Skocz do zawartości
pituu

Fortis 3 ARGB czy Scythe Mugen 5 rev B ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się pomiędzy dwoma collerami Fortis 3 ARGB (190 zł) lub Scythe Mugen 5 rev B (225zł), różnica w cenie niewielka, więc nie gra roli.

Nie jestem tylko pewny czy Fortis 3 podejdzie do obudowy Brutus 410.

Płyta główna: Asrock fatal1ty B85 Killer

 

Proszę o jakieś opinię, który lepiej wybrać i czy ktoś orientuje się czy Fortis 3 podejdzie do tej obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 50/50 bo obudowa mieści chłodzenia max 157mm a Fortis ma 158mm - ale wentylator można zawsze opuścić, ja bym się nie bał i kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen 5 ma RGB? Nie, więc po co porównujesz w ten sposób do Fortisa 3 w wersji ARGBT? :D

Fortis 3 jest za 150 zł a Mugen za 225. W cenie tego drugiego masz Grandisa 3, który go zjada

post-286890-15927717038683_thumb.png

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale plus Mugena jest taki, że jest bardzo malutki, mniejszy od Grandisa czy Fortisa przez co wchodzi prawie do każdej obuduwy, dodatkowo jest niezwykle cichy. Wiem co mówię ponieważ takowego miałem. Jeśli buda nie zmieści ci Grandisa to jak najbardziej Mugen jest fajnym wyborem. UP tak poza tym Mugen 5 a Mugen 5 rev b to są inne chlodzenia ten drugi jest wydajniejszy.

Edytowane przez Ryza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grandis 3 ma 159mm wysokości, z tym fortisem jest milimetr ryzyka tutaj już dwa, więc raczej odpada.

 

Teraz już całkowity mętlik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym wziąć jednak mugena. Nawet jeśli jest gorszy o te 5 stopni od grandisa to jednak jest dużo lepiej wykonany, wentylator jest też cichszy niż w grandisie.

Między forstisem a mugenem różnica będzie minimalna/żadna jeśli chodzi o wydajność. Niestety chłodzenia silentium pc są słabo wykonane i głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym wziąć jednak mugena. Nawet jeśli jest gorszy o te 5 stopni od grandisa to jednak jest dużo lepiej wykonany, wentylator jest też cichszy niż w grandisie.

Między forstisem a mugenem różnica będzie minimalna/żadna jeśli chodzi o wydajność. Niestety chłodzenia silentium pc są słabo wykonane i głośne.

Możesz mi wyjaśnić jak 1,5 decybela większy hałas ma być "cichszy"? Pokażesz swoje testy potwierdzające że w ogóle miałeś Grandisa 3 i Mugena 5 jednoczesnie? Dodatkowo? Czy wszystkie wentylatory be quiet są ciche? Nawet te 2000 rpm?

post-286890-15929242901525_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić jak 1,5 decybela większy hałas ma być "cichszy"? Pokażesz swoje testy potwierdzające że w ogóle miałeś Grandisa 3 i Mugena 5 jednoczesnie? Dodatkowo? Czy wszystkie wentylatory be quiet są ciche? Nawet te 2000 rpm?

 

 

Miałem grandisa 2. Grandis 3 ma te same wentylatory co grandis 2. Mugena 5 nie miałem. Grandis 2 był bardzo głośny więc go sprzedałem.

 

Spójrz najpierw dokładnie co przedstawia wykres który wkleiłeś a następnie się wypowiedź.

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem grandisa 2. Grandis 3 ma te same wentylatory co grandis 2. Mugena 5 nie miałem. Grandis 2 był bardzo głośny więc go sprzedałem.

 

Spójrz najpierw dokładnie co przedstawia wykres który wkleiłeś a następnie się wypowiedź.

Rzadko mam do czynienia z ludźmi którzy nie dość żę nie potrafią czytać to jeszcze idą w zaparte i dalej kłamią. Na wykresie jasno widać, że Grandis 3 ma 33,8 decybela przy tej samej temperaturze (51 ponad ambient) co Mugen mając 36 decybeli. Dodawać nie umiesz i nie wiesz, że w decybelach chodzi o to że "mniej=lepiej"?

