Skocz do zawartości
azgan

Microsoft Flight Simulator - NextGen od Microsoftu PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety SU5 bardzo dużo namieszało w tym symulatorze co unieruchomiło chociażby mod na A320 (został nawet zdjęty z marketplace) a wiele innych projektów dosłownie ten update storpedował i są aktualnie porzucone i martwe.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej śmigłowiec interesuje w tej chwili, lubię nimi latać bo można podziwiać miasta z małej odległości i na spokojnie.

Do tego Raptor i lotniskowce, trochę wojskowości wnoszą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galakty napisał:

Mnie najbardziej śmigłowiec interesuje w tej chwili, lubię nimi latać bo można podziwiać miasta z małej odległości i na spokojnie.

Do tego Raptor i lotniskowce, trochę wojskowości wnoszą :E

Zartujesz chyba, ten raptor to smiechu warte, smiglowiec juz lepiej ale tez mega sredni.

 

Chcesz realizmu, zapraszam do DCS.

2 godziny temu, galakty napisał:

Podeślesz linka do tego modu? 

A jakie są różnice w tym "nowym" fly by wire? 

https://flybywiresim.com/a32nx/

 

Jest changelog.

2 godziny temu, kadajo napisał:

Niestety SU5 bardzo dużo namieszało w tym symulatorze co unieruchomiło chociażby mod na A320 (został nawet zdjęty z marketplace) a wiele innych projektów dosłownie ten update storpedował i są aktualnie porzucone i martwe.

Mod normalnie dziala, wczoraj na nim latalem, chyba ze mowimy o czyms calkowcie innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, joloxx9 napisał:

Mod normalnie dziala, wczoraj na nim latalem, chyba ze mowimy o czyms calkowcie innym?

Due to Sim Update 5 platform stability issues that are out of our control, we have removed the A32NX from the MSFS marketplace until further notice.

We recommend downloading the latest development version from the FBW installer.

52679b3e207ef26e8eef22df1b36228c.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem do czynienia z tego typu grami, ale wizja zwiedzenia całego świata za sterami samolotu, do tego w całkiem dobrej grafice - jest dosyć kusząca, szczególnie na konkretnym sprzęcie, także sterującym. Jest jedno ale, jeśli można tak to nazwać - brak misji, jakichś ciekawych zadań, bo chyba nie ma tego typu rzeczy w tej grze? Dla mnie to jest dziwne, moim zdaniem przyciągnęłoby to sporo osób.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Czy Euro Truck sim byłby taki popularny gdybyśmy tylko tak jeździli bez celu ? Oczywiście nie.

Ale ogólnie w symulatorach lotniczych (cywilnych) zawsze liczyła się sama frajda latania i ewentualne dodatki.

Jeśli ktoś chce naprawdę pobawić się w cywilne latanie z sensem to proponuje Vatsim. Tam operuje całkiem sporo linii wirtualnych.

https://www.vatsim.net/

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, pisząc o misjach, miałem na myśli na przykład zbombardowanie jakichś celów naziemnych, świetne byłoby też coś w stylu Helikoptera w ogniu Ridleya Scotta, na pewno też coś z okresu II wojny światowej, może też jakieś ciche misje-przeloty tak, żeby pozostać niewykrytym, i tym podobne. Możliwości jest mnóstwo.

Super by było takie coś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, joloxx9 napisał:

Zartujesz chyba, ten raptor to smiechu warte, smiglowiec juz lepiej ale tez mega sredni.

 

Chcesz realizmu, zapraszam do DCS.

Gram nim dla luzu, a DCS mam na dysku i obecnie Frogfoota ogarniam ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, joloxx9 napisał:

https://flybywiresim.com/a32nx/

 

Jest changelog.

Albo mi się wydaje, albo autopilot w końcu działa należycie. Na zwykłym A320 nie mogłem nigdy do ładu dojść żeby trzymał wysokość, raz działało raz nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kadajo napisał:

Due to Sim Update 5 platform stability issues that are out of our control, we have removed the A32NX from the MSFS marketplace until further notice.

We recommend downloading the latest development version from the FBW installer.

52679b3e207ef26e8eef22df1b36228c.jpg

 

A widzisz, ja na dev wersji siedzę i mam osobny instalator nie widziałem że to nawet w ichnim sklepie jest 

5 godzin temu, galakty napisał:

Albo mi się wydaje, albo autopilot w końcu działa należycie. Na zwykłym A320 nie mogłem nigdy do ładu dojść żeby trzymał wysokość, raz działało raz nie. 

