Skocz do zawartości
VAMET

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (28.06.2020)

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (28.06.2020)  

244 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Na kogo oddasz swój głos w wyborach prezydenckich w dniu 28.06.2020?

    • BIEDROŃ Robert
      5
    • BOSAK Krzysztof
      50
    • DUDA Andrzej Sebastian
      21
    • HOŁOWNIA Szymon Franciszek
      32
    • JAKUBIAK Marek
      1
    • KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin
      13
    • PIOTROWSKI Mirosław Mariusz
      1
    • TANAJNO Paweł Jan
      1
    • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
      90
    • WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz
      4
    • ŻÓŁTEK Stanisław Józef
      4
    • Jeszcze nie wiem, jak będę głosować...
      8
    • Nie pójdę zagłosować!
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, że u wyborcy Konfederacji czytanie ze zrozumieniem może sprawiać problem bo wy raczej preferujecie gesty i ogólną symbolikę... Ale tam jest jasno wszystko wytłumaczone.

Bardzo miło się wypowiadasz o mnie.

Teraz powiedz, kogo wyborcy tak szczekają na innych?

Edytowane przez johny11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo ja już mam dosyć mniejszego zła i głosowania przeciw.

Z czystym sumieniem na żadnego z tych klaunów nie mogę zagłosować.

 

Jedyna niemożliwa możliwość to Duda vs. Bosak w 2 turze. Wtedy choćbym miał się czołgać do urny to bym to zrobił żeby zagłosować na Dudę.

Nie bardzo rozumiem taką logikę. Z czystym sumieniem nie możesz zagłosować na nikogo, ale w drugiej turze zagłosowałbyś na Du*ę jako mniejsze zło od Bosaka? To może lepiej iść na pierwsza turę i glosować przeciwko obu?

Ja rozumiem ogólne osłabienie polską polityką, ale na swojego politycznego rycerza na białym koniu możesz się nigdy nie doczekać. Taką mamy rzeczywistość i trzeba wybierać spośród tego co jest. Ktokolwiek wybrany spośród mainstreamu (nie wspominam o planktonie pokroju Tanajno), będzie lepszym prezydentem niż obecny pajac.

 

A ewentualny wybór Du*a czy Bosak wcale nie jest tak oczywisty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto to jest "wy". Ja żadnej miłości nie głoszę, a do narodowego szamba raczej obrzydzenie.

 

A do marksistowskiego szamba?

Liczę na odpowiedź.

Taki Camis rzucał faszyzmem na lewo i prawo, ale nie miał odwagi odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal podtrzymuje zdanie że głosowanie w kółko na PO i PiS oraz oczekiwanie zmian to szaleństwo. Szczególnie gdy już PO jak i PiS były przy władzy i wiemy czego się spodziewać.

A głosowanie na kogoś po kim nawet nie wiesz, czego się spodziewać, jest już okej?

Nie rób suki z logiki. Grzecznie proszę.

 

Bo ten tok myślenia wskazuje na to, że nieznana opcja jest lepsza, a może być i jest gorsza. Np. Bosak.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podatkiem to nie chodzi ci czasem o to słynne "zwolnienie z podatku przy zmianie właściciela", które Gordon obalał tutaj dziesiątki razy? Bo nie ma takiego przepisu.

Wybacz, moja pomyłka. Chodziło mi o nie o ulgi podatkowe, a zaniedbanie sytuacji i dopuszczenie do tego, żeby niektóre z tych firmy nie płaciły w ogóle CIT.

 

Choć dużych sukcesów nie możesz im przypisać, to co do zasady były to w miarę normalne rządy. Przede wszystkim była stabilizacja i wiarygodność kraju co do przestrzegania prawa. To ma istotne znaczenie przede wszystkim dla inwestorów, bo ci takiej stabilizacji potrzebują.

Może i tak, ale ja oczekuję, żeby najpierw stworzyć środowisko stymulujące rozwój przedsiębiorstw, a zamiast tego za PO i PiS mieliśmy ciągły wzrost przeróżnych podatków, coraz większą komplikację prawną i papierologię. Rozejrzyjmy się wokół, wiele państw ma jakieś znane marki, które podbiły cały świat. Co ma Polska? Nic, bo polskie przedsiębiorstwa były skutecznie ubijane i mają pod górkę kiedy w grę wchodzi walka z zachodnimi konkurentami. Nawet w rolnictwie będzie później problem, bo nasz kraj pustynnieje.

