Skocz do zawartości
azgan

Microsoft Flight Simulator - NextGen od Microsoftu PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nikt nie zamierza kupowac napedu zeby zainstalowac gierke... Jak dla mnie zupelnie zrozumiala decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na forum nie ma zbyt wielu ludzi ktorzy beda grac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jednak nisza. Chociaż pewnie w passie na uproszczonym sterowaniu trochę osób będzie chciało przelecieć nad swoim domem... I to raczej tyle.

Trzeba się raczej fascynować lataniem. Tak samo wiele osób nie rozumie jak można jeździć ciężarówkami w ETS2. Nie dość ze technicznie wyzwanie nieporównywalnie mniejsze, to poza jazdą też tylko widoczki... a jednak można, wiem coś o tym :E

Zobaczymy jak się rozwinie wątek po premierze. Ale ja też np. latania nigdy nie czułem, a dodatkowo kompletnie nie ogarniam nawigacji w trzech wymiarach, kiedy np. próbowałem grać w Take On Helicopters to nigdy chyba nie udało mi się wylądować. :E Zawsze za duża prędkość, nie ta wysokość itp...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam gram day one, ale wielkim maniakiem lotnictwa nie jestem. Choć w Sturmoviku kilkadziesiąt godzin się zrobiło, w War Thunderze koło 300, ale to nie na symulacji. 

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem w ta alphe i troche "meh".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, joloxx9 napisał:

Pogralem w ta alphe i troche "meh".

Co jest nie tak?  :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wu70 napisał:

Co jest nie tak?  :mad:

Od czego by tu zaczac... Moze od tego, ze mam 300Mb swiatlowod i podlaczenie kablem, nigdy nie mialem problemow ze sciaganiem niczego - gra niestety dziala tak ze pobiera 800Mb jako launcher a potem targa 150 giga z serwerow co zajmuje bardzo dlugo (nie ma info na temat predkosci lacza, ale na pewno nie bylo to moje standardowe 45MB) nastepnie musi wszystko rozpakowac co zajmuje chyba z 15-20 min (wszystko robie na configu z sygnaturki).

 

Nastepnie 2 crashe, restart pc i dopiero moglem wejsc do gry, w samej grze uzywam HOTAS thrustmaster t16000 i gra idiotycznie duplikuje niektore bindy na obu urzadzeniach. To zapewne do premiery bedzie poprawione, plus nie jest to nic psujacego zabawe.

 

No i przechodzimy do samej rozgrywki a tutaj niestety nie jest tak kolorowo:

- grafika, ktora jest sliczna na obrazkach juz niestety nie jest taka przepiekna w grze(pomimo najwyzszych ustawien), tylko lotniska robione "recznie" wygladaja bardzo fajnie reszta to wspomniany "meh". Choc patrzac na ich liczbe itd jest to poniekad imponujace  jak to ogarneli. W kazdym badz razie, mozna miec niezle zdziwko bo o ile rzeczywiscie mozna fajne widoki miec w gorach czy nad hawajami to niektore miasta niestety nie wygladaja imponujaco tutaj widac ze jedynie usa i zachodnia europa sa w miare dobrze odwzorowane.

 

- Sam model lotu nie jest zly, nawet bym powiedzial ze jest calkiem fajny choc taki a320 nie zachowuje sie do konca naturalnie, chocby w porownaniu do darmowego zibo w x-plane 11, latam bez jakichkolwiek wspomagaczy i z mojego pkt widzenia silniki nieco zbyt szybko dodaja nam ciagu - tutaj wydaje mi sie ze do premiery powinni to troche zbalansowac

- Systemy w samolotach - to jest porazka, autopilot w kazdym testowanym zachowuje sie jak idiota czasami, potrafi kolysac/bujac samolotem plus np lecac na 6k po zmianie na 4 zamiast deliaktnie schodzic to potrafi zaczac piokowac w dol, do tego brakujace informacje na wyswietlaczach, brakuje infomracji o np zbyt ostrych skretach, czasami zle dziala AI lotniska kiedy prosze o coordy do podejscia to ich nie dostaje, nie pokazuje mi pasu itd.

