Skocz do zawartości
esluk

Nowa karta graficzna do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

@UP

 

Nie mam pewności, nowa platforma wyjdzie na pewno drożej, a więc ponad budżet, zestaw z 3100 i rx 570 nowy to ponad 3k zł.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyska nowy sprzęt wydajniejszy z możliwością upgrade na więcej rdzeni. Pomiędzy procesorem który dałeś w linku różnica 70 zł chyba. RAM ddr3 są porównywalnie drogie jak dd4. Największa dopłata to płyta główna. Pchać kasę w starą platformę to też strata więc zależy jak na to popatrzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 Super to dobry wybór do Twojego sprzętu jeżeli możesz trochę dołożyć powyżej tego tysiąca i będziesz zadowolony, nie kupuj żadnych 1060 i 1070 a już szczególnie z "Alledrogo", bo ceny tego kilkuletniego wyeksploatowanego badziewia w sieci to zwykła lichwa obliczona na frajerów. Już nie mówiąc o tym że można trafić na pookoparkowy chłam. Jak to mówi Forest guru od naprawy kart graficznych, tylko nowa karta z kilkuletnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba jakby zdecydował się na upgrade do ryzena 3100 i ddr4 to nie będzie bottlenecku z gtx 1660 super. Z tego co czytałem nawet ten ryzen 3100 dobrze się kręci jakby zaszła potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam, i nie wiem po jaką cholerę zakładacie "co by było, gdyby..."

 

Tak jak pisał @kuninek83bb:

 

- sprzedać obecny proc

- kupić 4770

- kupić 2 kość pamięci

- za resztę kasy kupić GPU rx470, 1060 3gb - lub jak wystarczy rx570/580

 

Kolejność jak wyżej. Tyle. Nie każdy ma chęci i ochotę zmieniać cały sprzęt, czasem wystarczy zmienić 2 rzeczy w pc i takiemu wystarczy na kolejne kilka lat. Nie ma co tu dłużej marudzić - budżet jest ok i można spokojnie zyskać na wydajności względem obecnego pc i jak widać - Tak właśnie chce autor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Może faktycznie lepszym wyjściem będzie zakup procka, karty graficznej i płyty głównej gdzieś za 3k. Miał być 1000 zł na popsutą kartę, no ale cóż - żyje się tylko raz. :) Tylko pytanie, czy pamięć DDR3 będzie miała jeszcze sens, czy już DDR4. Niestety im dalej w las, tym więcej pytań i wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam, i nie wiem po jaką cholerę zakładacie "co by było, gdyby..."

 

Tak jak pisał @kuninek83bb:

 

- sprzedać obecny proc

- kupić 4770

- kupić 2 kość pamięci

- za resztę kasy kupić GPU rx470, 1060 3gb - lub jak wystarczy rx570/580

 

Kolejność jak wyżej. Tyle. Nie każdy ma chęci i ochotę zmieniać cały sprzęt, czasem wystarczy zmienić 2 rzeczy w pc i takiemu wystarczy na kolejne kilka lat. Nie ma co tu dłużej marudzić - budżet jest ok i można spokojnie zyskać na wydajności względem obecnego pc i jak widać - Tak właśnie chce autor.

To są propozycje i wcale nie głupie. Zmieniać cały sprzęt? A co zostaje po tych operacjach? Płyta główna i jedna wolna kość pamięci. Kupić nieopłacalny używany procesor i drugą wolną pamięć ram gdzie ceny są porównywalne do ddr4. Po prostu jest to nieopłacalne. Nic bym nie proponował nowego jakbyście proponowali tylko dokupić drugi ram i gpu żeby miało to ręce i nogi. Ale jeśli chcecie zmieniać procesor to przydałyby się lepsze ramy i tym samym nowsza podstawka. Ryzen 3100 i 3300x zamiótł opłacalność kupowania używanego i7 na starsze platformy i doskonale o tym wiecie, a ddr3 1600 vs ddr4 3000/3200 to przepaść - jedyny wydatek dodatkowy to płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak byłoby najlepiej. A jak autor zmieni zdanie i będzie chciał po kosztach to ja bym polował na gtx 970 lub gtx 1060.

