Skocz do zawartości
VAMET

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (28.06.2020)

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (28.06.2020)  

244 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w wyborach prezydenckich w dniu 28.06.2020?

    • BIEDROŃ Robert
      5
    • BOSAK Krzysztof
      50
    • DUDA Andrzej Sebastian
      21
    • HOŁOWNIA Szymon Franciszek
      32
    • JAKUBIAK Marek
      1
    • KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin
      13
    • PIOTROWSKI Mirosław Mariusz
      1
    • TANAJNO Paweł Jan
      1
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      90
    • WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz
      4
    • ŻÓŁTEK Stanisław Józef
      4
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      8
    • Nie pójdę zagłosować!
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, jaką frekwencję typujecie? Po nastrojach w narodzie mogłoby się wydawać, że w tym roku może być blisko rekordu z 1995 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego uważałem i nadal uważam wywalanie 500+ na każde dziecko bez wyjątku za marnowanie pieniędzy, które mogłyby być przeznaczone choćby właśnie na zapewnienie wszystkim miejsc w żłobkach i przedszkolach.

Marnowanie pieniędzy z punktu widzenia państwa owszem. Z punktu widzenia partii? Wręcz przeciwnie. Socjał był jedną z inwestycji na wygrane wybory i jak widać opłaciło się. Nie oszukujmy się, liczy się dobro partii. Politycy, którzy potrafią planować, myśleć o ekonomii, działać dla dobra kraju, stanowią marny procent całej sceny politycznej. To prości ludzie, wybrani przez prosty lud, nikt nie patrzy na to w takich kryteriach jakie tu rozpatrujesz.

 

Od samego początku 500+ nie miało rozwiązać żadnych problemów. Każdy kto orientuje się w zmianach społecznych zdaje sobie sprawę, że marne 500zł nie przekona normalnych ludzi do nagłej zmiany zdania i płodzenia dzieci na potęgę. W każdym rozwiniętym państwie ludzie coraz rzadziej chcą mieć dzieci.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

69% :E

Nice. cool.gif

 

Stawiam że frekwencja będzie duża, ale mam wątpliwości czy pobijemy jakiś rekord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wczorajsza wizyta Dudy u Trumpa żeby stwierdzić, że ten człowiek nie może zostać Prezydentem na druga kadencję. Nie trzeba nawet analizować jego 5 letniej dramatycznej prezydentury.

A co tam Adrian odwalił wczoraj? Telewizji nie oglądam, a nie miałem czasu na risercz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obawiam się, że paradoksalnie przez wystawienie Trzaskowskiego, Duda ponownie wygra.

Lepiej jakby Hołownia, albo WKK weszli do drugiej tury, a tak wejdzie Trzaskowski, do którego więcej osób jest nastawione negatywnie, co przełoży się na wygraną PADa :|

Żeby nie było, kto to nie będzie - w drugiej turze głosuję anty-PAD.

Edytowane przez dzb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jaką frekwencję typujecie? Po nastrojach w narodzie mogłoby się wydawać, że w tym roku może być blisko rekordu z 1995 roku.

Tak z 60-70% może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że od Warszawy nie zaczął, ale może jakby tam był prezydentem to...a nie, wróć, był prezydentem i co zrobił? Dark room w podstawówce. :E

 

No i paleciarnię za bańkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam Adrian odwalił wczoraj? Telewizji nie oglądam, a nie miałem czasu na risercz.

No właśnie nic.

Po prostu sie przeleciał bez celu.

Nic nie załatwił, wpisał się do księgi gości, zrobił sobie zdjęcie i wrócił.

Co prawda autor artykułu nie jest moim idolem, ale wytknął wiele rzeczy z tej wizyty, polecam.

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/wybory-2020-wizyta-w-usa-miala-byc-asem-w-rekawie-duda-wyciagnal-blotke-opinia/ljwz66e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic.

Po prostu sie przeleciał bez celu.

Nic nie załatwił, wpisał się do księgi gości, zrobił sobie zdjęcie i wrócił.

Co prawda autor artykułu nie jest moim idolem, ale wytknął wiele rzeczy z tej wizyty, polecam.