 

W załączeniu przesyłam screen na Twoje kłamstwo dotyczące wentylatorów. Lepiej już się nie wyp[owiadać serio

post-286890-15929283654828_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem grandisa 2. Grandis 3 ma te same wentylatory co grandis 2. Mugena 5 nie miałem. Grandis 2 był bardzo głośny więc go sprzedałem.

 

Spójrz najpierw dokładnie co przedstawia wykres który wkleiłeś a następnie się wypowiedź.

Grandis 3 nie ma tych samych wentylatorów.

Grandis 2 to Sigma Pro

Grandis 3 to Sigma Pro HP

Z większości testów wynikają podobne wnioski jak z tego wykresu ComputerBase - przy niskich prędkościach obrotowych te wentyle są bardzo ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdecydowałem się na fortisa 3, wszedł na styk do obudowy brutus 410, natomiast podstawa radiatora nie wygląda zbyt ciekawie, co o tym myślicie?

837163617_radiatorfortis3.jpg.36fa63663e3e6941e7637fbc56ed13e4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, pituu napisał:

Panowie zdecydowałem się na fortisa 3, wszedł na styk do obudowy brutus 410, natomiast podstawa radiatora nie wygląda zbyt ciekawie, co o tym myślicie?

837163617_radiatorfortis3.jpg.36fa63663e3e6941e7637fbc56ed13e4.jpg

Odezwij się z tym na serwis do SPC, faktycznie ta podstawa nie wygląda normalnie a dość sporo już tych chłodzeń przerabiałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni niklują teraz podstawy Fortisów? Mój kupiony rok temu ma gołą miedź i gołe rurki miedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Oni niklują teraz podstawy Fortisów? Mój kupiony rok temu ma gołą miedź i gołe rurki miedziane.

Wersja EVO oraz RGB ma niklowaną stopę oraz ciepłowody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu... Przecież to ktoś przy tym majstrował ewidentnie - ślady po narzędziu obrotowym typu szlifierka, ślady przegrzania na ciepłowodach, wszystko nierówno zjechane. Nawet szczeliny między ciepłowodami zniknęły.

Wystarczy spojrzeć na to, jak powinna ta podstawa wyglądać:

spc278-spc-fortis-3-evo-argb-13b.jpg

BTW na zdjęciu zwykłego Fortisa też podstawa jest niklowana:
spc130-spc-fortis3-he1425-12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, stark2991 napisał:

Bez kitu... Przecież to ktoś przy tym majstrował ewidentnie - ślady po narzędziu obrotowym typu szlifierka, ślady przegrzania na ciepłowodach, wszystko nierówno zjechane. Nawet szczeliny między ciepłowodami zniknęły.

Wystarczy spojrzeć na to, jak powinna ta podstawa wyglądać:

 

BTW na zdjęciu zwykłego Fortisa też podstawa jest niklowana:
 

Masz rację, że podstawa nie powinna wyglądać, jak na załączonym zdjęciu. To co jednak dołączyłeś, to rendery, więc nalezy mieć na uwadze, że podstawa nie będzie wyglądać tak samo :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ładnie, że SilentiumPC sprzedaje takie chłodzenia jako nowe, ale na szczęście dostałem informację od sklepu Hard-PC, że wymienią na nowy egzemplarz.  Wstawię zdjęcie dla porównania jak powinna wyglądać podstawka real foto jak tylko dostanę nowy egzemplarz, może komuś się przyda takie info :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, pituu napisał:

Nie ładnie, że SilentiumPC sprzedaje takie chłodzenia jako nowe, ale na szczęście dostałem informację od sklepu Hard-PC, że wymienią na nowy egzemplarz.  Wstawię zdjęcie dla porównania jak powinna wyglądać podstawka real foto jak tylko dostanę nowy egzemplarz, może komuś się przyda takie info :) 

Przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce, oczywiście będziemy chcieli sprawdzić co wydarzyło się z posiadanym przez Ciebie Fortisem - takiego przypadku nie widzieliśmy jeszcze ani razu od tych kilku lat jak oferujemy Fortisa 3. Właśnie dlatego poprosiliśmy Hard-PC by wymienił Tobie od ręki cooler, a my już domkniemy sprawę ze sklepem.

