Skocz do zawartości
daerragh

XFX Radeon RX 590 FatBoy - zwiecha PO wybudzeniu monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem wygląda tak: zostawiam komputer w idle na kilka godzin, monitor wchodzi w stan uśpienia, wracam po kilku godzinach, ruszam myszką, żeby wybudzić ekran. I teraz po kilku sekundach-minutach PC się wiesza, pojawia się jakiś kolor na ekranie i zwiecha. Przycisk restart nie działa, pozostaje wciśnięcie power na kilka sekund, aby wyłączyć PC. Nie ma blescreenu, brak jakiejkolwiek informacji w podglądzie zdarzeń. PC i karta przechodzą WSZYSTKIE kilkugodzinne testy śpiewająco: RAM, dyski, CPU, grafa. PC nigdy nie sprawia problemów podczas pracy, testów, gier, web itd., oprócz tego powyżej.

 

Czego próbowałem: plany zasilania Windows, c-stany CPU w UEFI, zmniejszenie FCLK freq. (CPU System Agent) do 800MHz, czyli standardwyego dla Coffee Lake, wyłączenie oszczędzania energii PCI-E. System świeży Win 10 2004, najważniejsze sterowniki w najnowszych wersjach., naturalnie brak malware, najnowsze UEFI.

 

Jeszcze nie próbowałem: zmiana kabla DVI-D do monitora, połączenie przez HDMI, zmiana monitora. Zasilacza nie wymienię, bo nie mam.

 

CONFIG:

i5-8600K stock

XFX RX 590 FatBoy stock

2x8GB G.Skill 2666MHz CL19 stock

MOBO: MSI B360M PRO-VDH, najnowsze UEFI

PSU: SilentiumPC Vero L2 600W

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem GPU na Gigabyte RX 580 i problem ustał. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić z problemem w pierwszym poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...