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/wybory-2020-wizyta-w-usa-miala-byc-asem-w-rekawie-duda-wyciagnal-blotke-opinia/ljwz66e

:E Duduś jak duduś, ale pijarowcy to są miszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tak naszło pewne przemyślenie przy okazji tej wizyty. Co tam Duda w ogóle porabiał przez te pięć lat ?

W polityce krajowej był bierny, podpisywał wszystko jak leci i zdał się w pełni na swoją partię matkę. W polityce zagranicznej też niemal w ogóle nikt go nie zapraszał, ani nie odwiedzał. Traktowano go chyba jako osobę całkowicie niedecyzyjną na którą szkoda czasu.

 

Zostają chyba imprezy lokalne, jakieś dożynki, święta kościelne, dni czegośtam itp.

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS PO jedno zło.

 

Ludzie widać mają krótką pamięć. Kolejnym razem będą głosować na kandydata PiS. Następnym znowu PO, a potem znowu PiS. Never ending story.

 

Przypominają się niektóre niecenzuralne wypowiedzi Stonogi. Bardzo trafne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominają się niektóre niecenzuralne wypowiedzi Stonogi. Bardzo trafne.

Nie żeby był on jakimś autorytetem. :E

 

To wszystko to są truizmy. Fakty do których już dawno doszli choć trochę świadomi ludzie. Dlatego też nie zamierzam głosować na Trzaskowskiego w pierwszej turze. W drugiej będę po prostu głosować przeciwko Dudzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to są truizmy. Fakty do których już dawno doszli choć trochę świadomi ludzie.

Ale ci "uświadomieni" jakoś alternatyw też nie pokazują.

A jeśli już, to mamy jakiegoś faszystę pokroju Bosaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faszysta tu, faszysta tam, a najsłynniejszym był il Duce, Kawaler Orderu Orła Białego zresztą. :E

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ci "uświadomieni" jakoś alternatyw też nie pokazują.

A jeśli już, to mamy jakiegoś faszystę pokroju Bosaka.

Ten faszyzm Bosaka to oklepany slogan. To zwykły konserwatysta. Tak nawiasem mówiąc, jako libertarianin nie przepadam za konserwatystami. Jego poglądy w wielu sprawach stoją w odwrocie do moich, jednak muszę przyznać że jest jeden z najlepiej przygotowanych merytorycznie polityków.

 

 

Pomińmy już Trzaskowskiego, ale zadam ci pytanie: co ma mi do zaoferowania PO oprócz tego że niby nie lubią się z PiS? :E PO rządziło 8 lat, czy zrobili coś sensownego dla gospodarki? Z tego co pamiętam to za czasów PO, duże zagraniczne sieci sklepów miały ulgi podatkowe, podczas gdy polskie firmy miały pod górkę (a za PiS mają jeszcze bardziej). Za PO rosła biurokracja, tak samo jak za PiS. POPiS to bezideowi populiści, którzy będą dziś rozdawać socjał kosztem przyszłych pokoleń. Mam już dość karierowiczów w polityce, chcę żeby traktowano mnie poważnie i zaczęto rozmawiać o ważnych w dzisiejszych czasach tematach, takich jak np. upadający system emerytalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już dość karierowiczów w polityce, chcę żeby traktowano mnie poważnie i zaczęto rozmawiać o ważnych w dzisiejszych czasach tematach, takich jak np. upadający system emerytalny.

Właśnie upadający system emerytalny jest problemem,który trzeba się zająć tak na poważnie.Jak upadnie,to dopiero będzie niewesoło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ta sama telewizja zrobiła dokument o tym jak naprawdę działają te wszystkie "parady równości", i że są ludzie co z tego dobrze żyją bo są "zawodowymi rewolucjonistami" i to za kasę z "postępowych" samorządów.

I o to tutejszych "lebrałów" dupa nie piecze? Na menelskie dzieci to nie, ale na wymalowanych oblechów to już tak? :E

 

Sorry, ale to jednak jakieś skrzywienie jak się tobie wszystko kojarzy z pieczeniem dupy, wszystko co nie jest tą właściwą stroną. Przypiąć łatę lewak, liberał i od razu piecze dupa ? :lol2: To się trudno dziwić, że ktoś nazywa Bosaka, PiS faszystami.