 

Pewnie, poszukasz sobie afer różnych, ale 2/3 z nich to bujda na resorach. Z reszty były wyciągane konsekwencje (jak ten słynny zegarek).

Nie chodzi mi o żadne pseudoafery takie jak ten śmieszny zegarek, który przytaczasz już któryś raz, a o którym wcześniej w ogóle nie wspominałem. :) Afery PO rzeczywiście już dawno zostały przebite przez afery PiS. Chodzi mi o podsumowanie działalności partii na przestrzeni lat jej rządów.

 

Tak realnie to jednak za tamtych kadencji było o niebo lepiej niż teraz. A wiarygodność też większa niż u takiego Bosaka, który jednak jest tylko zwykłym młokosem od Korwina.

Ja i tak na Bosaka raczej nie będę głosować, bo po prostu mamy przeciwne poglądy (wyjątkiem są poglądy gospodarcze). Głosowałbym na niego gdyby jakimś cudem dostał się do drugiej tury, bo za żadne skarby nie chcę żeby Duda nadal był prezydentem, a autorytarna partia z komunistycznymi zapędami miała dalej wolną rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie u kandydatow interesuje tylko gospodarka. W bogatym kraju mozecie sobie pozniej caly rok dyskutowac o swoich gejach i religiach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie u kandydatow interesuje tylko gospodarka. W bogatym kraju mozecie sobie pozniej caly rok dyskutowac o swoich gejach i religiach ;)

 

Twoim zdaniem kto ma najlepszy pomysł na gospodarkę i dlaczego? Pytanie trochę bardziej w kontekście partii politycznych, które reprezentują kandydaci.

Nie jest to pytanie zaczepne. Pytam z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie u kandydatow interesuje tylko gospodarka. W bogatym kraju mozecie sobie pozniej caly rok dyskutowac o swoich gejach i religiach ;)

Tak, ale jak ktoś będzie chciał dyktować ci warunki w każdej dziedzinie życia, to nawet dobra gospodarka ci nie pomoże. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie u kandydatow interesuje tylko gospodarka. W bogatym kraju mozecie sobie pozniej caly rok dyskutowac o swoich gejach i religiach ;)

O ile ktoś Ci pozwoli ;) Bo może się okazać, że rodzice wybiorą ci żonę, twojej siostrze męża. Albo polityk, proboszcz będzie decydował o kwestiach jak to, że zgwałcona kobieta ma urodzić dziecko gwałcicielowi. I nie to nie jest abstrakcja bo Piotrowski wyraźnie tak powiedział. Bosak ładnie się wywija, ale mówi, że też jest za zmianą ustawy. Cały PiS i Duda tak samo, ale gdyby politycy zrobili to bez zgody społeczeństwa to jest ryzyko, że w ramach "oporu społecznego" szala przechyli się mocniej w drugą stronę. Obecny status quo i tak jest dosyć mocno rygorystyczny. A jeśli ktoś powie, że PiS o tym nie myśli to proszę popatrzeć na to jak rozplenił się Ordo Iuris. Ktoś nazywa to organizacja prorodziną. To ja się zapytam czym, jak, gdzie...ma gwałt do rodziny ?! :mad2: Zabijanie dziecko. Proszę was ludzie, podanie tabletki po często prowadzi tylko do braku owulacji poprzez hormony, nie dochodzi do zagnieżdżeniu się zarodka w macicy. Sorry, ale jeżeli jakiś kretyn mieniący się politykiem lub przedstawicielem jakiegokolwiek kościoła - dla mnie bez różnicy czy to katolickiego/chrześcijańskiego, którakolwiek odmiana judaizmu, islamu. Kto nie państwo, urzędnik, ksiądz będą decydować czy ktoś może np. używać prezerwatyw, a jeśli dajmy ta pęknie to przymusowo co dziecko ? :lol2:

Gospodarka sporo, ale państwo ma się nie mieszać, szczególnie w kwestie osobiste, intymne. To jest ten problem bo nawet pomijając Piotrowskiego, taki Bosak może i ładnie, sprawnie mówi, i tak mniej kluczy i jasno artykułuje większość poglądów to jednak nie mógłbym na niego zagłosować nawet gdybym był w stanie zaakceptować jego poglądy gospodarcze. Ale tak nie jest bo są jednak dosyć rozbierze, a to dlatego, że właśnie przenikają się z ideologią, kwestiami światopoglądowymi. Zresztą Duda ratując się sam wyciągnął temat LGBT bo o cięciach w budżecie po drugiej turze się ciężko mówi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale ja oczekuję, żeby najpierw stworzyć środowisko stymulujące rozwój przedsiębiorstw, a zamiast tego za PO i PiS mieliśmy ciągły wzrost przeróżnych podatków, coraz większą komplikację prawną i papierologię. Rozejrzyjmy się wokół, wiele państw ma jakieś znane marki, które podbiły cały świat. Co ma Polska? Nic, bo polskie przedsiębiorstwa były skutecznie ubijane i mają pod górkę kiedy w grę wchodzi walka z zachodnimi konkurentami. Nawet w rolnictwie będzie później problem, bo nasz kraj pustynnieje.

