Skocz do zawartości
azgan

Microsoft Flight Simulator - NextGen od Microsoftu PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Lądowanie śmigłowca ratunkowego na orliku w osiedlu :E

https://ibb.co/GJvQzYq

https://ibb.co/hMP77QH

Muszę przyznać że nieźle odwzorowane, nawet siłownia miejska jest. Oczywiście nie ma ogrodzenia, ale plan się zgadza.

Edytowane przez galakty
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dudzio napisał:

Jaki jest najtańszy joystick działający i na PC i na Xboxie? ;) Jbc nie potrzebuję przepustnicy.

T16000m w jego cenie nie znajdziesz nic lepszego, plus ma taka pseudo przepustnice. Aczkolwiek nie wiem czy dziala na xbox :D 

Edytowane przez joloxx9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam T16000, za tę cenę świetny joy i da radę polatać nawet w takim DCS ;)

Cóż, gra się "naprawiła". Wykonałem lot z Ławicy na Okęcie, zero problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To polataj tak jeszcze pare razy a potem wróć z OC, jak poleci CTD to OC niestabilne zapewne na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu się mogę zgodzić, ale to nie rozwiązuje zagadki czemu razem ze zniknięciem CTD zaczęły działać mody :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dudzio napisał:

Jaki jest najtańszy joystick działający i na PC i na Xboxie? ;) Jbc nie potrzebuję przepustnicy.

Z tym xboxem póki co lista wspieranego sprzętu jest bardzo krótka i masz do wyboru 2-3 modele na ten moment, więc dobrze sprawdź zanim kupisz

 

 

btw latacie z trackIR? Jak ktoś nie ma i chce sprawdzić to można sobie przyczepić telefon do głowy :D i na próbę jakoś będzie działać, w DCSie must-have ale tutaj też o wiele fajniej się lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem spróbować programu, który używa kamery telefonu - w sklepie Play jest. Stawiasz telefon przed sobą i na bazie twarzy rejestruje ruch, wygląda nieźle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeszcze wygodniejsze niż przyczepianie telefonu żeby używać jego sensorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wyłączę podpowiedzi jak startować, latać etc?

Edit: już mam ?

Edytowane przez jerryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2021 o 14:54, Dominix1910 napisał:

Ja dopiero co sciągnałem wszystkie updaty i nagle na padzie kamerę mam odwróconą, che w prawo to ona w lewo -_-

Dobra znalazlem bo mialem to samo, sa dwa typy kamery, jedna w kokpicie druga jak masz widok z 3 os. Jenda z nich musi byc odwrocona a druga nie, nie rozumiem tegodzialania ale tak jest.

 

Nie wiem co oni zrobili z tym sterowaniem mysza w kokpicie ale ja nie jestem w stanie sie poruszac po nim

- kursor randomowo znika gdy uzywam przyciskow do zmiany polozenia kamery, trzeba myszka krecic zeby sie gdzies w rogu pojawil, kolejny ruch mysza i znowu go nie ma. To jest jakas paranoja.

- Sterowanie mysza samymi przyrzadami, smiechu warte, chocby w takim a320 sama zmiana predkosci w AP to jest wyczyn - nie wiem co oni tam pili.

- Podczas ladowania mapy CTD jak na razie tylko raz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sterowanie myszą w kokpicie można cofnąć do starej wersji? Przynajmniej ja tak zrobiłem, bo od tej nowej dostawałem raka :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, galakty napisał:

Przecież sterowanie myszą w kokpicie można cofnąć do starej wersji? Przynajmniej ja tak zrobiłem, bo od tej nowej dostawałem raka :D 

Jakby pojawilo sie jakies info po zmianach to bym tak zrobil, bylem tak wsciekly na ten gowniany symulator i jeszcze bardziej na caly sklep MSFS ze nawet nie sprawdzalem. W weekend chcialem polatac, to skonczylo sie na reinstallu calosci, modow i odpaleniu na 10 min. 

 

Wrocilem do x plane i zibo moda, ten msfs to jest popierdolka i tyle. Pomijajac grafike niestety ale nie ma nic do zaoferowania pod katem symulacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFS nie miał być poważnym symulatorem przecież, raczej przystępną grą dla każdego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

MFS nie miał być poważnym symulatorem przecież, raczej przystępną grą dla każdego ;) 

Gdyby tak nie bylo to by sie nie chwalili silnikiem fizyki itd. Ja wiem ze z czasem wyjda jakies studyjne wersje samolotow wiec sie pobawimy wtedy, choc juz chyba ktos z PMDG mowil ze to nie jest to samo co w x plane wiec sam nie wiem co myslec.

Aczkolwiek jak juz wywracaja sterowanie do gory nogami, to mogliby dac info na ten temat po zalgoowaniu etc. 

 

Do tego co za debil, albo raczej niedorozwiniety idiota ustawil to ze world updaty sa do pobrania osobno. Do tego cale to pobieranie, na steam normlanie pobiera mi sie okolo 40MB/s+  ale nie tutaj, instalacja to musiala trwac 2h, to jest jakas paranoja, jak caly ten ich sklep STORE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że się chwalili to wiesz, dużo producentów mówi coś, czego nigdy nie będzie - ot marketing. Dla mnie model lotu jest baaaardzo uproszczony i przystępny. W Xplane nie grałem ale kojarzę że to wyższa półka jeśli chodzi o fizykę. 