 

Ja obawiam się, że paradoksalnie przez wystawienie Trzaskowskiego, Duda ponownie wygra.

Lepiej jakby Hołownia, albo WKK weszli do drugiej tury, a tak wejdzie Trzaskowski, do którego więcej osób jest nastawione negatywnie, co przełoży się na wygraną PADa :|

Żeby nie było, kto to nie będzie - w drugiej turze głosuję anty-PAD.

Jest takie ryzyko. Pierwsza kwestia to jednak kandydat danej partii, gdyby np. PO od początku poparło Kosiniaka to efekt mógłby być taki, że głosy poszłyby na Hołownię w połowie. Wystawienie Kidawy byłoby dobre gdyby była żelazną damą i walczyła z kimś postrzeganym jak Bosak lub jak odpowiednik Bosaka na lewo bo Biedroń...no cóż Bosakiem można chociaż ludzi straszyć, a Biedroń zrobił się taki nijaki. Kobietę powinna wystawić lewica, ale od razu, a nie się ociągać, miesiącami zastanawiać. Od Biedronia na pewno lepszy byłby Zandberg, elokwentny, wygadany, a przy tym zachowuje kulturę i spokój. Nie - gej :P więc nie wiem może jakiś tam procent kobiet by przekonał :hmm:

Podobno wg wewnętrznych sondaży Hołownia i Kosiniak mieli większe szanse z Dudą, ale powiedz do największej partii opozycyjnej żeby zrezygnowała ze swojego kandydata, życzę powodzenia. Druga tura w miarę oczywista w pierwszej ? Mi zostało wybrać, które mniejsze zło preferuję :E

 

Głos już wczoraj oddany. Kiedyś faktycznie bym się nie fatygował, ale Polska dramatycznie potrzebuje zmiany zanim stoczy się zupełnie do poziomu jakiegoś bantustanu jak Rosja czy Iran. No i na dodatek czas skończyć z tym wstydem jakim jest obecny prezydent.

 

PO nie zrobiła nic w sprawie Ziobry, PiS nic w sprawie Tuska (umowne pociągnięcie do odpowiedzialności). Od takiego straszenie się nawzajem, wymiana jednych na drugich przy korycie. Fajnie gdyby dostał się ktoś spoza POPiSu, ale szanse małe. Ja byłem na wszystkich, na których mogłem być, wolałbym realną, większą odpowiedzialność polityków za słowa, za ich działanie, strach przed korupcja, ale chyba lepiej jakieś wewnętrzne poczucie uczicości. No cóż podobno demokracja to kiepski system, ale lepszego na razie nie ma. Jednak działania PiSu daleko wykraczają poza normy. PO też je przekraczała, ale nie idąc tak daleko. Lepiej nie ułatwiać PiSowi ich drogi do pełni niepodzielnej władzy. Kosiniak, Hołownia, Trzaskowski ew. byłbym nawet skłonny głosować na kandydata lewicy chociaż Biedroń w końcowe idzie tak kiepsko. Łatwiejsza odpowiedź to nie Duda w drugiej ;)

 

 

Żłobki w zasadzie są darmowe. Problemem jest ich dostępność i patologiczny system premiowania w kwestii przyjęć.

Jak żona nie przesoli porządnie zupy i nie pociągniesz jej kilka razy z liścia to Twoje dziecko nie ma szans na przedszkole w rejonie.

Co tam, że obydwoje rodziców pracują i odprowadzają podatki. Do przedszkola dostanie się dziecko pseudo samotnej matki co to pierdzi w stołek i ciągnie hajs z mopsu.

Ty biedny Polaku zawoź dziecko do innej dzielnicy i zasuwaj na zasiłek dla matulek co to max w południe odbierają swoje dziecko.

Po kiego grzyba takim rodzinom przedszkole i zabieranie miejsc innym skoro dziecko ma z kim zostać w domu?

Nie zaprowadzam dziecka do przedszkola dla kaprysu tylko dlatego, że chcę pracować i dlatego, że nie mam dla niego opieki w tym czasie.

