Skocz do zawartości
azgan

Microsoft Flight Simulator - NextGen od Microsoftu PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, joloxx9 napisał:

Jak to szło? A już wiem "jakbyś uważnie śledził forum" to byś zauważył że @kadajogrzebał w plikach gry żeby przywrócić ustawienia sprzed update 5 który je skopał. 

Z tego co sam pisze to zmiany dotyczą głównie zasięgu rysowania obiektów a gdzie cała reszta? Jak robi zdjęcie np. w chmurach to i tak tego nie widać. Zresztą dla mnie zarówno wersja na PC jak i XSX ma piękne krajobrazy. 

W dniu 4.08.2021 o 12:59, kadajo napisał:

Plik nazywa się UserCfg.opt i jest w głównym katalogu z gra.

Zmian dokonujemy w 2 miejscach.

{Terrain
        LoDFactor 4.000000
    }
    {ObjectsLoD
        LoDFactor 4.000000

Teraz mam 4.0 gdzie domyślnie z poziomu gry można ustawić tylko 2.0

Jak już zmiany dokonamy to zapisujemy plik, zamykamy go i ustawimy we właściwościach aby był "tylko do odczytu".

 

I cała ta "zadyma" dotyczy różnic w LOD? Czy jest coś jeszcze ciekawszego do ustawienia?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Z tego co sam pisze to zmiany dotyczą głównie zasięgu rysowania obiektów a gdzie cała reszta? Jak robi zdjęcie np. w chmurach to i tak tego nie widać. Zresztą dla mnie zarówno wersja na PC jak i XSX ma piękne krajobrazy. 

Jak cała reszta? Tutaj głównie o lód rozmawiamy bo tego dotyczyła ta cała "optymalizacja". 

 

Ktoś gdzieś stwierdził inaczej niż że gra ma piękne krajobrazy? Ty sobie zwyczajnie zinterpretowałeś wypowiedź po swojemu. 

 

Gra czy to na pc czy na Xbox wciąż potrafi zachwycić ALE przed udpate 5 na pc wyglądała jeszcze lepiej, a cały proces optymalizacji to przycięcie lod i przez to zrównali pc w dół. Ty to odebrałeś jako atak na wersję xbox i tu leży problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, joloxx9 napisał:

 

 

Ale co Ci powiem to ładna aferę odkryłeś, nie sądziłem że @kadajowrzucał fotki dla lajków, ale skoro tak to od dzisiaj już nie lajkuje jego postów, to jest skandal żeby na takim forum robić tak niecne rzeczy! Wstydź się @kadajopodstępem zdobywałeś lajki od biednych użytkowników ehh, co zła człowiek 

ODIN85 ma lepszy sposób na wbijanie reputacji bo za to że dostaje LOL'a ? pod postem leci +1 no i tym sposobem jest chyba nr.1 u nas na forum ale coś go ostatnio nie widać.

11 minut temu, joloxx9 napisał:

Jak cała reszta? Tutaj głównie o lód rozmawiamy bo tego dotyczyła ta cała "optymalizacja". 

 

Ktoś gdzieś stwierdził inaczej niż że gra ma piękne krajobrazy? Ty sobie zwyczajnie zinterpretowałeś wypowiedź po swojemu. 

 

Gra czy to na pc czy na Xbox wciąż potrafi zachwycić ALE przed udpate 5 na pc wyglądała jeszcze lepiej, a cały proces optymalizacji to przycięcie lod i przez to zrównali pc w dół. Ty to odebrałeś jako atak na wersję xbox i tu leży problem. 

Reszta czyli np. oświetlenie, cienie, shadery, geometria obiektów ect. spodziewałem się większych fajerwerków po wersji na PC bo to że w grach jest zazwyczaj lepszy LOD na tej platformie to żadna nowość. Oceniam ogólnie to co widzę i do głowy by mi nie przyszło żeby robić taką aferę z powodu zasięgu rysowania obiektów. Inna sprawa to stabilność gry bo fakt że potrafi się wysypać zarówno na PC jak i XSX ale biorąc pod uwagę że robi to dosyć małe studio znane głównie do tej pory z indyków to oprawa wizualna jest wręcz imponująca. Dla mnie obok Forza Horizon 5 to czołówka jeśli chodzi o widoczki.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, azgan napisał:

ODIN85 ma lepszy sposób na wbijanie reputacji bo za to że dostaje LOL'a ? pod postem leci +1 no i tym sposobem jest chyba nr.1 u nas na forum ale coś go ostatnio ni. widać

Reszta czyli np. oświetlenie, cienie, shadery, geometria obiektów ect. spodziewałem się większych fajerwerków po wersji na PC bo to że w grach jest zazwyczaj lepszy LOD na tej platformie to żadna nowość. Oceniam ogólnie to co widzę i do głowy by mi nie przyszło żeby robić taką aferę z powodu zasięgu rysowania obiektów. Inna sprawa to stabilność gry bo fakt że potrafi się wysypać zarówno na PC jak i XSX ale biorąc pod uwagę że robi to dosyć małe studio znane głównie do tej pory z indyków to oprawa wizualna jest wręcz imponująca. Dla mnie obok Forza Horizon 5 to czołówka jeśli chodzi o widoczki.

