Skocz do zawartości
Harnax

Budżetowy IPS 24"

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ten Samsung S24R350FHUX i nie ma sie do czego przyczepic w sumie, jedyne co to podlozylem cos pod nogi zebby ekran byl wyzej bo byl za nisko.

Edytowane przez Kepasa12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy one się jakością wyświetlania różnią. No może w tym ostatnim gdzie jest 60hz odświeżania, choć tutaj nie wiem czy 15hz jest zauważalne.

Moim zdaniem właśnie samsung wygląda najnowocześniej. Mnie najbardziej jakość oraz cienkie ramki interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej potestować ;) ja przemieliłem kilka modeli różnych marek i w końcu pozostałem na Philipsie https://www.x-kom.pl/p/432274-monitor-led-24-philips-246e9qdsb-00.html ma wszystko co trzeba i jeszcze bonus w postaci 129% pokrycia srgb, jak i pobór prądu śmieszne 12W (kosztował niecałe 500)

 

AOC 24V2Q i LG 24MP59G-P - mają problemy z jaśniejszymi paskami na kolorach, więc te bym raczej odrzucił.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach znajomy nabył tego lg ,żadnych takich objawów nie zaobserwowałem a szczegółowo przeszedł testy :) ale jak najbardziej i ten philips może być ok

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej potestować ;) ja przemieliłem kilka modeli różnych marek i w końcu pozostałem na Philipsie https://www.x-kom.pl/p/432274-monitor-led-24-philips-246e9qdsb-00.html ma wszystko co trzeba i jeszcze bonus w postaci 129% pokrycia srgb, jak i pobór prądu śmieszne 12W (kosztował niecałe 500)

 

AOC 24V2Q i LG 24MP59G-P - mają problemy z jaśniejszymi paskami na kolorach, więc te bym raczej odrzucił.

Ten Philips to w moim mniemaniu gówno pierwszego sortu, miałem dwie sztuki, jedną oddałem przed upływem 14 dni drugi po 3 miesiącach poszedł zwrot na zasadach rękojmi. OK kolory rewelacja, brak smużenia, ale backbleed i inne ips'owe smaczki to tragedia rogi były beżowe w obydwu i z czasem się nasilało. Na deserek w drugiej sztuce wyskoczył wielki czerwony pikselek na środku akurat po 3 tygodniach użytkowania. Chcieli mi wcisnąć trzeci ale pod kurtką w sklepie było widać beż na krawędziach i wyciek podświetlenia. Także ten, nie polecam nawet najgorszemu wrogowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje gały widziały przyzwoitą sztukę tego philipsa albo i nawet dwie sztuki nie pamiętam już :E ale niema się co czarować coraz więcej opinii wyłazi że trafić przyzwoitą sztukę to duża loteria więc bierz tego acera tyż fajny model.

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wybiorę ten:

https://www.x-kom.pl/p/460188-monitor-led-24-acer-b247ybmiprx-czarny.html

 

(nr 4 z głównego posta)

Jak ten acer?, bo iiyamy mi starczy, 4 sztuka ma dopiero czystą matrycę , ale co z tego jak ta najlepsza smuży i rozrywa obraz nawet na overdrive +2 :E. Teraz chce spróbować Acera, tylko jak tam z podświetleniem?, są jakieś bady?. Jak tutaj będzie kiszka to dorzucę drugie tyle i kupie chyba jakieś eizo bo powoli zaczynam wymiękać.

Edytowane przez CeZar007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten acer?, bo iiyamy mi starczy, 4 sztuka ma dopiero czystą matrycę , ale co z tego jak ta najlepsza smuży i rozrywa obraz nawet na overdrive +2 :E. Teraz chce spróbować Acera, tylko jak tam z podświetleniem?, są jakieś bady?. Jak tutaj będzie kiszka to dorzucę drugie tyle i kupie chyba jakieś eizo bo powoli zaczynam wymiękać.

nikt ci tego nie powie czy jest dobrze kazda sztuka to loteria,w eizo,necu masz sporo większe szanse na coś bardziej przyzwoitego nawet w tych budżetowcach.druga strona medalu jest taka że cięcie kosztów produkcji wyłazi nawet u tych tuzów jak eizo i nec nic nie zrobisz takie czasy i to nawet nie chodzi o czas covid :E trwa to już kilka lat oni dobrze wiedzą że i tak społeczeństwo to kupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Philips to w moim mniemaniu gówno pierwszego sortu, miałem dwie sztuki, jedną oddałem przed upływem 14 dni drugi po 3 miesiącach poszedł zwrot na zasadach rękojmi. OK kolory rewelacja, brak smużenia, ale backbleed i inne ips'owe smaczki to tragedia rogi były beżowe w obydwu i z czasem się nasilało. Na deserek w drugiej sztuce wyskoczył wielki czerwony pikselek na środku akurat po 3 tygodniach użytkowania. Chcieli mi wcisnąć trzeci ale pod kurtką w sklepie było widać beż na krawędziach i wyciek podświetlenia. Także ten, nie polecam nawet najgorszemu wrogowi.

 

Przecież każdy IPS to czysta loteria, miałem kilka modeli Philipsów i za każdym razem jakość matrycy była dobra.

