Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam parę pytań

[1.] Jaki byłby odpowiedni kabel głośnikowy podtynkowy tak z ~7-8m dla głośnika 67W? myślę sobie 2x tylne głośniki podwiesić a kable puścić w ścianę i zrobić gniazda. znalazłem taki: https://allegro.pl/oferta/polski-kabel-przewod-glosnikowy-miedz-2x2-5-25m-9351764133 czy może jakiś inny?

Nw5h5Qm.png

[2.] Pytanie czym lub jak schłodzić tył głośnika?

który się dosyć mocno grzeje, wstępnie myślałem kupić jakieś radiatory przykleić, tylko jakim klejem...

Qe1RTYf.png

[3.] Pytanie ile by to miało sensu i jak bardzo by pogorszyło wydźwięk bassu, gdybym wsadził subwoofer do szafki obok, czyli zdemontował bym drzwiczki i zrobił otwór otwornicą na powietrze z boku? (dodam że biurko jest mega-ciężkie i stabilne)

zzXiof6.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak miedź to do dyszki za metr ewentualnie minimum jakiś procab zastanie ci w razie co na normalne kolumny. Te co pokazałeś to jest zemsta mam takie tylko z czarnym paskiem :E grają tylko niekontrolowanym dołem, średnica wycofana okrutnie, góra prawie nie istnieje. Moje Heco z sygny na takich grały po 6 miesiącach chciałem się ich pozbyć tragedia krótko mówiąc. Jako pierwszy element nowego toru wleciały qed XT 300 i okazało się, że to nie wina głośników :E są ze mną dekadę już.

Co do otwornicy jeśli głośnik wchodzi na ciasno między ścianki biurka to możesz działać. Miałem dokładnie tak samo obsadzone Z-5500 które są bardziejsze i się sprawdzało w sumie rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak miedź to do dyszki za metr ewentualnie minimum jakiś procab zastanie ci w razie co na normalne kolumny.

procaby nawet cenowo jeszcze ok / 7 zł za metr (2x1,5)

i też pytanie jaka średnica dla kabla (głośnik 67W) - 2x1,5? czy może 2x2,5?

Te co pokazałeś to jest zemsta

masz na myśli na zdjęciu czy ten z link z allegro?

i okazało się, że to nie wina głośników :E są ze mną dekadę już.

lol, po 10 latach kable straciły na jakości

Co do otwornicy jeśli głośnik wchodzi na ciasno między ścianki biurka to możesz działać. Miałem dokładnie tak samo obsadzone Z-5500 które są bardziejsze i się sprawdzało w sumie rewelacyjnie.

w tym przypadku nie za bardzo na ciasno, głośnik ma szerokość 28cm a półeczka 34cm, czyli pozostaje 6cm luzu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

procaby nawet cenowo jeszcze ok / 7 zł za metr (2x1,5)

i też pytanie jaka średnica dla kabla (głośnik 67W) - 2x1,5? czy może 2x2,5?

Najlepiej taki pod 600A z akumulatora do diesla :E

A tak na poważnie, to odpowiedź sobie na pytanie, co będziesz podłączać do tego okablowania, inwestowanie w coś z wyższej półki pod zabawki Z906, to tylko marnowanie środków, co innego gdybyś w przypadłości chciał zmienić zestaw na coś z prawdziwego zdarzenia.

Pomysłu z umieszczaniem suba w szafce nie będę komentować, bo na 99% wyjdzie z tego jeszcze większe buczypudło niż jest fabrycznie.

Chłodzenie można było by realizować tylko za pomocą dużego radiatora mocowanego śrubowo i wspieranego pastą termo, tyle że cudów nie uzyskasz, końcówka mocy tych głośników ma nędzną sprawność, to też grzeje się, miałem kiedyś dość krótko Z506 i też się grzały okrutnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[3.] Pytanie ile by to miało sensu i jak bardzo by pogorszyło wydźwięk bassu, gdybym wsadził subwoofer do szafki obok, c

Samo położenie pod biurkiem już pogarsza słyszalnie impuls i czytelnosć basu (choć może bardziej to razi w lepszym sprzęcie). Z drugiej strony wszystko zależy co kto oczekuje - moze dla Ciebie będzie zupełnie OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lokalizacja subwoofera jest beznadziejna, nie polecam jej jeszcze pogarszać. Satelity z 67W mocy nie mają nic wspólnego, im wystarczy sznurówka, a wzmacniacz w subwooferze się grzeje bo te głośniki to z każdej strony kiepski projekt. Radiator musiałby być na tyle duży, że jest nieopłacalny w zakupie, chyba że planujesz jakąś rzeźbę z wentylatorkiem, ale nie wiem co miałoby to na celu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lol, po 10 latach kable straciły na jakości

Głośniki nie kable. Choć kable mam dalej i wiesz co ja tymi kablami robię? Otwieram uszy niedowiarkom :lol2: . Te z linku to kibelfest. Co prawada ja na twoim miejscu bym kupił najtańszy drut jaki jest o średnicy tego co masz w z906 i tyle.