 

- na koniec optymalizacja, a raczej jej brak. Niestety ale gra jest bardzo slabo zoptymalizowana, nie wazne jak ustawie to mam spadki fps, nie jestem o czywiscie wyjatkiem bo jest o tym sporo na oficjalnym forum. Mozna miec 2080 Ti + 9900k albo i wiecej a gra i tak w fhd bedzie dropic, do tego wykorzystanie cpu i grafy potrafi byc dziwnie nisko lub nagle zrobic taki narzut ze glowa mala i trzyma np grafe na 100% co powoduje stutter.

 

Ogolnie byl hype,a teraz juz go nie ma. Gdyby premiera byla za minimum 6 miesiecy to bylbym w miare spokojny, a tak to zostaly 3 tygodnie gdzie nie zdaza poprawic wiele i znowu beda ludzie narzekac.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stary dobry Microsoft Flight Simulator :E

Dziwie się ze ludzie którzy grali w gry typu Ace Combat czy podobne interesują się tym tytułem. 99% tych graczy odbije się "nudząc" jak minie szał widoczków.

Niech też was nie zmyli to że gra wychodzi na Xbox'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ja np. liczylem na cos w stylu x-plane z bardzo fajna grafika i bedace jednoczesnie "latwiejsze" w odbiorze ale symulacja systemow jest tak podstawowa i niedokladna ze szkoda gadac. To ze to na x'a wychodzi to nie problem, jest menu z odpowiednimi ustawieniami gdzie w 10 sekund mozna sobie ustawic tak asysty ze nawet 6 latek na padzie sobie poradzi, szkoda tylko ze w druga strone nie ma juz tak fajnie.

 

Jak ktos ma pytania to smialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie mi o to chodzi. Jak włączysz te wszystkie "asysty" to co zostaje z tej gry prócz widoczków ?

Od leci samolot sobie. Przeciętnego gracza to znudzi po 15 minutach.

Martwi to co piszesz na temat ilości/jakości symulacji w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy typu crashe mozna przezyc, to alfa. Najbardziej sie obawialem o model lotu, dla mnie to kluczowe.

Z grafika spodziewalem sie, ze standardowo najlepiej sie gra na youtubie ale mam nadzieje, ze i tak latanie po calej planecie bedzie robilo wrazenie. Pytanie @joloxx9 czy masz pewnosc, ze widziales najlepsza wersje mapy? Jest jakis wskaznik? Bo mialo to zalezec od predkosci internetu a skoro pisales, ze serwery nie dzialaja najlepiej to istnieje teoretyczna mozliwosc, ze jedne tereny widziales w wyzszej jakosci niz inne?

Godzinę temu, joloxx9 napisał:

Systemy w samolotach - to jest porazka, autopilot w kazdym testowanym zachowuje sie jak idiota czasami, potrafi kolysac/bujac samolotem plus np lecac na 6k po zmianie na 4 zamiast deliaktnie schodzic to potrafi zaczac piokowac w dol, do tego brakujace informacje na wyswietlaczach, brakuje infomracji o np zbyt ostrych skretach, czasami zle dziala AI lotniska kiedy prosze o coordy do podejscia to ich nie dostaje, nie pokazuje mi pasu itd.

Kurde tutaj slabo, ja lubie dokladnie poznawac samolot a zeby to sie udalo on po prostu musi dzialac jak nalezy :mad:

25 minut temu, kadajo napisał:

Przeciętnego gracza to znudzi po 15 minutach.

Ale co w zwiazku z tym? Jest mnostwo tytulow ktore nie sa skierowane do przecietnego gracza, m.in. ten. Ja sie bardzo ciesze, ze jeszcze sie takie pojawiaja i wspieram co moge ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

I właśnie mi o to chodzi. Jak włączysz te wszystkie "asysty" to co zostaje z tej gry prócz widoczków ?

Od leci samolot sobie. Przeciętnego gracza to znudzi po 15 minutach.

Martwi to co piszesz na temat ilości/jakości symulacji w tej grze.

Kazdy lubi co innego, ale racja samo latanie dla latania i widoczkow to po godiznie pojdzie do kosza.

Godzinę temu, Wu70 napisał:

Problemy typu crashe mozna przezyc, to alfa. Najbardziej sie obawialem o model lotu, dla mnie to kluczowe.

Z grafika spodziewalem sie, ze standardowo najlepiej sie gra na youtubie ale mam nadzieje, ze i tak latanie po calej planecie bedzie robilo wrazenie. Pytanie @joloxx9 czy masz pewnosc, ze widziales najlepsza wersje mapy? Jest jakis wskaznik? Bo mialo to zalezec od predkosci internetu a skoro pisales, ze serwery nie dzialaja najlepiej to istnieje teoretyczna mozliwosc, ze jedne tereny widziales w wyzszej jakosci niz inne?

Kurde tutaj slabo, ja lubie dokladnie poznawac samolot a zeby to sie udalo on po prostu musi dzialac jak nalezy :mad:

Ale co w zwiazku z tym? Jest mnostwo tytulow ktore nie sa skierowane do przecietnego gracza, m.in. ten. Ja sie bardzo ciesze, ze jeszcze sie takie pojawiaja i wspieram co moge ;)

Tak crashe itd to spokojnie sa do naprawienia, optymalizacja zapewne tez bedzie poprawiona, mam fotogeometrie odpalona i o ile z daleka robi wrazenie w wiekszosci miejsc o tyle z bliska jest zwyczajnie brzydka, wiadome tutaj sie lata wiec nie ma czasu na az takie przypatrywanie sie aczkolwiek no niestety spodziewalem sie, ze bedzie to lepsze. Streaming tekstur dziala normalnie, dodatkowo mam wrazenie ze wlasnie to 150 giga to tekstury a z chmury ciagnie dane jak maja  byc nalozone, tutaj sprawdze dzisiaj ile gra ciagnie neta na godzine. 

Co do systemow no to ciezko cos wiecej dodac bo masa przelacznikow zwyczajnie nie dziala maja komentarz "not operative" , nie mialem tez okazji sprawdzic jak dzialaja systemy chocby auto spoilerow/hamulcy itd z racji braku czasu, ale mysle ze sa ok bo jest opcja zeby je wlaczyc. Boli autopilot i jego zachowanie bo jest zwyczajnie popsuty, musze sprawdzic tez jak dziala cold start bo jakos gra mnie caly czas ustawiala ready to flight, a i klapy nawet na pelnej symulacji w takim a320 dzialaja prawie instant...

 

Z plusow moge dodac to jak latwo i szykbko mozna ustawic trase(tutaj potrzeba jeszcze paru poprawek) i loadoud samolotu, wage pasazerow itd.

Jedno co mnie smieszy, bedac na discordzie w zamknietej grupie dla testerow to pierdziela ludzie o super buildzie developerskim ktory nie bedzie miec bugow i zeby sie nie sugerowac tym co jest bo oni na pewno maja duzo lepszy build, tak miesiac do premiery dalej jest NDA bo sie boja zeby nie wyszlo ze nie jest jednak tak kolorowo, a jak sie myle i nagle pojawi sie mega odpicowana wersja to pierwszy zakupie ta najdrozsza wersje.

 

 

Absolutna perelka z forum - Asobo daje nam specjalnie zbugowane i rozne wersje autopilota bo cos testuja a sami maja duzo lepsza i pozbawiona bugow, takich komentarzy oczywiscie jest wiecej. Ich wiara jest straszna.

