Skocz do zawartości
PietroP

Myszka do gier do 100 zł

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.07.2020 o 09:50, novi napisał:

Ss kijem bym juz nie tknął. Jak ktoś chce to mogę odstąpić uzywaną 3-4 tygodnie msi gm40 clutch white , sensor pwm3310 . Mysz kiedyś kupilem w promocji jako zapasowa i lezy prawie cały czas w szufladzie, uzywana miesiąc jak rival 310 klękł. Gwarka rok w xkom jeszcze, dowod zakupu mam. 60zl na rękę musialbym za nią dostać. 

Poza tym slyszalem, że SPC Gear LIX Plus jest bardzo fajny. Ewentualnie idąc jeszcze dalej z budżetem logitech g603. Niestety ani jedna ani druga myszka nie łapie sie do 100zl, a to okolice 200-250zl. Od ponad tygodnia mam logitecha g pro wireless (mial byc g603, ale okazyjnie dorwałem gpro) i przyznam się bez bicia, nigdy nie wroce juz do przewodowej myszki... gram w bardzo dynamiczne fps na low sensie i ta mysz jest dla mnie genialna. Przerobilem sporo myszek, razera odradzę na wstępie, bardzo awaryjne myszki, ss glownie rival 310 to poziom wytrzymałościowy razera. Po roku od zakupu z sporadycznym użytkowaniem padł scroll i lpm musialem bardzo mocno dociskac zeby lapal. Po 7 miesiącach od wymiany scrolla na nowy oryginalny, padł ponownie :). Mam nadzieje ze logitech dłużej posluzy bezawaryjnie. 

Przez jakiś czas miałem okazję korzystać z logitecha g pro wireless  świetna myszka  po jakimś czasie miałem okazje kupić nówkę też w super kasie ok 220pln i jak idiota nie wziąłem  bo mam chyba z 10 różnych modeli  ale żadnej bezprzewodowej  ,teraz nie uśmiecha mi się wydać 540pln na mychę :-) w jakiej kasie ją trafiłeś ???? :-) i gdzie hhehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele outlet, po naprawie , z 24m gwarancja producenta. 259zl kosztowała :) . Akumulator calkiem trzyma, jak uzywam kompa wieczorkami po 3-4h dziennie to okolo 20dni na jednym ładowaniu ogarnie. Z to g603 na jednym zestawie baterii trzyma okolo 3miesiace tak slyszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novi - mój G603 używany parę h dziennie wytrzymał na jednym komplecie Duracelli prawie rok :E używana głównie na BT, czasem dongle (bardziej prądożerny podobno). Od kiedy dokupiłem sobie pada od Xa One S to do tego dobrałem 6 aku varty (4 w użyciu, 2 zamiennie). Zasadniczo ani razu nie odczułem problemu braku baterii (zwłaszcza jak w G603 4 dni mi mówiła, że słaba bateria :E)

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś chwyt myszy żeby ręka mi nie jezdziła po podkładce?

Propozycja myszy z w miare dobrymi switchami mile widziana w kwocie tak jak w temacie.

Edytowane przez kuba32440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na morelowych jest promocja za 129zł Razer DeathAdder Essential więc również warto rozważyć - oczywiście czytałem różne negatywne opinie na jej temat ale ludzie - za 129zł nie ma co jęczeć i raczej konkurencja właściwie żadna jeśli chodzi o alternatywę w tych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się rozglądam za myszką, mam od 6 lat, bo sprawdziłem kiedy ją dostałem na urodziny, myszka firmy MadCatz RAT 3, jeden z bocznych przycisków nie zawsze działa, sama myszka jest już lekko zużyta. Na szczęście nie miałem problemów z dwuklikiem.
Kosztowała chyba ok 170zł i przy nowej "nie chciał bym" tej ceny przekraczać, nie grywam w multi fps, jak już to raz na ruski rok.

