Skocz do zawartości
szakuhaczi

Zestaw z monitorem do 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak w temacie, chciałbym złożyć zestaw z monitorem do kwoty około 5000 zł.

 

Przeznaczenie: gry (takie typu Valorant, CS itp. chciałbym na high/ultra w 144Hz, inne AAA gry, które będą wychodziły w najbliższych latach stykną na np. high 60 Hz), produkcja muzyki (z tego co wiem, istotne jest tu CPU), od czasu do czasu obróbka obrazów i render filmików, bardzo rzadko jakieś trenowanie sieci neuronowych. Nie wiem czy to ma większe znaczenie, ale chciałbym też w przyszłości dokupić VR, który pewnie by z tego blaszaka korzystał.

 

Wymagania: Monitor 144 Hz 1080p, najlepiej IPS. Co do PC, chciałbym jedynie dysk 1TB SSD albo 512GB, ale wtedy z jakimś większym HDD, ponadto potrzebuję karty WiFi. Przeglądając zestawy wysyłane na tym

forum przez doświadczonych użytkowników znalazłem coś takiego:

https://proline.pl/koszyk/3705f026

 

Co można tu zmienić/poprawić? Mógłbym zamienić GPU na Gigabyte Radeon RX 5700 XT GAMING OC (czytałem, że Gigabyte ma najmniej problemów z temperaturami i głośnością przy tym modelu, a też nie chciałbym, żeby to bardzo hałasowało). Co do innych komponentów, to totalnie się nie znam, więc nie wiem na czym można przyoszczędzić, gdzie lepiej dołożyć itp.

 

Co do monitora - po pobieżnym researchu znalazłem ASUS VG249Q, nie dodaję go w zestawie, bo wydaje mi się, że lepiej kupić oddzielnie. Zestaw natomiast chciałbym w jednym sklepie, żeby nie bawić się w składanie.

 

Jak oceniacie zestaw i monitor? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o monitor to polecam firmę AOC, 1080p to pewnie 24 cale. Czas reakcji 1ms oraz posiada FreeSync

 

https://www.x-kom.pl/p/517973-monitor-led-24-aoc-24g2u.html

 

Mobo polecam msi gaming plus max, lub tomahawk max

 

Chłodzenie fera 3, fortis 3, scythe mugen

 

Dysk m.2 jest bajerem którego raczej nie odczujesz, można zaoszczędzić i kupić ssd typu crucial mx500. A pamiętaj, że przy przenoszeniu plików na inny dysk i tak przepustowość jest ograniczana przez ten wolniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem oba monitory mają podobne opinie, być może z lekką przewagą dla mojego? Co do twoich poleceń, sugerujesz że są lepsze od tego, co jest w linku? Co do dysku, to ten, który proponujesz jest droższy, chyba że nie umiem patrzeć (chodzi mi o 1TB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty są lepsze aczkolwiek każda działać będzie. Chłodzenia to raczej propozycja zastępcza. A ten dysk fakt podejrzanie tani coś, najtańsze sata zaczynają się od 500 złotych - może ktoś inny lepiej się o nim wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zestaw spoko. Jak chcesz, to możesz dawać Fortisa czy MSI MAX.

Na dysku SSD raczej dużo nie zaoszczędzisz jak zejdziesz do SATA/AHCI, bo ten A2000 w dobrej cenie o ile jeszcze w takiej wróci, bo widzę że znikł.

Jeżeli RX 5700 XT, to warto myśleć o lepszym chłodzeniu ale jak trza wydajności, to można brać i Gaminga + undervolting.

 

Jak 27 cali 1080p nie straszne, to praktycznie w cenie AOC jest https://proline.pl/monitor-lg-ultragear-27gl63t-b-p6714358

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie czemu ten monitor kosztuje zaledwie 100 zł więcej, skoro różnica w calach jest spora? W każdym razie obecnie mam 21.5'' i chyba skłaniałbym się bardziej ku 24'', żeby nie doznać takiego szoku.

No i nie wiem czy lepiej tego RTX 2060S, czy jednak RX 5700 XT, ogólnie stockowa wydajność mi na pewno wystarczy, na podkręcaniu mi nie zależy.

 

Co do Fortisa i MSI MAX to ja nie wiem czy chcę, jak są lepsze i cenowo podobnie, no to spoko, nie wiem jaką mają przewagę po prostu nad tym, co jest teraz w koszyku.

Edytowane przez szakuhaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AOC kiedyś był tańszy i naprawdę jest to spoko opcja.

Przy 144 Hz możesz bardziej iść w 5700XT. Wydajność się przyda.

MSI Gaming Plus MAX ma lepiej chłodzoną sekcję zasilania.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki, uznałem że skoro to i tak ma trochę posłużyć, to dopłacę do tego mobo MSI MAX i Fortisa. Pewnie nie zamówię tego wcześniej niż za 2 tygodnie, więc może do tego czasu ten dysk jeszcze wróci. W międzyczasie mógłbym jeszcze prosić o jakieś przykładowe inne obudowy w podobnej cenie? Design tej MAG FORCE 100M nie do końca do mnie przemawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na RG6V, Pure Base 500, P400A, P350X (+wentylataor), Armis 7 itp

Jak nie będzie Fortisa, to do tego CPU spokojnie możesz brać Arctic Freezer Duo.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te obudowy, które proponujesz są sporo (nawet do 2x) droższe, jakby dało radę, to wolałbym trzymać się bliżej tych ~200, no chyba, że naprawdę warto tutaj dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź po prostu to co Ci się podoba. Za 200 zł szału nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zestaw jest w porządku ale mam sugestię - piszesz o produkcji muzyki, nie myślałeś o jakieś karcie muzycznej czy może już masz kupioną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi to umknęło trochę, ale na ten moment korzystam z wbudowanej karty dźwiękowej z mojego lapka Lenovo IdeaPad 510-15ISK i audiofilem nie jestem, raczej mi to wystarcza. Jak ta w MSI B450 nie będzie gorsza, to mi to w zupełności wystarczy.

Jak już przy mobo, to znajomy sugerował, że można się pokusić o taką z wbudowaną kartą Wi-Fi. Lepiej tak czy zostawić jak jest i kupić zewnętrzną?

 

Co do obudowy - przeoczyłem tę RG6V a nie jest jakoś dużo droższa, jak się pojawi na stanie, to pewnie wezmę.

 

Tutaj zaktualizowany zestaw, bo troszkę się już zdążył zmienić:

https://proline.pl/koszyk/dfb122c7

Edytowane przez szakuhaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, odświeżę temat, bo dysk z koszyka nie wraca, a powoli bym już sprzęt zamawiał. Mógłbym prosić o jakieś propozycje dysku SSD 1TB do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie odświeżenie tematu, bo teraz już faktycznie zamawiam sprzęt (wreszcie!). Niestety ten dysk SX8200 jak i poprzedni Kingston są niedostępne, Pan z pomocy zaproponował inny (dodany w koszyku). Ostatecznie zestaw wygląda tak:
https://proline.pl/koszyk/1c1ee2d0
Dałem Fortisa i mocniejszy zasilacz, bo 550W będzie w dostawie dopiero pod koniec sierpnia, a to i tak różnica paru złotych. Coś jeszcze zmieniać? Co do tej Gaming X, tutaj została oceniona jako most average spośród paru innych modeli, no i też na ten moment nie ma jej na stanie w sklepie proline, a chcę zamawiać teraz, więc chyba bym został przy tej od Gigabyte.
Z góry dzięki za odpowiedź, obiecuję że to ostatni raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, jak patrzę na to forum, to muszę przyznać, że odwalasz kawał dobrej roboty, jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...