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przede wszystkim zaskoczyła data premiery. Z jednej strony super, że tak szybko, ale z drugiej mówiło się przecież o 2021 roku i to jeszcze przed korona wirusem, a tu nagle bam. Tak szybko się uwinęli? ?Ta premiera pecetowa to tak naprawdę early access, płatna beta, żadne 1.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, bocieque napisał:

Mnie przede wszystkim zaskoczyła data premiery. Z jednej strony super, że tak szybko, ale z drugiej mówiło się przecież o 2021 roku i to jeszcze przed korona wirusem, a tu nagle bam. Tak szybko się uwinęli? ?Ta premiera pecetowa to tak naprawdę early access, płatna beta, żadne 1.0.

No wlasnie sie nie uwineli :E 

 

Ogolnie te 6-12 misiecy wyszloby na grze dobrze, wczoraj troche polatalem, taki a320 nie ma nawet obslugi hydrauliki, calkowicie jest wylaczona, poczytalem troche forum i wedlug wiekszosci jedynie cessna 152 i cessna 172 maja dobra fizyke lotu reszta to lipa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2020 o 13:47, joloxx9 napisał:

Chyba na forum nie ma zbyt wielu ludzi ktorzy beda grac?

Jak będzie w XGP to chętnie polatam dla relaksu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, azgan napisał:

Jak będzie w XGP to chętnie polatam dla relaksu ?

Od poczatku ma byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, azgan napisał:

Jak będzie w XGP to chętnie polatam dla relaksu ?

Jak się nie mylę to wszystkie nowe gry będą w XGP w dzień premiery, oczywiście producentów zwiazanych z MS. Super sprawa że MS robi promki lub nie ogarnia tego abonamentu. Teraz nawet 3 miechy ultimata szło wyrwać za 4 zł z drobnymi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że jest beta, ale w sumie to trzeba sobie ją podarować... po co psuć sobie życie : )

Ja oczekuję czegoś może ciutkę bardziej zaawansowanego niż ten MSFS na Steama, który teraz jest...  ale tylko ciutkę, bo fajnie jednak 4-5 przyciskami ogarnąć całość. Spodziewam się, że główna podjarka to będą starty i lądowania, ew. jakieś scenariusze (tak jak ten Rotterdam z padniętym silnikiem, fajne!), a tak to to będzie trochę jak Euro Truck Simulator, że lecisz i tyle.

Ja bym sie odbił od jakichś X-Plane'ów, ale tutaj liczę na spryt MS-u. Ciekawe co będzie w Passie, ale jeśli będzie fajnie i konkretnie, to może i nawet kupię są tę edycję za 5 stówek (!). Ale musi być naprawdę dobrze. Pewnie też będę porównywał granie na moim X SAD i na Pececie, właśnie grafę sobie lekko upgradowałem do 1660 SUPER i widzę spełniam chyba w tym momencie rekomendowaną specyfikację. Kurczę, fajnie może być. Oby tego nie schrzanili.

Ciekawe, czy jak się kupi na PC taką wersję za 5 stów to czy na X-a też będzie się miało dostęp... byłoby świetnie... to potem nawet pod nową konsolę by było fajnie mieć, heh.

Edytowane przez Sponsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam kto tą grę kupi, chyba jedynie piloci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak ta gra zarzyna PC. Ryzen 3900x w tandemie z RTX 2080Ti w 4k na ustawieniach ultra FPS spada w okolice nawet 30 :E

Ciekawy jestem jak to będzie chodzić czy raczej wyglądać na nowym Xbox patrząc co ta gra robi z tak mocarnym PC ?

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ketiw555 napisał:

Ja się zastanawiam kto tą grę kupi, chyba jedynie piloci ?

Gra już jest w czołówce bestsellerów na Steamie. Dobrze się sprzeda, nawet wśród takich każuali jak ja, którzy chcą sobie tylko polatać dla samych widoczków. ;)

 

Materiał od Digital Foundry najlepszy. Przy okazji dobrze wiedzieć jak gra działa na różnych konfiguracjach. Rzeczywiście potrafi zarżnąć nawet Ryzena 3900 i RTXa 2080Ti. 

Dlatego dobrze, że mam monitor 1080p. Wysokie detale i w miarę stabilne 60 fps powinno być osiągalne. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może być w czołówce bestsellerów jak nie miała jeszcze premiery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...