Zastanawiałem się nad Logi g102 lightsync, aktualnie w promo w owocowym. Ale sporo złych opinii o dwukliku w wersji bez lightsync- a w końcu to jest to samo.
Logitech G300S wydaje się fajnie mając tyle przycisków, ale umiejscowienie już nie do końca jest dobre, wolałbym coś pod kciukiem z boku.
Razera nie brałem pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam tylko tu zostawię pomiary pobieranego prądu przez G603.

-bluetooth: max 5,75 mA, min 1 mA

-dongiel w trybie econo: max 4,8 mA, min 0,33 mA

W trybie wysokiej wydajności nie zmierzyłem, zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/myszka-przewodowa-spc-gear-lix-plus-czarna-9549382291

pleciony, nieodczuwalny kabel, topowy sensor, mega lekka (56g), dość spoko podświetlenie rgb i oprogramowywanie. Jest to ergonomiczna kopia logitech g pro wireless chwalonego na scenie fps.

polecę ci ofertę ode mnie. W tej cenie lepszej myszki nie znajdziesz.

Edytowane przez reQ21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, majster991 napisał:

A ja bym Ci polecił Dream'ową DM1 S2  z sensorem Pixart 3360, który jest o niebo lepszy niż w G102 nad którym każdy się tu spuszcza ;)

fakt, że kosztuje 130 pln ale te 30 ziko warto dorzucić ---> https://www.morele.net/mysz-dream-machines-dm1-s2-5941971/

myszka spoko, tylko nie każdemu ten kształt pasuje. 

co do dyskusji na temat firm : przez rok miałem około 50 gryzoni na testy, praktycznie wszystkich firm. Nie wiem czy to mój pech, czy taki jest quality control - ale czym droższa myszka tym częściej miałem wady fabryczne (luźny scroll, źle dopasowane ślizgacze, źle dopasowany switch do obudowy [luzy]) i podobne.


Jedyna marka na którą nie trafiłem żadnych bubli i po samym "trzymaniu" myszki wydawały się jakieś po prostu lepiej wykonane to Asus. Najwięcej problemów miał Steelseries i Zowie - jednak w SS muszę pochwalić serię 310. W Zowie nie mogę nic pochwalić. Każdy model który miałem w ręce miał jakaś wadę fabryczną - najczęściej scroll lub luźny LPM / dwuklik.

Miałem chyba każdego możliwego Logitecha pod gaming i tylko w starszej rewizji G403 był padnięty scroll. W G305 szurały ślizgacze (ale to wina producenta, mają dziwny kształt i wypustki). 

Z dreammachines słaby QC jest znany od dawna, ale za to mają genialne ceny i szybki serwis. Od nowości w DM1FPS nie działał scroll i podświetlenie, w DM1PRO-S scroll latał. Max 4 dni z wysyłką myszka wracała naprawiona z gadżetami od producenta i dodatkową parą ślizgaczy. Za to DM5 Blink i Dm2 Comfy S były sprawne w 100%.

Z Razerem nie miałem żadnego problemu, spc gear o dziwo też wygląda na to, że się postarali z QC. 

Na pewno jakbym miał teraz w ciemno polecać myszki pod względem producentów to bezapelacyjnie Asus i Dreammachines z racji na ceny (i świetny serwis), steelseries tylko seria 310 lub rival 500 i dałbym szansę spc gearowi. 


G102/G203 według mnie NA TEN MOMENT jest overrated. Pojawiło się bardzo dużo świetnych ofert które wszystkie braki w G102 załatały. Nie wspominając, że g102 ma mega specyficzny kształt

 

 

Edytowane przez reQ21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

myszka spoko, tylko nie każdemu ten kształt pasuje. 

co do dyskusji na temat firm : przez rok miałem około 50 gryzoni na testy, praktycznie wszystkich firm. Nie wiem czy to mój pech, czy taki jest quality control - ale czym droższa myszka tym częściej miałem wady fabryczne (luźny scroll, źle dopasowane ślizgacze, źle dopasowany switch do obudowy [luzy]) i podobne.


