Skocz do zawartości
azgan

Microsoft Flight Simulator - NextGen od Microsoftu PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

No i wyszedł mały paczyk a w nim:

Fixed various crashes in game and on the world map - no chyba jednak nie, skoro po jakichś pięciu minutach siedzenia na mapie wywaliło mnie do pulpitu.

A jeśli chodzi o downgrade - myślę, że tam już poszły na tyle duże zmiany w kodzie, że powrotu nie będzie. Tym bardziej, że na pewno mają po swojej stronie całą masę użytkowników ze sprzętem ze średniej półki, który i tak w poprzedniej formie był zabijany przez ultra. Zresztą przekaz w świat ma iść taki, że konsola M$ jest przepotężna, a nie, że sprzęt który nie ma roku nie jest w stanie poradzić sobie z nawyższymi ustawieniami z peceta. Tak, życie jest okrutne i niesprawiedliwe. Może z czasem moderzy coś porobią?

Na ten moment podstawą jeśli o mnie chodzi jest ogarnięcie stabilności. To jest podstawa! Ustawienia takie czy owakie, co z tego skoro tytuł jest teraz niegrywalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niech sobie robią downgrade, tylko na niższych poziomach ustawień. Po to jest Ultra żeby wyciskać siódme poty ze sprzętu, po to ludzie kupują topowe karty graficzne żeby mieć ładną grafikę. 

Jak ktoś chce więcej FPS, to suwaki w dół do cholery jasnej. 

Bo teraz się okazuje, że na RTX 2060 i wysokim presecie ja mam jakieś artefakty na śniegu czy elementach samolotu, WTF :D Co z tego że mam 10-15 FPS więcej... 

 

EDIT: Czytam sobie forum MFS, masakra ile ludzi ma problem z CTD... Popsuli grę kompletnie. 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał problem z wolnym pobieraniem gry? u mnie ledwo wykorzystuje 1% łącza.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kadajo napisał:

A idź pan z tym w p.... odinstaluje to chyba bo nie chce się denerwować.

Rok czasu było dobrze, zrobili wersje dla Xbox'a i nagle sim cofnął się w rozwoju na "-" jest gorzej niż było w dniu premiery.

Na XSX chwali nawet Digital Foundry ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dawidoxx napisał:

Czy ktoś z was miał problem z wolnym pobieraniem gry? u mnie ledwo wykorzystuje 1% łącza.. 

Od zawsze. Mimo szybkiego internetu każdy patch ciągnie się w nieskończoność.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pobiera tak z prędkością 200 mbps, co jest poniżej łącza ale ujdzie. 

Ktoś pisał żeby zaktualizować .net i niby to rozwiązało sprawę CTD, ale wątpię... Mi gra działała wczoraj 30-40 minut i już się cieszyłem, po czym CTD. A następnym razem już na mapie CTD. Ewidentnie coś skopali, forum aż grzmi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ChrisBgnr napisał:

Od zawsze. Mimo szybkiego internetu każdy patch ciągnie się w nieskończoność.

Pobieram pierwszy raz gierke, ale chyba sobie odpuszcze.. przez 1.5h pobrało mi 2gb :E W ogóle co to za idiotyczny system pobierania.. nie mogli już tego zrobić normalnie w apce xbox'a a nie że trzeba cały czas trzymać odpaloną grę na pasku.. 

3 minuty temu, galakty napisał:

U mnie pobiera tak z prędkością 200 mbps, co jest poniżej łącza ale ujdzie. 

Ktoś pisał żeby zaktualizować .net i niby to rozwiązało sprawę CTD, ale wątpię... Mi gra działała wczoraj 30-40 minut i już się cieszyłem, po czym CTD. A następnym razem już na mapie CTD. Ewidentnie coś skopali, forum aż grzmi.

Sprawdze, bawiłem się już z komendami w cmd znalezionymi na reddit.. widzę ze nie tylko ja mam ten problem ;) 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kłopoty z pobieraniem to mi pomagało rozłączenie neta na chwile całkowite. Po ponownym polaczeniu prędkość pobierania wzrastała drastycznie. Max ile widziałem to 250Mbit/s

Jeśli chodzi o samego sima to na te częściowe problemy pomogło grzebienie w pliku konfiguracyjnym i zwiększenie LOD z 2.0 na 4.0. Niestety nie ma lekarstwa na ten popup obiektów jak zmieniamy widoki jak i przepalonego obrazu w jasnych elementach.

dead17f40ab45501a150ed2ce0a1361e9ee8f60e.jpeg

3a62963148e0f40e9ff197ed44909af201d39711.jpeg

 