Nie porowywnywalem reszty, lód skopali a jak wyglądają dodatkowe efekty to już może zrobić ktoś kto ma na to czas i chęci, na pc jest wiele ustawień choćby częstotliwość odświeżania Glass kokpitu która na bank jest mega przycięta na konsolach. O stabilności to chyba nie ma co mówić bo gra nad którą sprawuje piecze Microsoft sypie się na ich systemie i konsolach od premiery to jest jakaś kpina. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widoczki ładne, ale jak Ci chmury się "krzaczą" od dziwnych artefaktów to psuje to klimat jakby nie patrzeć. Przed SU5 tego nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, joloxx9 napisał:

Nie porowywnywalem reszty, lód skopali a jak wyglądają dodatkowe efekty to już może zrobić ktoś kto ma na to czas i chęci, na pc jest wiele ustawień choćby częstotliwość odświeżania Glass kokpitu która na bank jest mega przycięta na konsolach. O stabilności to chyba nie ma co mówić bo gra nad którą sprawuje piecze Microsoft sypie się na ich systemie i konsolach od premiery to jest jakaś kpina. 

Owszem nie zaprzeczam że to zabawie wygląda jak ich sztandarowy tytuł napędzający obecnie mocarne PC z ich system oraz najmocniejszą konsolę obecnej generacji nie potrafi "działać" sprawnie na tych urządzeniach. Nie mam zamiaru nawet tego bronić lub z tym dyskutować bo to jest fakt.

Dyskusję zaczęliśmy trochę od złej strony.

Trzeba było napisać od razu że wersja na PC ma lepszy LOD. Zakładam że większość osób w tym ja jak odpali MFS ostatnio na XSX lub PC zachwyciły się widoczkami i stąd tak wiele pozytywnych recenzji.

Panorama i krajobrazy robią nadal piorunujące wrażenie a ładne obrazki można robić co chwilę. Generator tapet na pulpit.

5 minut temu, galakty napisał:

Widoczki ładne, ale jak Ci chmury się "krzaczą" od dziwnych artefaktów to psuje to klimat jakby nie patrzeć. Przed SU5 tego nie było. 

Z takim problemem jeszcze się nie spotkałem więc wszystko przede mną :szczerbaty: 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Po też robił wystarczy odwiedzić dział z screenami 

Po aktualizacji też zamieszczałeś całe galerie więc po co ta obłuda? Ile "lajków" masz pod tymi nowymi obrazkami? Większość Twojej reputacji to "nagrody" za ładne fotki z tej gry.

Wszystkie moje screeny są ze zmianami które poprawiają lod w simie 2,4 lub 6 krotnie po su5. Żaden screen nie jest z lod 2.0 który teraz wyglada jak kiedyś 1.0 a nawet gorzej. Aby SIM chociaż przypominał to co było kiedyś trzeba ustawić lod 2 krotnie większy niż to na co pozwala w tej chwili aplikacja. Niech dadzą możliwość ustawienia na PC lod do 10.0 i każdy sobie ustawi jak chce a nie polecieli w kulki i jeszcze wmawiają że ultra to nadal ultra.

 

Mówiąc krótko nie da się w tej chwili uzyskać tej samej jakości grafiki jaka była przed premierą gry na Xboxa nie grzebiąc w plikach.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Wszystkie moje screeny są ze zmianami które poprawiają lod w simie 2,4 lub 6 krotnie po su5. Żaden screen nie jest z lod 2.0 który teraz wyglada jak kiedyś 1.0 a nawet gorzej. Aby SIM chociaż przypominał to co było kiedyś trzeba ustawić lod 2 krotnie większy niż to na co pozwala w tej chwili aplikacja. Niech dadzą możliwość ustawienia na PC lod do 10.0 i każdy sobie ustawi jak chce a nie polecieli w kulki i jeszcze wmawiają że ultra to nadal ultra.

