Skocz do zawartości
Kasjusz Charea

Nietypowe Gniazdo PIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem używany komputer Dell optiplex 3020 procesor intel core i3 4150, z płytą della MIH81R Tigris, niestety obecnie wentylator nie działa i pojawia się błąd cpu fan error, wcześniej chodził ale słychać było że jego dni są policzone i stało się.

 

Niestety na płycie jest nietypowa wtyczka, zawsze miałem 3 pin, a tu jest inaczej.

 

1. Nie bardzo wiem jak wyjąć wtyczkę, ponieważ to trochę inny mechanizm może ktoś wie jak to wyciągnąć poprawnie żeby nie uszkodzić?

 

2. Czy istnieje jakaś przejściówka bądź wentylator który można zamienić? obecny ma wymiary 79 mm x 79 mm x 20

 

Byłem w jednym serwisie powiedzieli ze cześć oryginalna to 150 zł plus oczekiwanie ze 3 tyg. dlatego próbuję na własną rękę...

 

W załączeniu zdjęcia, będę wdzięczny za wszelką pomoc

 

20200624-123609.jpg

20200624-124806.jpg

20200624-154049.jpg

20200624-154059.jpg

20200624-123542.jpg

hosting serwerów minecraft za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś widoczny wentylator mogę oddać za darmo po kosztach wysyłki jest w pełni sprawny z komputera Dell 990 powinien pasować wymiary ma te same 79 mm x 79 mm x 20 mm

 

https://www.youtube.com/watch?v=Kg6LTjACUYY

 

Możesz jeszcze zrobić jak zrobiłem ja. Podłączyć dowolny wentylator 4 PIN a nawet 3 PIN

 

Wystarczy zamienić kabelki ja akurat zrobiłem to z zwykłym chłodzeniem trzeba zdjąć plasticzek który miałem na filmiku z płyty głównej i można wtedy dać zwykłą wtyczkę od każdego wentylatora. Przewody zamienić kolejnością - Zamiast >żółty,czerwony,czarny,niebieski dajemy zielony, żółty, czarny, niebieski i na końcu jest pusty nie używany pin 202006241_qqhehwq.jpg

Edytowane przez klimatyzator66554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc wentylator zadziałał, komp chodzi :) coś mi się z kontem stało dlatego pisze z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...