Skocz do zawartości
VAMET

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (28.06.2020)

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (28.06.2020)  

244 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w wyborach prezydenckich w dniu 28.06.2020?

    • BIEDROŃ Robert
      5
    • BOSAK Krzysztof
      50
    • DUDA Andrzej Sebastian
      21
    • HOŁOWNIA Szymon Franciszek
      32
    • JAKUBIAK Marek
      1
    • KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin
      13
    • PIOTROWSKI Mirosław Mariusz
      1
    • TANAJNO Paweł Jan
      1
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      90
    • WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz
      4
    • ŻÓŁTEK Stanisław Józef
      4
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      8
    • Nie pójdę zagłosować!
      14


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, jagular napisał:

Forumowicze, którzy głosowali na różnych Bosaków i innych 437 kandydatów oscylujących wokół kilku procent poparcia: jak się teraz czujecie?

Przecież odwalili kawał dobrej roboty. Jakby w ogóle nie głosowali to by duda wygrał w pierwszej turze. Jakby głosowali na trzaska to niczego by to nie zmieniło, bo i tak by się spotkał z dudą w drugiej turze.

Mi się marzyła druga tura trzask/hołowczyc.

Żaden mi nie pasuje, ale każdy lepszy od dudy w obecnej sytuacji. No i satysfakcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Niestety nie można dodać nowego pytania, bo Ci co oddali już głoś w pierwszym pytaniu, nie mogą oddać w drugim. Utworzyłem drugi temat TUTAJ - zapraszam do oddania głosu na swoich kandydatów w II turze wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 12.07.2020.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zdzisiu napisał:

Tyle że co jest mniejszym złem? Ci dwaj co przeszli są siebie warci. 

Dalej chcesz mieć prezydenta pacynkę bez własnego zdania sterowanego przez KACZORA   czy Trzaskowskiego .. po którym  nie wiadomo za  bardzo czego się spodziewać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, jagular napisał:

Forumowicze, którzy głosowali na różnych Bosaków i innych 437 kandydatów oscylujących wokół kilku procent poparcia: jak się teraz czujecie?

Doskonale, to wybory a nie zakłady kto wygra. Głosując na POPiS nigdy już nie mógłbym spojrzeć w lustro, więc nie - dzięki.

 

  

1 minutę temu, raiders napisał:

czy Trzaskowskiego .. po którym  nie wiadomo za  bardzo czego się spodziewać ?

rzeczywiście nie wiadomo, no po prostu jedna z tajemnic wszechświata. ?

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewidziałem pierwsze 4 miejsca, nie żeby było w tym coś trudnego. ?

Było wiadomo że Duda będzie miał ~40%, ale mimo wszystko jestem rozczarowany. Widocznie nasz naród potrzebuje dużej katastrofy ekonomicznej, żeby zauważyć swój błąd. "Mądry Polak po szkodzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, jagular napisał:

Forumowicze, którzy głosowali na różnych Bosaków i innych 437 kandydatów oscylujących wokół kilku procent poparcia: jak się teraz czujecie?

Nie czuję się jakoś poruszony obrotem spraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tylko że nie głosując na po/pisówki i tak głos poszedł na kandydata, który nie miał szans na walkę z ustabilizowaną dwójką, nie (chociaż kilkanaście % kolejnego kandydata coś sygnalizuje, ale to tylko sygnalizacja)? 
Trudniejsza będzie wobec tego druga tura, prawda?

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Isharoth napisał:

Przewidziałem pierwsze 4 miejsca, nie żeby było w tym coś trudnego. ?

Było wiadomo że Duda będzie miał ~40%, ale mimo wszystko jestem rozczarowany. Widocznie nasz naród potrzebuje dużej katastrofy ekonomicznej, żeby zauważyć swój błąd. "Mądry Polak po szkodzie".

Liczyłem że Duda będzie miał coś w okolicy 30-35%, ale jednak wieś i wschód Polski miały jak zwykle większą frekwencję niż zachód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jagular napisał:

Hmm, tylko że nie głosując na po/pisówki i tak głos poszedł na kandydata, który nie miał szans na walkę z ustabilizowaną dwójką, nie (chociaż kilkanaście % kolejnego kandydata coś sygnalizuje, ale to tylko sygnalizacja)? 
Trudniejsza będzie wobec tego druga tura, prawda?

Pomyślało 10 milionów ludzi.

Co to znaczy trudniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrum Polski też powiedziałbym mocno pisowksa...no dobra wieś z której się zrobiły przedmieścia ;) Swoją drogą wczoraj u mnie przy obiedzie z rodzinką był temat...także jeżeli w większości domów klasy "Polski Trap, małe miasto/etat" tak to wygląda no to jeszcze sporo czasu zanim coś innego niż ping-pong pis/po się przebije minie (40+/50+ latkowie jednak mają jeszcze kawał życia przed sobą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheMr. napisał:

Liczyłem że Duda będzie miał coś w okolicy 30-35%, ale jednak wieś i wschód Polski miały jak zwykle większą frekwencję niż zachód. 

Miałem podobne nadzieje. Frekwencja tylko mnie zdziwiła, myślałem, że bliżej 60% będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony jestem w 100% przeciwko propagandzie LGBT i czubków BLM (pracuje z czarnymi, latynosami i azjatami a mój przyrodni brat ma faceta...żeby nie było) a z drugiej strony nie podoba mi się to rozdawnictwo PiSu zamiast stymulowania rynku pracy.

Mimo tego, myślę że jeśli PiS nie rozwali kraju inflacja jak Wenezuela to Duda to najlepsza opcja dla Polski. Trzeba bronic norm i wartosci kraju a nie jak na zachodzie gdzie nie wolno pierdnac bo to rasistowskie i homofobiczne i cholera wie co. Jeszcze pare lat i Ci z zachodu sami na starosc beda uciekac do Polski i do innych krajów wschodniej europy zeby miec spokój od multikulti.

Edytowane przez czolgista778
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili sam PiS jest niebezpieczny, więc nie szedłbym tak daleko ze stwierdzeniem że Duda jest najlepszą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, czolgista778 napisał:

Sam nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony jestem w 100% przeciwko propagandzie LGBT i czubków BLM (pracuje z czarnymi, latynosami i azjatami a mój przyrodni brat ma faceta...żeby nie było) a z drugiej strony nie podoba mi się to rozdawnictwo PiSu zamiast stymulowania rynku pracy.

Mimo tego, myślę że jeśli PiS nie rozwali kraju inflacja jak Wenezuela to Duda to najlepsza opcja dla Polski. Trzeba bronic norm i wartosci kraju a nie jak na zachodzie gdzie nie wolno pierdnac bo to rasistowskie i homofobiczne i cholera wie co. Jeszcze pare lat i Ci z zachodu sami na starosc beda uciekac do Polski i do innych krajów wschodniej europy zeby miec spokój od multikulti.

Mówisz, że tylko rasa aryjska prawilna?

Gdzieś już to słyszałem.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jagular napisał:

Forumowicze, którzy głosowali na różnych Bosaków i innych 437 kandydatów oscylujących wokół kilku procent poparcia: jak się teraz czujecie?

Całkiem okej, z 10% byłbym zadowolony, ale ~7 to tez niezły wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kamiyan napisał:

Mówisz, że tylko rasa aryjska prawilna?

Gdzieś już to słyszałem.

I TU jest wlasnie caly problem - krotkowzrocznosc, Twoja odpowiedz ukazuje sedno calego problemu. 

Tak jak pisalem, pracuje z kolorowymi kazdej nacji i mam w rodzinie gejow i wiesz co? Nic. Problem jest dopiero jak taki gej czy kolorowy wychodzi na ulice i krzyczy "JESTEM ODMIENNY SZANUJ MNIE" nawet kiedy nic mu sie nie dzieje a mysli ze przez to wywalczy sobie ekstra benefity...wtedy jest problem. Badz sobie kolorowy, badz gejem, tranzystorem czy kim chcesz ale nie musisz sie z tym obwieszczac tak jak polnadzy odmiency w stringach na gay pride bo to wlasnie oni powoduja nienawisc do homoseksualistow...

Nawet w starozytnosci Grecy czy Rzymianie mieszali sobie w Nesquika i jakos nie bylo problemu, dopiero jak wszedl Pejsbuk i inne social media ludziom zaczelo siadac na szare komorki. Ludzie maja za dobrze, nudzi im sie i wykorzystuja kazdy pretekst zeby wyjsc na ulice i po prostu robic burdel jak te zamieszki i pladrowanie sklepow w USA.

Edytowane przez czolgista778
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jaki to jest niby procent czy promil przypadków?

I wydaje mi się jednak, że większym problemem są np. kibolskie rozróby po meczach. Raz autentycznie musiałem uciekać do sklepu. Przed gejami uciekać nie musiałem.

Parę osób to niech se tam krzyczy.

#nikogo

 

Ale w sumie masz rację - starzy ludzie też się nie powinni całować na ulicach, bo to obleśne.

Zakazać!

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kamiyan napisał:

No i jaki to jest niby procent czy promil przypadków?

I wydaje mi się jednak, że większym problemem są np. kibolskie rozróby po meczach. Raz autentycznie musiałem uciekać do sklepu. Przed gejami uciekać nie musiałem.

Parę osób to niech se tam krzyczy.

#nikogo

 

Ale w sumie masz rację - starzy ludzie też się nie powinni całować na ulicach, bo to obleśne.

Zakazać!

Nie no u nas to zaścianek bo jak mundurowi zabili Stachowiaka to nasze sebiksy robiły rozróbę pod komendą, tą konkretną komendą do której należał policjant odpowiedzialny za jego śmierć.