Pozdrawiamy

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2020 o 21:00, SilentiumPC napisał:

Przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce, oczywiście będziemy chcieli sprawdzić co wydarzyło się z posiadanym przez Ciebie Fortisem - takiego przypadku nie widzieliśmy jeszcze ani razu od tych kilku lat jak oferujemy Fortisa 3. Właśnie dlatego poprosiliśmy Hard-PC by wymienił Tobie od ręki cooler, a my już domkniemy sprawę ze sklepem.

Pozdrawiamy


Przyszedł nowy Fortis 3 i w sumie to nie wiem czy to ja mam pecha, czy wszystkie te radiatory tak wyglądają? Drugi pod rząd :szczerbaty:

Ten egzemplarz mam wrażenie, że wygląda w sumie gorzej niż poprzedni, sam nie wiem co o tym myśleć.

20200702_145910.jpg.db516ca7352de37b9775c081573cfd19.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego się spodziewasz po chłodzeniu budżetowym? wykonania na poziomie noktuły?? pierwsza lepsza recka pokazuje, że to chłodzenia ma taką podstawę  - jak nie pasuje, bierz mugena, będzie bardziej płasko...

silentiumpc-fortis-3-4okdl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bartosz302 napisał:

czego się spodziewasz po chłodzeniu budżetowym? wykonania na poziomie noktuły?? pierwsza lepsza recka pokazuje, że to chłodzenia ma taką podstawę  - jak nie pasuje, bierz mugena, będzie bardziej płasko...

silentiumpc-fortis-3-4okdl.jpg

Jakbym jeszcze wiedział wcześniej jaka jest jakość wykonania Fortisa .. :D A wszyscy tak zachwalają.
Na przyszłość będę wiedział co brać. Chociaż fajnie świeci ten Fortis ARGB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze Thermalright Macho Rev.C, które ma 158mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2020 o 01:28, Ryza napisał:

 UP tak poza tym Mugen 5 a Mugen 5 rev b to są inne chlodzenia ten drugi jest wydajniejszy.

W mniej więcej takie same,tyle że Rev.B jest kompatybilny z AM4.Mugen 5 z pierwszej rewizji chyba też po dokupieniu zestawu montażowego AM4 za kilka dobrych euro u producenta

 

22 godziny temu, pituu napisał:


Przyszedł nowy Fortis 3 i w sumie to nie wiem czy to ja mam pecha, czy wszystkie te radiatory tak wyglądają? Drugi pod rząd :szczerbaty:

Ten egzemplarz mam wrażenie, że wygląda w sumie gorzej niż poprzedni, sam nie wiem co o tym myśleć.

Mam wrażenie,że podstawa nowego Fortisa tak wygląda i normalnie przechodzą kontrolę jakości.

Nie wygląda to za dobrze,wydając 185 zł,gdzie zwykły Fortis 3 za 150 zł miał lepiej wykonaną podstawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, radier napisał:

Masz jeszcze Thermalright Macho Rev.C, które ma 158mm.

Początkowo się nad nim zastanawiałem. Myślałem, że nie wejdzie do brutusa 410 i go odrzuciłem. Potem gdzieś ktoś coś napisał, że fortis 3 wchodzi do brutusa i go kupiłem, po zakupie zajarzyłem dopiero, że macho Rev.C ma taką samą wysokość jak fortis 3 :cassetete:

 

Godzinę temu, Spl97 napisał:

W mniej więcej takie same,tyle że Rev.B jest kompatybilny z AM4.Mugen 5 z pierwszej rewizji chyba też po dokupieniu zestawu montażowego AM4 za kilka dobrych euro u producenta

 

Mam wrażenie,że podstawa nowego Fortisa tak wygląda i normalnie przechodzą kontrolę jakości.

Nie wygląda to za dobrze,wydając 185 zł,gdzie zwykły Fortis 3 za 150 zł miał lepiej wykonaną podstawę.

Tak, sklep odpisał mi w emailu, że zdaniem SilentiumPC jest to w normie. Więc one po prostu tak wyglądają. Przynajmniej inne osoby, które chcą kupić chłodzenie po przeczytaniu tego tematu będą wiedzieć na czym stoją. Ale jak ktoś lubi świecącą budę to wersja z ARGB wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stark 2991

Skąd wytrzasnąłeś takiego "zwykłego fortisa" z niklowaną podstawą? Sam mam wersję v2 i stopka wygląda tak >silentiumpc-fortis-3-4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...