W Polsce przedewszystkim brakuje know-how i transferu technologii aby moc myśleć o wykreowaniu jakiegoś produktu, który przyjąłby się na całym świecie. Niemcy czy USA maja conajmniej tak samo skomplikowany system prawny i wysokie podatki, a mimo to kreują światowe marki. A jak to wyglada w PL? Popatrz na historie z grafenem czy polskim samochodem elektrycznym ;)

Obecnie max na co Polska może liczyć to bycie dość sprawną wytwórnią dla tych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gospodarka sporo, ale państwo ma się nie mieszać, szczególnie w kwestie osobiste, intymne. To jest ten problem bo nawet pomijając Piotrowskiego, taki Bosak może i ładnie, sprawnie mówi, i tak mniej kluczy i jasno artykułuje większość poglądów to jednak nie mógłbym na niego zagłosować nawet gdybym był w stanie zaakceptować jego poglądy gospodarcze. Ale tak nie jest bo są jednak dosyć rozbierze, a to dlatego, że właśnie przenikają się z ideologią, kwestiami światopoglądowymi. Zresztą Duda ratując się sam wyciągnął temat LGBT bo o cięciach w budżecie po drugiej turze się ciężko mówi ;)

 

Ale to przecież ugrupowanie Bosaka twierdzi, że powinno być jak najmniej państwa w państwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem kto ma najlepszy pomysł na gospodarkę i dlaczego? Pytanie trochę bardziej w kontekście partii politycznych, które reprezentują kandydaci.

Nie jest to pytanie zaczepne. Pytam z czystej ciekawości.

 

Jeszcze nie zapoznalem sie z kazdym kandydatem, ale wybor na pewno bedzie wiekszy niz Bosak ;)

 

Tak, ale jak ktoś będzie chciał dyktować ci warunki w każdej dziedzinie życia, to nawet dobra gospodarka ci nie pomoże. :E

 

O ile ktoś Ci pozwoli ;) Bo może się okazać, że rodzice wybiorą ci żonę, twojej siostrze męża. Albo polityk, proboszcz będzie decydował o kwestiach jak to, że zgwałcona kobieta ma urodzić dziecko gwałcicielowi. I nie to nie jest abstrakcja bo Piotrowski wyraźnie tak powiedział. Bosak ładnie się wywija, ale mówi, że też jest za zmianą ustawy. Cały PiS i Duda tak samo, ale gdyby politycy zrobili to bez zgody społeczeństwa to jest ryzyko, że w ramach "oporu społecznego" szala przechyli się mocniej w drugą stronę. Obecny status quo i tak jest dosyć mocno rygorystyczny. A jeśli ktoś powie, że PiS o tym nie myśli to proszę popatrzeć na to jak rozplenił się Ordo Iuris. Ktoś nazywa to organizacja prorodziną. To ja się zapytam czym, jak, gdzie...ma gwałt do rodziny ?! :mad2: Zabijanie dziecko. Proszę was ludzie, podanie tabletki po często prowadzi tylko do braku owulacji poprzez hormony, nie dochodzi do zagnieżdżeniu się zarodka w macicy. Sorry, ale jeżeli jakiś kretyn mieniący się politykiem lub przedstawicielem jakiegokolwiek kościoła - dla mnie bez różnicy czy to katolickiego/chrześcijańskiego, którakolwiek odmiana judaizmu, islamu. Kto nie państwo, urzędnik, ksiądz będą decydować czy ktoś może np. używać prezerwatyw, a jeśli dajmy ta pęknie to przymusowo co dziecko ? :lol2:

