Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła dla mnie pora wymiany stacjonarki, na tą chwilę planuję to złożyć z R5 3600, 2x16GB DDR4, PCIe 4.0 500GB, RX5700. Za rok, dwa trafi tam R7 4800, może nawet R9... Która płyta może okazać się mniej problematyczną z doborem ramu i jego podkręcaniem? Na razie nowość więc nie ma za dużo w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo nowości, testów bardzo niewiele, płyt dostępnych jeszcze nie ma w Polsce, prowadzona jest dopiero przedsprzedaż, więc każdy kto będzie tu tobie doradzał to będzie wróżką lub kłamcą, bo będzie się opierał na domniemaniach i przypuszczeniach, nie mając fizycznie z tymi płytami do czynienia.

Za wcześnie by coś doradzać, za wcześnie by coś wyrokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która płyta może okazać się mniej problematyczną z doborem ramu i jego podkręcaniem?

Ta z czwórką z przodu :E

 

A tak bardziej serio, to może pojawi się temat o płytach b550, jak te pojawią się w sklepach.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się tak powoli płytom B550 i na dzień dzisiejszy znalazłem takie oto ciekawostki

Zestawienia VRM płyt B550

Strona zbiorcza na forum z płytami AMD różnego rodzaju

Temperatury zbiorcze wyciągnięte z różnych testów

Tak na pierwszy rzut oka zastanawiałem się nad ASUS TUF B550M-Plus, bo na Amazonie jest chargeback na płytę. Niestety support Asusa odpisał mi, że nie ręczy mi za to, że dostanę zwrot pieniędzy od Niemców skoro mieszkam w Polsce, a promocje mają charakter regionalny. Co więcej, u nas chageback jest dużo niższy niż Niemczech (tam 30 EURO, u nas 60 złotych), więc tak mi się trochę tego Asusa odechciało, tym bardziej, że ma troszkę gorsze VRM od Gigabyte i może być mały problem z temperaturami, gdy zapakujemy lepszy procek i go podkręcimy. Oczywiście go nie spalimy, ale chłodnio raczej nie będzie. Do tego w Polsce jest droższy niż na Amazonie. 

Recenzja w języku hiszpańskim Asus TuF 550M-Plus (skorzystałem z translatora)

I druga recenzja tej płyty

Z tańszych B550 dość ciekawie wygląda według mnie Gigabyte B550 AORUS ELITE AM4. Ma identyczny VRM jak płyta GIGABYTE B550 AORUS PRO,  której testów już trochę jest i lepszy niż wspomniany wyżej ASUS:

Test nr 1

Test nr 2

Test nr 3

Na dzień dzisiejszy to mój faworyt. Można oczywiście kupować droższe modele, ale wraz ze wzrostem ceny już zaczyna się myśleć o tym, że jednak może X570 byłby lepszym wyborem. 

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Byłem zdecydowany na b550 tomahawk, ale po Twoim poście popatrzyłem na tego Gigabyte Aorus Elite i wygląda równie dobrze a kosztuje 200zł mniej.  Teraz na pewno nie rozważam już kupna czegoś z x570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fart hack napisał:

Dzięki za info. Byłem zdecydowany na b550 tomahawk, ale po Twoim poście popatrzyłem na tego Gigabyte Aorus Elite i wygląda równie dobrze a kosztuje 200zł mniej.  Teraz na pewno nie rozważam już kupna czegoś z x570.

Taki przykład:

Jeśli masz do kupienia w sklepie takie same płyty główne jedna za 1200zł a druga za 1000zł - obie wyglądają tak samo i żadna nie jest w promocji. To jak myślisz ... na czym zaoszczędził producent tej tańszej by była tańsza ? ;)

Pozdrawiam. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w outlecie x-kom wiszą x570 tuf gaming-plus za 750zł. IMO jak za tą cenę z pełną gwarą to niezła oferta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, RsNeo napisał:

Taki przykład:

Jeśli masz do kupienia w sklepie takie same płyty główne jedna za 1200zł a druga za 1000zł - obie wyglądają tak samo i żadna nie jest w promocji. To jak myślisz ... na czym zaoszczędził producent tej tańszej by była tańsza ? ;)

Pozdrawiam. ;) 

Oczywiście iż ta tańsza jest bardziej uboga. Jednak głównym kryterium którym się kieruje jest mocna sekcja zasilania żebym w przyszłości bez problemu mógł wsadzć 3950X/3900X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 22:43, RsNeo napisał:

A czemu nie chcesz X570 ?

A ewentualnie która byłaby do polecenia w przedziale 700-1200 zł bo Asus Rog Strix E-Gaming widzę że kosztuje 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sebastian_M26 napisał:

A ewentualnie która byłaby do polecenia w przedziale 700-1200 zł bo Asus Rog Strix E-Gaming widzę że kosztuje 1500

No właśnie ta .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak postanowiłem zakupić Asus TUF Gaming X570-Plus i teraz kolejny temat...

Jaki Ram 2x16GB? ale to chyba poleci w dział RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sebastian_M26 napisał:

Jaki Ram 2x16GB? ale to chyba poleci w dział RAM

Ja kupiłem te: https://proline.pl/pamiec-crucial-ballistix-32gb-2x16gb-ddr4-3600-cl16-white-bl2k16g36c16u4w-p5485497

 

Ale gdy lubisz kręcić to możesz kupić tańsze i robić OC. Ja jestem raczej z tych co jadą na ustawieniach stockowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Sebastian_M26 napisał:

Pamiętaj by wybrać takie które są na liście kompatybilnych z płytą główną żebyś później problemów nie miał.

Ja mam HyperX Predator 2x8GB  3200MHz udało mi się je wykręcić na  3600MHz 1.39v ale to niemal cud bo wiadomo że procesory 2700X nie chętnie podkręcają pamięci powyżej 3200MHz.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na stronie Cruciala można szybko sprawdzić, że zalinkowane przeze mnie ramy są w 100% kompatybilne z płytą Asusa.

This part is 100% compatible with

TUF GAMING X570-PLUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Marco102 napisał:

Akurat na stronie Cruciala można szybko sprawdzić, że zalinkowane przeze mnie ramy są w 100% kompatybilne z płytą Asusa.

This part is 100% compatible with

TUF GAMING X570-PLUS

W kwestii kompatybilności od razu wpadłem na:

https://forum.pclab.pl/topic/1313136-ryzen-3900x-i-ram-3600/

No i teraz rozkminka czy jednak nie Rog Strix E ...

Edytowane przez Sebastian_M26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie jakaś znaczna różnica w działaniu/temperaturach między B550 Tomahawk a B550 Aorus Pro?

Z tego co widzę, to jedyna różnica to Aorus Pro nie ma front USB-C, ale ma więcej zwykłych portów USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, addept napisał:

Sam sobie przejrzyj testy z tego linku  oraz z tego testu

I jeszcze tutaj

Już patrzyłem chyba wszystkie możliwe linki, różnice wydają się być minimalne 1-2 stopnie na niekorzyść Aorus Pro. Myślę, że nie będzie to chyba mieć żadnego znaczenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, addept napisał:

Sam sobie przejrzyj testy z tego linku  oraz z tego testu

I jeszcze tutaj

Jeszcze pytanie, jak było ogółem z BIOS'ami/supportem u gigabyte w poprzednich płytach? Czy szybko naprawiali ewentualne błędy?

Bo w sumie to Ten Aorus Pro wygląda ciekawiej od Tomahawk, ze względu na większą ilość USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nigdy nie miałem Gigabyte'a i nie śledziłem zagadnień związanych z tymi płytami. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kulka1 napisał:

Jeszcze pytanie, jak było ogółem z BIOS'ami/supportem u gigabyte w poprzednich płytach? Czy szybko naprawiali ewentualne błędy?

Bo w sumie to Ten Aorus Pro wygląda ciekawiej od Tomahawk, ze względu na większą ilość USB.

Mnie kusi GIGUŚ B550M AORUS PRO. W sumie nie jest droga na tle innych a do 3600...
Mam teraz Mortara bez max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...