Z906 to taka bieda wersja Z-5500 widzę nawet pożałowali radiatora, więc co byś tam nie podpiął i tak nie będzie za wielkiej różnicy ale ładowanie 2x2.5mm do głośniczka to jest nie najlepszy plan.

Jeśli chodzi o suba nie słuchaj pierdzielenia to akurat zadziała bardzo dobrze, bo i tak trzymasz go teraz pod biurkiem tylko nie wiem czy uda ci się zdemontować bas reflex na czas wciśnięcia suba w szafkę. Aha i jak nie wchodzi na ciasno, to nie dewastuj biurka. Panowie ci nie polecają bo im się pomyliło z subem za 4 koła, a suby w logach tną tak wysoko, że nie ma to większego znaczenia tylko dziurę tnij nie pod biurko tylko odwracasz suba do góry nogami i bass reflex puszczasz w wolną przestrzeń, przód skrzynki ma być na równo z bokami szafki. Ja miałem szafkę po lewej to nie musiałem odwracać :E

Ewentualnie ostaw go z boku biurka i bass reflex ustaw do góry lub skołuj sobie krążki z gumy lub kwadraty takie z 5-7cm wysokości i odpowiedniej przekątnej i zrób down-fire. Jak coś to logitech nie sprawdza czy używasz głośnika jako side-fire :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

suby w logach tną tak wysoko, że nie ma to większego znaczenia

Rezonanse z biurkiem wywołane sa raczej częstotliwościami rzędu kilkadziesiąt HZ, wiec to że są wysoko cięte nie zmienia problemu występowania tych rezonansów, wzbudzeń itp.

Powód może być inny: ten sub i tak gra na tyle rozlazłym dźwiękiem, że wsadzanie go byle gdzie już niewiele psuje. czyli uwaga, że pomyliliśmy z subem za 4 koła istotnie może być trafna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rezonanse z biurkiem wywołane sa raczej częstotliwościami rzędu kilkadziesiąt HZ, wiec to że są wysoko cięte nie zmienia problemu występowania tych rezonansów, wzbudzeń itp.

Powód może być inny: ten sub i tak gra na tyle rozlazłym dźwiękiem, że wsadzanie go byle gdzie już niewiele psuje. czyli uwaga, że pomyliliśmy z subem za 4 koła istotnie może być trafna :)

Jeśli wciśniesz go w biurko to akurat ścianki biurka robią jako grubsze boczne ścianki i aktualnie jest poprawa serio. Ja rozebrałem i złożyłem z głośnikiem w środku. Tutaj raczej bym spróbował wyjąć BR ale jak przyklejony to padaka. Od góry sobie możesz dołożyć wełnę mineralną i owinąć streczem aby nie pyliła.

Są raczej suby w logach to jest jednostajne tłuczenie z mniejszym lub większym rezonansem w zależności od głośności. W filmach znowu efektywnie ryczy i trzęsie raz bardziej raz mniej ale zasadniczo jest tak samo.

Wbrew pozorom to nie wada a zaleta nigdy nie usłyszysz, że ci się sub spóźnia albo gubi w muzyce bo zasadniczo nawet nie próbuje się silić aby coś tam zagrać

No i ten sub gra tak rozlazłym basem, że tam aktualnie wystarczy, żeby mu zrobić wolną przestrzeń po stronie BR i już najłatwiej to zrobić dając BR do góry ale wtedy już tak nie kopie. Jeśli chce się najlepsze kopnięcie pod bass testy aby trząchało to robimy down-fire i kopnie jak trzeba.

Kurde aż mi się przypomniało jak się ponad 10 lat temu jarałem Z5500. Teraz nie potrafię sobie przypomnieć kiedy aktualnie włączyłem swojego AE a system gra jako stereo :E a grać wolę w słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Głośniki nie kable. Choć kable mam dalej i wiesz co ja tymi kablami robię? Otwieram uszy niedowiarkom :lol2: . Te z linku to kibelfest. Co prawada ja na twoim miejscu bym kupił najtańszy drut jaki jest o średnicy tego co masz w z906 i tyle.

Z906 to taka bieda wersja Z-5500 widzę nawet pożałowali radiatora, więc co byś tam nie podpiął i tak nie będzie za wielkiej różnicy ale ładowanie 2x2.5mm do głośniczka to jest nie najlepszy plan.

