdę tym co w nią grają, ale to dla co niektórych na tym forum jest jakąś abstrakcją, prawda? :lol2:

Czy patrzenie na schnącą farbę jest formą spędzania czasu? Jasne. A jednak większość ludzi się zdziwi jak powiesz, że sprawia Ci to frajdę. Podobnie z tym gniotem.

13 minut temu, frog67 napisał:

Podejrzewam że kiedyś tytuł może zyskać drugie życie ale jak devsi połatają i poprawią optymalizacje i cena spadnie do tych  99 -130zł

Gimbusiarskich dialogów nie da się połatać.

Godzinę temu, ditmd napisał:

Społeczeństwo graczy zrobiło się na maksa toksyczne, jeśli gra nie jest 10/10

Ja oczekuję 8/10, a dostaję 5/10 które "recenzenci" oceniają na 9.

Edytowane przez crush
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na to, czemu Forspoken jest jakie jest jest bardzo prosta - Square celuje w NFT i coraz mocniej zaciska pasa na budżecie gier. Na łatki niewiadomo jakie bym nie liczył, złota kura w postaci Automaty doczekała się poprawek dopiero po wielu latach. 

 

Przy okazji, Forspoken ma już inną nazwę wśród ludzi - Foreskin, vel Napletek :E

Edytowane przez SirHawk
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...