Spoko, spoko ale Ty masz i tak sporo screenów w galerii gdzie nie widać nawet za bardzo tego większego LOD np. ujęcia w chmurach a i tak ludzie Ci pisali że  pięknie to wygląda. MFS z wyjątkiem większego zakresu rysowania obiektów wygląda bardzo podobnie na obu platformach i może się to podobać bo jest na czym oko zawiesić. LOD to i tak jedna z tych rzeczy od których się zaczyna zabawa z suwaczkim na PC żeby nie przycinać innych rzeczy związanych z odbiorem grafiki. Na GTX1070 szału z ustawieniami i tak nie mogłeś mieć bo to zwyczajnie za słaby sprzęt do tak wymagającej gry. O ile wersji na PC faktycznie nie powinni tykać ograniczając sztucznie LOD o tyle na konsoli grafika jest adekwatna do możliwość tego sprzętu i absolutnie nie ma czego się wstydzić. W całokształcie gra serwuje zjawiskowe widoczki i to akurat się nie zmieniło, nadal można robić godzinami niesamowicie wyglądające fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna jest ta gra, co za widoczki ?

Microsoft Flight Simulator: Germany, Austria, Switzerland World Update Teaser - gamescom 2021

 

 

Microsoft Flight Simulator: Reno Air Races Teaser - gamescom 2021

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huragan Ida jak prawdziwy ?

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2021 o 10:49, kadajo napisał:

BS, wersja na Xbox to średnie ustawienia na PC. A że ktoś tego nie widzi to już jego problem :)

Dodatkowo aktualnie MFS boryka się z downgradem grafiki przez "optymalizacje" których dokonali tak że ...no tego... :E

Na PC na szczęście jest sposób żeby to naprawić. I wersja na konsolach chodź ładna nawet nie jest blisko tego co można uzyskać na PC.

Na xboxa wyglada identycznie jak pc na ultra, kup se okulary

https://www.youtube.com/watch?v=A80QimECKnY

 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, niko123 napisał:

Na xboxa wyglada identycznie jak pc na ultra, kup se okulary

https://www.youtube.com/watch?v=A80QimECKnY

 

Pomyśl, poczytaj trochę zanim coś napiszesz. PC przy premierze na X dostał downgrade graficzny i teraz aby uzyskać takie ultra jak przed SU5 trzeba grzebać w plikach. Nie wyszło ci ale wybaczam jak masz brak wiedzy w temacie.

 

P.S. Właśnie wystartował SU6

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jerryyy napisał:

W czwartek wlatuje darmowy junkers?

A nawet nie wiem. Fajnie by było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, niko123 napisał:

Na xboxa wyglada identycznie jak pc na ultra, kup se okulary

https://www.youtube.com/watch?v=A80QimECKnY

 

Na PC masz lepszy LOD jak pogmerasz w plikach gry o 50% resztą wygląd identycznie na PC i XSX

55 minut temu, jerryyy napisał:

W czwartek wlatuje darmowy junkers?

Ale za to DLC Top Gun zalicza obsuwę z powodu filmu ?

Microsoft Flight Simulator Top Gun Maverick dopiero w przyszłym roku. Premiera DLC opóźniona przez film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się smieja za F18E przejdzie na emeryturę zanim ten film trafi do kin ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już czytam ze SU6 gówno naprawił a pare rzeczy które działały nawet popsuł ... Jesus Christ im done :E

Pisze ze ATC mialo byc naprawione a dalej jest skopane.

 

At Live Weather, the ATC still constantly whines to “expedite my climb” to whatever altitude they want, even though I’m already there. Therefore it’s still unusable.

Night lighting is completely broken, however.

https://forums.flightsimulator.com/t/nothing-has-been-fixed-wu6/449898/20

Czytajcie i płaczcie :E

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak włączyć na stałe live weather? Żeby wybierać lotnisko i cyk wskakuje aktualna pogoda. 

Edytowane przez jerryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz przed lotem live weather ? :E

Możesz tez wybrać live players to live weather zablokuje się na stale.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kadajo napisał:

Wybierasz przed lotem live weather ? :E

Możesz tez wybrać live players to live weather zablokuje się na stale.

No wiem że mogę przed lotem ale chodzi mi o to żeby było już ustawione na stałe, bez bawienia się przed lotem :) Edit: już wszystko mam ?

Edytowane przez jerryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chciałem powrócić do latania z SU6... Widzę że nie ma co, złote czasy tej gry już były? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szrzeze przyznam ze wszysko w sumie w miare ok

ca80171c7905d0d4a0f8a8e1cc5f6030.png

 

Tylko CTD sie zdarzaja :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza aktualizacja popsuła A320 FBW, nie ma modelu ani kokpitu. Coraz bardziej mnie irytują te łatki, zmian na plus nie widać, a na minus co chwilę.

Oczywiście jak chciałem porobić zawody w lądowaniu, to przy drugim CTD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...