Moje dzieci zawsze ostatnie wychodziły z przedszkola gdyż większość dzieciaków była odbierana po południu. Po kiego grzyba zostały wysłane do przedszkola?

Chyba po to żeby zabierać miejsce tym co go na prawdę potrzebują (tj. dzieci rodziców pracujących).

Sorry to są bzdury, nie trzeba być maltretowaną kobietą żeby dziecko się dostało. Ale liczba miejsc w przedszkolach powinna być większa bo to pomaga w aktywizacji zawodowej i to na to powinny iść pieniądze, a nie na 500+. Jeśli 500+ jest dla każdego to gdzie tutaj prokreacja ? Przecież osoby z dochodem powiedzmy 2000zł na głowę co przy dwójce dzieci dawałoby 8000zł dwoje dzieci i rodziców nie czekali na 500+ żeby mieć dzieci. W ogóle o ile już to kryterium dochodowe lub zamiana na pomoc, która i tak działa właśnie z MOPSów i wtedy mamy dane ile i komu. Ale żeby ludzie nie wykluczać za 1zł to przekraczasz -100zł, drugi próg -200zł. Fajnie jakby też takie programy mocniej powiązać z aktywnością zawodową, kwotą wolną od podatku itp. rzeczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten faszyzm Bosaka to oklepany slogan. To zwykły konserwatysta.

Konserwatyzm nie zakłada zamordyzmu, o ile się nie mylę.

Bosak jak najbardziej chce mówić, że robisz tak jak on albo wcale.

 

 

Pomińmy już Trzaskowskiego, ale zadam ci pytanie: co ma mi do zaoferowania PO oprócz tego że niby nie lubią się z PiS? :E PO rządziło 8 lat, czy zrobili coś sensownego dla gospodarki? Z tego co pamiętam to za czasów PO, duże zagraniczne sieci sklepów miały ulgi podatkowe, podczas gdy polskie firmy miały pod górkę (a za PiS mają jeszcze bardziej). Za PO rosła biurokracja, tak samo jak za PiS. POPiS to bezideowi populiści, którzy będą dziś rozdawać socjał kosztem przyszłych pokoleń. Mam już dość karierowiczów w polityce, chcę żeby traktowano mnie poważnie i zaczęto rozmawiać o ważnych w dzisiejszych czasach tematach, takich jak np. upadający system emerytalny.

Z podatkiem to nie chodzi ci czasem o to słynne "zwolnienie z podatku przy zmianie właściciela", które Gordon obalał tutaj dziesiątki razy? Bo nie ma takiego przepisu.

 

A czy zrobili... cóż, kryzys przeszedł sobie na zielono. Inwestycję unijne były sukcesywnie realizowane, podobnie z rozbudową architektury, drogami itp.

Jak musieli podjąć niepopularne decyzje (np. podniesienie wieku emerytalnego), to jednak to robili i brali za to odpowiedzialność.

 

Choć dużych sukcesów nie możesz im przypisać, to co do zasady były to w miarę normalne rządy. Przede wszystkim była stabilizacja i wiarygodność kraju co do przestrzegania prawa. To ma istotne znaczenie przede wszystkim dla inwestorów, bo ci takiej stabilizacji potrzebują.

 

Pewnie, poszukasz sobie afer różnych, ale 2/3 z nich to bujda na resorach. Z reszty były wyciągane konsekwencje (jak ten słynny zegarek).

Tak realnie to jednak za tamtych kadencji było o niebo lepiej niż teraz. A wiarygodność też większa niż u takiego Bosaka, który jednak jest tylko zwykłym młokosem od Korwina.

 

A Korwin to wiadomo – zwariowany dziadek.

 

PO nie zrobiła nic w sprawie Ziobry, PiS nic w sprawie Tuska (umowne pociągnięcie do odpowiedzialności).

A to akurat bzdura. Przy Ziobrze zwyczajnie zabrakło kilku głosów, żeby postawić go przed TS. W przypadku Tuska – zwyczajnie nie mieli na niego "haków".

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od Biedronia na pewno lepszy byłby Zandberg, elokwentny, wygadany, a przy tym zachowuje kulturę i spokój.