Z906 nawet szkoda porównywać do Z5500, oszczędności jest sporo więcej. Pierwsze zestawy Z906 potrafiły z dymem iść tak były nędzne wykonane. Zresztą Z506 też chodziły z dymem :E

Szkoda ze Creative pokpił swoje zestawy głośników, Mega i GigaWorksy miały naprawdę spory potencjał, elektronika tak rozbudowana że nawet przy porównaniu przetwornic zasilania, Logitech ze swoim toroidem wyglądał jak kalkulator, oczywiście konstrukcja zawiodła, urywające się nóżki od końcówek mocy i legendarny rdzewiejący klej pożerał ten sprzęt z prędkością światła :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z906 nawet szkoda porównywać do Z5500, oszczędności jest sporo więcej. Pierwsze zestawy Z906 potrafiły z dymem iść tak były nędzne wykonane. Zresztą Z506 też chodziły z dymem :E

Szkoda ze Creative pokpił swoje zestawy głośników, Mega i GigaWorksy miały naprawdę spory potencjał, elektronika tak rozbudowana że nawet przy porównaniu przetwornic zasilania, Logitech ze swoim toroidem wyglądał jak kalkulator, oczywiście konstrukcja zawiodła, urywające się nóżki od końcówek mocy i legendarny rdzewiejący klej pożerał ten sprzęt z prędkością światła :E

Dzisiaj niestety głośniki 5.1 są o wiele mniej popularne. Nie mówiąc już o porządnych zestawach audio. Mam wrażenie że dzisiaj liczy się tylko i wyłącznie wygoda i design, jakością dźwięku mało kto się przejmuje. Kupuje się tanie głośniki Bluetooth albo soundbary (co bogatsi kupują takie z subwooferem). Dodatkowo panuje dziwny trend na ukrywanie sprzętu audio żeby był jak najmniej widoczny, czego już kompletnie nie rozumiem. Mimo że jestem młody to kultywuję "starą szkołę": sprzęt audio ma być wielki, ciężki, ociekać przełącznikami i pokrętłami oraz pobierać kilowaty z sieci. A jak włączę dubstep to całe osiedle ma myśleć że jest trzęsienie ziemi :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mówiąc już o porządnych zestawach audio.

Dzisiaj wybór z 2.0 jest o niebo lepszy niż kiedyś. Nawet masz możliwość łatwiejszego podłączenia aktywnych monitorów studyjnych, bo jest większy wybór DAC z regulacją głośności. Natomiast 5.1 są mniej popularne, bo są niepraktyczne/niewygodne (najczęściej jak widziałem u kogoś 5.1 to nieprawidłowo rozstawione - to już lepiej w takim wypadku, zamiast odstawiać taką tandetę, kupić 2.x)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ano, wybór jest duży i te głośniki wcale nieźle grają (słyszałem np. Edifiery 1280 i za tą cenę jest świetnie) ale ludzie jakoś nie chcą ich kupować, przynajmniej tak wynika z obserwacji w moim otoczeniu. Natomiast ułożenie zestawów 5.1 to temat na osobny wątek - zazwyczaj są poukładane przypadkowo po szafkach, a mój kumpel miał takie kiedyś ustawione dwa na lewo od monitora i kolejne dwa na prawo, a centralny za monitorem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój kumpel miał takie kiedyś ustawione dwa na lewo od monitora i kolejne dwa na prawo, a centralny za monitorem :P

Coś takiego właśnie u kogoś widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj wybór z 2.0 jest o niebo lepszy niż kiedyś. Nawet masz możliwość łatwiejszego podłączenia aktywnych monitorów studyjnych, bo jest większy wybór DAC z regulacją głośności. Natomiast 5.1 są mniej popularne, bo są niepraktyczne/niewygodne (najczęściej jak widziałem u kogoś 5.1 to nieprawidłowo rozstawione - to już lepiej w takim wypadku, zamiast odstawiać taką tandetę, kupić 2.x)

Zestawy 5.1/5.0 nadal są bardzo popularne, tylko zmienił się target, mało dzisiaj jest chętnych na komputerowe głośniczki 5.1 w cenie 1500-2000 zł, skoro za 2000-2500 zł można już kupić tanie kino domowe 5.0 z amplitunerem i przednimi kolumnami podłogowymi. Jakość tego choć budżetówka i będzie wyższa od plastikowych satelit, a przy tym masz spore możliwości rozbudowy systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Starszy brat czyli z-5500 jest ciagle oplacalny jezeli wyrwiemy je w fajnej cenie. Owszem maja wady, ale ktory sprzet ich nie ma. W tym rozmiarze nie kupisz nic co zagraloby z podobna energia ogladajac film. Kolega kupil soundbar 5.1 za dosc pokazna kwote... Nie ma podjazdu. Gdyby tylko mozna bylo plynnie sterowac filtrami i crossoverami z poziomu konsoli centralnej w z5500 byloby idealnie. Mocy maja na tyle ze polowka skali w moim przypadku to jest absolutny max. Dodam ze wzmacniacz w zetkach napedza moje Q acoustics 3020i duzo duzo lepiej niz stary amplituner sony ktory mam pod komputerem :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi