Skocz do zawartości
.::DOOMINIQS::.

Rysiek 3600 w 2020 na 4.5GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, spotkałem się z opinia, że obecnie kupowane ryski 3600 lecą na 4.4-4.5Ghz bez problemu czy to prawda czy ktoś rozsiewa plotki? Jeśli prawda znacie jakieś wiarygodne testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, spotkałem się z opinia, że obecnie kupowane ryski 3600 lecą na 4.4-4.5Ghz bez problemu czy to prawda czy ktoś rozsiewa plotki? Jeśli prawda znacie jakieś wiarygodne testy?

ta słyszałem że nawet w autobusach o tym mówią :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, spotkałem się z opinia, że obecnie kupowane ryski 3600 lecą na 4.4-4.5Ghz bez problemu czy to prawda czy ktoś rozsiewa plotki? Jeśli prawda znacie jakieś wiarygodne testy?

Prawda,wielu tutaj ma 3600 na tych taktowaniach i jest stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta słyszałem że nawet w autobusach o tym mówią :lol2:

 

u mnie tę informację to pod blokiem jakieś dziecko żółtą kredą na asfalcie napisało ale deszcz zaraz zmył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie - nie jest to standard, jak będziesz miał mega pecha to poza 4.2 nie wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jaka sztuka się trafi i napięcia na niej.. mój chodzi w 4100, max 4150 w grach..

kumpel miał sztukę co wyciągała 4050 max, odesłał i dostał lepszą.. chodź mógł ustawić na sztywno 4.2, no ale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupując Ryska 3600 z rynku wtórnego trzeba uważać aby nie trafić sztuki z początku produkcji, a teraz pełno ich wisi na aukcjach bo wymieniają je na lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupując Ryska 3600 z rynku wtórnego trzeba uważać aby nie trafić sztuki z początku produkcji, a teraz pełno ich wisi na aukcjach bo wymieniają je na lepsze :)

Jak kupisz tanio to co za różnica? Koksisz pamięć i różnice nie są jakieś duże, a jak jeszcze nie masz monitora 144Hz to już w ogóle wsio bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

i tak kiepską trafił, tutaj na forum przewijają się sztuki które robią 4.5ghz na 1.25v i to stabilne w wypalarce :E widziałem też 4.3 na 1.1v jest nawet gościu który ma stabilne 4.6ghz

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ryzen 3600 1918 SUT, kupiony we wrześniu ubiegłego roku, robi 4.1 ghz na napięciu 1.35v, dalej nie da rady. Mam jeszcze i5 9600 KF, tu mi się lepiej trafiło, 5.0 ghz przy 1.34v.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam ustawiony plan AMD Ryzen Balanced.

Mój Ryzen 5 3600 w tym trybie, w CPU-Z pokazuje maksymalną prędkość 4150 i napięcie maksymalne 1,472 V - najniższe widziane to 1,008 V. Z procesorem nie robiłem nic. Chodzi całkowicie na auto. Pamięci tylko są ustawione w XMP na 3200 MHz.

Edytowane przez gilban
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 2010SUT robi 4,4 GHz na 1.1625v albo 4,5 Ghz na 1,28125v, sprawdze jeszcze na jakim napięciu pójdzie na 4,3 GHz,  ale zostawię go chyba na 4,4GHz.

Gdzie się w ogóle zmienia ten plan AMD Ryzen?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj stosunkowo swiezo nabyty 1949PGT robi lata na 4,4 przy 1,25v (wiecej nie cisne bo nie ma potrzeby) rowniez na wypalarkach. W normalnym uzyciu (obciazenie przez np. gry) na FERA 3 + kryonaut ma max 60 stopni
Dla testu zrobilem 4,5 przy 1,29v i dluzej nie katowalem (wiec ciezku stwierdzic czy stabilnie) ale Cinebencha i OCCT przelatuje

Natomiast znajomy rowniez ma 1949PGT i u niego do 4,4 potrzeba juz 1,30v (wiec osobiscie zadowolony jestem ze swojej sztuki)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei mój 1949PGT kupiony 3 tygodnie temu w x-komie to padaka. 4.2GHz przy 1.3V, 4.3GHz niestabilne nawet przy 1.4V :(

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1947SUT Wczoraj z ciekawości ustawiłem ręcznie napięcie na 1,3V (cpu-z w stresie 1,287-1,293V) i CB20 wywala sie na starcie przy 4,4GHz a na 4,3GHz przechodzi.

