Skocz do zawartości
maverick79

Tv 50-55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tv ma być przeznaczony do kuchni. Obecnie mam lg 42lf652v. Tv wisi w rogu. Oglądanie pod lekkim kątem w odległości od stołu jakieś 3. 5 metra z kanapy 5 albo więcej. Byłem bardzo zadowolony z tego tv systemu web os i pilota mgic remote. Ale na tv pojawiły się białe punkty widoczne najbardzej na białym tle. Z tego co czytałem to prawdopodobnie odkleily się soczewki. Nie wiem ile kosztuje naprawa i czy jest sens to naprawiać. Samu nie chce mi się w to bawić.Tv do oglodania tv i filmów z internetu cda netfkix. Dlatego chce z pilotem magic. Czy kupię coś dobrego w tej cenie 50 lub 55 cali? Tv musi mieć wejście wyjście na słuchawki mały Jack do podłączenia głośnika bt Marshala i fajnie jak będzie miał bt wybudowane i żeby wytrzymał więcej niż obecny bez białych punktów.

Edytowane przez maverick79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, porównaj sobie na stronie producenta.

Zazwyczaj wyższa cyfra to wyższy model. Zazwyczaj ;)

I jeden nie jest chyba już dostępny

 

Edit

https://www.google.com/amp/s/hdtvpolska.com/dobra-klasa-wyzsza-nanocell-tv-4k-lg-sm8600-test/amp/

 

8600 ma półksiężyc, a 8500 ma 2 nóżki

Źródło: https://hdtvpolska.com/dobra-klasa-wyzsza-nanocell-tv-4k-lg-sm8600-test/3/

 

https://geex.x-kom.pl/recenzje/lg-55sm8600-test-i-recenzja-telewizora-lcd-4k/

 

Nie wiem, czy nie warto rozważyć zakup też czegoś innego, niż lg.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak ale ze względu na nawigację wolę lg reszta firm pod tym względem się nie umwywa choć by we wpisywaniu tekstu. A do kuchni aż takich wymagań nie mam jak oled choć często tam ogladam tv.Jednak po przeczytaniu tego testu rzeczywsciec jest to budżetowy tv ale w tym przedziale cenowym

Edytowane przez maverick79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne czy matryca w TV to IPS, czy VA. IPS ma lepsze kolory i super kąty widzenia, ale nocą kontrast zdecydowanie lepszy ma VA, więc jeśli siedzisz na wprost telewizora jest to najlepsza opcja.

Zobacz sobie Xiaomi na VA i Philipsy z ambililightem.

https://geex.x-kom.pl/recenzje/xiaomi-mi-led-tv-4s-55-test-i-recenzja-telewizora-4k/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 50PUS8804 - 2699zł

Alternatywnie Philips 50" z matrycą VA i Ambilightem. 8xxx to najnowsza seria. Wszystko co oferują markety w tzw. promocjach to starsze serie 7xxx a nawet 6xxx, więc nie ulega żadnej wątpliwości, że kilkaset złotych dopłaty do modelu 50PUS8804 to pieniądze dobrze wydane. Większy 55PUS8804 kosztuje 3k, natomiast w relacji ceny do otrzymanej matrycy zaskakująco dobrze oprócz TV od LG wypada nowy Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukać 100/120Hz. Jak ładne kolorki by nie były klatkujący obraz uniemożliwia komfortowe oglądanie. Chyba że w cenie 2,5k PLN rzeczywiście jest coś, co upłynni w 100% obraz.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy model deklaruje upłynnianie ruchu powyżej 100Hz+<.

Rodzaj matrycy ma dużo większe znaczenie od odświeżania, bo ktoś kto siedzi na wprost tv preferuje matrycę va, bo ma w nocy lepszy kontrast, natomiast ips ma lepsze kąty widzenia jak ktoś leży na kanapie obok telewizora nie mając ekranu na wprost siebie. Twoja uwaga co do realnego odswieżania jest słuszna, bo większość tv to standardowe 50-60Hz z opisem true 200. ;)

Samsung UE55RU8002 2799zł

Dobry tv z prawdziwą matrycą 4K UHD VA 120Hz bez ściemy typu true 200. Jest niestety ponad budżet. LG 55SM8500 i LG 55SM8600 z matrycą ips 120Hz kosztują podobnie. Różnica jest w stopce – 8600 ma łuk, a 8500 ma 2 nóżki. Przed zakupem można przejrzeć testy telewizorów wykonane przez sklep.

Samsung 55RU8002 – test

LG 55SM8600 – test

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, mam plazme Panasonica starą i widocznie wyłapuje takie niuanse. Bo co nie widziałem nawet z materiałem demo to wszystko klatkowalo w większym lub mniejszym stopniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...