Jedyna marka na którą nie trafiłem żadnych bubli i po samym "trzymaniu" myszki wydawały się jakieś po prostu lepiej wykonane to Asus. Najwięcej problemów miał Steelseries i Zowie - jednak w SS muszę pochwalić serię 310. W Zowie nie mogę nic pochwalić. Każdy model który miałem w ręce miał jakaś wadę fabryczną - najczęściej scroll lub luźny LPM / dwuklik.

Miałem chyba każdego możliwego Logitecha pod gaming i tylko w starszej rewizji G403 był padnięty scroll. W G305 szurały ślizgacze (ale to wina producenta, mają dziwny kształt i wypustki). 

Z dreammachines słaby QC jest znany od dawna, ale za to mają genialne ceny i szybki serwis. Od nowości w DM1FPS nie działał scroll i podświetlenie, w DM1PRO-S scroll latał. Max 4 dni z wysyłką myszka wracała naprawiona z gadżetami od producenta i dodatkową parą ślizgaczy. Za to DM5 Blink i Dm2 Comfy S były sprawne w 100%.

Z Razerem nie miałem żadnego problemu, spc gear o dziwo też wygląda na to, że się postarali z QC. 

Na pewno jakbym miał teraz w ciemno polecać myszki pod względem producentów to bezapelacyjnie Asus i Dreammachines z racji na ceny (i świetny serwis), steelseries tylko seria 310 lub rival 500 i dałbym szansę spc gearowi. 


G102/G203 według mnie NA TEN MOMENT jest overrated. Pojawiło się bardzo dużo świetnych ofert które wszystkie braki w G102 załatały. Nie wspominając, że g102 ma mega specyficzny kształt

 

 

Przyznam, że DM ma szybki serwis bo mojego FPS'a odesłali mi nówkę po niecałym tygodniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 11:37, sushifannr1 napisał:

Sam wybrałem Hiro Spider+ (podobał mi się wygląd i w dłoni leżała dobrze w sklepie) i sobie chwalę, DPI można sobie ustawić, a pooling rate też ustawić na 1000hz

gdyby nie waga o jakieś 30g za wysoka i brak informacji o switchac to mógłbym powiedzieć, że całkiem spoko

a tak to jest średni wybór.

 

P.S - 1000hz pooling rate jest standardem od jakiś... 7lat? :E:E


@edit : ok, marna reklama. Nowe konto i każdy komentarz na temat hiro :E:E

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie sobie te mionix castor z xkom. Są od 35zł, soft działa, jest tam sporo ustawień o których pojęcia nie mam. Kosztowała niedawno 65-80zł, wcześniej po 200zł. Wydaje mi się, że pieniądz żaden, można zwrócić bezkosztowo a może mile zaskoczyć. Jak dla mnie jest to mysz na miarę SWOT80/Opto 518 swojego czasu, która to kosztując chyba 40zł dawałą radę droższym gamingowym konstrukcjom. Warto sprawdzić. Screen z ustawień. Wczoraj kupiłem, całą noc giercowałem i jestem bardzo miło zaskoczony. A że mowa tu o myszkach do 100zł to imo warto o tej wspomnieć

 

 

 

 

Mysz.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 12:35, Petru23 napisał:

zobaczcie sobie te mionix castor z xkom. Są od 35zł, soft działa, jest tam sporo ustawień o których pojęcia nie mam. Kosztowała niedawno 65-80zł, wcześniej po 200zł. Wydaje mi się, że pieniądz żaden, można zwrócić bezkosztowo a może mile zaskoczyć. Jak dla mnie jest to mysz na miarę SWOT80/Opto 518 swojego czasu, która to kosztując chyba 40zł dawałą radę droższym gamingowym konstrukcjom. Warto sprawdzić. Screen z ustawień. Wczoraj kupiłem, całą noc giercowałem i jestem bardzo miło zaskoczony. A że mowa tu o myszkach do 100zł to imo warto o tej wspomnieć

 

 

nigdy nie kosztowała 200zł, to marketingowy bełkot

a zamiast castora wolałbym aviora, który również jest za grosze a ergonomia i przyciski bardziej przyjazne grom fps. 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...