Skocz do zawartości
azgan

Microsoft Flight Simulator - NextGen od Microsoftu? PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja miałem to zainstalowane jakiś czas temu ale każdy mój start kończył się albo wypadnięciem z pasa i walnięciem w budynek albo wzniesieniem się na kilkaset metrów i rozbiciem. Nigdy nie udało mi się wznieść i ustabilizować lot. Pilot raczej ze mnie żaden. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, galakty napisał:

Musisz ręcznie kliknąć "pobierz aktualizacje" i wtedy zaskoczy XD Albo zresetować apkę... Generalnie syf jakich mało. 

Nie mam czegoś takiego, nie mam żadnych aktualizacji dostępnych w sklepie STORE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak te światło tak nie przepala tych chmur to grafika jest całkiem spoko, oczywiście LOD zwiększony 2 krotnie, ręcznie w pliku konfiguracyjnym.

35b781793ed079ddeca28440ac827a38.png

b0945c8d5723d6f5d988f368125ed56d.png

39f969ddc33479d7b439cba3b9f4e4da.png

Edytowane przez kadajo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty to i tak masz luksus, bo możesz latać :E

Ciekawi mnie co skopali, że mnóstwo osób ma CTD nawet w menu. Przecież to grubsza sprawa i w takim stanie wyszło... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłem się bawić na nowej mapie, zbliżenie na lotnisko i cyk CTD, CTD, CTD, CTD... to by było na tyle :E

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tata mi zgłasza że czasami przytnie mu obraz wraz z dźwiękiem i wyrzuci do pulpitu, ale myślę że to kwestia starego pc i bałaganu na nim 😁 a no i jest smutny że nie można latać tym dużym samolotem co ma szpital na pokładzie 😁

Edytowane przez jerryyy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, jerryyy napisał:

ale myślę że to kwestia starego pc i bałaganu na nim

Nie, to nie kwestia tego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, galakty napisał:

Nie, to nie kwestia tego. 

No to mu to przekażę 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki jest najtańszy joystick działający i na PC i na Xboxie? ;) Jbc nie potrzebuję przepustnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kadajo zapomniałem przy zdejmowaniu OC (w BIOS), że afterburner mi GPU z automatu kręci :D Teraz zmniejszyłem OC i niby od godziny jest OK, chociaż ja tyle zmieniałem i restartowałem PC że to nie musi być wina tego... Czemu? Bo NAGLE zaczęły mi działać mody 😐 Nie widział wcześniej, a teraz jest w porządku.

Może jakieś pliki się nie dograły? Nie zweryfikowały? Stąd te CTD? Nie mam pojęcia, pełno niewiadomych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Lądowanie śmigłowca ratunkowego na orliku w osiedlu :E

https://ibb.co/GJvQzYq

https://ibb.co/hMP77QH

Muszę przyznać że nieźle odwzorowane, nawet siłownia miejska jest. Oczywiście nie ma ogrodzenia, ale plan się zgadza.

Edytowane przez galakty
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Dudzio napisał:

Jaki jest najtańszy joystick działający i na PC i na Xboxie? ;) Jbc nie potrzebuję przepustnicy.

T16000m w jego cenie nie znajdziesz nic lepszego, plus ma taka pseudo przepustnice. Aczkolwiek nie wiem czy dziala na xbox :D 

Edytowane przez joloxx9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również polecam T16000, za tę cenę świetny joy i da radę polatać nawet w takim DCS ;)

Cóż, gra się "naprawiła". Wykonałem lot z Ławicy na Okęcie, zero problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To polataj tak jeszcze pare razy a potem wróć z OC, jak poleci CTD to OC niestabilne zapewne na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tu się mogę zgodzić, ale to nie rozwiązuje zagadki czemu razem ze zniknięciem CTD zaczęły działać mody :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To MFS. Wszystko jest możliwe :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Dudzio napisał:

Z tym xboxem póki co lista wspieranego sprzętu jest bardzo krótka i masz do wyboru 2-3 modele na ten moment, więc dobrze sprawdź zanim kupisz

btw latacie z trackIR? Jak ktoś nie ma i chce sprawdzić to można sobie przyczepić telefon do głowy :D i na próbę jakoś będzie działać, w DCSie must-have ale tutaj też o wiele fajniej się lata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chciałem spróbować programu, który używa kamery telefonu - w sklepie Play jest. Stawiasz telefon przed sobą i na bazie twarzy rejestruje ruch, wygląda nieźle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie jeszcze wygodniejsze niż przyczepianie telefonu żeby używać jego sensorów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Gdzie wyłączę podpowiedzi jak startować, latać etc?

Edit: już mam 😁

Edytowane przez jerryyy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.07.2021 o 14:54, Dominix1910 napisał:

Ja dopiero co sciągnałem wszystkie updaty i nagle na padzie kamerę mam odwróconą, che w prawo to ona w lewo -_-

Dobra znalazlem bo mialem to samo, sa dwa typy kamery, jedna w kokpicie druga jak masz widok z 3 os. Jenda z nich musi byc odwrocona a druga nie, nie rozumiem tegodzialania ale tak jest.

Nie wiem co oni zrobili z tym sterowaniem mysza w kokpicie ale ja nie jestem w stanie sie poruszac po nim

- kursor randomowo znika gdy uzywam przyciskow do zmiany polozenia kamery, trzeba myszka krecic zeby sie gdzies w rogu pojawil, kolejny ruch mysza i znowu go nie ma. To jest jakas paranoja.

- Sterowanie mysza samymi przyrzadami, smiechu warte, chocby w takim a320 sama zmiana predkosci w AP to jest wyczyn - nie wiem co oni tam pili.

- Podczas ladowania mapy CTD jak na razie tylko raz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież sterowanie myszą w kokpicie można cofnąć do starej wersji? Przynajmniej ja tak zrobiłem, bo od tej nowej dostawałem raka :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, galakty napisał:

Przecież sterowanie myszą w kokpicie można cofnąć do starej wersji? Przynajmniej ja tak zrobiłem, bo od tej nowej dostawałem raka :D 

Jakby pojawilo sie jakies info po zmianach to bym tak zrobil, bylem tak wsciekly na ten gowniany symulator i jeszcze bardziej na caly sklep MSFS ze nawet nie sprawdzalem. W weekend chcialem polatac, to skonczylo sie na reinstallu calosci, modow i odpaleniu na 10 min. 

Wrocilem do x plane i zibo moda, ten msfs to jest popierdolka i tyle. Pomijajac grafike niestety ale nie ma nic do zaoferowania pod katem symulacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MFS nie miał być poważnym symulatorem przecież, raczej przystępną grą dla każdego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi