Skocz do zawartości
azgan

Forspoken - wątek zbiorczy PS5 oraz PC

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jaycob napisał:

Gra już za 99 zł: https://www.mediaexpert.pl/gaming/gry/gry/gra-ps5-forspoken?utm_medium=linktxt&utm_campaign=04.23&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=3153863

 ale zleciało z ceny, ale jeszcze trochę poczekam albo kupie może na olx za 50 będzie. :E 

Na PC w cenie drinka kupię, 20zł to będzie dobra cena. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stjepan666 napisał:

Oni znowu to zrobili. :rotfl:

Ale deli to za darmo!

?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 99 zł na PS5 w pudełku ale moim zdaniem, gra lepiej chodzi na PC bo na konsoli są chrupnięcia podczas walki i obiekty potrafią się doczytać normalnie na oczach gracza.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się rzuciło w oczy podczas przeglądania yt

🤭

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, gra jest całkiem fajna ale bardzo brakuje jej chociażby polskich napisów, żeby móc śledzić fabułę.

Trochę dziwne posunięcie SE bo FF XVI napisy dostał a nowa marka, nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że Forspoken był robiony dużo wcześniej.  Mnie tylko ciekawi czy kolejne gry będą także po polsku.

Za jakiś czas jak przejdę DI2 i RII to sam mam zamiar spróbować. Jest już bardzo tania ta gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy druga część remake'u siódemki dostanie napisy? Na PC jest przynajmniej fanowskie spolszczenie i teraz sobie ogrywam po przejściu FF XVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2023 o 19:07, Kris194 napisał:

Tak się rzuciło w oczy podczas przeglądania yt

🤭

Tylko znowu pytanie, na czym ten Forspoken był odpalany. Bo niektórzy wylewali pomyje na fatalne tekstury w Forspoken, a później się okazało, że takie "atrakcje" to na GPU z 8GB VRAM, bo przy 12GB+ już to wyglądało zupełnie inaczej.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było...

7vh334.jpg

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak długo to 8 GB się trzymało. Takie 512 MB z 2006(Radeon X1950 XTX) 9 lat później było jeszcze większym szmelcem. 

Co nie zmienia oczywiście faktu, że niektóre nowe gry, swym wyglądem, nie usprawiedliwiają posiadania więcej niż 8 GB. 

Edytowane przez baron6b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie szarpłem się na promo cenę i ja to nie wiem ale ta gra mnie zassała od razu pomimo, że to taka american drama na bazie Alicji w krainie czarów. Kupiłem aby potestować FSR3 i FMF a jak siadłem tak od razu zrobiłem kilka chapterów. Grafika kosa, ostrość tekstur wypala oczy. Zużycie Vram na poziomie 18 GB w 2160p również wypala oczy :E  Muzyka bardzo przyjemna, walka spoko, fabuła ma mocny vibe Final Fantasy i siadła mi całkiem nieźle. Cringowe gadki między Cuffem i Freyą są śmieszne. Wszystko zdaje się ładnie zazębiać tworząc całkiem zjadliwą papkę. Trochę jeszcze nie ogarniam walki, nie zawsze mi tricki wychodzą jak skok z parkurem i walnięcie w ziemię ale mimo to że mi średnio idzie to jest widowiskowo. 
Ktoś mi może powiedzieć skąd taki hejt na tę grę? Jedyne co mogę zrozumieć to zaporowa cena na premierę i zaporowe wymagania do grania w 2160p, bo wciąganie 18GB eliminuje większość kart na rynku. Na NV może być mniejsze zużycie Vram tego nie wiem ale tam też minimum 4080 będzie potrzebne.
Na razie to gierka jest spokojnie 7/10 a jeszcze nie odkryłem jeszcze nowych drzewek magii gdzie sieczka podczas walki będzie jeszcze większa. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Art385 napisał:

Grafika kosa

:slap:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj giereczka zdołała mi okazyjnie wszamać prawie 21 GB Vramu xD ale najczęściej zadowala się 18 GB Vramu. Zastanawiam się jak ta gra loaduje tekstury jak ma mało Vramu gdzie mi menusy pokazują, że na sam streaming tekstur idzie 6 GB Vram xD Zakładam, że na GPU z 8 GB Vram jak przegniesz z ustawieniami, to gra wygląda wtedy jak CP2077 na PS4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co w tej grze zajmuje 21GB VRamu jak wygląda jak :kupa: grałem w demo z tym całym FSR3, Alan Wake 2, CP 2077 rozumiem, ale ta gra wygląda jak za czasów PS3 momentami gry, czyli gównianie, tak jak Immortals of Aveum, gra wygląda jak kupa na UE 5.0, nie adekwatnie do wymagań, tak samo jak Forspoken, zobacz wysmakowanego CP2077 w 8K z PT jak wygląda, a jak wygląda ta gra.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały watek uśmiałem się do łez. Szacunek dla @Userkamil co kupił tę giereczkę na premierę. Powiem tak na obecnym paczyku nie ma żadnych problemów poruszonych w tym temacie. Teraz co zajmuje tyle Vram imo to właśnie ten stream tekstur obecnie przy tym kosmicznym zużyciu Vramu nie ma absolutnie żadnych popupów, doczytów absolutnie od A do Z jest ciągle wszystko ostre jak brzytwa. Gra jest momentami bardzo ładna i momentami pusta np. Cipal (lol) nie mniej jak lukniemy na wieżę i widać drobniutkie szczegóły na jej szczycie to mówi ja pierdziu nieźle ( na PS5 musiało to wyglądać tragicznie xD) Ogólnie teraz bez trudu łykniecie za 90 ziko a nawet mniej jak pokombinujecie ale weźcie pod uwagę, że wymagania co do vramu są zaporowe a jak zabierzesz giercę tę ostrość w 2160p to poza tymi naturalnie ładnymi miejscówkami nic nie będzie ratowało tych pustych. 
Nie mniej jak kogoś bawią cringowe dialogi a te w forspoken akurat mnie śmieszą to szczerze polecam, gameplay jest spoko. Eksploracja też fajna pozbierać sobie wpisy o świecie itd. Wątek główny wygląda na to, że będzie można popchnąć bez zbędnego wydłużania ze strony devów jak się skończy chęć do śmiagania po świecie. Posiadaczom 4090 i 7900XTX mogę polecić w cenie do 100 zł dla mnie takie 6-7/10 całkiem spoko gra jak na SE.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko alokacja ramu i nic więcej ;) A rzeczywiście zapewne potrzebuje sporo mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Phoenix. napisał:

Przecież to tylko alokacja ramu i nic więcej ;) A rzeczywiście zapewne potrzebuje sporo mniej. 

Sęk, że to nie wygląda na typową alokacje gdzie ot zaalokujemy i fajrant. 14GB+ pokazują menusy dla 2160p patrząc co ja widziałem już o tym wybitnym streamie tekstur i to, że u mnie aktualnie nigdzie nie wiedzę niczego się doczytującego zakładam, że w ostatnich paczykach jak gra ma dostępny Vram to ładuje ile może. Chwilowy skok na 21Gb to pewnie jakiś preload jakbym chciał do miasta wbiec po murze xD bo zdarzył mi się przy murach Cipal a po max 1 minutcie jak się szybko oddaliłem od miasta wraca na 18 GB. Standardowo asety trochę ponad 8GB + 6GB na stream, trzeba by zobaczyć czy na 16 GB Vram da się gdzieś wywołać doczyt czy pop-up, bo na 24GB próbowałem i nie da rady gra wygląda jakby była permanentnie załadowana wysokiej rozdzielczości teksturami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...