Skocz do zawartości
tirey93

Najlżejszy 15-calowy laptop do 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam najlżejszego dostępnego laptopa z 15-calowym ekranem dostępnego na rynku. Budżet to maksymalnie 5-6k. Interesują mnie modele z procesorem z generacji i5 lub i7(na i3 zdecyduje się tylko jeśli nie będzie innego wyboru). Przeznaczenie laptopa to przeglądanie internetu, granie w jakieś mniej wymagające gry(np Gwint) czy sprawne odpalenie Visual Studio 2019. Interesują mnie tylko znane marki(nie chcę chińczyków).

 

Znalazłem póki co dwa laptopy spełniające wszystkie moje wymagania:

Samsung Notebook 9 15 cali i7 [1,4kg] - niedostępny w kraju. Ja bynajmniej nie potrafiłem go nigdzie znaleźć. Pytałem w niektórych sklepach ale nic nie osiągnąłem.

 

Acer Swift 5 15 cali i7 [1,0kg] - nie można go kupić. Jest wypisany na stronach wielu polskich sieciówek ale zawsze ze statusem uniemożliwiającym zakup.

 

 

 

Zastanawiam się, czy lista lekkich lapków kończy się na tym co wymieniłem wyżej. Czy możecie mi to potwierdzić? Być może na rynku dostępne są nieco cięższe(do 1,5kg)? Szukam tak lekkiego jak to możliwe(przy 15 calach oczywiście).

 

Jest jeszcze kwestia sprowadzenia któregoś z tych z zagranicy. Widziałem Acera chyba na Amazonie. Boję się jednak go sprowadzać do Polski - nigdy tam nic nie kupowałem(dodatkowo w grę wchodzi chyba tylko płatność z góry co jest dodatkowym ryzykiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy marka LG nie ma negatywnej opinii wśród notebooków? Słyszałem że to taki "półchiński" produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może:

ASUS ZenBook 15 UX534FAC i5-10210U/8GB/512/W10 Silver 4199zł

Jest dobrze wykonany, ma przyzwoitą matrycę i waży 1,5kg.

Ewentualnie cięższy o 10dag:

MSI Modern 15 i7-10510U/8GB/512/Win10 za 4299zł

W tym wypadku waga to 1,60kg. wyposażenie podobne jak w Asus'ie. Jest tu też aluminiowa obudowa, a pamięć ram można rozbudować nawet do 64GB (w Asusie jest ona wlutowana).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy marka LG nie ma negatywnej opinii wśród notebooków? Słyszałem że to taki "półchiński" produkt.

Wszystkie laptopy są po części chińskie, nawet te od Apple. LG jest koreańskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy marka LG nie ma negatywnej opinii wśród notebooków? Słyszałem że to taki "półchiński" produkt.

 

Nie zupełnie. LG dalej produkuje bardzo dużo sprzętów elektronicznych.

Dostępny jest już z procesorem 10 generacji.

LG GRAM 15Z90N i5-1035G7/8GB/256/Win10 srebrny 5699 zł

Matryca FULL HD IPS, lekki mobilny, solidnie wykonany (Magnezowa obudowa), podświetlana klawiatura, waga 1,13kg. Dość duża zaleta to możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk oraz ram do 24GB.

 

Ewentualnie budżetowa

HP Pavilion 15 i7-1065G7/16GB/512/Win10 Silver 3999 zł

Matryca FULL HD IPS, procesor 10 generacji, większy dysk SSD, aluminiowa obudowa waga 1,7kg, podświetlana klawiatura, system i 16 GB ram w cenie poniżej 4k.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ten HP waży już 1.7 i jest to już znaczny wzrost wagi w porównaniu do wzorowego Acera Swift 5.

Dla mnie lekki to to max 1.4kg więc wśród wymienionych wygrywa LG gram. Szkoda że wersji z procesorem 10tej generacji przekracza trochę mój budżet ale nie odrzucam jej. Myślicie ze warto dorzucić te 700zl do Lg grama którego zaproponował @Stefan999?

Jeszcze kwestia Amazona. Znalazłem taką ofertę Swifta 5, za cenę $1200,czyli niecałe 5k. Pytanie tylko czy jest to bezpieczne? Muszę płacić z góry i czekać długo na przyjazd. Jak odbywa sie w praktyce zamawianie z Amazon i czego mam się spodziewać? Co jeśli kurier mnie nie zastanie w domu? Co jeśli przesyłka się zgubi? 

Edytowane przez tirey93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model z 10 generacją jest tańszy jak z 8 generacją, posiada mniejszy dysk SSD, lecz możliwość jego rozbudowy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, źle spojrzałem. W takim razie ten Gram jest lepszy i tańszy niż ten poprzedni. W tej chwili mam 128GB i daje radę także bez problemu. Co w kwestii Amazona?

