Skocz do zawartości
azgan

Microsoft Flight Simulator - NextGen od Microsoftu PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Microsoft Flight Simulator

Microsoft rozwija swoje ekskluzywne marki dla PC oraz XSX (nie tylko Foraza, Gears i Halo). Pojawią się nowe tytuły a nawet nowe IP.

 

Cytat
Microsoft Flight Simulator to nowa odsłona legendarnego cyklu cywilnych symulatorów lotu. Za projekt odpowiada francuski zespół Asobo Studio, który w 2019 roku wypuścił na rynek wielokrotnie nagradzaną przygodówkę akcji A Plague Tale: Innocence.

 

Mechanika

 

Gra jest pierwszą pełnowymiarową odsłoną cyklu od czasu wydanego w 2006 roku Microsoft Flight Simulator X. W przeciwieństwie do uproszczonego Microsoft Flight otrzymujemy potężny symulator, który swoim zasięgiem obejmuje całą Ziemię i oferuje aż trzydzieści siedem tysięcy lotnisk. Microsoft Flight Simulator 2020 pozwala zasiąść za sterami 14 samolotów; do dyspozycji gracza oddano również małe awionetki pokroju Cessny 172 oraz ogromne maszyny pasażerskie z Boeingem 747 na czele.

 

Autorzy położyli nacisk na realizm. W stosunku do FSX poprawiono nie tylko symulację poszczególnych systemów i modelu lotu samolotów, ale odwzorowano również wpływ mas powietrza na obiekty. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, Microsoft Flight Simulator 2020 pozwala na lądowanie na pochyłych pasach startowych oraz na zróżnicowanych typach nawierzchni. Gra oferuje specjalne samouczki prowadzące krok po kroku przez procedury startowe poszczególnych samolotów. Poziom realizmu można dostosować do doświadczenia użytkownika. Na niższych ustawieniach poziomu trudności samolot można kontrolować w pełni z widoku zewnętrznego, ze wszystkim kluczowymi parametrami lotu - te wyświetlane są w rogach ekranu przez uproszczony interfejs. Symulator wzbogacono także o wielowarstwowe, wolumetryczne chmury, a dane na temat warunków pogodowych pobierane są z sieci.

 

Kwestie techniczne

 

Gra posiada imponującą oprawę graficzną. Maszyny odtworzono w najdrobniejszych szczegółach, a lokacje ociekają detalami dzięki wykorzystaniu przy ich tworzeniu zdjęć satelitarnych zrobionych na potrzeby Bing Maps. Takie rozwiązania mają swoje ograniczenia, na czym zazwyczaj cierpi szczegółowość mapy, dlatego też część znanych lotnisk i obiektów wymodelowano ręcznie. W generowaniu scenerii twórcom Microsoft Flight Simulator pomogła również sztuczna inteligencja Azure, zapewniająca znacznie lepsze rozpoznawanie obiektów i wyższy poziom detali.

 

Gra oferuje wsparcie wielu kontrolerów: od myszki i klawiatury, przez gamepad, aż po joysticki i zestawy HOTAS.

 

Źródło: gry-online

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak będzie wyglądać grafika na NextGenach i mocnych PC'tach?

 

Microsoft Flight Simulator 2020 - Official "Let It Snow" Gameplay Trailer

 

https://www.youtube.com/watch?v=pe2mI-AUZTo

 

Microsoft Flight Simulator In-Depth Preview (4K)

 

https://www.youtube.com/watch?v=MOPIjzzH1G8

 

Microsoft Flight Simulator: wymagania sprzętowe wersji PC

 

https://pclab.pl/news84110.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dlaczego ten symulator tak wygląda :)

Akurat tutaj to nie zasługa grafiki samej w sobie :)

 

To będzie pierwsza gra w historii w której jakość tego co widzimy będzie bardziej zależała od szybkości łącza internetowego niż GPU szczerbaty.gif

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i klient 50GB reszta zaciągnięta z internetu kiedy jej potrzeba, Peta Bajty danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno już 150GB ale PB dalej aktualne i to dopiero początek cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dlaczego ten symulator tak wygląda :)

Akurat tutaj to nie zasługa grafiki samej w sobie :)

 

To będzie pierwsza gra w historii w której jakość tego co widzimy będzie bardziej zależała od szybkości łącza internetowego niż GPU szczerbaty.gif

 

Ciekawe czy nowa Forza ma szanse też tak wyglądać :D ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie w czasie rzeczywistym pobierać z internetu GB tekstur i obiektów to myślę że tak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dlaczego ten symulator tak wygląda :)

Akurat tutaj to nie zasługa grafiki samej w sobie :)

 

To będzie pierwsza gra w historii w której jakość tego co widzimy będzie bardziej zależała od szybkości łącza internetowego niż GPU szczerbaty.gif

Masz rację, ale chciałbym u kogoś zobaczyć tą grę w 8K 60FPS. :E Monitory 8K kosztują dzisiaj 22k zł średnio, ale pewnie ktoś ma. :E

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to po prostu bym chciał to zobaczyć już, jara mnie lotnictwo, a ten nowy FS to jest dopiero gra którą można oglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziecie ogrywać? Jakiś set godny polecenia?

Ja z chęcią bym pograł, ale bez setu lotniczego to jak grać w symulator na padzie, a hardkorów którzy symulatory ogrywają na klawie to podziwiam.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanem symulatorów nie jestem, ale będzie w XGP to sprawdzę dla samych widoków, bo wyglądają obłędnie i ciekawi mnie ta "nowa technologia" doczytywania w czasie rzeczywistym. Dłużej przy tym tytule niż kilkadziesiąt min raczej nie spędzę, chyba, że faktycznie okaże się być wciągająca i będą jakieś ciekawe misje.

 

2XDtdp2.png

ccuaOGK.png

DQDcU8K.png

Kitty-Hawk-E3-with-Logo-001-1.jpg

q312yb5ezdx31.jpg

8077a1d600e7ec188637f7624d4320f29bf6e618.jpg

Screen-Shot-05-06-20-at-12-42-PM-004.jpg

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=EmxFSzeJVec

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę ogrywał na pewno, chociaż chodziły plotki ze to na abonament będzie ale nie wiem czy M$ to potwierdził. To raczej będzie tytuł dla entuzjastów Lotnictwa wirtualnego których trochę jest, no i jak kolega wyżej napisał żeby się w to fajnie bawić to trzeba mieć trochę akcesoriów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to po prostu bym chciał to zobaczyć już, jara mnie lotnictwo, a ten nowy FS to jest dopiero gra którą można oglądać :)

 

Będzie w XGP to sobie polatasz za 4 zł razem z innymi tytułami :)

 

Fanem symulatorów nie jestem, ale będzie w XGP to sprawdzę dla samych widoków, bo wyglądają obłędnie i ciekawi mnie ta "nowa technologia" doczytywania w czasie rzeczywistym. Dłużej przy tym tytule niż kilkadziesiąt min raczej nie spędzę, chyba, że faktycznie okaże się być wciągająca i będą jakieś ciekawe misje.

 

 

W 100% się zgadzam :thumbup:

 

Ja będę ogrywał na pewno, chociaż chodziły plotki ze to na abonament będzie ale nie wiem czy M$ to potwierdził. To raczej będzie tytuł dla entuzjastów Lotnictwa wirtualnego których trochę jest, no i jak kolega wyżej napisał żeby się w to fajnie bawić to trzeba mieć trochę akcesoriów.

 

Padzik od XBOX'a mi wystarczy

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie można ustawiać poziom realności fizyki i sterowania wiec na bank padem tez będzie można grac :E

 

Będzie można przelecieć nad swoim domem i będzie on wyglądał jak ten prawdziwy tongue.gif

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misje w takiej grze? Jak to ma wyglądać wg Ciebie? Przeleć z miasta do miasta? Bo nic innego na myśl mi nie przychodzi.

 

Lepiej już się bawić na fonie, gdzie są fajne symulatorki samolotów, ze sterowaniem choćby troszkę przypominające latanie, niż pad od xa.

 

Ogólnie rozmach,grafika i wielkość gry robi wrażenie, ale bez setu to jak wyżej napisali, zobaczyć i zapomnieć. Dla fanów lotnictwa gra będzie idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Będzie można przelecieć nad swoim domem i będzie on wyglądał jak ten prawdziwy tongue.gif

 

I to jest super sprawa do tego realistycznie ukazana pogoda :]

 

Lubię takie smaczki w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie nie tylko mogła uwzględniać realna pogodę ale i aktualny ruch lotniczy, chodź przez covida to może lepiej tego nie włączać bo niebo puste będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jak będzie pusto...

Ludzie ameby będą się z Tobą specjalnie zderzać, taka Rozrywka się narodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symulatory lotnicze z prawdziwego zdarzenia, to nie do końca moja bajka. Grywam od lat w War Thunder ze znajomymi, w trybie realistycznym (nie dla noobów, ale też nie symulacyjny :P) W Microsoft Flight Simulator na pewno spróbuje, tym bardziej, że można go dostosować pod siebie, a ostatniego MFS grałem z kilkanaście lat temu.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj HOTAS i TrackIR już czeka :D I ja też :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera 18. sierpnia wersja podstawowa 260 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imponujące jest to, że działa tam absolutnie każdy przełącznik, każdy system pokładowy. Tzn. niby wiem, że to norma w symulatorach lotniczych, ale cholera, tego jest "trochę" więcej niż obrotomierz, prędkościomierz i klima w samochodzie, a taki Euro Truck "Simulator" nie dorobił się nawet realnego wyglądu komputerów pokładowych pomimo licencji...

Swoją drogą mam w dalekiej rodzinie pilota, ciekawe czy bawi się w takie rzeczy jeszcze po pracy, bo pasjonat lotnictwa, a że lata dużymi samolotami pasażerskimi, to może da relaksu ma ochotę wskoczyć w jakąś wirtualną awionetkę :) Nie wiem tylko czy stać go na monitor 8K :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zas napisał:

Imponujące jest to, że działa tam absolutnie każdy przełącznik, każdy system pokładowy. Tzn. niby wiem, że to norma w symulatorach lotniczych, ale cholera, tego jest "trochę" więcej niż obrotomierz, prędkościomierz i klima w samochodzie, a taki Euro Truck "Simulator" nie dorobił się nawet realnego wyglądu komputerów pokładowych pomimo licencji...

Swoją drogą mam w dalekiej rodzinie pilota, ciekawe czy bawi się w takie rzeczy jeszcze po pracy, bo pasjonat lotnictwa, a że lata dużymi samolotami pasażerskimi, to może da relaksu ma ochotę wskoczyć w jakąś wirtualną awionetkę :) Nie wiem tylko czy stać go na monitor 8K :E

 

 

 

Nie zawsze dziala to tak jak powinno, ldatego nie wszystkie symulatory moga dostac certyfikat FAA, nie wiem jak bedzie w przypadku Microsoftu(oczywiscie zeby miec taki certyfikat to trzeba miec rowniez odpowiedni hardware).

Jestem bardzo zadowlony z tego jak gra wyglada od strony technicznej, pomijajac grafike itd to np mamy pelne planowanie trasy z waypointami, co bylo mega uciazliwe dla poczatkujacych w grach takich jak x-plane, tak samo jak chcemy skupic sie na lataniu, lub po prostu nie mamy czasu na przebijanie sie przez checklisty a chcemy tylko 20 min polatac to wystarczy ze klikniemy jeden guzik i samolot jest gotowy do lotu, tak samo wybor miejsca gdzie zaczynamy, czyli mozna sobie trenowac ladawania na okraglo. 

Przystepnosc tej gry dla laikow jest swietna, sam juz zakasam rekawy, wyczyscilem przepustnice ktorej nie uzywalem ostatnio i czekam na dostep do bety :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj co zawierają różne wersje:

462707140.jpg

462708890.jpg

 

Ceny to:

Wersja standard: 259.99 zł

Wersja Deluxe : 339.99 zł

Wersja Premium Deluxe: 519.99 zł

Gra też będzie dostępna dla posiadaczy XBox Game Pass, oczywiście na razie do kupienia tylko w M$ Store.

@azgan możesz pierwszego posta edytować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na i7 2600 oraz 1060 3Gb to raczej słabo to będzie działać nie? Ojciec wypytuje bo to miłośnik samolotów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...