Gospodarka sporo, ale państwo ma się nie mieszać, szczególnie w kwestie osobiste, intymne. To jest ten problem bo nawet pomijając Piotrowskiego, taki Bosak może i ładnie, sprawnie mówi, i tak mniej kluczy i jasno artykułuje większość poglądów to jednak nie mógłbym na niego zagłosować nawet gdybym był w stanie zaakceptować jego poglądy gospodarcze. Ale tak nie jest bo są jednak dosyć rozbierze, a to dlatego, że właśnie przenikają się z ideologią, kwestiami światopoglądowymi. Zresztą Duda ratując się sam wyciągnął temat LGBT bo o cięciach w budżecie po drugiej turze się ciężko mówi ;)

 

Z calym szacunkiem panowie ale to wybor prezydenta a nie dyktatora i gdyby magicznie realizowalo sie wszystko to co kandydaci mowia to po latach z PO i PiSem wszyscy bylibysmy juz dawno szczesliwi i bogaci a polska bylaby az po ural ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem panowie ale to wybor prezydenta a nie dyktatora i gdyby magicznie realizowalo sie wszystko to co kandydaci mowia to po latach z PO i PiSem wszyscy bylibysmy juz dawno szczesliwi i bogaci a polska bylaby az po ural ;)

Ta, wszyscy byliby szczęśliwi i bogaci, bo tak brzmiałoby pierwsze zdanie z POPiSowskiej konstytucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wszyscy byliby szczęśliwi i bogaci, bo tak brzmiałoby pierwsze zdanie z POPiSowskiej konstytucji.

To akurat słowa Konfederacji i ich poprawki do, o ile dobrze pamiętam. Tarczy 4.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat słowa Konfederacji i ich poprawki do, o ile dobrze pamiętam. Tarczy 4.0 :)

 

Tak Korwin z Braunem robili sobie jaja z Lewicy (KO + ZP + SLD), a Ci o mało co tego nie przegłosowali. Jeszcze się wielce oburzyli jak się zorientowali, że ktoś śmie sobie robić z nich żarty w tym kabarecie.

 

"Żeby wszyscy byli zdrowi, piękni, bogaci, a Pani Minister Emilewicz, aby miała własny helikopter do rozrzucania pieniędzy nad Polską na każde wezwanie" - tak dokładnie brzmiała 41 poprawka do ustawy o "Tarczy" kryzysowej 4.0, przy uchwalaniu tzw. bonu turystycznego zgłoszona przez Konfederację - przez pierwsze 5 minut, jak pani marszałek się w ogóle zorientowała co głosowali było im do śmiechu, aż w końcu z SLD nadeszło oburzenie, że jak oni śmią kpić z majestatu Sejmu.

 

Przecież kpinę musimy oglądać cały czas tylko poza tą z Sejmu to jeszcze z każdego obywatela. Ja poproszę moje 50 zł z tych 2 miliardów. Złożyłbym pozew, ale sprawa zostałaby umorzona do trzech godzin.

Edytowane przez jakzniszczyczswiat.part2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dziennikarz tvp kopnął członka sztabu Rafała Trzaskowskiego. Chciał siłą wejść na spotkanie podczas którego przewidziana była tylko obecność kamer. Został zatrzymany przez Policję"

 

:lol2: funkcjonariusz TVP myślał, że funkcjonariusz Policji nie będzie reagował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do marksistowskiego szamba?

Liczę na odpowiedź.

Taki Camis rzucał faszyzmem na lewo i prawo, ale nie miał odwagi odpowiedzieć.

Jasne. Skrajniaki z obu stron barykady do kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie cisza wyborcza na forum?

 

"Dlaczego mam bana?!".

 

1316627354_by_pek_amp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% zamkną. Kiedyś to chyba nie było praktykowane i przy pierwszym zamknięciu ludzie pisali do adminów za co mają bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tylko tematy polityczne się zamykało. Niestety od dobrej zmiany i wprowadzenia odpowiedzialności wydawców za treść komentarzy Onet/Axel postanowił blokować jak leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie cisza wyborcza na forum?

Tak,zamkną forum na 45 godzin w dniach 27.06-28.06 do godziny 21 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='26 Czerwiec 2020 - 16:02' timestamp='1593180142' post='15955531']

Kiedyś tylko tematy polityczne się zamykało. Niestety od dobrej zmiany i wprowadzenia odpowiedzialności wydawców za treść komentarzy Onet/Axel postanowił blokować jak leci.

"Milion złoty tylko nie płacz Onecie proszę, million złoty do budżetu w zębach od Onetu ci przynoszę" :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne fora komputerowe otwarte więc można się przenieść. Onet głównie daje lipę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne fora komputerowe otwarte więc można się przenieść. Onet głównie daje lipę :E

Akurat taki paradoks PClaba ;)

Benchmarki i inne normalnie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...