Skocz do zawartości
blabla123

Brother InkBenefit Plus DCP-T310 na linuxie

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję namówić szefa na nową drukarkę do firmy. Wybrałem model jak w tytule.

Siedzię na ubuntu, aktualnie używałem 2 drukarek. Jakiś badziew od HP i Brothera i obie jako tako działały. Choć Brother był starszy to jednak drukowanie na nim było tańsze i jakoś lepiej mi się go używało więc chcę pozostać przy marce. Jednak po przejściu na najnowsze Ubuntu czasami mam problemy ze skanerem.

Czy DCP-T310 będzie mi działać bez problemów? Używa ktoś może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być większych problemów. Ewentualne problemy powinno się dać dość łatwo rozwiązać.

 

Producent dostarcza driver na linuxa.

 

Ubuntu natomiast, podobno (używam innego distro) ma niezbedne pakiety zainstalowane "out of the box".

 

Nie używałem nigdy skanera marki Brother, ale ich drukarka pod Linuxem byla bezproblemowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że będzie wszystko ok ale zawsze coś może pójść nie tak :E

Drivery są ale nie wiem albo to ja coś robię nie tak albo to kwestia nowego ubuntu ale czasem muszę 2 razy włączyć program by poprawnie wykrył skaner.

Mniejsza o to, szefa naówiłem. Najwyżej będę dłubał jak przyjdzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DCPT500W oraz używam Linux Mint, czyli siostrzana drukarka tylko że z wifi. Korzystam z niej przez sieć i musiałem zainstalować pakiety deb, które są na stronie wsparcia Brother. Jak używałem automatycznego skryptu instalacyjnego ze strony, to coś źle mi poinstalowało i skaner nie działał. Dopiero jak odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem od nowa poszczególne pakiety (jeden dla drukarki CUPS, a drugi dla skanera), to zaczęło wszystko poprawnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...