Skocz do zawartości
Torricelli

Spełnienie wymagań formalnych w ogłoszeniu o prace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie, ogłoszeniu o pracę jest napisane:

 


  •  
  • minimum *** doświadczenie w zakresie analizy danych;

 

Mam doświadczenie w obszarze, cytuje:

 

tworzenie aplikacji oraz skryptów wraz z ich dokumentacją.

 

Były to skrypty głównie operujące na plikach, zawierające różne nazwy (dane)na których trzeba było wykonać rożne operacje np. nazwy katalogów, dodać nawias z numerem katalogu z danego przedziału.

 

Przykładowo, przed numerowaniem:

 

Nowy folder

rdf folder

ower folder

 

Po numerowaniu nazwa wyglądała tak:

 

 

Nowy folder (1)

rdf folder (2)

ower folder (3)

 

Czyli według mnie to jest pewnym sensie analiza danych. Wiem, że to zależy od interpretacji osoby weryfikującej ale jak wy uważacie? Czekam na wasze opinie / sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten przykład z 'analizą danych' ma wspólne tylko 'dane', ale ja tam się nie znam - siedzę na trzeciej linii supportu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli według mnie to jest pewnym sensie analiza danych. Wiem, że to zależy od interpretacji osoby weryfikującej ale jak wy uważacie? Czekam na wasze opinie / sugestie.

Załóżmy, że ten przykład to analiza danych, w takim razie określ:

-jakie dane badałeś

-jakie wnioski po analizie otrzymałeś

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Data_analysis

 

Dla mnie wsadowa zmiana nazw katalogów analizą danych nie jest. Co najwyżej może być jakimś etapem porządkowania zbiorów danych ale pod samą analizę nie podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 dla Bono. Zmiana nazwy folderów to odtwórczy jednoliniowy skrypt. Analiza danych to praca kreatywna, gdzie trzeba coś zaobserwować, wyciągnąć wnioski i jakoś je wdrożyć w życie. Aczkolwiek rzeczywistość pewnie mocno zależy od tego, czy ta oferta pracy jest do serwisu komputerowego, czy do firmy technologicznej. A w idealnym przypadku powinno być to opisane w ów ofercie, żeby kandydat nie musiał zgadywać.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje swój stary temat, mam pytanie czy ten opis pasuję do analizy danych:

Cyt.: jeden skrypt był generator metadanych, najprościej ujmując, miał on zaczytać dane z plików tekstowych sztywno zdefiniowanych katalogach, przypisać do odpowiednio zadeklarowanych zmiennych następnie wyszukać w nich odpowiedni ciąg znaków (zapisanym w innym pliku tekstowym) oraz zamienić go na żądany ciąg. Po uruchomieniu skryptu powstawały pliki: metadata.rdf, publication.properties zawierający dane / informacje niezbędne do otwarcia publikacji w wersji cyfrowej (format DJVU), dzięki czemu można było poprawnie indeksować publikacje po żądanym kryterium wyboru (tytuł, autor, rok publikacji, wydawnictwo). 

 

Jak sądzicie? Czekam na wasze opinie?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie ma wnioskowania na podstawie danych widzę to jako ETL (extract-transform-load) niżeli analiza danych. Tutaj nawet nie za bardzo pod data cleaning to podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie spełniam wymagań formalnych zawartych w ogłoszeniu, trudno dziękuje tobie za odpowiedź. Do dzisiaj jest termin aplikowania (data stempla pocztowego).

Cóż wygłupiłbym się, praca analityka kryminalnego jednak nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wysłałem swoją aplikacje, najwyżej nie spełnię wymagań formalnych = nie wpiszą mnie na listę kandydatów. 

 

Jak pracowałem jako młodszy informatyk, miałem wpisane ogólnie w zakresie obowiązków:

  • Informatyczne wsparcie Sekcji oraz Oddziału. w tym tworzenie aplikacji oraz skryptów wraz z ich dokumentacją

W ofercie pracy napisane jest cyt.:

  • minimum roczne doświadczenie w zakresie analizy danych

Niestety bardzo to trudno udowodnić, przy tak ogólnym zakresie obowiązków. Zwykle pracodawcy piszą jak najbardziej ogólnie, żeby potem można więcej zrzucić na pracownika.

Wracając do tematu, tworząc cyt. tworzenie aplikacji oraz skryptów - muszę uszeregować / posegregować dane żeby wyniku otrzymać żądany efekt, potem efektem jest dokumentacja :)

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak spełniłem wymagania formalne. Zaryzykowałem, cóż takie życie - zobaczymy co dalej. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...