 

Ja znowu bad pixele miałem w AOC 32" 1440p IPS i to z 5 szt, na AOC 24V2Q i LG 24MP59G-P w sumie po kilka sztuk, bo nie dowierzałem - białe pasy na kolorach - poważna wada matrycy :)

 

Te wszystkie wady w porównaniu do standardowych przypadłości matryc IPS w Philipsie to jakaś masakra.

 

Ja znowu nie polecam ww. monitorów z poważnymi wadami, albo szukanie "dobrej sztuki" trochę ich przemieliłem, były to przeważnie modele do 500 zł 24" 1080p 75hz IPS i z wszystkiego zła pozostał Philips jako mający najmniej wad i spełniający oczekiwania.

 

Zamiast krytykować, to lepiej podaj lepsze modele w tej cenie i parametrach bo może coś pominąłem :)

 

Jak ten acer?, bo iiyamy mi starczy, 4 sztuka ma dopiero czystą matrycę , ale co z tego jak ta najlepsza smuży i rozrywa obraz nawet na overdrive +2 :E. Teraz chce spróbować Acera, tylko jak tam z podświetleniem?, są jakieś bady?. Jak tutaj będzie kiszka to dorzucę drugie tyle i kupie chyba jakieś eizo bo powoli zaczynam wymiękać.

 

Jak sam widzisz z jakiej firmy byś nie wziął to loteria i wybór mniejszego zła, nawet jak dołożysz 2 x tyle $ to nie ma gwarancji na "lepszą jakość" :)

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Philips jest skreślony na zawsze, z TV miałem podobne przeboje, naszczęście udało się zwrócić i kupić plebskiego Samsunga bez problemów.

 

Żeby nie było zbyt optymistycznie kupiłem dziś w chomikach AOC 24G2U5, coś mi śmierdziało od początku bo był brzydko zapakowany w folie ochronną, na bank jest po zwrocie bo znalazłem piękny bad pixelek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej półce cenowej to nieraz większe różnice są między egzemplarzami tego samego modelu niż samymi modelami :P

 

@Topic,

Możesz też zerknąc na Della P2419H - nam do firmy ostatnio kupują i naprawdę sporo ich jest całkiem niezłych. Z minusów nie ma Adaptive Sync chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ten pixel to naprawdę świetna sztuka, brak wycieków podświetlenia, ips glow na bardzo niskim poziomie, no ale pewnie te durnowate śpiewające chomiki z reklamy używały go w swoim spocie.

 

Edit: Ten dell wygląda nieźle, ale adaptive sync jest zbyt ciekawym ustrojstwem, wystarczyło mi 15 min aby się zauroczyć tą technologią.

Edytowane przez CeZar007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż LG 24MP59G. Gwarancja do 02.2021. stan jak nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sztuka AOC 24G2U5 tym razem z Komputronika, 2 min i jutro idzie na zwrot piękne dwa uszkodzone piksele. Do cholery jasnej czemu teraz każda z marek robi taki syf?. Pakuje i zwrotka bo jeszcze wyskoczy kolejny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na ten model bo to jakaś masakra pod względem uszkodzonych pikseli, zamówiłem kolejne 3 sztuki aby sprawdzić w sklepie, jedna zabrałem. Posiada lekki blb ale bez tragedii, po 10 dniach 5 uszkodzonych subów i jeden pełny. Dramat, dziś robię zwrot i spróbuję della :E W przeciągu półtorej miesiąca to już bodajże 13 sztuka z badami (Philips, iiyama, aoc). Ponadto ten model nie potrafi się wybudzić z uśpienia (podczas pracy jak Windows go wygasi) gdy jest podłączony poprzez DP.

Edytowane przez CeZar007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2020 o 20:53, iwanme napisał:

W tej półce cenowej to nieraz większe różnice są między egzemplarzami tego samego modelu niż samymi modelami :P

 

@Topic,

Możesz też zerknąc na Della P2419H - nam do firmy ostatnio kupują i naprawdę sporo ich jest całkiem niezłych. Z minusów nie ma Adaptive Sync chyba.

Kupiłem tego Della jakieś 3 tygodnie temu, dzięki Mistrzuniu za poradę, po tym syfie jakim jest Iiyama ProLite X2483HSU-B3 na VA (tutaj tylko była genialna czerń, a tak bad pixele w 5 sztukach i potem szarpanie obrazem) i AOC 24G2U5 (tutaj genialny adaptive sync, ale bady w 3 egzemplarzach i brak wybudzenia poprzez DP jak windows wygasi ekran, + w dwóch był były wycieki podświetlenia ale praktyczny brak IPS GLOW), to jest strzał w 10. Lekki IPS GLOW, brak wycieków podświetlenia, brak Adaptive Sync (do przeżycia), to jest pierwszy monitor który od samego początku ma idealną matrycę zero badów. Do tego genialna podstawa, normalny wygląd który nie wygląda jak statek kosmiczny. Bez problemu się podkręcił się do 75hz. Ponadto normalna gwarancja premium panel na bady. Ten sprzęcik zostaję ze mną na dłużej pewnie do zajechania, w sumie w tej kasie (665 zł), nie ma się kompletnie do czego przyczepić.

Edytowane przez CeZar007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...