W 970-tkę bym się już nie pchał. To stara karta, nie wiadomo ile dany egzemplarz jeszcze podziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chcesz po kosztach to nie ma dużego wyboru przy GPU jak używanego bez gwarancji. Równie dobrze możesz zanegować każdy używany gtx 1060 rx 4xx/5xx bo mogły kopać i też nie wiadomo jak długo podziałają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kompletnie nie kumasz o co tutaj chodzi :lol2:

RTX2070 jest PRZYKŁADEM że mocna karta jest bardzo ograniczana przez procesor i nawet GTX1660S będzie za mocny bo miałem tą kartę i z Zen+ daje lepsze wyniki niż na tym śmietniku i5

No właśnie piszesz jakieś głupoty od czapy i jeszcze śmiechem starasz się wmówić, że napiałeś coś sensownego. Tutaj jest mowa o i5 4460 i GTX 1660, a ty wyskakujesz jak filip z konopii z tekstem

u siebie na 1660S miałem sporo wyższy wynik a gdzie tu do RTX 2070 :E

No właśnie GDZIE TY TU widzisz, żeby ktoś z tego tematu chciał łączyć i5 4460 z RTX 2070? GDZIE ty tu widzisz, żeby ktokolwiek chociaż proponował mu karty pokroju RTX 2070? Mówi się o GTX 1660, ewentualnie GTX 1660 Super i po zmianie z jego starego R9 280 wzrost fps będzie kolosalny. Także jak już chyba zauważyłeś to raczej ty kompletnie nie kumasz o co chodzi i czego dotyczy ten temat.

Edytowane przez glubisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Może faktycznie lepszym wyjściem będzie zakup procka, karty graficznej i płyty głównej gdzieś za 3k. Miał być 1000 zł na popsutą kartę, no ale cóż - żyje się tylko raz. :) Tylko pytanie, czy pamięć DDR3 będzie miała jeszcze sens, czy już DDR4. Niestety im dalej w las, tym więcej pytań i wątpliwości :)

DDR3 juz do nowego kompa nie wsadzisz

 

Moja rada taka do Twojego procka 1650 super i będzie pan zadowolony. Wydajniejsza karta od poprzedniej jak i o wiele mniej prądożerna, a i faktycznie dokup sobie pamięci pwinno Ci spokojnie starczyć te 1k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To są propozycje i wcale nie głupie. Zmieniać cały sprzęt? A co zostaje po tych operacjach? Płyta główna i jedna wolna kość pamięci. Kupić nieopłacalny używany procesor i drugą wolną pamięć ram gdzie ceny są porównywalne do ddr4. Po prostu jest to nieopłacalne. Nic bym nie proponował nowego jakbyście proponowali tylko dokupić drugi ram i gpu żeby miało to ręce i nogi. Ale jeśli chcecie zmieniać procesor to przydałyby się lepsze ramy i tym samym nowsza podstawka. Ryzen 3100 i 3300x zamiótł opłacalność kupowania używanego i7 na starsze platformy i doskonale o tym wiecie, a ddr3 1600 vs ddr4 3000/3200 to przepaść - jedyny wydatek dodatkowy to płyta główna.

 

Można oczywiście zmienić platformę na nową, tylko przekroczy to założony budżet, więc decyzja należy do autora, stare sprzęty niestety pójdą za półdarmo, bo są nowe niewiele droższe.

 

3100 ok 500 zł, albo r5 1600 af też w takiej cenie, płyta rozsądna b450 ds3h 270 zł, pamięci ddr4 3200 350zł, karta 1660 super 1080 zł, całość 2210 zł a obecny za ile autor sprzeda?

 

Proc ok 175, płyta 250, ram ok 100 czyli ok 525, więc trzeba by było dołożyć ok 1700.

 

Ja od początku starałem się zmieścić w 1000 podając swoją propozycję.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo w ogóle jaki to zasilacz posiada autor? Bo chyba nie,przynajmniej nie zauważyłem.

 

do 1000 bierz RX 590 .

Tylko że ta grafika pobiera dużo prądu i czasem potrafi się nagrzać,przy słabszych wersjach chłodzeń.Nie wiem czy to dobry wybór.Zależy w jakich pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta 1660 super 1080 zł + stary i7 425 zł + 140 zł ram ddr3 8gb play -175 zł i5. = 1470 zł coś przekroczyłeś budżet prawię o połowę 470 zł ~ 400 zł po zaokrągleniu do setek ;) czy aby na pewno zmieścisz się w 1000 zł kubinek83bb ? Przecież samo GPU kosztuje więcej jak 1000 zł. Chyba że zmienisz z nowego gtx 1660 super na używane GPU do 500 zł inaczej nie da rady zejść poniżej 1000 zł. Ewentualnie tańszy xeon v3 4/8 zamiast i7.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...