1 godzinę temu, tirey93 napisał:

Jeszcze kwestia Amazona. Znalazłem taką ofertę Swifta 5, za cenę $1200,czyli niecałe 5k. Pytanie tylko czy jest to bezpieczne? Muszę płacić z góry i czekać długo na przyjazd. Jak odbywa sie w praktyce zamawianie z Amazon i czego mam się spodziewać? Co jeśli kurier mnie nie zastanie w domu? Co jeśli przesyłka się zgubi? 

 

Edytowane przez tirey93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na Ryzena 4500U. Szkoda brac nowego laptopa z Intelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.06.2020 o 18:54, tirey93 napisał:

Jeszcze kwestia Amazona. Znalazłem taką ofertę Swifta 5, za cenę $1200,czyli niecałe 5k. Pytanie tylko czy jest to bezpieczne? Muszę płacić z góry i czekać długo na przyjazd. Jak odbywa sie w praktyce zamawianie z Amazon i czego mam się spodziewać? Co jeśli kurier mnie nie zastanie w domu? Co jeśli przesyłka się zgubi? 

Z Amazon.com chyba średnio jest sens. Kupujesz wtedy z USA, a więc musisz zapłacić jeszcze VAT, bo importujesz coś do UE. Nie wiem jak to się odbywa w przypadku Amazonu ale przy przesyłce kurierskiej raczej podatków i dodatkowych opłat nie unikniesz - takie rzeczy to jak idzie zwykłą pocztą lotniczą albo wysyłane jest z europejskiego magazynu. No co raczej odpada przy tak drogim sprzęcie.

Jak chcesz z Amazona to kup z europejskiego. Może to być niemiecki Amazon.de mają nawet stronę i obsługę klienta po polsku. No i masz darmową przesyłkę kurierską. Tylko też uważaj na sprzedawców najlepiej jak sprzedaje sam amazon albo Acer. No i cena względem tych na stronach będzie się różniła o różnicę w VAT między polski a zagranicznym, bo kupując przez internet w UE płacisz polski podatek.

Tu masz przykładowo legitnie ale wersję14 calową, trzeba poszukać, bo nigdzie nie widziałem dostępnej 15,6 sprzedawanej przez amazon.

https://www.amazon.de/Acer-SF514-54T-76GW-Multi-Touch-Ultrabook-i7-1065G7/dp/B07ZZJ255L/ref=sr_1_2?adgrpid=76278328710&dchild=1&gclid=Cj0KCQjw6PD3BRDPARIsAN8pHuGcFtNOMMvME_ubmgJXaUZNZPSseZ9aRZe-WuPVz0B2lYCtqzFRG5YaApXpEALw_wcB&hvadid=358556674268&hvdev=c&hvlocphy=9061070&hvnetw=g&hvqmt=b&hvrand=5297200528322853733&hvtargid=kwd-296592919090&hydadcr=28501_1956395&keywords=acer+swift+5&qid=1593596452&sr=8-2&tag=polishstdpc-21

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tirey93 napisał:

@Winter.

Ile trzeba czekać na ten procesor? Chciałem to załatwić do jesieni. 

Juz wychodza. Do sierpnia wszystkie marki wypuszcza swoje laptopy z nowymi Ryzenami. Bedzie i BARDZO wydajnie i chlodno i przede wszystkim sporo taniej niz z cholernym Intelem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, tirey93 napisał:

@Winter.

Ile trzeba czekać na ten procesor? Chciałem to załatwić do jesieni. 

W xkom Acery będą już pod koniec tego tygodnia.

 

Edit

A ta 14" 1.0kg dostępny jest w Morelach z gwarancją producenta. Dostępny od ręki ze zniżką 150zl z kodem.

https://www.morele.net/laptop-acer-swift-5-nx-hhuep-002-6706143/

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady w sprawie Amazona. Czyli w sumie nie ma Swift 5 na sprzedaż w 15 calach. Chyba zamykamy tę furtkę. 

Jeśli to kwestia kilku dni czy tygodni tł spokojnie mogę poczekać na Ryzena. Choć do tej pory miałem opinię że intel jest najlepszy. 

@Petru23w no tak ale to jest 14 cali. W tej chwili mam 15 calowego staruszka i już na nim mało co można zmieścić. 15 to dla mnie optymalny rozmiar. Z jednej strony zmieścić się do plecaka, z drugiej matryca jest już średniej wielkości(a nie mikroskopijnej). Gdybym chciał mniejszy ekran niż 15stka to kupiłbym sobie tableta nie laptopa... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podlinkowalem wczesniej wspomnianego notebooka.

Nie kupisz niż o takiej wadze, także z 1,4kg musisz się przeprosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, teraz mnie interesuje LG Gram który waży 1kg i póki co on raczej wygrywa. Choć wolałbym coś pewniejszej marki typu Acer Asus Microsoft 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz co szukałeś. A i wątpię, aby tam wpychali szybko ryzena :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...