Skocz do zawartości
Damiand

SilentiumPC Regnum RG6V TG  i be quiet! Pure Base 500DX

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam bardzo dobrze wentylowanej obudowy, koniecznie z siatką z przodu oraz filtrami z przodu i na topie. Obudowa powinna mieć możliwość montażu zasilacza do gorę ze względu na półpasywny zasilacz.

 

Dodatkowo chciałbym, aby prędkościami wentylatorów można było sterować z poziomu biosu płyty głównej.

 

Najciekawiej wygląda Regnum RG6V TG  oraz be quiet! Pure Base 500DX.

 

Wentylatory:

RG6V TG posiada 4xSIGMA HP 120 (1500 RPM)

500DX posiada 3xPURE WINGS 2 (900 RPM)

Prawdopodobnie oba wentylatory są bez PWM.

 

 

Według testów obudowa RG6V TG zapewnia niższe temperatury link i jednocześnie jest cichsza link. Zapewne cztery 120mm wentylatory zapewniają lepszy przepływ powietrza od trzech 140mm.

 

Czy Wentylatory bez PWM można sterować z poziomu płyty głównej przez ustawianie krzywych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie obudowy mają wentylatory 3-pin DC. Można bez problemu nimi sterować ustawiając krzywą, o ile oczywiście Twoja płyta główna udostępnia takie opcje (możliwość przełączenia pracy złącza z trybu PWM na tryb DC - większość nowych płyt, nawet z segmentu low end, posiada takie funkcje, ale warto sprawdzić w manualu).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie obudowy mają wentylatory 3-pin DC. Można bez problemu nimi sterować ustawiając krzywą, o ile oczywiście Twoja płyta główna udostępnia takie opcje (możliwość przełączenia pracy złącza z trybu PWM na tryb DC - większość nowych płyt, nawet z segmentu low end, posiada takie funkcje, ale warto sprawdzić w manualu).

Generalnie chciałbym złożyć komputer z półpasywnych chłodzeniem, aby wentylatory były wyłączone gdy komputer nie jest obciążony np. podczas przeglądania internetu. Wiesz może płyty głównej której firmy najlepiej nadają się do tego (są najbardziej bezproblemowe)? Gigabyte reklamuje swoje płyty twierdząc, że posiadają Smart Fan z opcją Fan Stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tym fan stop różnie bywa tak z doświadczenia powiem, zważywszy że soft Gigabyte'a jest bardzo humorzasty. Co do obudów naturalnie że RG6V wypada tutaj lepiej, pisałem nie raz że BQ się dość wysoko wyceniło z tą budą i po dziś dzień nikt mi nie udzielił konkretnej odpowiedzi dlaczego. Możesz sobie zobaczyć jeszcze Astrum AT6V z kontrolerem PWM dla wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym fan stop różnie bywa tak z doświadczenia powiem, zważywszy że soft Gigabyte'a jest bardzo humorzasty. Co do obudów naturalnie że RG6V wypada tutaj lepiej, pisałem nie raz że BQ się dość wysoko wyceniło z tą budą i po dziś dzień nikt mi nie udzielił konkretnej odpowiedzi dlaczego. Możesz sobie zobaczyć jeszcze Astrum AT6V z kontrolerem PWM dla wentylatorów.

 

RG6V ma kontroler wentylatorów (rozdzielacz)

Astrum AT6V TG ma kontroler wentylatorów (PWM)

 

Regnum RG6V TG bardziej mi się podoba. Czy warto mieć ten wbudowany kontroler (PWM), czy może poprostu dokupić do RG6V podobny kontroler np. tutaj Mój link lub Mój link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co linkujesz to nie są żadne kontrolery tylko zwykłe rozdzielacze na PCB. Najlepszą metodą sterowania wentylatorami jest ich podpięcie pod płytę, bo ona daje Ci najwięcej opcji. To czy podepniesz wentylatory za pomocą rozdzielacza, czy bezpośrednio pod płytę nie ma znaczenia.

 

Co do Astrum AT6V TG to nie miałem jej w rękach, ale skoro zgodnie z instrukcją i tak trzeba podać do tego "kontrolera" sygnał PWM z zewnątrz, to po mojemu jest to rozdzielacz. Bardziej zaawansowany, bo konwertuje sygnał PWM na kontrolę DC, dzięki czemu można sterować zarówno wentylatorami 3-pin jak i 4-pin (poprzez zmianę napięcia), ale to nadal rozdzielacz, bo bez sygnału z zewnątrz (z płyty) sam nic nie robi.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...