A w takich Stanach czy to teraz w Belgii to robią wjazdy w sklepy i rozróby na całe miasto w obronie ludzkiej godności. Na Marsz Niepodległości jechałem z pięcioletnią córką metrem pełną kiboli i nikt nikomu nic nie zrobił i nikt przed nikim nie musiał uciekać.

Totalny zaścianek ta Polska.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jagular napisał:

Hmm, tylko że nie głosując na po/pisówki i tak głos poszedł na kandydata, który nie miał szans na walkę z ustabilizowaną dwójką, nie (chociaż kilkanaście % kolejnego kandydata coś sygnalizuje, ale to tylko sygnalizacja)? 
Trudniejsza będzie wobec tego druga tura, prawda?

Głosowanie w pierwszej turze według sondaży to idiotyzm.
A tak w ogóle to sondaże powinny być zakazane, bo ludzie głosują tylko na tych kandydatów, którzy według jakiejś prywatnej firmy mają szanse na wygraną.

W tej sposób nigdy nie wyjdziemy z PO-PIS.

Głosowanie na kogokolwiek spoza dwójki liderów miało jak najbardziej sens. Głosowanie na kandydata, który nie miał szans na wygraną jak najbardziej miało sens. Nie ma to żadnego wpływu na drugą turę poza tym, że ją w ogóle umożliwiło.

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Trepcia napisał:

Tylko te parę osób ma realny wpływ na zmiany. Dzisiaj czytam, że w niektórych krajach rozmyślają, czy nie zakazać gry w szachy bo są białe i czarne pola a to brzmi już rasistowsko. Jak dla mnie - wszystkie ekstrema z prawej i lewej strony powinny być tepione.

Te szachy brzmią jak potężny clickbait.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jagular napisał:

Hmm, tylko że nie głosując na po/pisówki i tak głos poszedł na kandydata, który nie miał szans na walkę z ustabilizowaną dwójką, nie (chociaż kilkanaście % kolejnego kandydata coś sygnalizuje, ale to tylko sygnalizacja)? 
Trudniejsza będzie wobec tego druga tura, prawda?

Mam nadzieję, że chociaż ci coś płacą za pisanie tych głupot bo trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś miał problem z tak prostą matematyką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czolgista778 napisał:

Sam nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony jestem w 100% przeciwko propagandzie LGBT i czubków BLM (pracuje z czarnymi, latynosami i azjatami a mój przyrodni brat ma faceta...żeby nie było) a z drugiej strony nie podoba mi się to rozdawnictwo PiSu zamiast stymulowania rynku pracy.

Mimo tego, myślę że jeśli PiS nie rozwali kraju inflacja jak Wenezuela to Duda to najlepsza opcja dla Polski. Trzeba bronic norm i wartosci kraju a nie jak na zachodzie gdzie nie wolno pierdnac bo to rasistowskie i homofobiczne i cholera wie co. Jeszcze pare lat i Ci z zachodu sami na starosc beda uciekac do Polski i do innych krajów wschodniej europy zeby miec spokój od multikulti.

Zadaj sobie jednak pytanie, czy naprawdę Duda to dobre rozwiązanie. Czy naprawdę zrobił coś w obronie "tradycyjnych wartości" czy tylko napędza hejt na niezbyt lubianą mniejszość na potrzeby wyborów? Amerykańskie portale ograniczają wolność wypowiedzi w polskim internecie, są głównym narzędziem tej wojującej politycznej poprawności. Czy PiS albo Duda coś z tym zrobili, czy położyli uszy po sobie i jedli z ręki Amerykanom? Zamiast tego duda klepie idiotyzmy typu "ideologia LGBT jest jak bolszewizm" (a nie jest, nie morduje ludzi, a taki "argument" nie różni się niczym od "argumentów" lewaków wszędzie węszących "faszyzm").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos poszedł na Żółtka. Podobała mi się jego prezentacja w Bądź Na Bieżąco. Lubię wspierać mniejszych kandydatów, którzy mówią z sensem.

Trochę podsumowań i wniosków z mojego rejonu. Tym razem udało mi się dostać do komisji wyborczej nieco dalej od miejsca zamieszkania, tereny zamiejskie. Obwód osiedlowo-wiejski. Frekwencja była ładna, bo ponad 70% (ok. 2200 elektoratu, a głosowało ponad 1600). Duda wygrał, miał ok. 600 głosów, a Trzaskowski o 100 głosów mniej. Reszta kandydatów miała głosy mniej więcej jak oficjalne wyniki. Tym razem było głosować sporo młodych i zdziwił mnie ten wynik z wygraną Dudy. Trochę to wygląda jak z disco polo - nikt nie słucha, kogo się nie spyta, a i tak ta muzyka jest najpopularniejsza. W "moich" obwodach z dużego miasta wygrało jak zawsze PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że kogo nie wybierzemy to i tak nic to nie zmieni. Dalej będą przepychanki wśród ludzi oraz polityków :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...