Działa dużo lepiej, na tym zwykłym to się cuda działy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera! Tak ładnie gra działała, no miód dosłownie - kilka godzin bez zająknięcia. No i cóż, CTD znowu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak juz mam CTD to podczas ladowania mapy, podczas samej gry(przynajmniej na razie) nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajność na + wcześniej nie dobijało mi gpu na 100% teraz izi i tam gdzie miałem 45 fps mam ok 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co dziwic jak lod zmniejszyli :E To jest to ich "przepisywanie silnika" :D:D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam póki co na ekranie ładowania, podczas lotu na szczęście nie.

Taaaa, LOD tak zmniejszyli że to jest dramat. @kadajo Ty poprawiałeś to ręcznie w pliku nie? Napiszesz który to pliczek i co jest optymalne? Bo mam tylko 2060 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nowy bug i to tylko jak startuje z "cold and dark". Przepustnica dziala w innym zakresie, przez co jak ja ustawie na 0 to mam odwracacz ciagu wlaczony, pomimo ze powinien dzialac na przycisk - ale tego tez nie robi. Nie wiem o co chodzi z ta gra. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nawet gry nie pobrałem a próbuje już od tygodnia :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trwało to strasznie długo, czasami się zawieszało i plik pobieral się do 99% i startowało od nowa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nnie cały cas leci max z 5% łącza - próbowałem już wszytkiego i nic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie blokuje Wam jakieś proxy czy VPN czy porty? Bo to normalne nie jest, u mnie nigdy problemów z pobieraniem nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i nic raczej się nie gryzie.. nigdzie indziej nie mam problemów z pobieraniem - wszystkie inne gry z gamepassa/ launcherów lecą z maksymalnym łączem .. nawet próbowalem odpalać vpn'a i zmieniać lokalizacje, kombinowałem z ustawieniami dostarczania usługi windows update, ale dupa ;) 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, galakty napisał:

Też mam póki co na ekranie ładowania, podczas lotu na szczęście nie.

Taaaa, LOD tak zmniejszyli że to jest dramat. @kadajo Ty poprawiałeś to ręcznie w pliku nie? Napiszesz który to pliczek i co jest optymalne? Bo mam tylko 2060 :E

Plik nazywa się UserCfg.opt i jest w głównym katalogu z gra.

Zmian dokonujemy w 2 miejscach.

{Terrain
        LoDFactor 4.000000
    }
    {ObjectsLoD
        LoDFactor 4.000000

Teraz mam 4.0 gdzie domyślnie z poziomu gry można ustawić tylko 2.0

Jak już zmiany dokonamy to zapisujemy plik, zamykamy go i ustawimy we właściwościach aby był "tylko do odczytu".

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie w tej chwili jest LOD 1.0, czuję że 4x więcej ubije mi kartę :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększając LOD na pewno ubijesz fps na lotniskach. Z 4.0 fps lubi spadać do 20 albo niżej.

Za to potem w powietrzu nie ma cyrków z widocznym co chwila doczytywaniem czy jakością tekstur.

Do FHD wystarczyło zwiększyć do 4.0. Przy 4k moim zdaniem dopiero 7.0 zrobiło różnice.

Przy 7.0 sim staje się już troche niestabilny i może wystąpić CTD na lotniskach a sam FPS u mnie czasem leci ostro w dół przy 4k (15 albo i mniej)

Dlatego najlepiej potestować samemu jaka wartość będzie najlepsza dla nas.

Ludki często dają 4.0 albo 5.0, nikt raczej nie wychodzi powyżej 7.0 ale to już zależy jak silna mamy kartę graficzna.

Można tez próbować zwiększać niesymetrycznie. Na pewno większe obciążenie daje ObjectsLoD o ile dobrze pamiętam.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Zrobiłem pare testów i u mnie najlepiej wygląda to tak:

{Terrain
        LoDFactor 7.000000
    }
    {ObjectsLoD
        LoDFactor 4.000000

 

Wiec sprawdź u siebie te wartości. Jak będzie za mało wydajnie to zmniejszaj o 0.5

171a0a86b92a71a13ccd2f56d1b5b51f.png

97317f752324117616ac0ded5efa6c7b.png

cd5d91cc2ab64c5b23eb0be7ae0f02fc.png

2c8f586bceffc53b4bdec0fc682ea302.png

a08a0ccd0ca481dd49a9dd53005eaf7f.png

decdbe9b1f32369ed66cef119073a87a.png

00dd4fbdbd4a4fbe7c54aea15c686740.png

eba5b51974e08629a1e75e720aac8aef.png

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...