Najbardziej co mnie irytuje to strasznie mała baza samolotów. Ok mamy wielki świat, ładny, odwzorowany, ale samoloty... W podstawce jest biednie, a DLC płatne... No właśnie, to nie symulator z krwi i kości żeby moim zdaniem ładować tu kasę. Rozumiem w DCS gdzie jest odwzorowanie stoi na wysokim poziomie i wszystkie systemy są niemal zgodne z rzeczywistością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marketing marketingiem, gra nazywa sie symulatorem wiec mozna od niej wymagac duzo wiecej. Model lotu jest okropnie uproszczony, sam kat przchylu w takim a320 to jakies nieporozumienie, pomijajac to jak sie zachowuje samolot sam w sobie to nie ma zadnego zabezpieczenia, gdzie w normlanym a320 komputer nie pozwala na przekroczenie dopuszczalnych norm. Od taka zabawka.

Co Ci z tych samolotow skoro kazdy zachowuje sie tak samo? Ze wyglada inaczej? Oczywiscie jest roznica miedzy avionetka a 747, ale samo zachowanie jest mocno rozczarowujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo symulator nie oznacza że gra jest odwzorowana w 100% z rzeczywistością, masz na przykład symulator składania PC :E

Natomiast zgadzam się, w grze można robić cuda niezgodne z fizyką, dlatego to gierka dobra na wieczór żeby się zrelaksować i podziwiać widoki. Nic więcej. Szkoda że nie można ustawić bardziej realistycznego modelu lotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gralem w zaden symulator skladania pc to sie nie wypowiem, zwyczajnie wiecej oczekiwalem(i nie tylko ja) od tego tytulu.

 

Tak jak mowisz, potalat popatrzec na widoczki i tyle. Od czasu do czasu mozna na jakas godzinke, gra w sam raz do xbox game pass. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie porównywanie do Xplane i innych simow jest na razie bezsensu bo te simy już dosyć długo są na rynku a MFS ledwie rok i to jeszcze co chwile aktualizowany co utrudnia prace developerow trzecich.

Jak już porównujemy tego sima z innymi to tamte tez trzeba mieć w wersjach vanila a nie mfs goły i wesoły a xplane z dodatkami i nic dziwnego że wtedy jest bardziej realistyczny.

Asobo jak mi M$ musi natomiast zdać sobie sprawę z jednej bardzo ważnej rzeczy. To simiarze PC mogą utrzymać taki produkt przy życiu a nie konsolowi. Ludzie na konsolach pobawią się troche i odstawia. Wiec jak się nie ogarną to będą mieli poważny problem.

Z tego co kojarzę żaden z aktualnych symulatorów na rynku w wersjach Vanila nie jest realistyczny.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Ogolnie porowywanie do Xplane i innych simow jest na razie bezsensu bo te simy juz dosyc dlugo sa na rynku a MFS ledwie rok i to jeszcze co chwile aktualizowany co utrudnia prace developerow trzecich.

Jak juz porwnowujemy tego sima z innymi to tamte tez trzeba miec w wersjach vanila a nie mfs goly i wesoly a xplane z dodtakmi i nic dziwnego ze wtedy jest bardziej realsityczny.

Asobo jak mi M$ musi natomiast zdac sobie sprawe z jedenj bardzo waznej rzeczy. To simiarze PC moga utrzymac taki produkt przy zyciu a nie konsolowi. Ludzie na konsoloch pobawia sie troche i odstawia. Wiec jak sie nie ogarna to beda mieli powazny problem.

No tutaj sporo masz racji. Jedynie co to jednak gra zostala wydana w 2020 roku i widac bylo co jest na rynku, wiec dodanie chocby takiego a320 w takiej wersji jak dodali to troche przeginka, tam pol roku po premierze silnik potrafil zgasnac i nie dalo sie go wskrzesic.

 

Co do tego kto bedzie utryzmywac gre, microsoft jak na razi enie zrobil nic study level, a to sie dla zagorzalych fanow liczy. Jak zaczna wspolpracowac z studiami to moze cos z tego wyjsc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mody i ogólnie miłośnicy latania to na PC. Widziałem narzędzia do planowania lotów itp, tego na konsoli nie zrobisz - ot polatasz na OLED i wyłączysz (w ogóle latanie na padzie to pomyłka). 

Mam nadzieję że wyjdą darmowe mody które będą bardziej realistyczne, chociaż nie wiem na ile pozwala silnik gry i tutaj może być problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Mam nadzieję że wyjdą darmowe mody które będą bardziej realistyczne, chociaż nie wiem na ile pozwala silnik gry i tutaj może być problem. 

Jest juz mod chocby do a320 ktory poprawia sporo rzeczy, na cos darmowego pokroju zibo bym nie liczyl. Od lat w nim dlubie i raczej nie zanosi sie by mial sie zabrac za msfs. Silnik gry to zagadka, niby potrafi odwzorowac masy powietrza a jednak cos dziwnie dziala na bryly,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, joloxx9 napisał:

Jest juz mod chocby do a320 ktory poprawia sporo rzeczy, na cos darmowego pokroju zibo bym nie liczyl. Od lat w nim dlubie i raczej nie zanosi sie by mial sie zabrac za msfs. Silnik gry to zagadka, niby potrafi odwzorowac masy powietrza a jednak cos dziwnie dziala na bryly,

Podeślesz linka do tego modu? 

A jakie są różnice w tym "nowym" fly by wire? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...