103fa9d35e3a0c58e04666c96271fe7de9e92d9d.jpeg

9aa85d764ed963650af0ef03ec7ffe391c0efe11.jpeg

4c17f9dad8a349af691f88158889efb4b3e3a34a.jpeg

b4e65f3a7f6293d115a08e93f6cb5fdeffd4631e.jpeg

de9ce515eec7f5a96c73bb5b9449b6ced917b670.jpeg

1bde4a16171abc71f196924954d2f7beaa79dc80.jpeg

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że ten przepalony obraz to po to, żeby konsolowcy na TV wytrzeszczali gały. Coś jak podkręcanie kolorów w telefonach z OLED. Nic wspólnego z rzeczywistością nie ma, ale jest "och". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale zauważyłem tez ze kolory są ogólnie cieplejsze. Wiec zmieniło się cos ogólnie w generowaniu oświetlania. Dla mnie na gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banding w chmurach jest tragiczny...

8c20d396a7ae387eb955020007b46dfd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zanim dostałem CTD to miałem wrażenie, że efekt śmigła też popsuli. Wyglądało to jakby animacja klatkowała przy pewnych obrotach i było z 1 FPS...

Swoją drogą od czego te CTD zależą... Może platforma? RAM? AMD? Ty kadajo widzę że masz Intela, nie wiem jak inni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spotkam kogokolwiek odpowiedzialnego za ten gówniany sklep microsoftu to najpierw mu napluje w twarz a potem skopie. 

 

Takie łajna nie widziałem, odpalam symulator bo mam 45 min na gre, a tutaj info że wymagana instalacja aktualizacji w sklepie store(kto nazywa sklep store btw?). Odpala sie ten cały store, a tam zero, dosłownie 0, null nada. NIc odnośnie update. Ogólnie to o ile apliakcja xbox widzi że gra jest zainstalowana to ten cały "store" już nie. Gówno i metr mułu tyle mam do powiedzenia. Ha tfu

 

 

 

OOOOO pojawiło sie powiadomienie, "jak oceniasz aplikacje xbox" klikam żeby im posmarować co o tym myślę i prosze:

 

image.thumb.png.92bc18fa2aabae2d908f633e0dc195d5.png

Edytowane przez joloxx9
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ręcznie kliknąć "pobierz aktualizacje" i wtedy zaskoczy XD Albo zresetować apkę... Generalnie syf jakich mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to zainstalowane jakiś czas temu ale każdy mój start kończył się albo wypadnięciem z pasa i walnięciem w budynek albo wzniesieniem się na kilkaset metrów i rozbiciem. Nigdy nie udało mi się wznieść i ustabilizować lot. Pilot raczej ze mnie żaden. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

Musisz ręcznie kliknąć "pobierz aktualizacje" i wtedy zaskoczy XD Albo zresetować apkę... Generalnie syf jakich mało. 

Nie mam czegoś takiego, nie mam żadnych aktualizacji dostępnych w sklepie STORE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te światło tak nie przepala tych chmur to grafika jest całkiem spoko, oczywiście LOD zwiększony 2 krotnie, ręcznie w pliku konfiguracyjnym.

35b781793ed079ddeca28440ac827a38.png

b0945c8d5723d6f5d988f368125ed56d.png

39f969ddc33479d7b439cba3b9f4e4da.png

 

Edytowane przez kadajo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to i tak masz luksus, bo możesz latać :E

Ciekawi mnie co skopali, że mnóstwo osób ma CTD nawet w menu. Przecież to grubsza sprawa i w takim stanie wyszło... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się bawić na nowej mapie, zbliżenie na lotnisko i cyk CTD, CTD, CTD, CTD... to by było na tyle :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata mi zgłasza że czasami przytnie mu obraz wraz z dźwiękiem i wyrzuci do pulpitu, ale myślę że to kwestia starego pc i bałaganu na nim ? a no i jest smutny że nie można latać tym dużym samolotem co ma szpital na pokładzie ?

Edytowane przez jerryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jerryyy napisał:

ale myślę że to kwestia starego pc i bałaganu na nim

Nie, to nie kwestia tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, galakty napisał:

Nie, to nie kwestia tego. 

No to mu to przekażę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najtańszy joystick działający i na PC i na Xboxie? ;) Jbc nie potrzebuję przepustnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadajo zapomniałem przy zdejmowaniu OC (w BIOS), że afterburner mi GPU z automatu kręci :D Teraz zmniejszyłem OC i niby od godziny jest OK, chociaż ja tyle zmieniałem i restartowałem PC że to nie musi być wina tego... Czemu? Bo NAGLE zaczęły mi działać mody ? Nie widział wcześniej, a teraz jest w porządku.

Może jakieś pliki się nie dograły? Nie zweryfikowały? Stąd te CTD? Nie mam pojęcia, pełno niewiadomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...