Skocz do zawartości
danthelos

[Zestaw] 3000zł Gry/B-OC/Cisza/Obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę poprosić o ocenę poniższego zestawu:

 

https://www.x-kom.pl/lista/jubmrpvsg


  •  
  • Pamięć RAM DDR4 Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4
  • Dysk SSD ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro
  • Karta graficzna NVIDIA Gigabyte GeForce GTX 1650 SUPER WINDFORCE OC 2X 4GB
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB
  • Procesory Intel Core i5 Intel Core i5-10400F
  • Płyta główna Socket 1200 ASUS PRIME B460-PLUS

 

 

Komputer będzie służył głównie do gier (użytkownik to 12 latek) - w tej chwili Fortnite, Minecraft, w przyszłości nie wiadomo :)

 

Nie patrzcie proszę na ceny - komponentów będę szukał w różnych sklepach, w zależności od tego gdzie będzie taniej. Bardziej zależy mi na informacji czy wybrane komponenty będą ze sobą współgrały wydajnościowo, oraz czy są ok jakościowo (zwłaszcza MOBO i SDD) OK.

Zestaw bez zasilacza - aktualnie będzie tam pracował używany be.quiet 400W.

 

Pytania o konkretne komponenty:


  1.  
  2. Czy RAM 3200 Mhz ruszy na tej płycie z i5 ? Wiem że zegar zostanie ograniczony do możliwości płyty/CPU (chyba w tym przypadku wąskim gardłem będzie CPU - 2666) - chodzi mi o to czy pamięć ruszy z niższym zegarem - wolę kupić szybszą, żeby nie trzeba było kombinować przy ew. rozbudowie lub odsprzedaży RAMU
  3. Czy dysk NVME do takiego zestawu to nie jest przesada ? Chodzi mi o to czy jego prędkości mają szansę być wykorzystane w grach ? Jeżeli tak, to czy ten konkretny model tj. ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro jest dobrym wyborem ?
  4. Czy płyta obsłuży podpięcie dysku M2.NVME oraz GPU z dodatkowym zasilaniem (Gigabyte GTX 1650 SUPER Windforce 4GB OC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci pod B460 3200 MHz nie mają sensu ale tutaj różnice w cenie są małe więc można brać.

SX 8200 Pro jak najbardziej, z płytą nie będzie problemu.

 

Ogólnie nie zejdziesz na takim zestawie pod 3000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz równie dobrze kupić Ryzena 2600/1600, ponieważ przy takiej karcie graficznej nie zobaczysz różnicy. Jeśli za kilka lat zabraknie mocy to kupisz Ryzena 3700(pewnie za 800-900 zł) i starczy mocy na cała generację konsol, o ile zmienisz też kartę graficzną.

W obu grach Ryzen może wypluć ponad 120 klatek na sekundę, więc prędzej monitor i GPU cię ograniczy.

 

Jeśli chciałbyś dysk na sata, to crucial mx500 jest przeceniony na Amazon: ~260 zł -500GB, ~440 zł 1TB.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz równie dobrze kupić Ryzena 2600/1600, ponieważ przy takiej karcie graficznej nie zobaczysz różnicy. Jeśli za kilka lat zabraknie mocy to kupisz Ryzena 3700(pewnie za 800-900 zł) i starczy mocy na cała generację konsol, o ile zmienisz też kartę graficzną.

W obu grach Ryzen może wypluć ponad 120 klatek na sekundę, więc prędzej monitor i GPU cię ograniczy.

 

Jeśli chciałbyś dysk na sata, to crucial mx500 jest przeceniony na Amazon: ~260 zł -500GB, ~440 zł 1TB.

 

Dzięki za odpowiedź - co do dysku waham się właśnie pomiędzy SATA Crucial MX500 a NVME 500 GB - różnica na Amazonie to 60PLN. Różnica w cenie właściwie żadna, więc tu o wyborze może decydować np. niezawodność.

 

Czy do powyższego zestawu można dobrać znacząco lepszą, nową kartę graficzną w podobnej kwocie (ew. +200/300 PLN) - rozważałem GTX 1660 Super - różnica około 200PLN, ale nie jestem pewien czy ta zmiana da jakieś odczuwalne rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli różnica między tą Adata, a Crucialem to 60 zł, to wybrałbym dysk na NVME.

 

Nie wiem czy warto dopłacać do lepszego GPU dla 12 latka, chyba że cena/wydajność jest dużo lepsza. Za 4 lata podrośnie i będzie miał bardziej określone potrzeby oraz sam coś dorobi, a sprzęt będzie tańszy.

300 zł dopłaty z 1650S(750 zł) do 1660S to 40% ceny tańszej kart, a będzie 15-30% wydajniej.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...