 

Czy to nie Zandberg powiedział że jak brakuje pieniędzy to trzeba dodrukować? Jeśli naprawdę coś takiego palnął, to sorry ale nie nadaje się na prezydenta czegokolwiek. Przeciętny uczniak po WOSie wie jakie są konsekwencje takiego postępowania.

 

Tak realnie to jednak za tamtych kadencji było o niebo lepiej niż teraz. A wiarygodność też większa niż u takiego Bosaka, który jednak jest tylko zwykłym młokosem od Korwina.

 

Hmm nie powiedziałbym że jest młokosem, ma poglądy konserwatywne ale pod względem wypowiedzi nie wali takich gaf i unika skrajnych porównań czy haseł. Ponadto przynajmniej przedstawił konkretne postulaty a nie same puste hasła i pokrętne gadanie jak Duda czy Trzaskowski.

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A to akurat bzdura. Przy Ziobrze zwyczajnie zabrakło kilku głosów, żeby postawić go przed TS. W przypadku Tuska – zwyczajnie nie mieli na niego "haków".

I pewnie zupełnie przypadkowo ? Mieli na to dwie kadencje i to była jedna z najważniejszych spraw do rozliczenia ;)

 

Czy to nie Zandberg powiedział że jak brakuje pieniędzy to trzeba dodrukować? Jeśli naprawdę coś takiego palnął, to sorry ale nie nadaje się na prezydenta czegokolwiek. Przeciętny uczniak po WOSie wie jakie są konsekwencje takiego postępowania.

Nie wiem aż tak jego wypowiedzi nie śledzę, bardziej mi chodziło o to jaki "produkt" jako prezydenta można by łatwiej sprzedać bo umówmy się, że o to chodzi widać interesy były inne. Co do drukowania to PiS to robi całkiem sprawnie, a teraz większość świata w ramach walki z wirusem zrobi to na wielką skalę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby był on jakimś autorytetem. :E

 

Nie jest, ale opinia na temat PiSu i PO była bardzo prorocza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ci "uświadomieni" jakoś alternatyw też nie pokazują.

A jeśli już, to mamy jakiegoś faszystę pokroju Bosaka.

comment_1593006945LhKjwXuuzvxhPKnegiVZJL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tak naszło pewne przemyślenie przy okazji tej wizyty. Co tam Duda w ogóle porabiał przez te pięć lat ?

W polityce krajowej był bierny, podpisywał wszystko jak leci i zdał się w pełni na swoją partię matkę. W polityce zagranicznej też niemal w ogóle nikt go nie zapraszał, ani nie odwiedzał. Traktowano go chyba jako osobę całkowicie niedecyzyjną na którą szkoda czasu.

 

Zostają chyba imprezy lokalne, jakieś dożynki, święta kościelne, dni czegośtam itp.

Wiadomo, że z chłopcem na posyłki nikt nie chce się spotykać ani rozmawiać, bo to strata czasu. Przynajmniej się chłop pobuja, a to zimą na narty w Davos, a teraz za wielką wodę, żeby pokazać się z Trumpem w gabinecie owalnym. Szkoda, że ten nawet nie podał mu ręki, ale przynajmniej tym razem podstawił krzesło ;)

 

Ale ci "uświadomieni" jakoś alternatyw też nie pokazują.

A jeśli już, to mamy jakiegoś faszystę pokroju Bosaka.

To są ofiary bańki informacyjnej, z marginalną znajomością zarówno zasad polityki jak i funkcjonowania państwa. Do tego dochodzi ogromna frustracja własną sytuacja życiową, stąd symetryzowanie "pis peo jedno zło". Dla nich zegarek Nowaka za kilkanaście tysięcy niewpisany do oświadczenia majątkowego to taki sam przekręt jak 1mld złotych przepalony na nikomu niepotrzebny przekop Mierzei Wiślanej. Obecnie jest naprade spory wybór kandydatów spoza tandemu pis-po, ale oni chcą mieć pretekst do głosowania na Bosaka, bo podniecają się jego radykalizmem. To też charakterystyczne dla frustratów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camis, Ty tak lubisz wrzucać sondaże wszelakie. Czemu nie wrzucasz, że Trzaskowskiemu spadło, a Dupie rośnie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...