Na co dzień używam Offestu -0,125V i włączone PBO w UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak ktoś chce mieć więcej MHz bez loterii to trzeba sobie kupić AMD Ryzen 5 3600X lub AMD Ryzen 5 3600XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zmiany mojego 2600 na 3600. Robię to czysto hobbistycznie, więc proszę bez ocen tej decyzji.

Ponieważ mam do wykorzystania bon na 200 zł, to swój zakup zrobię w rtv euro agd.

Czy ktoś z Was kupował w rtv euro? Bo nie powiem marzy mi się jakaś lepsza sztuka. 

ps Przeglądam ofertę i zobaczcie co znalazłem dostępne: https://www.euro.com.pl/procesory/amd-procesor-amd-ryzen-5-3600xt.bhtml

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, kowallosu napisał:

przymierzam się do zmiany mojego 2600 na 3600. Robię to czysto hobbistycznie, więc proszę bez ocen tej decyzji.

Ponieważ mam do wykorzystania bon na 200 zł, to swój zakup zrobię w rtv euro agd.

Czy ktoś z Was kupował w rtv euro? Bo nie powiem marzy mi się jakaś lepsza sztuka. 

ps Przeglądam ofertę i zobaczcie co znalazłem dostępne: https://www.euro.com.pl/procesory/amd-procesor-amd-ryzen-5-3600xt.bhtml

 

Juz wolalbym wziac AMD Ryzen 7 3700X za 1380zl zwlaszcza jesli zmieniasz cepa hobbistycznie to warto dolozyc 190zl do 2r/4w dodatkowych
Oczywiscie pod warunkiem, ze plyta pozwoli Ci wykorzystac potencjal i OC

Co do sklepu - wlasnie znajomy tam bral w/w R5 3600 i dostal w/w 1949PGT ktory slaby u niego wypadl jesli chodzi o OC

Natomiast jak widziales - moj 1949PGT (wziety z X-KOM) poszedl fajnie wiec zastanawiam sie w ogole nad tym czy jest wiekszy sens rozkminiac partie

Edytowane przez eNeSik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, eNeSik napisał:

Juz wolalbym wziac AMD Ryzen 7 3700X za 1380zl zwlaszcza jesli zmieniasz cepa hobbistycznie to warto dolozyc 190zl do 2r/4w dodatkowych
Oczywiscie pod warunkiem, ze plyta pozwoli Ci wykorzystac potencjal i OC

Co do sklepu - wlasnie znajomy tam bral w/w R5 3600 i dostal w/w 1949PGT ktory slaby u niego wypadl jesli chodzi o OC

Natomiast jak widziales - moj 1949PGT (wziety z X-KOM) poszedl fajnie wiec zastanawiam sie w ogole nad tym czy jest wiekszy sens rozkminiac partie

Do moich potrzeb 6r/12w spokojnie wystarczy. Ja gram jedynie w gry na prywatnym PC. 

Moja płyta pociągnie 3950x  o ile na moim konkretnym sprzęcie nie będzie problemów z bootowaniem. Mam MSI b450 bez MAX, a jak pamiętam w ubiegłym roku były niezłe jaja z biosami. 

A co myślisz o 3600X ? 4400 mhz gwarantowane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kowallosu napisał:

 

A co myślisz o 3600X ? 4400 mhz gwarantowane? 

A to Rysiek cos gwarantuje ?

To loteria - ja wzialem 3600 i polecial na 4,5 (wyzej nie probowalem, mozliwe, ze dalby rade) a Twoj 3600X moze okazac sie drewnem tak naprawde.

Osobiscie nie widze powodu doplaty do 3600X. Chyba, ze robisz to hobbistycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, eNeSik napisał:

A to Rysiek cos gwarantuje ?

To loteria - ja wzialem 3600 i polecial na 4,5 (wyzej nie probowalem, mozliwe, ze dalby rade) a Twoj 3600X moze okazac sie drewnem tak naprawde.

Osobiscie nie widze powodu doplaty do 3600X. Chyba, ze robisz to hobbistycznie

 

Przekalkulowałem na chłodno i wezmę 3600 bez x. Zastanawiam się jedynie nad potencjałem OC na "wybrakowanym" biosie od MSI dla modeli b450 bez MAX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych biosach nie brakuje zupełnie niczego co jest potrzebne do OC oprócz ładnego wyglądu :E także czy będziesz miał bios 32mb czy 16mb to zależy wyłącznie od sztuki procesora ile uda ci się go podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...