Skocz do zawartości
TheDrak0

Twoje połączenie z witryną nie jest bezpieczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się, dlaczego wchodząc na stronę rutera chrome mnie atakuje powiadomieniem o Niezabezpieczonej Witrynie.

Nie zwracałem na to wcześniej uwagi, ale wydaje mi się że nie miałem czegoś takiego wcześniej.

Pytanie czy to jest normalne, czy może ktoś specjalnie to zrobił i siedzi na moim ruterze.

Zaczęło mnie to interesować od momentu w którym się zorientowałem, że internet zaczął mi "zamulać"...

Ostatnio wchodząc na ruter zauważyłem że nazwa mojego urządzenia sama zmieniła nazwę na WORKGROUP na godzinę może pół, potem wszystko wróciło do normy.

Wydaje mi się że jednak jest jakiś cwaniak który siedzi u mnie na ruterze.

Potrafi mi ktoś to wytłumaczyć i ewentualnie dać jakąś poradę jak się z tym uporać.

Za wszelką pomoc dziękuje.

 

Pozdrawiam,

post-621292-15922461108767_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi o niezabezpieczonej witrynie, bo łączysz się z routerem przez http, a nie https z ważnym i sprawdzonym certyfikatem. W przypadku routera to całkowicie normalne. Gdyby to wyskoczyło na jakiejś normalnej stronie, mógłbyś się zacząć martwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi o niezabezpieczonej witrynie, bo łączysz się z routerem przez http, a nie https z ważnym i sprawdzonym certyfikatem. W przypadku routera to całkowicie normalne. Gdyby to wyskoczyło na jakiejś normalnej stronie, mógłbyś się zacząć martwić ;)

Dodam że coś jest nie tak z lokalizacją(pokazuje nie dokładną) oraz godziną komputer pokazuje 21:17, natomiast to forum pokazuje na 20:17. I ta sytuacja z nazwą mojego urządzenia WORKGROUP. Dziwi mnie to strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że coś jest nie tak z lokalizacją(pokazuje nie dokładną) oraz godziną komputer pokazuje 21:17, natomiast to forum pokazuje na 20:17. I ta sytuacja z nazwą mojego urządzenia WORKGROUP. Dziwi mnie to strasznie.

Lokalizacja...?

Czas - ustaw sobie na forum poprawną strefę czasową/czas letni-zimowy.

WORKGROUP to domyślna nazwa grupy roboczej, nie komputera. O ile sam sobie takiej nazwy kompa nie ustawiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja...?

Czas - ustaw sobie na forum poprawną strefę czasową/czas letni-zimowy.

WORKGROUP to domyślna nazwa grupy roboczej, nie komputera. O ile sam sobie takiej nazwy kompa nie ustawiłeś.

Skanowałem sieć Avastem i pokazał że moje urządzenie jest kilka miejscowości obok.

Router także pokazuje godzinę do tyłu.

Z tą nazwą WORKGROUP była jednorazowa sytuacja, trwająca jakoś godzinę. Mianowicie sprawdzałem urządzenia podłączone do sieci i było normalnie(czyli moja standardowa nazwa, przykładowo "komputer"), znowu wystąpił jakiś problem z internetem, więc sprawdziłem jeszcze raz i wtedy nazwa mojego urządzenia sama z siebie zmieniła na WORKGROUP(jak mówiłem nigdy nie widziałem podobnej sytuacji).

Głównie chodzi mi o to czy ktoś może siedzieć w mojej sieci a ja go mogę nie widzieć. Czy istnieje jakiś program którym mógłbym ewentualnego "szpiega" dorwać i zidentyfikować.

post-621292-15922509620568_thumb.png

Edytowane przez TheDrak0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazek z konfiguracji... routera? Nie uwzględnia zmian czasu letni/zimowy, stąd różnica jednej godziny.

Obrazek Avasta zalatuje namawianiem do kupienia wersji Premium.

WORKGROUP - raz jeszcze, to na 99% domyślna nazwa grupy roboczej. Każdy nieskonfigurowany Windows ma zdefiniowaną taką własnie grupę roboczą.

Najpewniej nie masz żadnego szpiega, tylko sam nie wiesz na co patrzysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skanowałem sieć Avastem i pokazał że moje urządzenie jest kilka miejscowości obok.

A mi pokazuje często, że jestem w innym województwie. Olać. Lokalizacja za pomocą adresu IP nigdy nie była rzetelna.

Router także pokazuje godzinę do tyłu.

Masz ustawioną strefę czasową UTC+1 (Berlin itp.). Warszawa jest teraz w strefie UTC+2 ze względu na czas letni:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_%C5%9Brodkowoeuropejski_letni

Z tą nazwą WORKGROUP była jednorazowa sytuacja, trwająca jakoś godzinę. Mianowicie sprawdzałem urządzenia podłączone do sieci i było normalnie(czyli moja standardowa nazwa, przykładowo "komputer"), znowu wystąpił jakiś problem z internetem, więc sprawdziłem jeszcze raz i wtedy nazwa mojego urządzenia sama z siebie zmieniła na WORKGROUP(jak mówiłem nigdy nie widziałem podobnej sytuacji).

Nie ma czym się przejmować. WORKGROUP to standardowa nazwa grupy roboczej. Jak chcesz, to możesz sobie ją zmienić.

Komputery w tej samej grupie roboczej łatwiej się wzajemnie wykrywają w Windowsie. Jeżeli ktoś jednak włamał się do sieci, to w nosie ma, w jakiej grupie roboczej czy domenowej są komputery.

 

Głównie chodzi mi o to czy ktoś może siedzieć w mojej sieci a ja go mogę nie widzieć. Czy istnieje jakiś program którym mógłbym ewentualnego "szpiega" dorwać i zidentyfikować.

Najprościej jest przeskanować sieć. Jeżeli to jakiś amator, to zwykły ping go zdradzi. Jeżeli to ktoś bardziej zaawansowany, to trzeba skorzystać z innych sposobów jak na przykład nasłuchiwać Wiresharkiem, czy w sieci nie pojawiają się pakiety, których tam nie powinno być. Ale to już wymaga odrobiny wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...